سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

همه چیز درباره آزمون آیلتس | نحوه برگزاری و بخش های آزمون IELTS

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

درباره آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) چیست ؟ منابع آزمون آیلتس کدام هستند؟ با چه نمره‌ای در این آزمون قبول می‌شوید؟ آیا آزمون آیلتس سخت است ؟ برای آزمون آیلتس چه بخوانیم و چگونه کاملا آماده شویم ؟ پاسخ به این سوالات را در این مقاله خواهید یافت.

آیلتس چیست؟

IELTS (سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی) محبوب‌ترین آزمون انگلیسی زبان در سرتاسر جهان است. این سیستم برای متقاضیان کار، تحصیل و مهاجرت به یک کشور انگلیسی‌زبان طراحی شده است. مدرک آیلتس کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلیس و ایالات‌متحده معتبر است.

آزمون آیلتس برای بیش از 10 هزار سازمان در جهان به عنوان یک شاخص قابل اعتماد برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی معتبر است.

مدرک آیلتس بیش از 30 سال است که پیشگام بررسی چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی بوده است. آیلتس همچنین استاندارد آزمون زبان انگلیسی را تعیین می‌کند. در این آزمون مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و نمره آن بین صفر تا 9 است.

آیلتس به طور مشترک در اختیار شورای بریتانیا، آیلتس استرالیا (IDP) و آزمون ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج (Cambridge Assessment English) قرار دارد.

چرا باید مدرک آیلتس بگیرم ؟

اگر می‌خواهید در یک کشور انگلیسی زبان کار، زندگی یا تحصیل کنید، باید بتوانید سطح بالایی از مهارت‌های زبان انگلیسی داشته باشید. زبان انگلیسی با 379 میلیون نفر سومین زبان پرکاربرد در جهان است.

توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می‌خواهید در آن کار یا تحصیل کنید، مزایای زیادی دارد. اخذ مدرک آیلتس همچنین برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی و همچنین ادغام در جامعه مقصد ضروری است.

IELTS محبوب‌ترین آزمون برای کسانی است که می‌خواهند به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلیس مهاجرت کنند. جالب توجه است که مدرک آیلتس توسط بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدرسه و نهاد مهاجرتی از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آمریکا در سطح جهان معتبر شناخته می‌شود.

بیشتر بدانید: آزمون PTE مناسب چه کسانی است؟

محبوب ترین دلایل اخذ مدرک آیلتس

افراد در هر سنی و زمینه‌ای می‌توانند در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند. گفته شد ، دو دلیل اصلی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد:
– برای جستجوی کار: اگر متقاضی کار در یک کشور انگلیسی‌زبان باشید، اما انگلیسی زبان مادری شما نباشد، باید در آزمون IELTS شرکت کنید. مدرک آیلتس مورد تایید بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های در کشورهای انگلیسی‌زبان است.
– برای تحصیل: اگر متقاضی تحصیل در یک دانشگاه یا کالج هستید، باید مدرک زبان آیلتس ارائه دهید. نمره آیلتس شما نشان می‌دهد که آیا می‌توانید دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید یا خیر. پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌ها بستگی به نمره آیلتس شما دارد.

آزمون آیلتس چگونه برگزار می‌شود؟

آزمون آیلتس میزان مهارت‌های زبان انگلیسی افرادی را که می‌خواهند با اهداف مختلف به یک کشور انگلیسی‌زبان بروند، را اندازه‌گیری می‌کند. آزمون آیلتس مشابه آزمون تافل یکی از آزمون های متداول زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس مهارت فرد متقاضی را در چهار زمینه زیر مورد بررسی قرار می‌دهد:

– خواندن
– نوشتن
– مکالمه
– شنیدن

بیشتر بدانید: چه کسانی می‌توانند در آزمون GRE شرکت کنند؟

اما چند نوع آیلتس وجود دارد؟

دو نوع آیلتس وجود دارد:
– آیلتس آکادمیک : آزمون آکادمیک آیلتس (Academic Training) برای افرادی است که متقاضی پذیرش در کالج یا دانشگاه‌های یک کشور انگلیسی زبان هستند.
– آیلتس عمومی : آزمون عمومی آیلتس (General Training) برای افرادی است که به یک کشور انگلیسی زبان (معمولا انگلیس، استرالیا یا کانادا) نقل مکان می کنند و یا متقاضی برنامه‌های آموزشی یا شغلی در این کشورها هستند.

آزمون آیلتس شامل چه بخش هایی است ؟

آزمون آیلتس چهار قسمت مشخص دارد. سه بخش (شنیداری، خواندن و نوشتن) در یک بخش و بخش نهایی، مکالمه، می‌تواند در همان روز یا حداکثر 7 روز قبل یا بعد از بخش‌های دیگر تکمیل شود. آزمون بخش‌های شنیداری و گفتاری برای همه داوطلبان یکسان است. اما بخش‌های خواندن و نوشتن با توجه به اینکه شرکت‌کننده در آزمون آکادمیک یا عمومی آیلتس شرکت کند، متفاوت است.
این چهار ماژول را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

بخش شنیداری آزمون آیلتس (Listening)

– دارای چهار بخش است که در هر کدام 10 سوال وجود دارد. در این بخش، داوطلبان آزمون به یک بخش صوتی گوش می‌دهند و سپس باید بر اساس شنیده‌های خود به سوالات پاسخ می‌دهند.

بیشتر بدانید: آزمون تافل شامل چه بخش هایی است ؟

بخش خواندن در آزمون آیلتس (Reading)

– بخش خواندن شامل سه بخش است. داوطلبان آزمون سه متن را می‌خوانند که ممکن است از کتاب‌ها، مجلات روزنامه‌ها یا دیگر اشکال رسانه باشد. پس از مطالعه متن، داوطلبان آزمون آیلتس باید به سوالات چند گزینه‌ای و کوتاه پاسخ دهند.

بخش نوشتن در آزمون آیلتس (Writing)

– ماژول نوشتن از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول، داوطلبان آزمون باید حداقل 150 کلمه را در 20 دقیقه بنویسند. در بخش دوم، داوطلبان آزمون باید حداقل 250 کلمه را در 40 دقیقه بنویسند. موضوعات با توجه به اینکه شرکت‌کننده در آزمون آکادمیک آیلتس یا آزمون عمومی آیلتس شرکت می‌کند، متفاوت است.

بخش مکالمه در آزمون آیلتس (Speaking)

– ماژول مکالمه مصاحبه حضوری است که در طی آن آزمون‌دهنده با یک ممتحن مکالمه می‌کند. این ماژول دارای سه بخش مختلف است:

مقدمه: داوطلب آزمون در این بخش باید درباره خانه، خانواده، شغل، تحصیل، سرگرمی‌ها، علایق، دلایل شرکت در آزمون آیلتس و همچنین سایر مباحث عمومی صحبت کند.
صحبت طولانی درباره یک موضوع خاص: به داوطلب یک موضوع خاص داده می‌شود. داوطلب آزمون آیلتس باید ظرف یک دقیقه خودش را برای صحبت در مورد موضوع آماده کند. سپس باید به مدت دو دقیقه در مورد موضوع ارائه‌شده صحبت کند.

گفت‌وگو: ممتحن و داوطلب در یک گفت‌وگوی عمیق‌تر درباره همان موضوع خاص با یکدیگر صحبت می‌کنند.

بیشتر بدانید: منابع آزمون ناتی کدام هستند؟

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
2 بهمن 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.