دوره پری مدیکال مجارستان چیست | اهداف، شرایط و بهترین کالج های آن

دوره پری مدیکال مجارستان
4.4
(8)

دوره پری مدیکال مجارستان یا همان پیش پزشکی می‌تواند مسیر را برای دانشجویان دکترا در این کشور هموار کند. دانشجویان زیادی به دنبال تحصیل در رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره در دانشگاه های اروپا هستند. برای اخذ موفقیت در این رشته‌ها به ویژه رشته های پزشکی در مجارستان، دانشجویان می‌توانند در دوره‌های پری مدیکال شرکت کنند. درباره این دوره‌ها بیشتر بدانید.

دوره پری مدیکال چیست؟

تحصیل در مجارستان در رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های مرتبط با آن یک مزیت است. دانشگاه های پزشکی مجارستان در رنکینگ جهانی دارای رتبه‌های برتر هستند، مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند و مدرک جهانی معتبر ارائه می‌دهند. همچنین هزینه های تحصیل در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزانتر است. برای تحصیل در رشته پزشکی و شاخه‌های مرتبط با آن در دانشگاه های مجارستان یا دیگر کشورها باید در آزمون ورودی موفق شوید.
دوره پیش پزشکی در مجارستان برای دانشجویانی طراحی شده است که مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور هستند. این دانشجویان ابتدا نیاز دارند که دانش خود را در موضوعات درسی گسترش دهند و عمیق‌تر کنند. در واقع دوره های پری مدیکال در مجارستان دانشجویان را برای آزمون ورودی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، دامپزشکی و… آماده می‌کند.

اهداف دوره پری مدیکال

به طور کلی دوره های پری مدیکال در مجارستان اهداف زیر را دنبال می‌کنند:
– آماده کردن دانشجویان برای آزمون‌های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان و اروپا
– ارائه دروس پایه علوم پزشکی
– آموزش زبان انگلیسی عمومی و زبان تخصصی جهت یادگیری لغات و اصطلاحات پزشکی
– آشنایی با سوالات آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان
– آشنایی با فضای آموزشی مقطع دکترا در مجارستان و اروپا

اهداف دوره پری مدیکال

شرایط دوره پری مدیکال مجارستان

– دوره پیش پزشکی در مجارستان مناسب چه کسانی است؟ اگر به تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی در مجارستان علاقه‌مند هستید، این دوره مختص شماست. دانشجویانی که در رشته‌های مرتبط تحصیل کرده‌اند، می‌توانند در دوره‌های پری مدیکال شرکت کنند.
– برای دوره پیش پزشکی مجارستان بهتر است معدل‌تان بالای 14 باشد.
– شرایط سنی برای شرکت در دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان دارای محدودیت‌های کمتری است.
– شهریه تحصیل دوره پری مدیکال مجارستان بسته به کالج یا محل برگزاری دوره متفاوت است. اما به طور کلی شهریه‌ها از 3 هزار یورو در هر ترم آغاز می‌شود.
– پس از گذراندن دوره های پیش پزشکی می‌توانید در آزمون ورودی پزشکی بسیاری از کشورهای اروپایی شرکت کنید.

بهترین کالج های مجارستان برای دوره پیش پزشکی

گزینه‌های متعددی در مجارستان وجود دارد که از میان آنها می‌توانید بهترین را برای دوره پری مدیکال انتخاب کنید. در ادامه با برخی از بهترین کالج های مجارستان برای دوره پری مدیکال آشنا شوید:
– مدرسه کسب و کار وکرله (Wekerle Business School): یک موسسه آموزشی معتبر که آموزش خود را براساس سیستم برجسته بولونیا ارائه می‌دهد. هدف این مدرسه ایجاد شرایطی برای آموزش است که رشد علمی و فردی دانشجویان را با دانش آکادمیک سطح بالا و آموزش عملی افزایش دهد.
– کالج مک دنیل بوداپست (McDaniel College Budapest): از سال 1990 برنامه‌های این کالج برای کمک به دانشجویانی است که نیاز به آموزش یا مرور بیشتر در دروس ضروری و زبان انگلیسی دارند. این کالج دانشجویان را برای شرکت در آزمون‌های ورودی برای دانشگاه‌ های پزشکی مجارستان آماده می‌کند. تقریبا 90 درصد دانشجویان در این برنامه، توانسته‌اند در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند.
– کالج بین‌المللی اوسینا (Avicenna International College): اگر به دنبال دوره پری مدیکال در مجارستان هستید، این کالج نیز جزو بهترین گزینه‌هاست. برنامه پیش پزشکی کالج اوسینا (AMFP) یک برنامه کاملا ساختاریافته و جامع است. این برنامه برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی طراحی شده که تحصیلات دبیرستان خود را در خارج از بریتانیا به پایان رسانده‌اند. همچنین مایل به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های بریتانیا یا سایر دانشگاه‌های اروپایی هستند.
– کالج دونا (Duna International College): وقتی صحبت از تحصیل پزشکی می‌شود، مجارستان یکی از اولین کشورهایی است که به ذهن می‌رسد. برخی بزرگان و برندگان جایزه نوبل در زمینه‌های پزشکی از این کشور زیبای اروپایی آمده‌اند. با سابقه درخشان و دانشگاه های پزشکی مجارستان بی‌شک بهترین مکان تحصیل این رشته است. کالج بین المللی دونا یک دوره پیش پزشکی در مجارستان ارائه می‌دهد که آمادگی کامل در علوم را فراهم می‌کند. دروس دوره پیش پزشکی کالج دونا شامل زیست شناسی (شامل آناتومی، فیزیولوژی)، شیمی، اصطلاحات پزشکی و زبان انگلیسی می‌شود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید