سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

5 منبع برتر آنلاین برای آموزش زبان آلمانی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

چگونه می توان 5 منبع اولیه و آنلاین را به ابزارهای برتر آموزشی برای زبان آلمانی تبدیل کرد؟

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_custom_heading text=”آیا هنوز از همه‌ی منابع آموزش آنلاین زبان آلمانی خسته نشده‌اید؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

این مساله به نوعی شبیه گیر افتادن در نت فیلیکس است. شما فقط مطالب را مرور می‌کنید و بیننده نیستید، در زمینه‌ی محتوای آموزش زبان آلمانی، آیتم‌های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد، که شما زمان بیش‌تری را صرف انتخاب می‌کنید تا آماده سازی!

بله شما درست متوجه شده‌اید:

گاهی اوقات، تعداد بی نظیر ایده‌ها، سیستم عامل‌ها و برنامه‌های تدریس، آماده سازی دروس را دچار مشکل می‌سازد.

با این حال، اگر می‌دانید چه کاری را انجام می‌دهید، تنها به چند ابزار اساسی آنلاین مانند گوگل نیاز دارید.

یوتیوب و بازی‌های آنلاین، زندگی شما را به‌عنوان یک مدرس، بسیار ساده می‌کنند. سعی کنید یک کلاس را به کمک رایانه‌های متصل به اینترنت برگزار کنید و  یا به آزمایشگاه کامپیوتر یا کتابخانه‌ی مدرسه بروید.

فقط با کمی آمادگی، می‌توانید کلاس‌های درس سرگرم کننده‌ای ایجاد کنید و از دانش‌آموزان بخواهید تا مطالب را بارها و بارها تکرار کنند.

در صورتی که تمایل به تحصیل در این کشور آلمان را دارید حتما مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه کنید تا با مدارک و شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوید.[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع ویزای جستجوی کار آلمان

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”5 منبع شگفت‌انگیز جهت تدریس زبان آلمانی” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_custom_heading text=”1- فرهنگ لغت Duden ، دوست قدیمی شما” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند یک کتاب بزرگ زرد رنگ است، درست است؟

در واقع، این روزها Duden از طریق اینترنت در دسترس است. Duden Online یک منبع آموزشی عالی است: شما می‌توانید برای آموزش واژگان کلاس خود، در هر زمان که بخواهید، از آن استفاده کنید.

تصور کنید که شما از دویدن آهسته در اطراف بلوک برگشته اید. با خودتان فکر می‌کنید: ” Hey، یا دویدن(Jogging) اصلاً لغات آلمانی هستند؟”

کافی‌است آن را در بخش جستجوی سایت وارد کنید. در این حالت، سایت به شما 15 نتیجه ارائه می‌دهد:

در 7 بخش آنلاین Duden Online و 1 نتیجه زیر نظر Sprachwissen و 9 نتیجه‌ی انگلیسی، کلمه‌ی آهسته دویدن وجود دارد. اما یک کلمه آلمانی، Dauerlauf نیز وجود دارد. در نتیجه تحت Sprachwissen (دانش زبان) قطعه‌ای از یک خبرنامه Scheinentlehnungen(واژگان شبیه و مشابه) را فراهم می‌کند و موضوع درس مد نظر شما وجود دارد: یعنی کلمات انگلیسی مورد استفاده در زبان آلمانی.

حالا می‌توانید مدتی به این کار ادامه دهید و برای کلاس خود، یک آزمون برگزار کنید. برخی از سوالات توام با ترفند جستجو، مثلا: به زبان آلمانی برای واژه‌ی (وب سایت)، Website صحیح است یا Webseite.

 (پاسخ: هر دو صحیح هستند وکمی اختلاف وجود دارد).

می‌توانید از فلش کارت‌های FluentU برای آزمون خود استفاده کنید، یا می‌توانید سیستم خود را برنامه‌ریزی کنید. در بخش زیر شما می‌توانید یک پیشنهاد درسی، با  بازی  دیجیتال در کلاس را ببینید.

متناوباً، می‌توانید از دانش‌آموزان خود بخواهید خودشان را برای یک چالش واژگان جهت آزمون آماده کنند. کلاس خود را به تیم‌های 3 تا 5 نفری تقسیم کنید. به آنها بگویید موضوع چیست و توضیح دهید که هر تیم برای یک آزمون باید از Duden Online استفاده کند. و دانش واژگانی تیم دیگر را به چالش بکشد.

بسته به آنچه که برای دانش آموزان شما بهترین نتیجه را خواهد داشت، می‌توانید از آنها بخواهید که پاسخ نامه‌هایشان را رد و بدل کنند و نتایج خود را اعلام کنند. یا از یک صفحه‌ی پروژکتور استفاده کنید و با کل کلاس، آزمون را برگزار کنید.

این تمرینات آموزش واژگان Duden Online، بابت هر موضوعی کار می‌کند. حتی می‌توانید از دانش‌آموزان خود بخواهید که موضوعی را ارائه دهند. اگر به دنبال فعالیت‌ها و فرهنگ لغت‌های بیش‌تری هستید، دنیای آموزش را بررسی کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در فرانسه چه شرایطی دارد؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”2- Google Street View” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

Google خدمات بسیاری را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای آموزش مورد استفاده واقع شود. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که از Street View در یک طرح درس آلمانی استفاده کنید؟

این مقوله، یک ابزار شگفت‌آور و موثر برای غرق شدن در دروس آلمانی است. در این درس، دانش‌آموزان شما درک خود را از زبان آلمانی در زمینه‌ی زندگی واقعی بهبود می‌بخشند و نوشتن را تمرین می‌کنند.

برای این درس، اطمینان حاصل کنید که در خصوص رایانه‌های کلاس شما:

 • میکروفون‌ها درست کار می‌کنند.
 • ظرفیت پردازش کافی برای اداره کردن سرویس Google Street View وجود دارد.
 • مرورگرهای Google Chrome وجود دارد.
 • Google.DE به عنوان صفحه اصلی تنظیم شده است.
 • نتایج جستجو به زبان آلمانی تنظیم گردیده است.
 • برای دانش‌آموزان خود یک برگه تهیه کنید، با اطلاعات مربوط به:
 • نحوه نوشتن نویسه‌های آلمانی مانند ö و ü
 • افزودن یک مکان خاص. (به عنوان مثال “رستوران‌های Wo sind در هامبورگ” – “کجا می‌توانم این رستوران را در هامبورگ پیدا کنم”).
 • در سوال مورد جستجوی آنها، Google نتایج را بر اساس مکان مدرسه شما ارائه می‌دهد.
 • برخی سوال‌ها را برای حصول نتیجه  و ادامه دادن ارائه دهید.
 • دانش‌آموزان خود را به گروه‌های کوچک تقسیم کنید و به آنها بگویید که هر گروه قصد دارد یک تور مجازی از یک شهر آلمان (یا اتریش یا سوئیس) داشته باشد. می‌توانند همه آنها از یک شهر بازدید کنند، به هر گروه شهری را اختصاص دهید یا از آنها بخواهید که خودشان یکی را انتخاب کنند.
 • آنها باید آنچه را که می‌بینند و انجام می‌دهند، در نامه‌ای برای یك دوست آلمانی زبان توصیف كنند. آنها می‌توانند برای کسب اطلاعات از موتور جستجوی Google نیز استفاده کنند.

مثلا: “پیاده‌روی در برلین.

Wirhaben unseren Spaziergang beim Hauptbahnhof angefangen.. Wir haben gefragt، wo sich der Bundestag befindet..

“(ما از برلین دیدن کردیم. ما پیاده‌روی خود را از ایستگاه مرکزی آغاز کردیم و پرسیدیم که بوندستاگ در کجا واقع شده است و سپس مردم راه را به ما نشان دادند).”

به کلاس 45 دقیقه یا چند دقیقه وقت بدهید تا تور کارش را انجام دهد. به اطراف قدم بزنید و آنها را تشویق کنید تا متوجه آیتم‌ها شوند. مثلا (“آن ساختمان بزرگ چیست؟” یا “روی آن تابلو چه چیزی نوشته شده؟”).

هر مشکلی که دانش‌آموزان با آن روبرو می‌شوند، مانند گم شدن در نقشه‌ها، همه را باید به زبان آلمانی شرح دهند.

حتی می‌توانید یک Schnitzeljagd (جستجوی شکار) مجازی برای این درس راه‌اندازی کنید. به دانشجویان سرنخ‌هایی بدهید تا آنها را از مکانی به مکان دیگر در اطراف آلمان هدایت کنید!

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28291″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”3-ویدیوهای یوتیوب آلمانی” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

محتوای ویدئوهای معتبر آلمانی منبع بسیار خوبی برای همه‌ی دانش‌آموزان شما در جهت تمرین زبان آلمانی و جهت صحبت کردن در زندگی واقعی است.

سایت‌هایی مانند FluentU با افزودن زیرنویس، ترجمه و سایر اطلاعات، فیلم‌هایی را برای زبان‌آموزان آماده می‌کنند. می‌توانید از دانش‌آموزان خود بخواهید که خودشان ویدیویی را ترجمه کنند. این کار، فعالیت ترجمه و درک آنها را چندین برابر می‌کند.

برای این درس، هم شما و هم دانش‌آموزان‌تان به برخی از مهارت‌های اساسی جهت استفاده از نرم‌افزارهای ارائه مانند PowerPoint یا Google Slides نیاز دارید. اساساً، شما یک ویدیوی آلمانی را در YouTube انتخاب می‌کنید و برای ترجمه هر یک از دانش‌آموزان یا گروه‌های دانشجویی خود را به بخش‌هایی تقسیم کنید. تماشای این فیلم‌ها باید جالب باشد و استفاده از زبان آلمانی برای کلاس شما می‌تواند یک چالش قلمداد شود.

فیلم‌های YouTube به راحتی می‌توانند در یک اسلاید ارائه شده در PowerPoint یا Google Slides جاسازی شوند. با استفاده از پیوند ویدیوی YouTube شما قادر خواهید بود که بخشی از یک ویدیو را انتخاب کنید. یک فایل ارائه برای کل ویدیو و یک سری فایل شماره‌گذاری شده که حاوی قطعه‌های مختلف است، ایجاد کنید. از اسلایدهای مورد نیاز دانش‌آموزان خود برای افزودن ترجمه‌ها استفاده کنید. به میزانی از اسلایدها استفاده کنید که دانش‌آموزان شما برای اضافه کردن ترجمه‌ها به آن نیاز دارند.

به هر اسلاید دو بخش برای متن اضافه کنید: یکی برای ترجمه و دیگری برای یادداشت.
پرونده‌ها را در شبکه کلاس یا در هر پلت فرم مشترکی که استفاده می‌کنید ذخیره کنید.
اطمینان حاصل کنید که نحوه توزیع آنها و نحوه ادغام نتایج را می‌دانید.
با یک بار پخش کامل فیلم، روی صفحه نمایش، درس را شروع کنید.
از کلاس برخی واکنش‌ها را بخواهید، اما زیاد توضیح ندهید.
پرونده‌ها را توزیع کرده و دستورالعمل‌ها را ارائه دهید.
دانش آموزان قبل از شروع ترجمه‌ی قطعه خود، باید چند بار فیلم را تماشا کنند.
آنها می‌توانند از اینترنت برای جستجوی کلمات یا عباراتی که فکر می‌کنند می‌شنوند، استفاده کنند.
با پخش نمایش‌های شماره‌گذاری شده به ترتیب صحیح، نتایج را با هم تماشا کنید. بحث کنید و توضیح دهید. دانش‌آموزان می‌توانند در پرونده خود یادداشت‌برداری کنند.
مطمئن شوید که ویدئوهای YouTube را از دارندگان محتوای واقعی که امکان جاسازی را دارند انتخاب می‌کنید تا کارها را برای خودتان راحت کنید.

مرکز آموزش Google for Education دارای یک واحد آموزشی در مورد نحوه استفاده از فیلم‌های YouTube در یک کلاس درس است که ممکن است برای این منظور مفید باشد!

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”4- مسابقات آنلاین آلمانی” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

نظر مربیان در مورد استفاده از بازی‌های رایانه‌ای در کلاس‌های درس متفاوت است. درهرحال، در همه جا این به واقعیت تبدیل شده است.

بنابراین بسیاری از منابع یادگیری برای زبان وجودارد که، یکی از این منابع برای یادگیری زبان، بازی‌های آنلاین هستند.

اکنون حتی از بازی‌های غیر آموزشی نیز برای اهداف آموزشی استفاده می‌شود.

بازی، دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا بدون تمرکز بر چیز دیگری و بی دردسر مطالب را یاد بگیرند.

آنها کلمات و عبارات جدیدی را با روش‌های بسیار طبیعی در متن جمع آوری می‌کنند، و یک تجربه چند جانبه ایجاد می‌کنند.

اگر دو کار اساسی را انجام دهید استفاده از بازی‌های آنلاین در دروس آسان‌تر از آن است که شما فکر می‌کنید.

 • ابتدا بازی مناسب را انتخاب کنید. کارت‌های فلش / آزمون‌های FluentU در  یادگیری می‌توانند یک انتخاب عالی باشند: همچنین، موسسه‌ی گوته برخی از بازی‌های آنلاین ماجراجویی رایگان را ارائه می‌دهد. آنها کمی کند هستند، اما برای زبان آموزان ابتدایی بسیار مفید هستند. می‌توان از بازی‌هایی که برای زبان آموزان طراحی نشده اند، نیز استفاده کنید. اگر برای پیشرفت و پیروزی نیاز به درک زبان آلمانی باشد، دانش‌آموزان شما باید بلافاصله زبان‌ها را درک کنند، در غیر این صورت دیگر علاقه خود را از دست می‌دهند.
 • ثانیا، داشتن استراتژی برای مدیریت کلاس مهم است. نحوه به نتیجه رسیدن و نحوه کنار آمدن و ایجاد شور و اشتیاق در کلاس را بدانید. بازی را با یک مقدمه شروع کنید، اما آن را کوتاه کنید. به دانش‌آموزان اجازه دهید حدود 30 دقیقه بازی کنند، به  شرطی که احساس کنید، کلاس “برای خودش” کار می‌کند، همه سیستم‌ها به جز کامپیوتر و سیستم پروجکشن خود را خاموش کنید.

در این مرحله، می‌خواهید در مورد بازی با کلاس بحث کنید. بیان کنید هدف بازی چه چیزی است؟

آنها در سطح اول چه کردند؟ چگونه همه چیز آغاز شد؟ کدام سطح سخت‌ترین بود و چرا؟ بپرسید چه کسی به چه سطحی رسیده و چند امتیاز کسب کرده است. این کارها را به زبان آلمانی انجام دهید، البته اگر دانش‌آموزان به اندازه کافی پیشرفته باشند. برای مبتدیان، نیز اطمینان حاصل کنید که کلمات و عبارات کلیدی آلمانی را که دانش‌آموزان انتخاب کرده‌اند، تکرار و یادداشت می‌کنند.

اگر کلاس شما بخواهد و اگر وقت باشد، دور دوم بازی را نیز انجام دهید. یا به دانش‌آموزان بگویید که چگونه می‌توانند در وقت خودشان به بازی ادامه دهند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”5- توییتر” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

مربیان اغلب تشویق می‌شوند تا منابع را در توییتر به اشتراک بگذارند. شاید شما قبلاً یک حساب Twitter باز کرده باشید و با دانشجویان به‌صورت آنلاین ارتباط برقرار نموده باشید. اما یک سمت و سوی دیگر نیز در توییتر وجود دارد که آن را به یک منبع آموزشی عالی تبدیل می‌کند: یعنی همان گزینه‌های جستجوی پیشرفته.

آنان مطالبی را برای پروژه‌های تحقیقاتی کنتس ارائه می‌دهند که می‌تواند درک دانش‌آموزان شما را جهت استفاده از زبان آلمانی بهبود بخشد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که توییتر را به زبان آلمانی (در صفحه اصلی) تنظیم کنید و از دانشجویان خود بخواهید که توییت‌های آلمانی زبان را جستجو کنند.

یک صفحه کار با چند سوال عمومی تهیه کنید، مانند:

 • کدام اصطلاح جستجو را انتخاب کردید؟
 • چرا آن را انتخاب کردید؟
 • مردم در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند؟
 • مردم از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنند؟
 • کدام حساب‌های پیش‌رو را می‌توانید دنبال کنید؟
 • کدام عبارات آلمانی را پیدا کردید؟

اگر خودتان در تعیین موضوع (موضوعات) راحت‌تر هستید، این کار را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید کلمات و ایده‌های تحقیق کلاس را که در Duden Online پیدا کرده‌اید و داشته باشید.

دانشجویان پیشرفته‌تر می‌توانند مقاله کوتاه تحقیقاتی را به زبان آلمانی بنویسند. همچنین می‌توانید از دانش‌آموزان بخواهید که یافته‌های خود را در کلاس ارائه دهند.

سرانجام، می‌توانید با بحث در مورد تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر زبان آلمانی، برخی از یادگیری‌های فرهنگی را نیز به این طرح درس اضافه کنید. در این‌جا دو مقاله روزنامه نیز در این مورد آورده شده است: Sueddeutsche Zeitung و Die Welt

این کار باید کمی بیش طولانی باشد تا شما و دانشجویان‌تان بتوانید، برای مدتی مشغول شنود و تایپ باشید.

به زودی شاهد شکوفایی دانشجویان آلمانی خود با کمک فناوری خواهید بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.