سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه چقدر است؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

هزینه تمکن مالی فرانسه

میزان هزینه برای قبولی در ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از مهم ترین مسائلی است که درباره این نوع اقامت باید از آن اطلاع داشته باشید. یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی از افراد برای مهاجرت به فرانسه از آن استفاده می‌کنند، مهاجرت از طریق تمکن مالی است. در این روش، شما باید مبلغ مشخصی پول در حساب بانکی خود داشته باشید تا سفارت فرانسه متقاعد شود که می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بر بیایید. ما در این مقاله اطلاعات کاملی درباره این مسئله در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید هزینه تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود قرار دهید.

فرانسه به خاطر داشتن شرایط زندگی فوق العاده و مناطق بازدید زیاد، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت اغلب افراد شناخته می‌شود. علاوه بر این، در فرانسه کیفیت زندگی فوق العاده بالا بوده و در صورت مهاجرت، شما می‌توانید از کیفیت بالای آموزش آن نیز بهره مند شوید. کیفیت بالای خدمات درمانی این کشور نیز باعث شده که میزان تمکن مالی فرانسه کاملاً ارزش داشته باشد و هر کسی بخواهد با صرف مبلغ مشخصی هزینه، در این کشور فوق العاده زندگی کند.

هزینه تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

برای این که بتوانید از طریق تمکن مالی به فرانسه مهاجرت کنید، باید مبلغ مشخصی پول در حساب بانکی خود داشته باشید. سپس باید مدارک مربوط به آن را به سفارت فرانسه در کشور خود ارائه دهید تا کامپیوتر متقاعد شود که شما هزینه لازم برای زندگی در فرانسه را دارید. به طور کلی، میزان تمکن مالی فرانسه به دو بخش تقسیم می‌شود و شما باید یکی از این دو را حتماً داشته باشید.

سپرده بانکی

بهترین روشی که شما می‌توانید برای به دست آوردن اقامت فرانسه اقدام کنید، این است که هزینه تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود داشته باشید. در این شرایط، شما باید حداقل 40 هزار یورو پول در حساب بانکی خود داشته باشید و مدارک آن را به سفارت فرانسه ارائه دهید. در صورتی که بخواهید خانواده خود را نیز به فرانسه ببرید، باید میزان تمکن مالی فرانسه را برای آن‌ها نیز در حساب بانکی داشته باشید. این هزینه برای همسر به 20 هزار یورو و هر یک از فرزندان کمتر از 18 سال، حداقل 10 هزار یورو کاهش پیدا می‌کند. لازم نیست حتماً میزان تمکن مالی فرانسه را در اختیار دولت فرانسه بگذارید. فقط کافی است که شما این هزینه را در حساب بانکی خود در ایران یا خارج از ایران داشته باشید و فقط مدرکی دال بر داشتن این هزینه در حساب بانکی خود به سفارت فرانسه ارائه دهید.

درآمد ماهیانه

علاوه بر داشتن سپرده بانکی، شما می‌توانید از طریق مدرکی دال بر داشتن درآمد ماهیانه نیز به فرانسه مهاجرت کنید. میزان تمکن مالی فرانسه از طریق درآمد ماهیانه، برای هر فرد حداقل 3 هزار یورو برای هر ماه است.

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه چقدر است - هزینه تمکن مالی فرانسهدر این شرایط می‌توانید برای بردن خانواده خود به فرانسه نیز اقدام کنید. با این حال، هزینه مورد نیاز برای همسر 1400 یورو و به ازای هر یک از فرزندان زیر 18 سال، 750 یورو به صورت ماهیانه است. این هزینه از میزان تمکن مالی فرانسه می‌تواند در حساب متقاضی مهاجرت و سرپرست خانوار یا همسر او باشد.

بهترین منابع درآمدی برای تمکن مالی فرانسه

شما می‌توانید میزان تمکن مالی فرانسه را به روش‌های مختلفی ارائه دهید. در این شرایط، باید شغل شما به گونه ای باشد که به صورت ماهیانه، حقوقی ثابت به حساب شخصی شما واریز شود. البته برای اثبات این مسئله هم باید مدارک لازم را به سفارت فرانسه در کشور خود بدهید. بهترین منابع درآمدی که می‌توانید برای آماده کردن میزان تمکن مالی فرانسه ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • درآمد حاصل از اجاره ملک یا زمین
 • درآمد حاصل از حقوق بازنشستگی
 • درآمد حاصل از سود سپرده بانکی
 • درآمد حاصل از سود سهام شرکت یا موسسات مختلف
 • درآمد حاصل از کسب و کار از راه دور

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای خوداشتغالی

در صورتی که بخواهید از طریق خود اشتغالی به فرانسه بروید و در این کشور کار کنید، باید تمکن مالی شما حداقل 30 هزار یورو باشد. البته شما باید این هزینه را برای سرمایه گذاری در پروژه‌های موجود در فرانسه خرج کنید و نباید در حساب شخصی شما بماند. میزان تمکن مالی برای ویزای خوداشتغالی فرانسه بسته به شرایط متقاضی متفاوت است. با این حال، به طور کلی، باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود برای حداقل یک سال در فرانسه دارید. این را می توان از طریق اسناد مختلفی مانند صورتحساب های بانکی، فیش حقوقی و گواهی سرمایه گذاری نشان داد.

علاوه بر موارد فوق، برای اثبات تمکن مالی برای ویزای خوداشتغالی فرانسه خود باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

 • یک طرح تجاری که جزئیات ایده کسب و کار، پیش بینی های مالی و استراتژی بازاریابی شما را ارائه می دهد.
 • مدرک تحصیلی یا تجربه در زمینه خوداشتغالی.
 • تعهد نامه ای از یک بانک فرانسوی مبنی بر اینکه آنها یک خط اعتباری به شما ارائه می دهند.
 • بررسی سوابق جنایی

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار مدرک برای اثبات تمکن مالی لازم دارید، همیشه بهتر است با سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود تماس بگیرید. آنها قادر خواهند بود اطلاعات دقیق تری در مورد آن در اختیار شما قرار دهند.

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای تحصیلی

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای تحصیلی به رشته و شهر انتخابی متقاضیان بستگی دارد. با این حال، متقاضیان ویزای تحصیلی باید ثابت کنند که به صورت ماهیانه مبلغی نزدیک به 615 یورو در سال اول تحصیلی خواهند داشت. این بدان معنی است که میزان تمکن مالی آن‌ها در یک سال اول در فرانسه، باید تقریباً 7380 یورو باشد.

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای استارت آپ

اگر بخواهید در فرانسه یک استارتاپ و کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید، باید هزینه قابل توجهی داشته باشید. میزان تمکن مالی شما برای این نوع ویزا، حداقل 18500 یورو به صورت سالیانه است. این پول باید در حساب بانکی شما در کشور خودتان باشد تا کشور فرانسه متقاعد شود که شما هزینه‌های لازم برای زندگی اولیه در این کشور را دارید. ویزای استارت آپ فرانسه یک ویزای طولانی مدت است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در فرانسه در یک شرکت پیشرفته یا نوآورانه کار کنند. برای واجد شرایط بودن برای ویزای استارت آپ فرانسه، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. شما باید یک پیشنهاد کاری از یک شرکت فرانسوی داشته باشید که واجد شرایط استخدام تحت ویزای فناوری فرانسه باشد.
 2. پیشنهاد شغلی شما باید برای موقعیتی در یک زمینه با فناوری پیشرفته یا نوآورانه باشد.
 3. حقوق ناخالص سالانه شما باید حداقل دو برابر حداقل دستمزد فرانسه باشد.
 4. شما باید پاسپورت معتبر و فرم درخواست ویزا داشته باشید.
 5. شما باید گواهی پزشکی داشته باشید.
 6. باید مدرکی دال بر منابع مالی داشته باشید.
 7. شما باید یک بررسی سوابق کیفری داشته باشید.

میزان تمکن مالی برای ویزای استارت آپ فرانسه بسته به موقعیت متقاضی متفاوت است. با این حال، به طور کلی، باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود برای حداقل یک سال در فرانسه دارید. این را می توان از طریق اسناد مختلفی مانند صورتحساب بانکی، فیش حقوقی و سرمایه گذاری نشان داد گواهینامه ها.

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار مدرک برای وجوه لازم دارید، همیشه بهتر است با سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود تماس بگیرید. آنها می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد شرایط مورد نیاز برای وضعیت شما در اختیار شما قرار دهند.

در اینجا چند نکته اضافی برای اثبات وجوه برای ویزای استارت آپ فرانسه آورده شده است:

 • اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد شما به فرانسوی ترجمه شده است.
 • برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به امور مالی خود آماده باشید.
 • صبور باش. تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.
 • با رعایت این نکات می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای استارت آپ فرانسه افزایش دهید.

هزینه دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، میزان تمکن مالی فرانسه شامل هزینه‌هایی می‌شود که شما باید برای صدور ویزا و سایر موارد این چنینی بپردازید. برای مثال، هزینه صدور ویزا برای هر یک از اعضای خانواده، در سال اول به مبلغ 180 یورو و از سال دوم به بعد 266 یورو است.

هزینه دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چقدر است

علاوه بر این، شما باید هزینه ای به سفارت فرانسه در کشور خود برای بررسی پرونده بپردازید. این هزینه برای هر یک از اعضای خانواده، 100 یورو است. در نهایت، هزینه‌هایی مانند بیمه نیز ضروری بوده که باید به صورت سالیانه بین 850 تا 950 یورو بپردازید. برای دریافت ویزای تمکن مالی، شما باید مدارک زیادی را ارائه دهید که همه آن‌ها باید به صورت معتبر ترجمه شده باشند. علاوه بر این، میزان تمکن مالی فرانسه نسبتا زیاد است و به همین دلیل هم باید این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. به کمک موسسه مهاجرتی چهره نگار، می‌توانید مطمئن باشید که دریافت ویزای تمکن مالی شما در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌شود. فقط کافی است که میزان تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود قرار داده و بقیه کارها را به موسسه چهره نگار واگذار کنید.

اثبات اعتبار تمکن مالی برای سفارت فرانسه به چه صورت است؟

چند راه برای اثبات وجوه به سفارت جهت اخذ ویزا وجود دارد. برخی از رایج ترین راه ها عبارتند از:

 • صورت‌حساب بانکی: صورت‌حساب‌های بانکی راه خوبی برای نشان دادن این است که پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در فرانسه دارید. اظهارنامه ها باید نشان دهند که شما درآمد منظمی دارید و به اندازه کافی پول در حساب خود دارید تا هزینه های خود را تامین کنید.
 • فیش حقوقی: فیش حقوق یکی دیگر از راه های خوب برای نشان دادن اینکه درآمد منظمی دارید است. نکات خرد باید حقوق و تعداد ساعات کار شما در هفته را نشان دهد.
 • نامه‌های کارفرما: از نامه‌های کارفرما می‌توان برای اثبات وجوه نیز استفاده کرد. در نامه ها باید عنوان شغلی، حقوق و مدت اشتغال شما ذکر شود.
 • صورتحساب های بانک شما: از نامه های بانک شما نیز می توان برای اثبات وجوه استفاده کرد. نامه ها باید موجودی حساب شما و مقدار پولی را که در حساب پس انداز خود دارید ذکر کند.
 • اثبات دارایی: از اثبات دارایی می توان برای اثبات وجوه نیز استفاده کرد. این می تواند شامل مواردی مانند اسناد ملکی، سهام و اوراق قرضه

توجه به این نکته ضروری است که سفارت ممکن است برای اثبات وجوه به مدارک اضافی نیاز داشته باشد. همیشه بهتر است قبل از درخواست ویزا با سفارت چک کنید تا ببینید چه مدارکی مورد نیاز است.

در اینجا چند نکته اضافی برای اثبات وجوه به سفارت وجود دارد:

 1. اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد شما به فرانسوی ترجمه شده است.
 2. برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به امور مالی خود آماده باشید.
 3. صبور باش. تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

با رعایت این نکات می توانید شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید.

نحوه اثبات تمکن مالی ویزای توریستی فرانسه

برای اثبات تمکن مالی ویزای توریستی فرانسه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. صورت‌حساب بانکی که نشان می‌دهد حداقل ۶۵ یورو در روز برای مدت اقامت خود در فرانسه دارید.
 2. فیش های پرداختی که نشان می دهد شما درآمد منظمی دارید.
 3. نامه ای از کارفرمای شما که عنوان شغلی، حقوق و مدت زمان کار شما را ذکر می کند.
 4. نامه ای از بانک شما که موجودی حساب و مقدار پولی را که در حساب پس انداز خود دارید ذکر می کند.
 5. اثبات دارایی ها، مانند اسناد دارایی، سهام و اوراق قرضه.

با دنبال کردن با این نکات می توانید شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید.

اثبات تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه

برای اثبات تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. صورتحساب های بانکی که نشان می دهد شما حداقل 10309 یورو در سال برای مدت تحصیل خود در فرانسه دارید.
 2. نامه ای از مدرسه شما مبنی بر شهریه و هزینه های زندگی شما.
 3. نامه ای از طرف حامی شما مبنی بر اینکه آنها از شما در طول تحصیل در فرانسه حمایت مالی خواهند کرد.
 4. اثبات دارایی ها، مانند اسناد دارایی، سهام و اوراق قرضه.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید هنگام اثبات تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه در نظر داشته باشید:

 • مقدار پولی که باید نشان دهید بسته به مدت تحصیل شما متفاوت است.
 • همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدرک بیمه مسافرتی را نشان دهید.
 • این مهم است که در مورد وضعیت مالی خود با سفارت صادق و روراست باشید.

آیا تمام هزینه‌های مالی فرانسه باید در حساب متقاضی و سرپرست خانواده باشد؟

متقاضی می‌تواند تمام هزینه تمکن مالی را در حساب خود بگذارد. با این حال، این امکان را دارد که نصف این هزینه را نیز در حساب بانکی همسر خود واریز کند.

برای کسب اقامت دائم فرانسه از طریق تمکن مالی چه شرایطی لازم است؟

در صورتی که بخواهید اقامت دائم فرانسه را بعد از چند سال مهاجرت به این کشور از طریق تمکن مالی بگیرید، باید به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشید. آشنایی کامل به فرهنگ فرانسه، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گذراندن حداقل نصف اعتبار ویزای شینگن، مهم ترین شرایط کسب اقامت دائم فرانسه از طریق تمکن مالی هستند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.