میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه چقدر است؟

هزینه تمکن مالی فرانسه
1
(1)

میزان تمکن مالی فرانسه یکی از مهم ترین مسائلی است که درباره این نوع اقامت باید از آن اطلاع داشته باشید. یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی از افراد برای مهاجرت به فرانسه از آن استفاده می‌کنند، مهاجرت از طریق تمکن مالی است. در این روش، شما باید مبلغ مشخصی پول در حساب بانکی خود داشته باشید تا سفارت فرانسه متقاعد شود که می‌توانید از پس هزینه‌های خود در این کشور بر بیایید. ما در این مقاله اطلاعات کاملی درباره این مسئله در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید هزینه تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود قرار دهید. فرانسه به خاطر داشتن شرایط زندگی فوق العاده و مناطق بازدید زیاد، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت اغلب افراد شناخته می‌شود. علاوه بر این، در فرانسه کیفیت زندگی فوق العاده بالا بوده و در صورت مهاجرت، شما می‌توانید از کیفیت بالای آموزش آن نیز بهره مند شوید. کیفیت بالای خدمات درمانی این کشور نیز باعث شده که میزان تمکن مالی فرانسه کاملاً ارزش داشته باشد و هر کسی بخواهد با صرف مبلغ مشخصی هزینه، در این کشور فوق العاده زندگی کند.

هزینه تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

برای این که بتوانید از طریق تمکن مالی به فرانسه مهاجرت کنید، باید مبلغ مشخصی پول در حساب بانکی خود داشته باشید. سپس باید مدارک مربوط به آن را به سفارت فرانسه در کشور خود ارائه دهید تا کامپیوتر متقاعد شود که شما هزینه لازم برای زندگی در فرانسه را دارید. به طور کلی، میزان تمکن مالی فرانسه به دو بخش تقسیم می‌شود و شما باید یکی از این دو را حتماً داشته باشید.

سپرده بانکی

بهترین روشی که شما می‌توانید برای به دست آوردن اقامت فرانسه اقدام کنید، این است که هزینه تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود داشته باشید. در این شرایط، شما باید حداقل 40 هزار یورو پول در حساب بانکی خود داشته باشید و مدارک آن را به سفارت فرانسه ارائه دهید. در صورتی که بخواهید خانواده خود را نیز به فرانسه ببرید، باید میزان تمکن مالی فرانسه را برای آن‌ها نیز در حساب بانکی داشته باشید. این هزینه برای همسر به 20 هزار یورو و هر یک از فرزندان کمتر از 18 سال، حداقل 10 هزار یورو کاهش پیدا می‌کند. لازم نیست حتماً میزان تمکن مالی فرانسه را در اختیار دولت فرانسه بگذارید. فقط کافی است که شما این هزینه را در حساب بانکی خود در ایران یا خارج از ایران داشته باشید و فقط مدرکی دال بر داشتن این هزینه در حساب بانکی خود به سفارت فرانسه ارائه دهید.

درآمد ماهیانه

علاوه بر داشتن سپرده بانکی، شما می‌توانید از طریق مدرکی دال بر داشتن درآمد ماهیانه نیز به فرانسه مهاجرت کنید. میزان تمکن مالی فرانسه از طریق درآمد ماهیانه، برای هر فرد حداقل 3 هزار یورو برای هر ماه است.

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه چقدر است - هزینه تمکن مالی فرانسهدر این شرایط می‌توانید برای بردن خانواده خود به فرانسه نیز اقدام کنید. با این حال، هزینه مورد نیاز برای همسر 1400 یورو و به ازای هر یک از فرزندان زیر 18 سال، 750 یورو به صورت ماهیانه است. این هزینه از میزان تمکن مالی فرانسه می‌تواند در حساب متقاضی مهاجرت و سرپرست خانوار یا همسر او باشد.

بهترین منابع درآمدی برای تمکن مالی فرانسه

شما می‌توانید میزان تمکن مالی فرانسه را به روش‌های مختلفی ارائه دهید. در این شرایط، باید شغل شما به گونه ای باشد که به صورت ماهیانه، حقوقی ثابت به حساب شخصی شما واریز شود. البته برای اثبات این مسئله هم باید مدارک لازم را به سفارت فرانسه در کشور خود بدهید. بهترین منابع درآمدی که می‌توانید برای آماده کردن میزان تمکن مالی فرانسه ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شوند.

  • درآمد حاصل از اجاره ملک یا زمین
  • درآمد حاصل از حقوق بازنشستگی
  • درآمد حاصل از سود سپرده بانکی
  • درآمد حاصل از سود سهام شرکت یا موسسات مختلف
  • درآمد حاصل از کسب و کار از راه دور

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای خوداشتغالی

در صورتی که بخواهید از طریق خود اشتغالی به فرانسه بروید و در این کشور کار کنید، باید تمکن مالی شما حداقل 30 هزار یورو باشد. البته شما باید این هزینه را برای سرمایه گذاری در پروژه‌های موجود در فرانسه خرج کنید و نباید در حساب شخصی شما بماند.

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای تحصیلی

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای تحصیلی به رشته و شهر انتخابی متقاضیان بستگی دارد. با این حال، متقاضیان ویزای تحصیلی باید ثابت کنند که به صورت ماهیانه مبلغی نزدیک به 615 یورو در سال اول تحصیلی خواهند داشت. این بدان معنی است که میزان تمکن مالی آن‌ها در یک سال اول در فرانسه، باید تقریباً 7380 یورو باشد.

میزان تمکن مالی فرانسه برای ویزای استارت آپ

اگر بخواهید در فرانسه یک استارتاپ و کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید، باید هزینه قابل توجهی داشته باشید. میزان تمکن مالی شما برای این نوع ویزا، حداقل 18500 یورو به صورت سالیانه است. این پول باید در حساب بانکی شما در کشور خودتان باشد تا کشور فرانسه متقاعد شود که شما هزینه‌های لازم برای زندگی اولیه در این کشور را دارید.

هزینه دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، میزان تمکن مالی فرانسه شامل هزینه‌هایی می‌شود که شما باید برای صدور ویزا و سایر موارد این چنینی بپردازید. برای مثال، هزینه صدور ویزا برای هر یک از اعضای خانواده، در سال اول به مبلغ 180 یورو و از سال دوم به بعد 266 یورو است.

هزینه دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه چقدر است

علاوه بر این، شما باید هزینه ای به سفارت فرانسه در کشور خود برای بررسی پرونده بپردازید. این هزینه برای هر یک از اعضای خانواده، 100 یورو است. در نهایت، هزینه‌هایی مانند بیمه نیز ضروری بوده که باید به صورت سالیانه بین 850 تا 950 یورو بپردازید. برای دریافت ویزای تمکن مالی، شما باید مدارک زیادی را ارائه دهید که همه آن‌ها باید به صورت معتبر ترجمه شده باشند. علاوه بر این، میزان تمکن مالی فرانسه نسبتا زیاد است و به همین دلیل هم باید این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. به کمک موسسه مهاجرتی چهره نگار، می‌توانید مطمئن باشید که دریافت ویزای تمکن مالی شما در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌شود. فقط کافی است که میزان تمکن مالی فرانسه را در حساب بانکی خود قرار داده و بقیه کارها را به موسسه چهره نگار واگذار کنید.

سوالات متداول درباره میزان تمکن مالی فرانسه

آیا تمام هزینه‌های مالی فرانسه باید در حساب متقاضی و سرپرست خانواده باشد؟

متقاضی می‌تواند تمام هزینه تمکن مالی را در حساب خود بگذارد. با این حال، این امکان را دارد که نصف این هزینه را نیز در حساب بانکی همسر خود واریز کند.

برای کسب اقامت دائم فرانسه از طریق تمکن مالی چه شرایطی لازم است؟

در صورتی که بخواهید اقامت دائم فرانسه را بعد از چند سال مهاجرت به این کشور از طریق تمکن مالی بگیرید، باید به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشید. آشنایی کامل به فرهنگ فرانسه، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گذراندن حداقل نصف اعتبار ویزای شینگن، مهم ترین شرایط کسب اقامت دائم فرانسه از طریق تمکن مالی هستند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 1 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید