قصه های موفقیت حسین یسائی

قصه های موفقیت حسین یسائی
4.3
(6)

حسین یسائی مدیر عامل سابق «دفتر تکنولوژی‌های خلاقانه» است که از سال 1992 تا 2016 مدیریت آن را برعهده داشت. یسائی که متولد ایران است در سال 1355 به انگلستان مهاجرت کرد و توانست در سال 1984 (1363) تابعیت این کشور را بگیرد.

او در رشتۀ الکترونیک و ارتباطات در دانشگاه بیرمنگهام تحصیل کرد و اولین افتخارات خود در قالب مدرک کارشناسی علوم را در سال 1979 کسب نمود. او به تحصیل خود در دانشگاه بیرمنگهام ادامه داد و توانست مدرک دکترای خود را در رشتۀ فلسفه از این دانشگاه دریافت کند. پایان‌نامۀ او در زمینۀ تبدیل دستگاه‌های دوزمانه به ردیاب‌های آوایی بود.

پس از گرفتن مدرک دکترا او به مدت هفت سال به‌عنوان پژوهشگر در همان دانشگاه به فعالیت‌هایش ادامه داد. یسائی بعد از آن، مدت هشت سال را در شرکت‌های STMicroelectronics و Inmos مشغول فعالیت بود تا اینکه در سال 1992 به دفتر تکنولوژی خلاقانه پیوست. در سال 1998 یسائی به‌سمت مدیریت ارشد این دفتر رسید و تمرکز هدف آن را روی بهبود تکنولوژی‌های پیشرفته با استفاده از مدل تجاری مالکیت معنوی نیمه‌هادی گذاشت. او سپس برند «خالص» را ساخت. حسین یسائی در سال 2013 به خاطر قدردانی از فعالیت‌هایش در زمینۀ تکنولوژی‌های پیشرفته توانست مقام شوالیه را دریافت کند.

 

بیشتر بدانیم: با روش‌های اقامت اروپا آشما شویم

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید