سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

معرفی هامبورگ

هامبورگ به عنوان بزرگ‌ترین بندر و مرکز تجاری آلمان شناخته می‌شود که به خاطر پارک‌های سرسبز، پل‌های متعدد، آبراه‌های زیبا و طبیعت فریبنده‌اش که نمادی از جوهر کامل زندگی در آلمان است، شناخته می‌شود. این شهر به عنوان دومین شهر پرجمعیت آلمان پس از برلین، به تدریج پتانسیل استثنایی خود را به جهانیان نشان می دهد و به دلیل پیشرفت و توسعه سریع توجه روزافزونی را به خود جلب می کند.

هامبورگ که رودخانه مشهور البه را در خود جای داده است با دریاچه مرکزی خود جذابیت ذاتی دارد و زیبایی این شهر کمتر کاوش شده را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. هامبورگ دارای آب و هوای سرسبزی است و قدم زدن در پارک ها و فضاهای سبز آن به بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی مردم محلی تبدیل شده است. هامبورگ به عنوان دومین شهر اقتصادی مهم آلمان و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، چیزهای زیادی برای ارائه و بحث دارد.

هامبورگ از نظر جغرافیایی در شمال آلمان واقع شده و میزبان چندین رودخانه و کانال پرآب است که از دریای شمال تا بالتیک امتداد دارند. دریا. منطقه شهری هامبورگ جمعیتی حدود پنج میلیون نفر را در خود جای داده است که از کل جمعیت نروژ بیشتر است. هامبورگ تنها شهری است که به عنوان شهر و ایالت به همراه سه شهر دیگر آلمان شناخته شده است. این مزایا باعث شده است که برخی زندگی در آلمان را با زندگی در هامبورگ یکی کنند.

هامبورگ به طور کلی هوای بارانی و ابری را تجربه می کند. زمستان‌ها معتدل است و به ندرت شاهد بارش برف است و دما بین مثبت تا منفی ده درجه سانتی‌گراد در نوسان است. بهار و تابستان در هامبورگ پرجنب‌وجوش و معتدل است و گاهی اوقات آفتاب از میان ابرها عبور می‌کند و فضایی لذت‌بخش و تازه را ایجاد می‌کند و شهر را با رنگ طلایی می‌پوشاند.

باران در بهار و تابستان ادامه دارد، البته نه به اندازه زمستان و پاییز. صحبت از پاییز، باید اعتراف کرد که آنچه در مورد رنگ ها و سرزندگی پاییز دیده و شنیده ایم، دقیقا همان چیزی است که هامبورگ به زیباترین شکل ممکن به نمایش می گذارد. دمای هوا در پاییز در نوسان است بین 3 تا 16 درجه سانتیگراد و در روزهای آفتابی زیبایی شهر دو برابر می شود. جای تعجب نیست که هامبورگ اغلب برای ایرانیانی که در آلمان زندگی می کنند، انتخاب ارجح است.

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

پیشینه تاریخی هامبورگ

در اوایل قرن بیستم و شروع جنگ جهانی اول، حدود 230000 نفر از یک میلیون نفر ساکن هامبورگ درگیر درگیری بودند و 35000 نفر از آنها جان خود را از دست دادند. اقتصاد و تجارت در هامبورگ فلج شد و این شهر به دلیل شکست آلمان در جنگ بسیاری از آبراه های خود را از دست داد. به همین ترتیب، در طول جنگ جهانی دوم، مانند سایر مناطق در آلمان، این شهر تحت کنترل نیروهای نازی قرار گرفت و بزرگترین جامعه یهودی در آلمان به سرنوشت تلخ و تاریکی دچار شد، یا تبعید شد یا کشته شد، با یادبودهایی که در هامبورگ حفظ شد. شاهد این حوادث غم انگیز باشید.

در آخرین روزهای نبرد در سال 1945، بمب افکن های بریتانیایی و آمریکایی به شدت شهر را برای سرنگونی رژیم نازی بمباران کردند که در نتیجه آن 42000 شهروند آلمانی جان خود را از دست دادند. هامبورگ که امروز می بینیم در طول جنگ جهانی دوم بسیار فراتر از آنچه پیش بینی می شد، دچار تخریب شدید شد.

شهری مدرن و زیبا که امروز شاهد آن هستیم نیمی از آن را از دست داد از مناطق مسکونی، 40 درصد از کارخانه ها و مناطق صنعتی و 80 درصد از بنادر آن در آن زمان. با وجود این ویرانی، از خاکستر جنگ بیرون آمد و تجدید حیات چشمگیری را به نمایش گذاشت.

شرایط انسانی و فرهنگی در هامبورگ

زندگی در هامبورگ دریچه ای به چشم انداز فرهنگی غنی، توسعه یافته و متنوع معمول زندگی در آلمان است. تسلط بر زبان آلمانی برای زندگی در هامبورگ اکیداً توصیه می‌شود، زیرا همه ساکنان شهر به زبان انگلیسی مسلط نیستند و آلمانی‌ها به راحتی کسانی را که با زبان خود آشنا نیستند، در خود جای نمی‌دهند. در نتیجه، هامبورگ دارای یک جامعه مهاجر بزرگ است که از طریق حلقه‌های اجتماعی شبکه‌بندی می‌کنند و در تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های اوقات فراغت شرکت می‌کنند.

در هامبورگ، همیشه کاری برای انجام دادن و جایی برای رفتن وجود دارد. شهر به قدری پویا و شلوغ است که هرگز احساس خستگی و انزوا نمی کنید. سبک زندگی ساکنان هامبورگ یکی از جذاب ترین روش های زندگی در آلمان است.

توجه به این نکته ضروری است که یادگیری زبان آلمانی صرفاً برای تعاملات اجتماعی یا بین فردی نیست. یافتن شغل بدون این دانش بسیار چالش برانگیزتر است. یادگیری زبان آلمانی پیش نیاز زندگی در آلمان است. در حالی که ممکن است شرکت‌های مختلفی را در هامبورگ بیابید که فقط به مهارت‌های انگلیسی نیاز دارند، این شرکت‌ها معمولاً سطح بالایی از مهارت انگلیسی را انتظار دارند. با این وجود، اگر آلمانی را روان صحبت کنید، مطمئناً شانس بیشتری خواهید داشت و درهای بیشتری به روی شما باز خواهد شد.

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

ساکنان هامبورگ افرادی سخت کوش و سخت کوش هستند که مانند بسیاری از شهرهای دیگر اروپا این فرهنگ را تجسم می بخشند. آنها با همان عزم و جدیتی که در کار به کار می برند، به اوقات فراغت و تفریح ​​نزدیک می شوند. هامبورگ یک زندگی شبانه کامل و دقیق را ارائه می دهد و میزبان یکی از بزرگترین و پر جنب و جوش ترین خیابان های اختصاص داده شده به سرگرمی و شب زنده داری در تمام اروپا است.

خیابان ریپربان مملو از کلوب‌های پرجنب‌وجوش، بارها و کافه‌های رنگارنگ است و در ساعات پایانی شب و صبح زود میزبان تعداد قابل توجهی از مردم محلی و گردشگرانی است که سرگردان هستند. زندگی در آلمان جذابیت خاص خود را دارد، به خصوص سبک هامبورگ.

بیشتر بدانید: چگونه ویزای کار آلمان را دریافت کنیم؟

وضعیت اقتصادی هامبورگ

برای قرن ها، هامبورگ به عنوان مرکز مرکزی و مسیر تجاری اصلی در آلمان بوده است. این کشور جایگاه دوم را در اروپا در زمینه صنایع مس دارد و دارای بخش پیشرفته دریایی و کشتی سازی به عنوان یک بندر بین المللی بزرگ و پر جنب و جوش است. صنایع شیمیایی و فولاد نیز در اقتصاد هامبورگ اهمیت زیادی دارند. در کنار تجارت و حمل و نقل، این صنایع ابزارهای محوری توسعه شهر هستند. با توجه به این پویایی اقتصادی و بازار کار پر جنب و جوش، بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر به دنبال جاب آفر آلمان هستند.

به طور کلی، هامبورگ یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا و جهان محسوب می شود که نقش قابل توجهی در اقتصاد اتحادیه اروپا ایفا می کند. هامبورگ میزبان برندهای بزرگی مانند Nivea و Montblanc است و خط تولید ایرباس را در خود جای داده است. علاوه بر صنایع مذکور، جایگاه قابل توجه و رونق بالایی در بخش هایی مانند هوانوردی، انرژی های تجدیدپذیر دارد. انرژی، انتشارات و رسانه، فناوری اطلاعات، فناوری و صنعت خدمات.

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

چگونه هامبورگ شناسایی می شود

تالار فیلارمونیک البه یا به قول محلی‌ها “Elbphilharmonie” یکی از جذابیت‌های جدید شهر در نظر گرفته می‌شود. با معماری منحصر به فرد و قابل توجه خود، به سرعت به یکی از مشهورترین مکان های دیدنی شهر تبدیل شده و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. این سالن کنسرت عظیم نه تنها به دلیل معماری مدرن و متمایز خود متمایز است، بلکه دارای صدای آکوستیک استثنایی است که بهترین کیفیت صدا را به هر صندلی در سالن ارائه می دهد.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

هامبورگ میزبان اولین باغ وحش مدرن جهان است که قدمت آن به سال 1907 باز می گردد. در آن زمان مفهوم باغ وحش به شکل کنونی آن چندان شناخته شده نبود و نمونه های نادری از چنین تاسیساتی در سطح جهانی وجود داشت. در هامبورگ باغ وحشی با طراحی مدرن و آینده نگر تأسیس شد. برخلاف قفس‌های بسته و محصور که معمولاً دیده می‌شود، این باغ‌وحش محیطی نسبتاً باز و راحت را برای حیوانات فراهم می‌کند و حس راحتی و طعم آزادی نسبی را برای آنها فراهم می‌کند.

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

هامبورگ با بیش از 2500 پل، رکورد بیشترین تعداد پل را دارد. حتی اگر بخواهید همه پل‌های لندن، ونیز و آمستردام را با هم ترکیب کنید، کل پل‌ها با تعداد پل‌های هامبورگ برابری نمی‌کند.

یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌هایی که در قلب شلوغ هامبورگ قرار دارد، یک باغ ژاپنی فوق‌العاده زیبا و فریبنده است که در پارک Planten un Blomen واقع شده است. این باغ بزرگترین در نوع خود در اروپا محسوب می شود و در سال 1990 توسط یک معمار فضای سبز ژاپنی در هامبورگ ساخته شد. شبیه برشی از ژاپن باستان، بازدید از این باغ تجربه بی نظیری را ارائه می دهد.

دروازه‌ای بسوی جهان (زندگی در آلمان)

بزرگترین راه آهن مینیاتوری جهان، واقع در هامبورگ، توسط دو برادر آلمانی به نام های فردریک و گریت براون در سال 2000 ساخته شد. این راه آهن به موزه ای جذاب تبدیل شد که به طور مداوم در حال گسترش است. در حال حاضر، حدود هزار قطار را در خود جای داده و رکورد جهانی گینس را در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید: ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین 

حمل و نقل عمومی در هامبورگ

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 3.20 یورو
هزینه اولیه تاکسی 3.50 یورو
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 2.00 یورو
قیمت یک لیتر بنزین 1.42 یورو
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 30.00 یورو

هزینه های روزمره در هامبورگ

شیر (یک لیتر) 0.84 یورو
قهوه عادی (یک فنجان) 2.89 یورو
نان تازه (500 گرم) 1.55 یورو
برنج (یک کیلو) 2.27یورو
تخم مرغ (12 عدد) 1.99 یورو
پنیر محلی (یک کیلو) 8.41 یورو
آب (یک و نیم لیتر) 0.55 یورو
سینه مرغ (یک کیلو) 8.51یورو
گوشت گاو (یک کیلو) 11.53 یورو
سیب‌زمینی (یک کیلو) 1.54 یورو
پیاز (یک کیلو) 1.46 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلو) 2.60یورو
سیب (یک کیلو) 2.33 یورو
پرتغال (یک کیلو) 2.37 یورو

هزینه مسکن در هامبورگ

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 868
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 640
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1768
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 1286
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 6250
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 3735

میانگین حقوق در هامبورگ

میانگین درآمد خالص ماهیانه 2405
درصد نرخ سالانه بهره وام 1.88

سایت های معرفی هامبورگ

travelsbyteslin.com/life-in-hamburg-germany/living-in-hamburg-as-an-expat-what-you-should-know
britannica.com/place/hamburg-germany
nordicwonders.com/blog/2018/01/fun-facts-about-hamburg
theculturetrip.com/europe/germany
multiculturalkidblogs.com/2019/02/11/10-fun-facts-about-hamburg-germany
hamburg.com/business/clusters
ec.europa.eu/growth/tools-databases/regional-innovation-monitor/base-profile/hamburg-0
hamburg.de/indien/4604472/business-and-economy
numbeo.com/cost-of-living/in/hamburg

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.