ویزای گاردین شیپ چیست؟

ویزای گاردین شیپ چیست
5
(2)

ویزای گاردین شیپ چیست و در چه صورتی به آن نیاز پیدا خواهید کرد؟

برخی خانواده‌ها برای داشتن آینده روشن فرزند خود، تصمیم می‌گیرند که فرزند خود را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستند و تمایل دارند در این مسیر فرزند خود را تنها نگذارند و همراه او باشند. در این مسیر گرفتن ویزا برای هر کشور الزامی است به طور مثال ویزای انگلیس ، ویزای کانادا و … از این رئو برخی از کشورها مانند: انگلیس، کانادا، استرالیا، ویزایی تحت عنوان ویزای گاردین شیپ معرفی کردند. با دریافت ویزای گاردین شیپ خانواده‌ها می‌توانند فرزند خود را در مسیر تحصیل همراهی کنند و یا مسئولیت این کار را به عهده فردی دیگر بسپارند.

گاردین شیپ از طرف والدین اقدام نموده و به دانش آموزان کمک می‌کند تا خود را با زندگی جدید وفق دهند. سرپرست ارتباط مستقیم خود را با دانش آموز در طول ترم تحصیلی حفظ نموده و در رفع مشکلات احتمالی به او کمک خواهد کرد. سرپرست اقامت مناسبی را در طول تعطیلات تامین می کند. همچنین در مواقع اضطراری سرپرست می‌بایست به صورت شبانه روزی (24) ساعته در دسترس دانش آموز و والدین باشد.

در اینجا به بررسی ویزای گاردین شیپ در کشور بریتانیا می‌پردازیم:

وضعیت قانونی (حقوقی)

رهنمودهایی برای حمایت کودکان زیر 18 سالی که برای تحصیل به بریتانیا می‌آیند؛ مدرسه‌ای که فرد برای تحصیل انتخاب می‌کند، حامی خواهد بود. حامیانی که کودک کمتر از 18 سال را تقبل می‌کنند، باید همراهی مناسبی برای حضور او در بریتانیا را بدهند، از جمله: سفر، پذیرش موجود ورود به بریتانیا، مراقبت در طول حضور در بریتانیا.

چرا به ویزای گاردین شیپ نیاز دارید؟

قبل از تعیین سرپرست چه کاری باید انجام دهیم؟

مدل‌های گاردین شیپ متفاوتی در بریتانیا وجود دارد که مقایسه دقیق هزینه‌ها و خدمات را سخت می‌کند. اندکی از تامین کنندگان، قیمت «یکجا» ارائه می‌کنند، اما با توجه به نیازهای متفاوت خانواده‌ها، هزینه‌هایی را برای خدمات اضافی تحمیل می‌کنند.

با این وجود اگر قیمت یکجا در دسترس نبود، توصیه می‌کنیم حتماً هزینه‌های مازاد برخی از خدمات را بررسی کنید. پس قبل از ثبت نام برای قرارداد سرپرستی، جزئیات هزینه‌های مازاد را درخواست کنید و نحوه اجرای‌شان را بررسی کنید.

هزینه‌های مازاد می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • بازدید از مدارس
  • ملاقات والدین و آشنایان؛ هزینه به ازای کودک تعیین می‌شود نه هر بازدید.
  • فعالیت‌های خارج از برنامه که در قرارداد کاملاً لحاظ نمی‌شوند.
  • هزینه‌های انتقال و جابجایی که معمولاً به ازای هر خودرو تعیین می‌شود نه هر کودک.
  • هزینه‌های مازاد کلاس خصوصی.

هزینه‌های میزبانی از خانواده می‌تواند هزینه‌های مازاد زیر را داشته باشد:

  • مستخدم برای خانواده؛ برای پوشش هزینه‌های مرتبط با تامین میزبانی اضطراری به همراه تمام مسئولیت‌های کودک.
  • هزینه هر شب (هزینه هر شب میزبانی از خانواده از 40-65 یورو برای هر شب است)
  • استفاده از وای فای/ سیستم گرمایشی و نور زمانی تحمیل می‌شود که زمان اسکان بیش از اندازه مورد انتظار باشد.
  • تامین ناهار/میان وعده که اغلب مازاد تلقی شده و روزانه بین 5-15 یورو هزینه دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

توافق برسر قرارداد

والدین و نمایندگان باید خواستار قرارداد رسمی و قانونی باشند که در آن فهرست کامل تمام خدمات به همراه قیمت لحاظ می‌شود و باید مورد امضاء طرفین قرار بگیرد.

هدف راهنمای تحصیل بریتانیا کاملاً مستقل بوده و به دنبال ارتقاء سازمان‌هایی­ست که بالاترین استاندارد مراقبت و نگهداری را برای دانش آموزان (دانشجویان) بین المللی ارائه می کند.

چرا سرپرست AEGIS را انتخاب کنیم؟

AEGIS مخفف انجمن آموزش و سرپرستی دانشجویان بین المللی است. سازمان‌های سرپرستی و کالج ها/ مدارس را کنار هم قرار می‌دهد تا برای دانش آموزان بین المللی کمتر از 18 سالی که قصد تحصیل در مدارس/کالج بریتانیا دارند، رفاه تامین کند. انجمنی برای ارائه بهترین روش برای مدارس/کالج ها و سازمان‌های سرپرستی از طریق کارگاه‌ها و کنفرانس‌های منظم، ارائه می‌کند. در واقع AEGIS یک بنگاه خیریه ثبت شده تلقی می‌شود.

برای تبدیل شدن به عضو کاملاً معتبر AEGIS، سازمان سرپرستی ابتدا باید روند بررسی دقیق و جامع را پشت سر بگذارد. احراز اعتبار تنها زمانی میسر است که بازرسان AEGIS مطمئن شوند که سازمان سرپرستی تمام استانداردها و معیارهای بازرسی را دارد. شرط عضویت AEGIS زمانی کاملاً تایید می شود که سازمان سرپرستی هر چهار سال یک بار، مجدداً مورد بازرسی قرار بگیرد.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید