با محصولات کشور یونان آشنا شوید

محصولات یونان
3
(2)

یونان و جزایر یونان به خاطر بسیاری از محصولات سنتی خوشمزه و دوست‌داشتنی در سراسر جهان مشهور هستند. می‌توانید محصولات یونانی را در بازارهای کوچک، روستاها و جزایر زیبای یونان بیابید.

محصولات جنبه مهمی از فرهنگ آشپزی یونان محسوب می‌شوند. در این‌جا به چند محصول بومی یونانی اشاره می‌کنیم که بازدیدکنندگان می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند و به کشور خود ببرند. تمام این محصولات با کیفیت برای طبخ دستور غذاهای خوشمزه یونانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محصولات طبیعی

اطلاعاتی درباره محصولات طبیعی یونان نظیر زیتون، روغن زیتون، عسل، شراب، الکل، سرکه، گیاه دارویی، ادویه، آجیل و شیرینی

زیتون و روغن زیتون

زیتون و روغن زیتون یونان یکی از بهترین‌ها در سراسر جهان هستند. زیتون جزء اصلی رژیم غذایی مدیترانه‌ای و یونانی محسوب می‌شود. این یک محصول سالم است و پژوهشگران حوزه سلامت ثابت کرده‌اند که یکی از دلایل عمر طولانی کریتی‌ها ( Cretans)، زیتون و روغن آن است. زیتون و روغن زیتون در سراسر یونان تولید می‌شود.

عسل

تولید عسل یک سنت یونانی است که به دوره عهد عتیق برمی‌گردد. یونان با تنوع فوق العاده گیاهی و گل‌ها، طعم‌های مختلف عسل را تولید می‌کند. این محصول یکی از بهترین‌ها در جهان بوده و بهترین عسل را تنها می‌توان در روستاهای کوهستانی پیدا کرد.

شراب

ریشه شراب به یونان برمی‌گردد و سنت یونانی از عهد عتیق محسوب می‌شود. فرآوری شراب در یونان ابداع شده بود.

امروزه می‌توان از تنوع فوق العاده شراب‌های یونانی لذت برد: قرمز، سفید و رز، شیرین و خشک. یونان همچنین برخی از شراب‌های معروف دنیا را تولید می‌کند از جمله، رستینا، که یک شراب سفید است و طعم رزین غالب را در خود دارد. همچنین شراب ماورودافنی، که شراب قرمز تیره است و ما را به یاد پورتوی پرتغال می‌اندازد.

الکل

اوزو (Ouzo) نام تجاری (برند) معروف‌ترین الکل یونان است. این الکل طعم رازیانه دارد که به تنهایی یا با آب مصرف می‌شود. همراه این الکل کمی گوشت (mezedes) نیز خورده می‌شود. تسپورو (Tsipouro ) یادآور اوزو است، اما طعم قوی‌تری دارد. با توجه به منطقه تولید الکل، آن را راکی (Raki) نیز می‌نامند.

سرکه

یونان تنوع فوق العاده طعم در سرکه طبیعی دارد که از شراب گرفته می‌شود.

بیشتر بدانیم: تابعیت از طریق ویزای طلایی یونان

گیاهان دارویی

یونان تنوع گیاهان دارویی فوق العاده‌ای دارد که بسیار مفید هستند، از جمله: چای کوهی، پونه کوهی، مریم گلی، بابونه، ریحان ، نعنا ، جعفری.

ادویه

یونانی‌ها در غذای خود از ادویه‌های بسیاری استفاده می‌کنند و از این جهت مشهور هستند، از جمله: کنجد (کنجد سفید)، زیره ، ماچله و زعفران قرمز ارزشمند.

آجیل

یونان تنوع فراوانی در تولید آجیل دارد، از گردو: بادام ، پسته، انگور خشک، تخمه آفتابگردان، دانه خربزه، فندق، بادام زمینی.

آجیل

شیرینی

تنوع شیرینی یونان بسیار وسیع است و اکثر آن‌ها میراث اشغال عثمانی‌ها هستند. آن‌ها بسیار شیرین‌اند. به عنوان مثال می‌توان به این شیرینی‌ها اشاره کرد: گالاکتوبورکو (خمیر نازک، خامه، دارچین و شربت)، کاتایفی (عسل، آجیل، لایه‌های نازک متبلور عسل)، حلوا (دانه‌های کنجد آسیاب شده با طعم‌های عسل، وانیل، شکلات)، پاستلی (شراب تولید شده از کنجد کبابی و عسل).

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع تحصیل در کانادا

اطلاعات درباره محصولات تولیدی یونان از جمله فرش و قالیچه، چرم، صنایع دستی و جواهرات.

فرش و قالیچه

فرش‌ها و قالیچه‌های دستی قرن هاست که به بخش جداناپذیر سنت یونان تبدیل شده‌اند. مناطق اصلی تولید قالیچه را می‌توانید در اطراف شهر تریپولیس، در پلوپونس، و اطراف شهر تریکالا و کاردیتسا در تسلای، بیابید.

فرش‌ها از دوران عهد عتیق معروف هستند، و می‌توانید در آن‌ها اشاره‌هایی از اسطوره‌های یونان را ببینید. مهم‌ترین مرکز فرش دستبافت در جزیره لفکادا، آنوگیا و مستووو می‌باشد.

فرش دستباف یونان

چرم

چرم تخصص یونانی هاست. بسیاری از اقلام چرمی با کیفیت در این کشور خواهید یافت، از جمله: کفش، لباس، صندل، کیف دستی، دستکش، کلاه و غیره

صنایع دستی

صنایع دستی سنتی زیادی در یونان وجود دارد، از جمله: فرش‌های پُرتراکم، روکش کوسن دوزی، کارهای چوبی مثل کومبولی

جواهرات

جواهر یک سنت یونانی است که به عهد عتیق برمی‌گردد. بسیاری از جواهرفروشی‌ها، تنوع فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند، نظیر: جواهرات یا اشیاء طلا یا نقره برای احیاء جواهرات و آثار کهن. جزایر سانتورینی و میکونوس در حوزه جواهرسازی متخصص هستند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید