سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

سریعترین و راحتترین روش گرفتن مدرک زبان برای مهاجرت

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان برای مهاجرت تا چه حد الزامیست؟ برای مهاجرت چه مدرک زبانی باید داشته باشیم؟ کدام مدرک زبان برای مهاجرت معتبر تر است؟ هر آنچه که در رابطه با مدرک زبان برای مهاجرت باید بدانید را در آژانس مهاجرتی چهره نگار بخوانید.

انواع مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان آیلتس

مدرک زبان انگلیسی آیلتس IELTS یکی از معروفترین مدارک زبان می باشد که اکثر دانشگاههای انگلیسی زبان آن را قبول دارند. این مدرک یکی از معتبر ترین مدارک سنجش زبان انگلیسی می باشد. آزمون آیلتس شامل چهار بخش می گردد: 1. شنیداری 2. خواندن 3. نوشتاری 4. گفتاری. این امتحان از 9 نمره سطح بندی می شود.

مدرک زبان آیلتس - مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان انگلیسی آیلتس IELTS شامل دو نوع می گردد آکادمیک و جنرال، که با توجه به نوع مهاجرت فرد باید در امتحان زبان برای مهاجرت شرکت نماید. معمولا مدرک جنرال برای روش کاری می باشد و افرادی که خواستار مهاجرت کاری هستند باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت نمایند و در مهاجرت تحصیلی مدرک زبان آیلتس آکادمیک مورد پذیرش است که با توجه به دانشگاه و کشور و مقطع فرد باید در این آزمون نمره مورد نظر را اخذ نماید.

آیلتس جنرال نیز از چهار بخش تشکیل شده است، تفاوت عمده این دو نوع در بخش خواندن است. به طور کلی از نظر آسانی و سختی می توان گفت آیتلس جنرال نسبت به آکادمیک تا حدودی راحتتر است. مدت زمان آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است. هزینه ی شرکت در این آزمون حدود 215 دلار است.

مدرک زبان تافل یکی از بهترین مدرک زبان برای مهاجرت

از دیگر مدارک زبان انگلیسی معتبر مدرک زبان تافل می باشد. برای انتخاب بین مدرک آیلتس یا تافل باید در نظر داشت کدام مدرک برای مقصد مورد اقدام فرد مورد تایید می باشد. این مدرک نیز یکی از مدارک شناخته شده در جهان می باشد که به بررسی مهارت زبان فرد می پردازد. این آزمون به صورت الکترونیک اخذ می شود و دارای 4 بخش است. آزمون تافل از 120 نمره محاسبه می گردد. مدت زمان این آزمون 4 ساعت است. این آزمون یک آزمون آمریکایی مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان می باشد. هزینه شرکت در آزمون تافل حدود 225 دلار می باشد.

گرفتن مدرک زبان - مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان دولینگو

آزمون دوالینگو در سال های اخیر با استقبال روبرو شده است با توجه به مجازی بودن این آزمون برخی از دانشگاه ها برای شرکت کردن راحتتر افراد در سنجش زبان انگلیسی، این آزمون را مورد قبول قرار داده اند. هزینه ی این آزمون نسبت به دو آزمون پیشین بسیار کمتر است و حدود 49 دلار می باشد.
مدت زمان این آزمون به طور کلی کمتر از 1 ساعت می باشد. در این آزمون هم هر 4 مهارت فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. اما تفاوت آن در این است که سوالات طولانی طراحی نشده است. قبل از شرکت در این آزمون باید حتماً بررسی نمایید که دانشگاه مورد نظر این آزمون را می پذیرد یا خیر؟

مدرک زبان pte

دیگر مدرک زبان، مدرک PTE برای مهاجرت می باشد. این مدرک مخفف Pearson test of English می باشد. در آزمون pte نیز 4 مهارت فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. طول زمان این آزمون 3 ساعت می باشد و هزینه ی شرکت در این آزمون بین 150 تا 220 دلار است. این آزمون در مراکز مجاز برگزار می گردد. نمره دهی در این آزمون براساس مقیاس جهانی می باشد که از 10 تا 90 می باشد. برخی از دانشگاه ها برای پذیرش این آزمون را مورد قبول قرار می دهند. برای مهاجرت به کانادا در برخی از دانشگاه ها مدرک pte مورد پذیرش است.

آزمون کمبریج یکی از بهترین مدرک زبان برای مهاجرت

آزمون کمبریج پنج تست در پنج سطح مختلف ارائه می‌دهد که در صورت قبول نشدن، به طور کامل رد خواهید شد. این موضوع کاملا بر خلاف سیستم آزمون‌های زبانی مانند تافل یا آیلتس است که نتیجه آزمون را با نمره اعلام کرده و شخصی مردود نمی‌شود. آزمون‌های کمبریج جز آزمون‌های انگلیسی معتبری بوده که توسط دانشگاه‌ها و موسسات مختلفی پذیرفته می‌شود.

مهاجرت به اروپا - مدرک زبان برای مهاجرت

درجه‌ بندی مدرک‌ های زبان انگلیسی

به طور کلی نمی‌توان یک درجه‌بندی مشخص برای تمامی مدارک زبان ارائه داد. همانطور که گفته شد، انتخاب نوع آزمون و مدرک دریافتی، بسته به هدفی دارد که قصد دارید در آینده آن را عملی سازید.

به طور مثال برای اهداف مهاجرت کاری و یا تحصیلی، آزمون‌های تافل و آیلتس اعتبار بیشتری نزد دانشگاه‌ها و شرکت‌های سراسر دنیا داشته و گرفتن یکی از آن‌ها، به شما کمک خواهد کرد شانس بیشتری برای اقامت پیدا کنید.

در هنگام انتخاب نوع آزمون، شرایط محیط کار یا دانشگاه مقصد را در نظر بگیرید. برخی از دانشگاه‌ها تنها مدارک تافل و آیلتس را قبول کرده و برخی دیگر مدارکی مانند PTE را نیز می‌پذیرند. بسته به معیارهای دانشگاه، باید نمره قبولی در همان مدرک را ارائه دهید تا شانس شما برای قبولی در دانشگاه افزایش یابد.

مدارک زبان مورد تایید برای پذیرش در دانشگاه ها

برای پاسخ به سوال چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازم است؟ باید توجه کرد که برای مهاجرت تحصیلی فرد باید در نظر داشته باشد که برای کدام دانشگاه اقدام می نماید. هر دانشگاهی با توجه به روند آموزش خود مدرک زبان خاصی را مورد نظر قرار می دهد. معمولا دانشگاه های انگلیسی زبان مدرک آیلتس و تافل را قبول می کنند.
نوع مدرک آیلتس مورد قبول دانشگاه ها آیلتس آکادمیک می باشد. برخی از دانشگاه ها به دلیل شرایط مجازی بودن امتحان دوالینگو را نیز مورد پذیرش قرار می دهند. فرد باید حتماً برای اقدام بررسی نماید که قصد اقدام در کدام دانشگاه را دارد و آن دانشگاه چه مدرک زبانی را مورد پذیرش قرار می دهد.
پاسپورت کانادا - مدرک زبان برای مهاجرت

مدارک زبان مورد تایید سفارت کشورها

در خصوص مدارک زبان مورد تایید سفارت کشورها ابتدا ما باید بدانیم چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازم است؟ برای این منظور سفارت یک کشور تعیین کننده نوع مدرک و نمره ی فرد نمی باشد بلکه تنها قانون کشور که تعیین می نماید کدام مدرک زبان مورد تایید سفارت خواهد بود.

در مورد دانشگاهها باید گفت مدرک زبان آیلتس و تافل هر دو مورد قبول می باشد. فرد باید در نظر داشته باشد که این آزمون ها باید در مراکز معتبری انجام شود به طور مثال برخی از آزمون ها مورد تایید آفیسر انگلیس نمی باشد. باید در نظر داشته باشید که آن مدرک  ukنامبر را داشته باشد. باید در نظر داشته باشیم اعتبار مدرک آموزشگاه های زبان برای سفارت در صورت اینکه فرد در آزمون های مورد تایید قبول نشده باشد مورد تایید نمی باشد.

برای اینکه فرد مطمئن شود که آیا مدرک موسسه مورد نظر مورد تایید آن کشور و دانشگاه مورد نظر است یا خیر می تواند از طریق ایمیل سوال خود را بپرسد و پاسخ آن را دریافت نماید. به طور مثال مدرک زبان آلمانی موردنیاز اتریش از طرف موسسه گوته و okafمورد تایید این کشور است.

اخذ اقامت اروپا - مدرک زبان برای مهاجرت

تشخیص مدرک زبان مناسب برای مهاجرت

برای تشخیص زبان مناسب برای مهاجرت و اینکه چه مدرک زبانی بگیرم؟ باید در ابتدا هدف و مقصد مهاجرتی خود را تعیین نمایید. فرد برای اقدام جهت کشورهای آلمانی زبان نیاز به زبان آلمانی خواهد داشت و برای اقدام جهت کشورهای انگلیسی زبان نیاز به این مدرک خواهد داشت.
البته برخی از کشورها دارای دو زبان رسمی می باشند مانند زبان انگلیسی و مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا یا علاوه بر زبان رسمی آن کشور زبان دیگری مورد تایید است. بعد از دانستن زبان مورد نظر فرد باید جهت نشان دادن تسلط خود در آن زبان مدرک زبان مورد نظر را اخذ نماید. مدرک زبان با توجه به کشور و دانشگاه می تواند متفاوت باشد به طور مثال عموماٌ مدرک ایلتس برای مهاجرت به کانادا مورد تایید است و برای کشور آمریکا عموماً تافل و آیلتس مورد قبول است.
در برخی از دانشگاه های دنیا مدرک PTE و مدرک دوالینگو نیز می تواند مورد تایید باشد. فرد با توجه به این موضوع باید حداقل نمره زبان برای مهاجرت به آن کشور را اخذ نماید. برخی از کشورها با توجه به اینکه خود دوره های زبان ارائه می نمایند مهاجرت بدون مدرک زبان در آن کشورها نیز امکان پذیر است.
مهاجرت تحصیلی - مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان انگلیسی برای استخدام

شاید انتخاب مدرک زبان انگلیسی برای داشتن شغل در کشوری انگلیسی زبان کمی چالش‌برانگیز باشد اما در نظر گرفتن نکات زیر به شما کمک می‌کند تا انتخابی مناسب داشته باشید.

  • انگیزه اصلی خود را تعیین کنید. ابتدا از خود بپرسید که این مدرک برای چیست؟ آیا این مدرک برای نشان دادن مهارت‌های شخصی زبان انگلیسی است یا شرط لازم برای کار یا درخواست ویزا؟ پاسخ این سوال به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که چقدر زمان و منابع مالی را می‌خواهید برای دریافت مدرک صرف کرده و در انتها مطمئن باشید که آن مدرک مناسب نیاز شماست.
  • مقصد خود را محدود کنید. در حالی که مدارک زبان انگلیسی در سراسر جهان شناخته شده هستند، برخی از کشورها از شما می‌خواهند که توانایی انگلیسی خود را با مدرکی که توسط دولت آن‌ها به رسمیت شناخته شده، اثبات کنید. به همین دلیل لازم است ابتدا مدرک معتبر کشور مقصد را بررسی کرده و سپس در یک دوره زبان شرکت کنید.
  • اگر برای درخواست ویزای کار به مدرک زبان نیاز دارید، سایت سفارت کشور مقصد خود را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام مدرک پذیرفته می‌شود.

مدارک زبان برای مهاجرت به آلمان

کشور آلمان که از ثروتمندترین کشورهای اروپایی و چهارمین کشور قدرتمند جهان است به دلیل مواجهه با کمبود نیروی کار در سال‌های اخیر از مهاجرین کشورهای مختلف به خوبی استقبال می‌کند. مدارک زبان برای مهاجرت به این کشور هم بر اساس هدف شما از مهاجرت متفاوت می‌شود. مثلا برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور باید مدرک زبان آلمانی با حداقل نمره B1 یا B2 داشته باشید، اما برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی می‌توانید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

همچنین برای اقدام به مهاجرت کاری، از آنجا که ملزم به برقراری ارتباط با کارفرما و دیگر افراد هستید به مدرک زبان آلمانی با نمره B2 یا C1 نیاز دارید. در مسیر سرمایه‌گذاری در این کشور به ارائه مدرک زبان نیازی ندارید اما مسلما باید تا حدودی به زبان انگلیسی یا آلمانی آشنایی داشته باشید.

سوالات متداول

آیلتس، تافل، دوالینگو، pte

مدارک زبان برای مهاجرت به این کشور هم بر اساس هدف شما از مهاجرت متفاوت می‌شود. مثلا برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور باید مدرک زبان آلمانی با حداقل نمره B1 یا B2 داشته باشید، اما برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی می‌توانید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.