سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

خیلی از کسانی که می‌خواهند برای سفر به فرانسه و بازدید از مناطق دیدنی این کشور اقدام کنند، اطلاعاتی درباره تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه ندارند و نمی‌دانند که باید برای این نوع ویزا، باید چقدر هزینه کنند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم درباره این مسئله اطلاعات کافی و جامعه در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی، ویزای توریستی فرانسه را به دست بیاورید.

فرانسه یکی از بهترین و پربازدیدترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که به خاطر داشتن مناطق توریستی فوق العاده زیاد، توانسته به یکی از جذاب ترین کشورها در سراسر جهان برای گردش و مسافرت تبدیل شود. این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و برای این که بتوانید برای بازدید از مناطق دیدنی آن به فرانسه بروید، باید حتماً ویزای توریستی این کشور را داشته باشید. با این حال، برای دریافت این نوع ویزا باید هزینه قابل توجهی بپردازید و اطلاعاتی هم درباره تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه داشته باشید.

ویزای توریستی فرانسه

قبل از این که اطلاعاتی درباره تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه در اختیار شما قرار دهیم، خوب است با قوانین کلی این نوع ویزا آشنا شوید. در صورتی که بخواهید برای بازدید به کشور فرانسه بروید، باید حداقل از یک تا سه ماه قبل از تاریخ سفر خود، برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کرده باشید. زیرا ممکن است زمانی نزدیک به 21 روز بعد از درخواست شما، جواب آن از سفارت فرانسه داده شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع ویزا برخلاف سایر ویزاها، این است که در این مراحل شما هیچ گونه مصاحبه‌ای با آفیسرهای کشور فرانسه نخواهید داشت. تنها کاری که قبل از اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید انجام دهید، آماده سازی و ارسال مدارک است و سپس باید برای انگشت نگاری به سفارت فرانسه بروید.
علاوه بر این، قبل از اطلاع از تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید بدانید که به طور کلی، ویزای توریستی اعتبار چندان زیادی ندارد. زیرا ویزای توریستی به این معنی است که شما می‌خواهید برای مدت کوتاه و مشخصی برای سفر به فرانسه، کشور خود را ترک کنید. با این حال، اعتبار ویزای توریستی تقریباً 3 ماه و نهایتاً 6 ماه خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که اگر به صورت مکرر به منطقه شینگن مسافرت می‌کنید، می‌توانید یک ویزا با اعتبار 3 ماهه با چند بار ورود داشته باشید.

آیا برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید تمکن مالی داشته باشیم؟

برای مهاجرت به فرانسه از هر روشی، شما باید تمکن مالی قابل توجهی داشته باشید و آن را به دولت فرانسه ثابت کنید. البته میزان این تمکن مالی بسته به روش مهاجرت شما به فرانسه، با یکدیگر فرق دارند و نمی‌توان گفت که تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه با تمکن مالی برای ویزای کاری یا تحصیلی مشابه است. مطمئنا کسانی که می‌خواهند از طریق ویزای کار یا تحصیل به فرانسه مهاجرت کنند، باید تمکن مالی خیلی بیشتری نسبت به ویزای توریستی داشته باشند. برای مثال، میزان تمکن مالی برای ویزای کاری فرانسه خیلی زیاد است. این در حالی است که کل تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید به گونه ای باشد که شما نشان دهید می‌توانید تمام هزینه‌های اقامت و رفت و برگشت خود را در فرانسه مدیریت کنید.

از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه با سایر حوزه‌ها فرق دارد. در این نوع ویزا، شما فقط باید مدرکی دال بر توانایی خود بر مدیریت مالی کل هزینه‌های اقامت و رفت و آمد خود در فرانسه ارائه دهید. این مدارک غالباً به صورت گواهی از بانک گرفته می‌شوند که باید به همراه صورت حساب بانکی خود که گردش حساب تقریباً 3 ماه گذشته شما را نشان می‌دهد، به سفارت ارائه دهید. یکی از مهم ترین دلایلی که سفارت فرانسه گاهی اوقات درخواست ویزای متقاضیان را ریجکت می‌کند، نداشتن تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه است. به همین دلیل هم شما باید مدارک کافی و معتبری ارائه دهید تا نشان دهید در صورت طولانی تر شدن اقامتتان، می‌توانید کل هزینه‌های اقامت خود را در کشور فرانسه به طور کامل پوشش دهید.

روش‌های اثبات تمکن مالی

روش‌های مختلفی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید به دولت فرانسه ثابت کنید که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارید و توانایی متحمل شدن هزینه‌های خود برای اقامت و رفت و آمد در فرانسه را دارید. لازم به ذکر است که فرقی ندارد مبلغ تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه از چند منبع جمع می‌شوند. برای مثال، شما می‌توانید از چندین منبع درآمدی برای اثبات تمکن مالی خود برای دریافت ویزای توریستی فرانسه استفاده کنید. با این حال، تمام این منابع باید هزینه لازم برای تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه را پوشش دهند. مهم ترین مدارکی که برای اثبات تمکن مالی خود باید ارائه دهید، شامل این موارد می‌شوند که نداشتن هر یک از آن‌ها می‌تواند منجر به ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود.

 • فیش حقوقی
 • گردش حساب 3 ماه گذشته از سپرده‌های بانکی
 • سند ملک
 • سهام کارخانه، موسسه یا شرکت
 • حقوق بازنشستگی
 • اثبات اشتغال
 • پول نقد
 • اثبات حمل و نقل
 • گواهی اقامت

در صورتی که از یکی از این روش‌ها تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه خود را ثابت کرده باشید، می‌توانید فرایند درخواست ویزای توریستی را ادامه دهید. در صورتی که تمام مدارک شما اعتبار کافی داشته باشند، به احتمال زیاد ویزای توریستی فرانسه برای شما مورد قبول قرار خواهد گرفت و می‌توانید برای سفر به این کشور آماده شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی فرانسه

علاوه بر این که شما باید به هر نحوی تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه خود را ثابت کرده باشید، باید مدارک دیگری نیز آماده کنید. فراموش نکنید که آماده سازی مدارک در دریافت ویزای توریستی و هر ویزای دیگری، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هم باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید که تمام مدارک را به صورت کاملاً دقیق آماده کرده باشید و بعد از آماده سازی آن‌ها، به سفارت فرانسه در کشور خود بدهید. بعد از این که تمام مدارک خود را به سفارت فرانسه دادید، تقریباً 21 روز کاری به طول می‌انجامد که جواب ویزای توریستی شما بیاید. در صورتی که هر یک از این مدارک را نداشته باشید، حتی در صورت داشتن تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه هم احتمال ریجکت شدن درخواست شما وجود دارد. مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای توریستی برای کشور فرانسه، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه
 • کپی از صفحه عکس پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در سایز 3.5 در 4.5 سانتی متر
 • انگیزه نامه
 • مدارک کامل اقامت
 • پرینت حساب بانکی و برگ‌های پرداختی
 • گواهی اشتغال

تمام مدارکی که در بالا ذکر کردیم، باید در کنار گواهی‌های مربوط به تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه آماده شده باشند. گواهی اشتغال به این صورت است که شما باید شغل مشخصی داشته باشید و آن را به طور واضح بیان کنید.

در صورتی که به خود اشتغالی مشغول هستید، باید یک گواهی به سفارت ارائه دهید که نشان می‌دهد شما کسب و کار خود را ثبت کرده اید. از طرف دیگر، در صورتی که اسپانسری از فرانسه دارید و آن فرد شما را دعوت کرده است، باید گواهی مربوط به آن را ارائه دهید.

هزینه ویزای توریستی فرانسه

موضوع دیگری که درباره تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید بدانید، هزینه کلی این ویزا است. علاوه بر تمکن مالی، شما باید هزینه‌های دیگری نیز بپردازید تا بتوانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. شما باید این هزینه را در روزی که برای مصاحبه شرکت می‌کنید، پرداخت نمایید. روزی که برای مصاحبه به سفارت یا کنسولگری فرانسه مراجعه می‌کنید، باید مبلغی به اندازه تقریباً 80 یورو بپردازید. این هزینه هیچ ارتباطی با تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه ندارد و باید به طور کلی پرداخت شود. می‌توانید این هزینه را به یورو یا عرض محلی بپردازید.

برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید به کجا مراجعه کرد؟

اولین مکانی که برای دریافت این ویزا و ارائه مدارک مرتبط با تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه بروید، کنسولگری سفارت فرانسه در کشور خود شماست. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که مقامات فرانسوی در کنسولگری فرانسه در ایران، صدور ویزا را به یکی از کشورهای همسایه واگذار کرده باشند. در این شرایط، باید برای درخواست ویزا به مرکز رسیدگی به ویزا و سفارت یا کنسولگری فرانسه در یکی از این کشور‌های همسایه بروید.

مراحل دریافت ویزای توریستی فرانسه

بعد از این که تمام مدارک شما آماده شد و حتی مدارک مربوط به تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه را نیز به سفارت ارائه دادید، وقت آن می‌رسد که فرم درخواست ویزا را پر کنید. سپس برای مصاحبه و رفتن به سفارت فرانسه، باید از طریق ایمیل این سفارت، زمان مشخصی را رزرو کنید. بعد از این که تمام مدارک شما به همراه مدارک مربوط به تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه آماده شد، باید همه آن‌ها را به آفیسر کنسولگری در سفارت فرانسه تحویل دهید. در اینجاست که باید هزینه‌های لازم برای صدور ویزا و کارهای اداری مانند انگشت نگاری و بیومتریک را بپردازید. سپس بعد از این که بررسی‌های لازم توسط سفارت فرانسه انجام شد و در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، ویزای شما صادر خواهد شد.

ویزای توریستی فرانسه چقدر اعتبار دارد؟

همان طور که از نام آن مشخص است، ویزای توریستی برای کسانی مناسب است که می‌خواهند برای یک سفر گردشگری در بازه زمانی محدود به فرانسه بروند. به همین دلیل هم بعد از این که این افراد تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه را به همراه سایر مدارک ارائه کردند و ویزای آن‌ها صادر شد، می‌توانند در یک بازه زمانی کاملاً محدود در این کشور بمانند. آن‌ها باید هرچه سریع تر و قبل از به اتمام رسیدن اعتبار ویزا، از خاک فرانسه خارج شده باشند.

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، اغلب مواقع اعتبار ویزای توریستی فرانسه بین 3 تا 6 ماه است. لازم به ذکر است که در صورت داشتن ویزای توریستی فرانسه، امکان کار کردن در این کشور را ندارید و فقط باید از طریق تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه هزینه‌های خود را بپردازید. شما نهایتاً می‌توانید از خدمات درمانی فرانسه در مدت زمان ماندگاری خود در این کشور بهره مند شوید.

دریافت ویزای توریستی فرانسه با موسسه چهره نگار

حتی اگر از نظر مالی مشکلی نداشته باشید و بتوانید برای دریافت تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه هم اقدام کنید، باز هم باید کارهای بیشتری برای دریافت این ویزا انجام دهید. به همین دلیل هم خود شما به تنهایی نمی‌توانید تمام کار‌های مهاجرت کوتاه مدت خود را در فرانسه به انجام برسانید. ما در موسسه مهاجرتی چهره نگار، به شما کمک می‌کنیم که بتوانید تمام مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه را به طور کامل آماده کنید. علاوه بر این، با موسسه چهره نگار شما می‌توانید فرایند دریافت ویزای توریستی را برای خود تسریع بخشید. فقط کافی است که با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

سوالات متداول

در صورتی که بخواهید ویزای مولتی فرانسه را دریافت کنید، باید حتماً در 4 سال گذشته، ویزای شنگن داشته باشید. این در حالی است که سابقه سفر برای کسانی که فقط می خواهند برای یک بار ورود به فرانسه ویزای توریستی بگیرند، به هیچ عنوان نیاز نیست.

متاسفانه در حال حاضر، نمی تواند به صورت تکی ویزای توریستی فرانسه گرفت. با این حال، شما می توانید بعد از دریافت ویزای توریستی فرانسه، به کمک تور به این کشور بروید.

یکی از مهم ترین عواملی که اغلب مواقع باعث ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی فرانسه می شود، مبهم بودن دلیل سفر گردشگران است. به طور کلی، شما باید دلایل کافی به آفیسر سفارت ارائه دهید تا قانع شود که شما فقط برای سفر و گردشگری به فرانسه می رود و هیچ دلیل دیگری ندارید. در واقع شما باید دولت فرانسه را متقاعد کنید که بعد از بازه زمانی خاصی که مهلت ویزا به اتمام رسید، به کشور خود باز خواهید گشت.

در صورتی که ویزای شینگن فرانسه داشته باشید، خیلی سخت می توان آن را تمدید کرد. برای تمدید این ویزا، اول از همه شما باید کشور فرانسه را کاملاً ترک کنید و مجدداً برای صدور ویزا درخواست دهید. پس به طور کلی، در صورتی که هیچ گونه دلیل قوی و محکمی برای ماندن در فرانسه نداشته باشید، نمی توانید بعد از اتمام دوره ویزای خود در این کشور بمانید.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.