سبک زندگی فرانسوی

سبک زندگی فرانسوی
4.7
(12)

در گذشته به نظر می‌آمد که رفتارهای عادت وار و معمول مردم اهمیت چندانی ندارد، اما در دهه‌های اخیر به این مسئله توجه ویژه‌ای شد که جریان زندگی عمومی مردم بسیاری از رفتارها و اتفاقات را در فضای سیاسی و اقتصادی جوامع رقم می‌زند. یکی از دلایل اهمیت شناخت در خصوص سبک زندگی هر جامعه این است که اغلب اندیشه و انتخاب افراد تابع نوع رفتارهای روزمرۀ آن‌ها است. به عبارتی گروه‌های اجتماعی، غالباً با یک نوع سبک زندگی مختص به خود، به گروهی از انسان‌ها پیوند می‌خورند و از دسته‌ای دیگر فاصله می‌گیرند.

سبک زندگی فرانسوی و تناسب و تعادل

یک چیز در مورد فرانسوی‌ها بسیار عجیب است. آن‌ها هر روز سیگار می‌کشند، شراب، شکلات و کره می‌خورند، از خوردن Nutella و نوشیدن کاپوچینو غلیظ لذت می‌برند؛ نمک و نان‌ها و شیرینی زیاد مصرف می‌کنند، اما درعینِ‌حال شما خیلی کم ممکن است فرد چاقی را در فرانسه بینید! (درواقع اغلب افراد چاقی که در این کشور دیده می‌شوند توریست‌های امریکایی هستند.)

فرانسوی‌ها همیشه و همه‌جا راه می‌روند

آن‌ها همه‌جا راه می‌روند. برای رفتن به محل کار، بازار، انجام کارهای روزمره و این رفتار کاملاً بخشی از روال زندگی روزانه آن‌هاست. یک فرد معمولی فرانسوی روزانه بیش از 10 هزار قدم راه می‌رود.

اگر به دنبال تحصیل در این کشور هستید؛ مقاله راهنمای جامع تحصیل در فرانسه را حتما مطالعه کنید.

بیشتر بدانیم: بهترین روش برای اخذ اقامت اروپا کدام است؟

فرانسوی‌ها رفتارهای غذایی متفاوتی دارند

در بیشتر کشورهای پیشرفته و صنعتی غذای مصرفی پردازش‌شده و آماده است. اما فرانسوی‌ها از قندهای جعلی مانند آسپارتام، شربت ذرت با فروکتوز بالا، مواد شیمیایی پردازش‌شده، طعم‌های مصنوعی و رنگ استفاده نمی‌کنند. رویکرد فرانسوی‌ها در خوردن غذا هم متفاوت است. آن‌ها تنوع غذا و وعده زیادی دارند اما از هرچیز به مقدار کمی مصرف می‌کنند. به عبارتی همین عامل اصلی است که آن‌ها را همیشه در حال خوردن مشاهده می‌کنیم. بزرگ‌ترین وعده غذایی که فرانسوی‌ها در طول روز دارند وعده ناهار است. درحالی‌که در سایر فرهنگ‌ها مردم به وعدۀ شام هم اهمیت زیادی می‌دهند. آن‌ها در طول روز غذای خود را می‌سوزانند، درحالی‌که ما بعد از بزرگ‌ترین وعده غذا می‌خوابیم. در حالت کلی باید گفت فرانسوی‌ها تنها زمانی غذا می‌خورند که گرسنه هستند.

 

آن‌ها از زندگی لذت می‌برند

فرانسوی‌ها همیشه لبخند می‌زنند و به‌طور مداوم در لحظه زندگی می‌کنند. تحتِ‌تأثیر فشار و شلوغی زندگی قرار نمی‌گیرند. آن‌ها راهی برای ترکیب کار و تفریح را کشف کرده‌اند و این کار را در حین زندگی روزمره خود بدون زحمت انجام می‌دهند. می‌توان گفت مردم فرانسه با ترکیب چیزهای لذت‌بخش در زندگی روزمره، موفق شده‌اند به تناسب و تعادل زندگی دست پیدا کنند.

 بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.7 / 5. تعداد: 12

تاکنون امتیازی ثبت نشده

4 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید