یافتن کار پس از تحصیل در آلمان | 18 ماه فرصت دارید کار پیدا کنید!

یافتن کار پس از تحصیل در آلمان
4.4
(8)

یافتن کار پس از تحصیل در آلمان هدف بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است که این مقصد محبوب را انتخاب کرده‌اند. آلمان مقصدی جذاب برای تحصیل برای دانشجویان خارجی به دلیل کیفیت آموزشی، رشته‌های متنوع، دانشگاه‌های رایگان، ایجاد یک زندگی با ثبات مالی و شغلی عالی است. فرصت کار در آلمان در حین تحصیل و پس از آن نیز هدفی است که بسیاری از دانشجویان را به این کشور می‌کشاند. دانشجویان نه تنها فرصت کار نیمه‌ وقت دانشجویی در آلمان را دارند، بلکه پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانند در این کشور بمانند و کار پیدا کنند. فرصت‌های شغلی پس از تحصیل در این کشور ایده‌آل هستند، فقط باید تلاش کنید.

کار در آلمان پس از تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

18 ماه فرصت دارید کار پیدا کنید!
یافتن کار پس از تحصیل در این کشور با زمانی که دولت این کشور به شما می‌دهد، امکانپذیر است. دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی هستند، می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود، مجوز اقامت‌شان را تا 18 ماه برای کار در آلمان تمدید کنند. در واقع دولت آلمان پس از فارغ‌التحصیلی به شما 18 ماه فرصت می‌دهد تا کار پیدا کنید. این 18 ماه به محض اتمام امتحانات نهایی آغاز می‌شود، بنابراین بهترین کار این است در حالی که هنوز در دانشگاه هستید یا ترم پایانی خود را سپری می‌کنید، به دنبال کار باشید. البته در طول این 18 ماه، می‌توانید به هر شغلی برای تامین هزینه های زندگی در آلمان مشغول شوید تا زمانی که یک کار تمام وقت و مرتبط با رشته خود پیدا کنید.

مدارک لازم برای تمدید اجازه اقامت آلمان

دانشجویان بین‌المللی باید با ارائه مدارک زیر برای تمدید اجازه اقامت آلمان اقدام کنید:
– شناسنامه و پاسپورت
– مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های آلمان
– تمکن مالی
– بیمه درمانی

مدارک لازم برای تمدید اجازه اقامت آلمان

پس از یافتن کار در آلمان باید چه کاری انجام دهیم؟

توجه داشته باشید پس از پیدا کردن کار در آلمان با قرارداد یک ساله، باید برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا (EU Blue Card) اقدام کنید. این مدرک اصلی‌ترین مجوز اقامت دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا است که از دانشگاه های آلمان فارغ‌التحصیل شده‌اند. این مدرک نشان می‌دهد که قصد دارید در آلمان بمانید و کار کنید. شرایط دریافت کارت آبی اروپا، پیش‌نیازهای خاصی دارد.

بیشتر بخوانید: تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین

شرایط لازم برای دریافت کارت آبی اروپا

شرایط لازم برای دریافت کارت آبی اروپا برای کار در آلمان عبارتند از:
– داشتن مدرک دانشگاهی / کالج
– قرارداد کار با یک شرکت آلمانی
– حداقل حقوق 56800 یورو در سال
توجه داشته باشید، در مشاغلی که کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد، حقوق کمتر و تقریبا 44،304 یورو در سال است.

یافتن کار پس از تحصیل در آلمان و اقامت در این کشور

اقامت دائم در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی که چندین سال در این کشور زندگی کرده‌اند، امکانپذیر است. دانشجویان اجازه زندگی، کار، تحصیل و همچنین آوردن اعضای خانواده خود به آلمان را دارند. دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا پس از 33 ماه اقامت در آلمان، در صورت رعایت کلیه شرایط (استخدام، کار و همچنین تسلط به زبان آلمانی)، اجازه اقامت در آلمان را دریافت خواهند کرد.

دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا همچنین می‌توانند در صورت داشتن سطح B1 زبان آلمانی در مدت 21 ماه واجد شرایط دریافت اجازه اقامت می‌شوند.
اما برای اخذ تابعیت آلمان، پس از گذراندن 8 سال در این کشور می‌توانند برای تابعیت این کشور (یعنی به طور رسمی شهروند آلمان شوند) اقدام کنند.

آیا می‌توانم پس از بازگشت به کشور خود در آلمان کار کنم؟

اگر تحصیل خود را در دانشگاه های آلمان به پایان رسانده و پس از فارغ‌التحصیلی به کشور خود بازگشته‌اید، هنوز هم می‌توانید در آلمان کار پیدا کنید. باید به دنبال ویزای جستجوی کار آلمان باشید. با این ویزا می‌توانید به مدت شش ماه وارد آلمان شوید و کار پیدا کنید. تفاوت آن با زمانی که برای یافتن کار پس از تحصیل در این کشور می‌مانید، این است که با این ویزا واجد شرایط کار نیستید.

بلکه باید به دنبال کار تمام وقت باشید. از این رو، تمکن مالی لازم را نشان دهید. این یعنی شما از امکانات مالی لازم برای زندگی در این مدت در آلمان برخوردار هستید. پس از یافتن کار در آلمان با حداقل قرارداد یک سال، می‌توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

2 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید