قصه های موفقیت فرشید موسوی

قصه های موفقیت فرشید موسوی
4.4
(7)

خانم فرشید موسوی معمار، مدرس و نویسندۀ معتبر ایرانی است که در انگلستان سکونت دارد. وی مؤسس شرکت معماری فرشید موسوی (FMA) است و به‌عنوان پروفسور مدرس در دانشکدۀ طراحی دانشگاه هاروارد فعالیت می‌کند. پیش از تأسیس شرکت FMA، موسوی بین سال‌های 1993 تا 2011 در تأسیس و ادارۀ شرکت معماری «دفتر خارجی معماران» نیز فعالیت کرد. شرکتی که هم‌اکنون به‌عنوان یکی از خلاق‌ترین شرکت‌ها در زمینه‌های طراحی و معماری یکپارچه، طراحی محیطی و معماری مناظر در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود.

فرشید موسوی در سال 2015 به‌عنوان معمار سلطنتی برگزیده شد و پروفسورای افتخاری دریافت کرد. همچنین در سال 2017 به خاطر فعالیت‌های معماری‌اش موفق شد نشان افتخار ملکه را نیز در این زمینه دریافت دارد.

خانم فرشید موسوی متولد سال 1344 در شیراز است که در سال 1358 برای ادامۀ تحصیل به لندن مهاجرت کرد. او تحصیلاتش را در دانشگاه معماری داندی، مدرسۀ معماری بارتلت، و دانشگاه لندن ادامه داد و موفق شد مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه هاروارد در رشتۀ معماری بگیرد. ازجمله پروژه‌های مهمی که موسوی تحت لوای شرکت خودش یعنی FMA انجام داده می‌توان به پروژه‌هایی از قبیل: موزۀ هنرهای معاصر کلیولند، فروشگاه کشتی ویکتوریا بکهام در لندن و مجموعه ساختمان مسکونی LaDéfense-Nanterre در محدودۀ شهر پاریس و غیره اشاره نمود. از بزرگ‌ترین پروژه‌های معماری که موسوی هم‌اکنون در دست دارد می‌توان به پروژۀ عظیم ساختمان اداری لندن اشاره کرد.

موسوی همچنین نگارندۀ سه کتاب مهم در زمینۀ معماری است که مرجع بسیاری از زیرشاخه‌های این رشته محسوب می‌شوند. کتاب‌های او عبارت‌اند از: The Function of Ornament, 2006 The Function of Form, 2009 The Function of Style, 2014

 

بیشتر بدانیم: روانشناسی مهاجرت چیست؟

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید