سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

هرآنچه از دنیای امروز مهاجرت باید بدانیم

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

هرآنچه از دنیای امروز مهاجرت باید بدانیم

مهاجرت مدتهاست که در رشد و پویایی اقتصاد آمریکا کمک می‌کند. مهاجرت کاری مهاجران و پناهندگان شامل کارآفرینان، ایجادکنندگان فرصت‌های شغلی، مالیات دهندگان و مصرف کنندگان هستند. آن‌ها تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی آمریکا یا GDP می‌افزایند و اهمیت اقتصادی آن‌ها تنها در دهه‌های پیش رو افزایش خواهد یافت؛ زیرا بزرگ‌ترین نسل آمریکا یعنی – بچه‌های کوچک – به طور گسترده‌ای بازنشسته خواهند شد و تقاضای نیروی کار را تحریک می‌کنند و فشاری بی‌سابقه را بر دوش شبکه امنیتی جامعه می‌گذارند. هنوز هم می‌توان از طریق اصلاحات قانونی که برای مدرن سازی سیستم مهاجرت آمریکا و تأمین مهاجران غیرقانونی در زمان کنونی کشور با مسیری برای شهروندی، مزایای بیشتری برای اقتصاد و جامعه آمریکا بطور گسترده‌تری به دست آورد.

با این وجود، علی رغم تأثیرات مثبت مهاجران بر اقتصاد و جامعه آمریکا، رئیس دولت جدید تهدید می‌کند که آمریکا را به سمت محیط سیاسی محدودکننده‌تری سوق دهد. افزایش مهاجرت – و همچنین محدودیت‌های بالقوه درخصوص مهاجرت قانونی و اسکان مجدد پناهندگان – هزینه‌های مالی را به مالیات دهندگان تحمیل خواهد کرد و مهاجران، خانواده‌ها و جوامع آن‌ها را در سراسر کشور تهدید می‌کند. تقویت بازداشت‌ها و تبعیدها نه تنها میلیاردها دلار برای مالیات دهندگان وضع خواهد کرد بلکه خانواده‌ها را نیز از هم گسیخته و افراد آسیب‌پذیر را به خطر خواهد انداخت، مانند بازماندگان خشونت‌های خانگی و تجاوز جنسی در آمریکا و همچنین زنان و کودکانی که در وطن خود به دلیل همین خشونت‌ها گریزان هستند.

در زیر آخرین و اساسی‌ترین واقعیت‌ها در مورد مهاجران و اصلاحات مهاجرت در ملت امروز آورده شده است. این حقایق به بخش‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • جمعیت امروزه‌ی مهاجر
  • جمعیت شناسی و قدرت سیاسی آمریکایی‌های جدید
  • مهاجران و اقتصاد
  • وضعیت فشار مرزی و داخلی
  • قوانین مهاجرت ایالتی و محلی
  • پناهندگان
  • افکار عمومی درخصوص مهاجرت
  • تحولات اخیر: دستورات اجرایی جدید درخصوص مهاجرت

جمعیت امروزه‌ی مهاجر

جمعیت امروزه‌ی مهاجر

تقریباً 4/43 میلیون نفر متولد خارج در آمریکا زندگی می کنند.

براساس وضعیت مهاجرت، جمعیت متولد خارج شامل 7/20 میلیون شهروند آمریکایی و 22 میلیون غیرشهروند است. از جمعیت غیرشهروند، تقریباً 1/13 میلیون نفر دارای اقامت دائم قانونی هستند، 1/11 میلیون نفر مهاجر غیرقانونی می‌باشند و 7/1 میلیون نفر ویزای موقت دارند.

از سال 1965 تعداد افراد متولد خارج در آمریکا بیش از چهار برابر شده است و پیش بینی می‌شود تا سال 2065 به 78 میلیون نفر برسد. فقط در سال 1965، افراد متولد خارج 5 درصد از جمعیت آمریکا بالغ بر 6/9 میلیون نفر را تشکیل می‌دادند. تا سال 2015، مهاجران 5/13 درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دادند. همچنان تا به امروز جمعیت مهاجران بعنوان درصدی از کل جمعیت آمریکا زیر نقطه اوج خود در سال 1890، زمانی که 8/14 درصد از جمعیت آمریکا به کشور مهاجرت کرده بودند، باقی مانده است.

 

بیشتر بدانیم: درباره افتتاح حساب بین المللی چه می‌دانید؟

 

کشورهای مبدأ مهاجران امروزی متنوع تر از 50 سال پیش است.

در سال 1960، تقریباً 75 درصد جمعیت متولد خارج ساکن آمریکا، اروپایی بودند. در حالی که در سال 2015 تنها 1/11 درصد از جمعیت مهاجران در اروپا متولد شده بودند. در سال 2015، 6/11 میلیون نفر از ساکنان متولد خارج – 9/26 درصد از جمعیت متولد شده خارج – اهل مکزیک بودند؛ 7/2 میلیون نفر مهاجر اهل چین؛ 4/2 میلیون نفر اهل هند؛ 2 میلیون نفر اهل فیلیپین؛ 4/1 میلیون نفر اهل السالوادور؛ 3/1 میلیون نفر اهل ویتنام؛ 2/1 میلیون نفر اهل کوبا؛ و 1/1 میلیون نفر اهل جمهوری دومینیکن و کره جنوبی بودند.

بیشتر مهاجران مکزیکی در مقایسه با ورود به آمریکا به وطن برمی‌گردند.

از سال 2009 تا سال 2014، 1 میلیون مهاجر به مکزیک بازگشتند درحالیکه 870.000 نفر وارد آمریکا شدند. این کاهش را می‌توان به افت مهاجران غیرقانونی مکزیکی نسبت داد که در سال 2007 با 9/6 میلیون نفر به اوج خود رسید.

برخلاف روندهای 50 سال پیش، مهاجران امروزه در سراسر آمریکا ریشه می‌گیرند.

در دهه 1960، دو سوم آمریکا دارای جمعیتی بود که در آن کمتر از 5 درصد افراد متولد خارج بودند. از سال 2000 تا 2014، جمعیت متولد خارج در جنوب 60 درصد افزایش یافت که 47 درصد تغییرات کلی را برای جمعیت آمریکا تشکیل می‌داد. علاوه بر این قسمت‌های شمال شرقی، غرب میانه، و غرب در این مدت بین 25 تا 35 درصد افزایش داشته‌اند که به ترتیب 16 درصد، 10 درصد و 26 درصد از تغییر در کل جمعیت آمریکا را تشکیل داده‌اند.

امروزه تعداد زنان متولد خارج بیشتر از مردان است.

تا دهه 1960، مهاجران مرد بیشتر از مهاجران زن بودند. با اینحال تا دهه 1970، تعداد مهاجران زن از تعداد مهاجران مرد فراتر رفته بود. در سال 2015، 4/51 درصد از جمعیت مهاجران آمریکا زن بودند و 6/48 درصد مرد بودند.

بیش از نیمی از جمعیت متولد خارج، صاحب خانه هستند.

در سال 2015، 7/50 درصد از سرپرستان خانوار مهاجر صاحب خانه های خود بودند در مقایسه با 2/65 درصد از سرپرستان خانوار آمریکا. میزان مالکیت خانه در مقایسه با مهاجران متولد بومی و طبیعی است که 6/64 درصد از آن‌ها در سال 2015 صاحب خانه های خود بودند.

مهاجران نسبت به جمعیت متولد آمریکا با سرعت بیشتری صاحب خانه می‌شوند.

از سال 1994 تا 2015، مالکیت خانه مهاجران به میزان 3/2 درصد افزایش یافت درحالیکه مالکیت خانه افراد متولد آمریکا همچنان هموار و بدون تغییر است. جیکوب ویگدور از دانشگاه واشنگتن برآورد می کند که مهاجران 7/3 تریلیون دلار در بازارهای مسکن در سراسر کشور سهیم می‌شوند.

کمتر از 1 نفر از 5 نفر مهاجر در فقر زندگی می‌کنند.

در سال 2015، نرخ فقر برای مهاجران 3/17 درصد بود. که این امر در مقایسه با نرخ فقر 3/14 درصدی برای جمعیت متولد آمریکا است.

طبقه کارگر و سرپرستان خانوار مهاجر با درآمد کمتر از 200 درصد خط فقر فدرال نسبت به سرپرستان خانوار قابل مقایسه ی متولد آمریکا، کمتر به خدمات عمومی و اجتماعی متکی هستند. در سال 2015، طبقه کارگر و سرپرست خانوارهای مهاجر دارای فرزند، 3/9 درصد از کل درآمد خود را از برنامه های عمومی از جمله برنامه کمک تغذیه تکمیلی و تأمین اجتماعی دریافت می‌کردند در مقایسه با سرپرستان خانوارهای متولد آمریکا که 15 درصد از درآمد خود را از چنین برنامه‌هایی دریافت می‌کردند. تحقیقات به طور مداوم نشان می‌دهد که مهاجران طبقه کارگر از برنامه‌های اجتماعی مانند درآمد متوسط و مکمل امنیتی با نرخ های مشابه پایین‌تر از سرپرستان خانوارهای متولد شده‌ی بومی استفاده می‌کنند.

 

بیشتر بخوانیم: آیا بهترین کشور برای مهاجرت را می‌شناسید؟

 

با ورود مهاجران و فرزندان آن‌ها به جامعه آمریکا، بسیاری از جنبه‌های زندگی آن‌ها پیشرفت می‌کند.

نتایج تحصیلی آن‌ها افزایش می یابد، آن‌ها به مشاغل با درآمد بالاتر می‌روند و درآمد بیشتری کسب می‌کنند. مردان مهاجر نسبت به مردان متولد آمریکا از میزان اشتغال بالاتری برخوردار هستند و هر چه بیشتر در آمریکا بمانند درآمدشان افزایش می‌یابد. به طور متوسط، فرزندان مهاجران از تحصیلات بومیان نسل سوم برخوردار می‌شوند یا حتی فراتر از آن می روند. این کودکان حتی دستمزد بالاتری را نیز کسب می‌کنند، در حرفه های خود موفقیت های بیشتری را تجربه کرده و کمتر از والدین خود در فقر زندگی می‌کنند.

20 میلیون نفر از بچه هایی در رده سنی بالاتر که مهاجر آمریکایی هستند دارای درآمد بالاتری نسبت به والدینشان می باشند. درآمد متوسط سالانه خانواده‌های نسل دوم آمریکایی ها در سال 2012، 58.100 دلار بود که فقط 100 دلار پایین تر از میانگین ملی بود. این رقم بطور قابل توجهی بالاتر از درآمد متوسط سالانه ی والدین آنها یعنی 45.800 دلار است.

در مقایسه با همه آمریکایی‌ها، فرزندان متولد آمریکای مهاجران به احتمال بیشتری به دانشگاه راه می‌یابند، کمتر در فقر زندگی می‌کنند، و به همان اندازه نیز صاحب خانه می‌شوند. سی و شش درصد از کودکان متولد آمریکای مهاجران، فارغ التحصیلان کالج هستند – 5 درصد بالاتر از میانگین ملی. یازده درصد از کودکان مهاجران با رده سنی بالاتر که در آمریکا متولد شده‌اند، در فقر زندگی می‌کنند – پایین‌تر از میانگبن ملی 13 درصد – و 64 درصد صاحبان خانه هستند، 1 درصد پایین‌تر از میانگین ملی.

احتمال کمتری وجود دارد که مهاجران نسبت به جمعیت متولد آمریکا مرتکب جرمی شوند یا در حبس باشند.

مطالعه‌ای در سال 2017 توسط مؤسسه کاتو نشان داد که نرخ حبس در سال 2014 برای مهاجران – اعم از قانونی و غیرقانونی – در سنین 18 تا 54 سال به طور قابل توجهی پایین‌تر از جمعیت متولد آمریکا بود. درحالی‌که سهم متولد خارج جمعیت آمریکا از سال 2000 تا 2015 از 1/11 درصد به 5/13 درصد افزایش یافته است، داده های FBI نشان می دهد که میزان جرم خشونت آمیز در سراسر کشور 16 درصد کاهش یافته است، درحالیکه در همین مدت نرخ جرم املاک و دارایی 21 درصد کاهش داشته است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.