آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی

آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی
4.5
(11)

کدامیک از کشورهای اروپایی مرزهای خود را قبل از تعطیلات تابستانی باز خواهند کرد؟

محدودیت های سفر با توجه به بیماری COVID-19 در سرتاسر جهان به وجود آمده است که باعث بسته شدن مرزهای هرکشور شده است.

اما این وضعیت به کجا خواهد رسید ؟ تقریباً هر کشوری قوانین و برنامه زمانبندی خاص خود را برای بازگشایی مجدد برای گردشگران دارد.

اگر قصد دارید برای تعطیلات به اتحادیه اروپا سفر کنید ، باید بدانید مرزها تا 15 ژوئن بسته است. و اطلاعات آن دائم در حال تغییر است.

اتریش

اتریش مرزهای زمینی خود را با آلمان ، ایتالیا ، سوئیس ، لیختن اشتاین ، اسلواکی و جمهوری چک بسته است.

برای هرکسی که وارد اتریش شود ، به عنوان مثال از طریق هوایی ، باید یک گواهی پزشکی (که نمی تواند بیش از 4 روز از صدور آن گذشته باشد) تهیه کند که COVID-19 منفی آن را اثبات کند.

ورود هوایی برای شهروندانی که از کشورهای خارج از منطقه شنگن وارد می شوند ممنوع است.

بلژیک

مرزهای بلژیک بسته است و این کشور سفر غیر ضروری به خارج از کشور را ممنوع کرده است.

بلغارستان

بلغارستان از اول ژوئن مرزهای بین صربستان و یونان را باز کرده است.

کرواسی

کرواسی اکنون مرزهای خود را برای اتباع جمهوری چک ، مجارستان ، اتریش ، استونی ، لتونی ، لیتوانی ، لهستان ، اسلوونی ، آلمان و اسلواکی باز کرده است.

از افرادی که وارد می شوند، خواسته می شود در صورت تماس با شخصی که مبتلا به COVID-19 بوده 14 روز قرنطینه شوند.

جمهوری چک

چک با اعمال محدودیت هایی، از 26 ماه مه مرزهایش با آلمان و اتریش و از 27 مه مرز خود را با اسلواکی و مجارستان را باز کرده است.

بنابراین ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند برای انجام فعالیتهای اقتصادی ، بازدید از بستگان یا تحصیل در دانشگاه وارد شوند. همه افراد باید پس از ورود خود اقدام به آزماش COVID-19 کنند.

دانمارک

مرزها برای مسافران خارجی بسته است. در حال حاضر فقط شهروندان یا ساکنان دانمارک ، گرینلند یا جزایر فارو می توانند وارد کشور شوند.

از تاریخ 25 ماه مه افرادی که دارای اقامت دائم در یکی از 5 کشور نوردیک (دانمارک ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و سوئد) یا آلمان توانسته اند وارد کشور شوند.

از 15 ژوئن ، کپنهاگ مرزهای خود را برای گردشگران آلمان ، ایسلند و نروژ باز خواهد کرد.

استونی

شهروندان اتحادیه اروپا و انگلیس می توانند از اول ژوئن وارد کشور شوند. کسانی که از کشورهایی با میزان تعداد بالای مبتلا سفر می کنند حتما باید 14 روز قرنطینه شوند.

فنلاند

مرزهای زمینی فنلاند تا 14 ژوئن بسته خواهد بود.

فرانسه

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه از برنامه هایی برای بازگشایی مرز فرانسه با کشورهای اتحادیه اروپا و انگلیس از 15 ژوئن ، خبر داد.

در حال حاضر سفر به فرانسه فقط برای سفرهای ضروری مجاز است و مسافران ورودی از انگلیس یا اسپانیا مشمول قرنطینه داوطلبانه خواهند شد. افراد خارج از اتحادیه اروپا یا انگلیس هنوز به جز در شرایط خاص قادر به سفر به فرانسه نخواهند بود.

آلمان

با وجود از بین رفتن محدودیت ها در مرز این کشور انتظار می رود مسافران برای ورود به این کشور دلیل موجهی داشته باشند.

بررسی و محدودیت در مرز با اتریش ، سوئیس ، فرانسه و دانمارک و مسافرانی که از طریق ایتالیا و اسپانیا از طریق هوایی وارد کشور می شوند ، تا 15 ژوئن قابل اجرا هستند.

تنها در صورت نیاز شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان انگلستان ، لیختن اشتاین ، سوئیس ، نروژ و ایسلند و اعضای خانواده این شهروندان مجاز به بازگشت به محل زندگی خود در آلمان و یا رسیدن به کشور خود از طریق آلمان هستند.

یونان

وزارت امور خارجه یونان روز یکشنبه ، 31 ماه مه ، برنامه خود را برای بازگشایی مرزها منتشر کرد که شامل سه مرحله مختلف است. فاز 1 (تا15 ژوئن) فقط تعداد محدودی پرواز بین المللی مجاز به پرواز در آتن است. کلیه مسافران ورودی باید آزمایش شوند و یک شب در یک هتل مشخص بمانند. در صورت تست منفی ، مسافران مجبورند 7 روز قرنطینه شوند. اگر آزمایش مثبت باشد ، آنها باید 14 روز “تحت نظارت” قرنطینه شوند. فاز 2 (15 ژوئن – 30 ژوئن) از 15 ژوئن ، سفرهای جهانگردی از سر گرفته می شوند و پروازهای بین المللی نه تنها در آتن بلکه در تسالونیکی نیز پرواز خواهند کرد. با این حال ، برخی از مسافران پس از ورود مجبور به انجام آزمایش های اجباری خواهند شد. افرادی که از هرکدام از این فرودگاه ها درج شده در آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اروپا هستند ، باید در هنگام ورود به آزمایش بپردازند ، سپس اگر تست منفی باشد ، به مدت 7 روز به یک هتل تعیین شده مراجعه و در صورت مثبت بودن تست ، به مدت 14 روز قرنطینه شوند . همچنین کلیه مسافران از آلبانی ، استرالیا ، اتریش ، مقدونیه شمالی ، بلغارستان ، آلمان ، دانمارک ، سوئیس ، استونی ، ژاپن ، اسرائیل ، چین ، کرواسی ، قبرس ، لتونی ، لبنان ، نیوزیلند ، لیتوانی ، مالت ، نروژ ، کره جنوبی ، مجارستان ، رومانی ، صربستان ، اسلواکی ، اسلوونی ، جمهوری چک و فنلاند تحت آزمایش های تصادفی و محدودیت های بعدی قرار خواهند گرفت. علاوه بر این ، ورود زمینی از آلبانی ، مقدونیه شمالی و بلغارستان به این کشور مجاز خواهد بود ( با اعمال آزمایش های تصادفی) فاز 3 (1 ژوئیه-به بعد) پروازهای بین المللی به تمام فرودگاههای یونان مجاز خواهند بود و کلیه مسافران نیز پس از ورود مشمول تست تصادفی خواهند شد. وزارت خارجه می گوید: “محدودیت های بیشتر در مورد برخی از کشورها بعداً اعلام خواهد شد”. ورود مسافران از طریق دریا نیز در تاریخ اول ژوئیه مجاز خواهد بود و مسافران نیز تحت آزمایش های تصادفی قرار می گیرند.

مجارستان

مرزها با رومانی ، اسلواکی ، جمهوری چک ، اسلوونی و صربستان ، با اعمال محدودیت هایی باز است. اما مرز با اتریش همچنان بسته است.

ایسلند

مرز ایسلند در 15 ژوئن بازگشایی خواهد شد.

پس از ورود ، گردشگران آزمایش می شوند. چند ساعت بعد ، آنها پس از نصب برنامه ردیابی ، نتیجه را از طریق تلفن خود دریافت می کنند.

ایرلند

هر شخصی که به جز ایرلند شمالی وارد ایرلند می شود ، به محض ورود ، از جمله ساکنان ایرلندی ، به مدت 14 روز قرنطینه می شود.

تکمیل فرم های ارائه شده در بدو ورود توسط مسافر الزامی است.

ایتالیا

ایتالیا تصمیم دارد در پی تعطیلی سراسر کشور که از 9 مارس به مرحله اجرا درآمده ، مرزهای خود را در 3 ژوئن دوباره به شهروندان اتحادیه اروپا ، انگلیس ، منطقه شنگن ، آندورا و موناکو باز کند. اما در صورت وخیم شدن اوضاع اپیدمیولوژیک ، محدودیت ها از سر گرفته خواهد شد

سفرهای دریایی کشتی های ایتالیایی در حال حاضر به حالت تعلیق در آمده است.

پرتغال

تا 15 ژوئن مرز پرتغال و اسپانیا برای گردشگران بسته است و هنوز هیچ تصمیمی برای حذف محدودیت ها گرفته نشده است.

کنترل مرزها از 16 مارس آغاز شده است ، بجز در آزورس، در حال حاضر هیچ نیازی برای ورود به قرنطینه نیست.

اسلواکی

مرز اسلواکی از چهارشنبه (27 مه) با محدودیت هایی برای مجارستان و جمهوری چک باز شده است.

اسپانیا

وزارت جهانگردی اسپانیا روز شنبه 30 اردیبهشت به خبرگزاری فرانسه گفت: توریست های آلمانی ، فرانسوی و اسکاندیناوی می توانند از 22 ژوئن به عنوان بخشی از پروژه “پایلوت” برای شروع مجدد فعالیت های توریستی اجازه ورود به اسپانیا را داشته باشند این گردشگران مشمول قرنطینه نخواهند شد.

در حال حاضر از طریق بنادر و فرودگاه، فقط شهروندان اسپانیا ، ساکنان اسپانیا، کارگران مرزی ، متخصصان بهداشت و مراقبت از سالمندان که به سر کار می روند مجاز به ورود هستند.

در حال حاضر افرادی که از خارج وارد خاک ملی می شوند باید پس از رسیدن به مدت 14 روز در قرنطینه بمانند اما طبق گفته مسئولان این کار در تاریخ اول ژوئیه به پایان می رسد.

بیشتر بخوانید: روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا

سوئد

سوئد محدودیت های مرزی را وارد کرده است ، اما این فقط برای مسافرت های غیر ضروری از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA ، به جز انگلستان و سوئیس اعمال می شود.

این محدودیت در تاریخ 19 مارس به اجرا درآمد و تا 15 ژوئن تمدید شده است.

سوئیس که در تاریخ 13 مارس کنترل مرزها را به همراه داشت ، در صورت اجازه شرایط ، مرزهای خود را با آلمان ، اتریش و فرانسه در 15 ژوئن بازگشایی خواهد کرد.

کلیه محدودیت های مسافرتی در مرز ایتالیا تا اطلاع ثانوی به قوت خود باقی خواهد ماند.

سوئیس

از ورود اتباع خارجی که مایل به ورود به سوئیس هستند و اجازه اقامت یا اجازه کار معتبر ندارند ، خودداری خواهد شد.

مسافران هوایی از خارج از کشور هم اکنون فقط از طریق فرودگاه های زوریخ ، ژنو و بازل قادر به ورود به کشور هستند.

مقامات سوئیس هیچگونه اقدامات قرنطینه ای را برای مسافران در نظر نگرفته است.

انگلستان

مرزها در حال حاضر باز است. از 8 ژوئن ، بازدید کنندگان می توانند به این کشور با قرنطینه 14 روزه اولیه سفر کنند.

مانند سایر کشورها ، مشاغل خاصی از این قوانین معاف هستند ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی که برای ارائه خدمات درمانی در کشور سفر می کنند. به محض ورود ، كسانی كه موظف به قرنطینه هستند باید جزئیات سفر و اطلاعات تماس خود را ارائه دهند.

دولت اعلام کرده است این اقدامات هر سه هفته یکبار بررسی می شود.

 

منبع: https://www.euronews.com/

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.5 / 5. تعداد: 11

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید