سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
آخرین اخبار از بازگشایی مرزهای اروپایی

کدام یک از کشورهای اروپایی مرزهای خود را قبل از تعطیلات تابستانی باز خواهند کرد؟ محدودیت‌های سفر به دلیل همه‌گیری COVID-19 منجر به بسته شدن مرزها در کشورهای سراسر جهان شده است. اما چشم انداز چیست؟ تقریباً هر کشوری قوانین و جدول زمانی خاص خود را برای بازگشایی به روی گردشگران دارد. اگر قصد سفر به اتحادیه اروپا را دارید، باید بدانید که مرزها تا 15 ژوئن بسته هستند و این اطلاعات ممکن است تغییر کند.

اتریش

اتریش مرزهای زمینی خود را با آلمان، ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، اسلواکی و جمهوری چک بسته است.

برای هر کسی که وارد اتریش می شود، مثلاً از طریق سفر هوایی، باید گواهی پزشکی (که بیش از 4 روز قبل از آن صادر شده باشد) که منفی بودن آزمایش کووید-19 را ثابت کند، دریافت کنند. سفر هوایی برای شهروندانی که از کشورهای غیر شنگن می آیند ممنوع است.

بلژیک

مرزهای بلژیک بسته است و این کشور سفرهای غیرضروری به خارج از کشور را ممنوع کرده است.

بلغارستان

بلغارستان مرزهای خود را با صربستان و یونان بازگشایی کرده است از 1 ژوئن

هنگام برنامه ریزی برای تعطیلات تابستانی، مهم است که از قوانین و الزامات سفر در حال تغییر این کشورها مطلع شوید.

کرواسی

کرواسی اکنون مرزهای خود را برای شهروندان جمهوری چک، مجارستان، اتریش، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلوونی، آلمان و اسلواکی باز کرده است.

افرادی که وارد می شوند در صورت تماس با فرد مثبت کووید-19 ملزم به قرنطینه 14 روزه هستند.

جمهوری چک

جمهوری چک با محدودیت های خاصی مرزهای خود را با آلمان و اتریش از 26 می و با اسلواکی و مجارستان از 27 می بازگشایی کرده است.

ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند برای فعالیت های اقتصادی، دیدار با اقوام یا تحصیل در دانشگاه وارد شوند. همه افراد باید در بدو ورود تحت آزمایش COVID-19 قرار گیرند.

دانمارک

مرزها برای مسافران خارجی بسته است. در حال حاضر فقط شهروندان دانمارک، گرینلند یا جزایر فارو می توانند وارد این کشور شوند.

از 25 می، افراد دارای اقامت دائم در یکی از 5 شمال اروپا (دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) یا آلمان مجاز به ورود هستند.

کپنهاگ از 15 ژوئن بازگشایی خواهد شد مرزها برای گردشگران از آلمان، ایسلند و نروژ.

استونی

شهروندان اتحادیه اروپا و ساکنان بریتانیا می توانند از اول ژوئن وارد این کشور شوند. مسافران کشورهایی که تعداد مبتلایان بالاست باید 14 روز قرنطینه شوند.

فنلاند

مرزهای زمینی فنلاند تا 14 ژوئن بسته خواهد ماند.

فرانسه

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه از برنامه‌های خود برای بازگشایی مرزهای فرانسه با کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا از 15 ژوئن خبر داد.

در حال حاضر، سفر به فرانسه فقط برای سفرهای ضروری مجاز است و مسافران ورودی از بریتانیا یا اسپانیا تحت قرنطینه داوطلبانه قرار خواهند گرفت. افراد غیر اتحادیه اروپا یا غیر بریتانیا همچنان دسترسی محدودی برای سفر به فرانسه خواهند داشت، مگر در شرایط خاص.

آلمان

با وجود رفع محدودیت ها در مرزهای این کشور، انتظار می رود مسافران دلایل موجهی برای ورود به کشور داشته باشند.

بررسی‌ها و محدودیت‌های مرزی با اتریش، سوئیس، فرانسه و دانمارک، و همچنین مسافرانی که از طریق ایتالیا و اسپانیا از طریق هوایی وارد می‌شوند، تا 15 ژوئن به قوت خود باقی خواهند ماند.

فقط شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا، لیختن اشتاین، سوئیس، نروژ، ایسلند و اعضای خانواده آنها مجاز به بازگشت به محل اقامت خود در آلمان یا عبور از کشور در صورت لزوم هستند.

یونان

وزارت امور خارجه یونان از طرح سه مرحله ای برای بازگشایی مرزها رونمایی کرد. فاز 1 (تا 15 ژوئن) به تعداد محدودی از پروازهای بین المللی اجازه می دهد تا در آتن فرود آیند. تمامی مسافران ورودی باید آزمایش شوند و یک شب را در هتل های تعیین شده سپری کنند. کسانی که نتایج منفی دارند باید 7 روز قرنطینه شوند. در صورت مثبت بودن، باید 14 روز قرنطینه شوند. فاز 2 (15 ژوئن – 30 ژوئن) اجازه سفر جهانی با پرواز را نه تنها در آتن بلکه همچنین در تسالونیکی با این حال، برخی از مسافران در بدو ورود تحت آزمایشات اجباری قرار خواهند گرفت. فاز 3 (اول ژوئیه به بعد) پروازهای بین المللی را به تمام فرودگاه های یونان با آزمایشات تصادفی برای همه مسافران ورودی باز می کند. وزارت امور خارجه می گوید: «محدودیت های بیشتر برای برخی کشورها متعاقبا اعلام خواهد شد». ورود زمینی از آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان نیز مجاز خواهد بود (با آزمایشات تصادفی).

مجارستان

مرزها با رومانی، اسلواکی، جمهوری چک، اسلوونی و صربستان با محدودیت‌های خاصی باز است. با این حال، مرز با اتریش همچنان بسته است.

ایسلند

مرز ایسلند در 15 ژوئن بازگشایی خواهد شد.

گردشگران در بدو ورود تست می شوند و چند ساعت بعد از طریق اپلیکیشن ردیابی نتایج خود را دریافت می کنند.

ایرلند

هر فردی که وارد ایرلند می شود، به جز ایرلند شمالی، باید در هنگام ورود تحت قرنطینه 14 روزه قرار گیرد، از جمله ساکنان ایرلند.

تکمیل فرم های ارائه شده در بدو ورود توسط مسافران الزامی است.

ایتالیا

ایتالیا برنامه ریزی می کند برای بازگشایی مرزهای خود به روی شهروندان اتحادیه اروپا، بریتانیا، منطقه شینگن، آندورا و شهروندان موناکو از 3 ژوئن پس از قرنطینه سراسری که از 9 مارس آغاز شد. با این حال، اگر وضعیت اپیدمیولوژیک بدتر شود، محدودیت ها ممکن است دوباره برقرار شوند.

سفر کشتی های کروز ایتالیا در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است.

کشور پرتغال

مرزهای اسپانیا تا 15 ژوئن برای گردشگران بسته خواهد بود و هیچ تصمیمی برای رفع محدودیت ها اتخاذ نشده است.

کنترل های مرزی از 16 مارس آغاز شد، به جز در آزور، که در حال حاضر قرنطینه لازم نیست.

اسلواکی

اسلواکی مرز خود را با مجارستان و جمهوری چک از روز پنجشنبه 27 مه بازگشایی کرده است.

اسپانیا

وزارت گردشگری اسپانیا اعلام کرد که گردشگران آلمانی، فرانسوی و اسکاندیناویایی می توانند از 22 ژوئن به عنوان بخشی از پروژه “پایلوت” برای از سرگیری فعالیت های گردشگری وارد اسپانیا شوند. این گردشگران در قرنطینه قرار نخواهند گرفت.

در حال حاضر فقط شهروندان اسپانیایی، ساکنان اسپانیا، کارگران مرزی، و مراقبت های بهداشتی و مراقبت از سالمندان افراد حرفه ای که برای کار در حال رفت و آمد هستند مجاز به ورود از طریق بنادر و فرودگاه هستند.

در حال حاضر افرادی که از خارج از کشور وارد کشور می شوند پس از ورود باید به مدت 14 روز قرنطینه شوند، اما طبق گفته مسئولان این الزام از اول تیرماه پایان می یابد.

بیشتر بخوانید: روش‌های اخذ گلدن ویزای اسپانیا

سوئد

سوئد محدودیت‌های مرزی را اعمال کرده است، اما این محدودیت‌ها فقط برای سفرهای غیرضروری از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (EU) / EEA، به جز بریتانیا و سوئیس اعمال می‌شود.

این محدودیت ها از 28 اسفند ماه جاری اعمال شده و تا 15 ژوئن تمدید شده است.

سوئیس که کنترل های مرزی را در 13 مارس برقرار کرده بود، در نظر دارد در صورت فراهم شدن شرایط، مرزهای خود را با آلمان، اتریش و فرانسه در 15 ژوئن بازگشایی کند.

تمامی محدودیت های سفر در مرز ایتالیا تا اطلاع ثانوی پابرجاست.

سوئیس

اتباع خارجی بدون مجوز اقامت یا کار معتبر که به دنبال ورود به سوئیس هستند، رد خواهند شد.

مسافران هوایی خارج از کشور در حال حاضر فقط از طریق فرودگاه های زوریخ، ژنو و بازل می توانند وارد شوند.

مقامات سوئیس هیچ اقدام قرنطینه ای برای مسافران در نظر نگرفته اند.

انگلستان

مرزها در حال حاضر باز است. از 8 ژوئن، بازدیدکنندگان می توانند با قرنطینه اولیه 14 روزه به کشور سفر کنند.

مثل بقیه در کشورها، مشاغل خاصی از این مقررات مستثنی هستند، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی که برای ارائه خدمات پزشکی در کشور سفر می کنند. پس از ورود، افرادی که باید قرنطینه شوند باید جزئیات سفر و اطلاعات تماس را ارائه دهند.

دولت اعلام کرده است که این اقدامات هر سه هفته یکبار بازنگری می شود.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
18 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.