سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بلوکارت اتحادیه اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بلوکارت اتحادیه اروپا

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_custom_heading text=”بلوکارت اتحادیه اروپا و ورود به کشور آلمان” font_container=”tag:h2|font_size:28|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

بلوکارت اتحادیه اروپا مجوز اقامت برای فارغ التحصیلان است؛ هدف بلوکارت تسهیل و ارتقاء مهاجرت دائمی افراد واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا به کشورهای اتحادیه اروپا است. در اینجا روند دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا برای ورود به کشور آلمان جهت تحصیل و کار و یا ثبت شرکت و اقامت آلمان بررسی می‌کنیم. در واقع روند ورود مستقیم افراد از یک کشور سوم به آلمان باید طی شود؛ یا کسانی که قبلاً در آلمان یا یکی دیگر از کشورهای عضوء اتحادیه اروپا زندگی می‌کردند و مجوز اقامت داشتند.

شرایط:

بند 19a قانون اقامت، الزامات بلوکارت را تعیین می‌کند. بلوکارت با هدف بکارگیری افراد در شغل اعطاء می‌شود و نیاز به مهارت‌های شایسته‌ای دارد. متقاضی باید مدرک دانشگاهی داشته‌باشد؛ چه مدرک توسط دانشگاه آلمان صادر شده باشد یا مدرک معادل با مدرک دانشگاهی آلمان احراز گردد.

بلوکارت اتحادیه اروپا و ورود به کشور آلمان[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”مدرک دانشگاهی” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

مهم‌ترین شرط برای صدور بلوکارت اتحادیه اروپا، مدرک دانشگاهی از آلمان یا دانشگاه دیگر است.

اگر مدرک دانشگاهی در آلمان اخذ نشده باشد، باید معادل یا قابل تطبیق با مدرک دانشگاهی آلمان باشد. اطلاعات مربوط به معادل‌سازی یا احراز مدارک دانشگاهی خارجی را می‌توانید در سایت  anerkennung-in-deutschland  بررسی کنید همچنین تطبیق‌پذیری دانشگاه و مدرک را می‌توانید در سایت زیر بررسی کنید: anabin.kmk.org/anabin.html . از اینکه بتوانیم به شما در روند ارزیابی کمک کنیم، خرسندیم.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”قرارداد اشتغال” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

به عنوان دومین شرط، فرد باید قرارداد اشتغال ملموس یا پیشنهاد شغلی، ارائه کند.

حداقل درآمد ناخالص از سال 1.1.2020، 55200 یورو (4600 یورو در ماه) خواهدبود. حداقل حقوق ناخالص سالانه کاهش یافته 43.056 یورو برای اشتغال در حوزه‌های شغلی مکانیک، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی در نظر گرفته می‌شود (دندانپزشکی در این فهرست نیست). شغل باید متناسب با شایستگی و صلاحیت مورد نظر (مدرک دانشگاهی) باشد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”ویزا” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

اگر خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنید، برای اشتغال سودمند نیاز به ویزا دارید که بر اساس ماموریت دیپلماتیک شایسته آلمان، صادر می شود.

می توانید با ویزای جستجوی کار آلمان وارد آلمان شوید. پیش از اتمام اعتبار ویزا، باید درخواست بلوکارت اتحادیه اروپا را به مرجع مهاجرت محلی ارائه دهید.

 

ویزا[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”موارد استثناء” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

  • ملیت های استرالیایی، کانادایی، اسرائیلی، ژاپنی، جمهوری کره، نیوزلند یا ایالات متحده آمریکا بدون نیاز به ویزا به آلمان می آیند و ظرف سه ماه، پیش از یافتن شغل، می بایست درخواست بلوکارت اتحادیه اروپا را ارائه دهند.
  • افرادی که در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و دارای بلوکارت اتحادیه اروپا به مدت حداقل 18 ماه می باشند، بدون نیاز به ویزا وارد آلمان می شوند. آن ها نیز باید ظرف یک ماه از ورود به کشور، پیش از یافتن شغل، درخواست بلوکارت اتحادیه اروپا را ارائه دهند.
  • افرادی که از قبل در آلمان زندگی می کردند و مجوز اقامت دیگری دارند، می توانند درخواست بلوکارت اتحادیه اروپا را به مرجع مهاجرت شایسته، در مکان سکونت خود، ارائه دهند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”مزیت های بلوکارت اتحادیه اروپا” font_container=”tag:h2|font_size:28|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

بلوکارت اتحادیه اروپا مجوز اقامت موقتی است که در مدت قرارداد اشتغال بعلاوه سه ماه، حداقل تا چهار سال، صادر می شود.

بلوکارت امکان تمدید دارد، مشروط بر اینکه شرایط مرتبط با آن رعایت شده باشد. هرگونه تغییر اشتغال در دو سال ابتدایی اشتغال باید مورد تایید مرجع مهاجرت شایسته قرار بگیرد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”آسان شدن شرایط برای پیوستن به خانواده” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

اعضاء خانواده شما برای پیوستن به شما، شرایط آسان تری پیش رو دارند.

همسران بدون نیاز به دانش زبان آلمانی می توانند مجوز اقامت بگیرند؛ به آن ها مجوز بدون محدودیت و فوری برای پیدا کردن شغل داده می شود.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”اخذ سریع تر مجوز اقامت” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right”][vc_column_text]

دارندگان بلوکارت اتحادیه اروپا پس از 33 ماه حضور در آلمان، مجوز اقامت دریافت می کنند، مشروط بر آنکه دارای اشتغال شایسته (واجد شرایطی) بوده و در این مدت مبالغ لازم برای صندوق بازنشستگی را پرداخت کنند و سطح زبانی اولیه (بیسیک) آلمانی را داشته باشد. مدت این مجوز برای کسانی که دانش کافی زبانی (سطح B1) دارند، به 21 ماه کاهش پیدا می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.