سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بلوکارت اتحادیه اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بلوکارت اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا و ورود به آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز اقامت برای فارغ التحصیلان است. هدف اصلی آن تسهیل و ترویج مهاجرت دائمی افراد واجد شرایط از خارج از اتحادیه اروپا به کشورهای داخل اتحادیه اروپا است. بیایید روند دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا برای ورود به آلمان برای تحصیل، کار، ثبت شرکت در آلمان و اقامت را بررسی کنیم. اساساً، افرادی که از کشور ثالثی که به دنبال ورود مستقیم به آلمان هستند، باید از این روش پیروی کنند، یا افرادی که قبلاً در آلمان یا یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می کردند و دارای مجوز اقامت بودند.

الزامات:

بند 19a قانون اقامت معیارهای کارت آبی اتحادیه اروپا را تعیین می کند. کارت آبی برای استخدام در نظر گرفته شده است و متقاضیان را ملزم به داشتن مهارت های ستودنی می کند. داوطلبان باید مدرک دانشگاهی داشته باشند، خواه توسط یک دانشگاه آلمان صادر شده باشد یا مدرکی معادل مدرک دانشگاهی آلمان.

بلوکارت اتحادیه اروپا و ورود به کشور آلمان

مدرک دانشگاهی

معیار اصلی برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا مدرک دانشگاهی از آلمان یا موسسه معتبر دیگری است.

در مواردی که مدرک دانشگاهی در آلمان اخذ نمی شود، مدرکی معادل یا سازگار با مدرک دانشگاهی آلمان مورد نیاز است. اطلاعات مربوط به معادل یا اعتبار مدارک تحصیلی خارجی را می توان در وب سایت anerkennung-in-deutschland جستجو کرد. همچنین می توانید مطابقت دانشگاه و مدارک تحصیلی را در سایت anabin.kmk.org/anabin.html بررسی کنید. ما خوشحالیم که به شما در فرآیند ارزیابی کمک می کنیم.

قرارداد استخدام

شرط ثانویه ارائه یک قرارداد کار ملموس یا یک پیشنهاد شغلی است.

حداقل درآمد ناخالص، از اول ژانویه 2020، 55200 یورو در سال (4600 یورو در ماه) خواهد بود. حداقل درآمد ناخالص سالانه کاهش یافته 43056 یورو برای استخدام در رشته های مکانیک، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی، در نظر گرفته شده است. مهندسی و پزشکی (دندانپزشکی در این لیست گنجانده نشده است). شغل باید با شایستگی ها و صلاحیت های مورد نظر (مثلاً مدرک دانشگاهی) مطابقت داشته باشد.

ویزا

برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، ویزا برای اشتغال سودمند ضروری است که بر اساس یک مأموریت دیپلماتیک شایسته توسط آلمان صادر می شود.

با ویزا جست و جوی کار آلمان می توانید وارد آلمان شوید. قبل از انقضای ویزا، باید درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا را به اداره مهاجرت محلی ارسال کنید.

 

ویزا

استثناها

افراد دارای تابعیت استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، جمهوری کره، نیوزلند یا ایالات متحده می توانند بدون نیاز به ویزا وارد آلمان شوند. آنها باید ظرف سه ماه قبل از کسب شغل، درخواستی برای کارت آبی اتحادیه اروپا ارائه دهند.

کسانی که از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که قبلاً دارای کارت آبی اتحادیه اروپا برای حداقل 18 ماه هستند، می توانند بدون نیاز به ویزا وارد آلمان شوند. در عرض یک ماه پس از ورود به کشور، آنها همچنین باید قبل از تضمین شغل، درخواستی برای کارت آبی اتحادیه اروپا ارائه دهند.

افرادی که قبلاً با سایر مجوزهای اقامت در آلمان زندگی می کردند می توانند از طریق مراجع ذیصلاح مهاجرت در محل اقامت خود برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنند.

مزایای کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز اقامت موقت است که برای حداقل چهار سال، شامل قرارداد کار و سه ماه صادر می شود.

با رعایت شرایط مربوطه قابل تمدید است. هر شغلی در داخل تغییر می کند دو سال اولیه استخدام باید توسط اداره مهاجرت مربوطه تایید شود.

تسهیل الحاق خانواده

اعضای خانواده شما راه آسان تری برای پیوستن به شما دارند.

همسران می توانند بدون نیاز به دانش زبان آلمانی اجازه اقامت دریافت کنند. به آنها یک مجوز نامحدود و فوری برای جستجوی کار داده می شود.

اخذ سریعتر اقامت

دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا پس از 33 ماه حضور در آلمان اجازه اقامت دریافت می کنند، مشروط بر اینکه شغل مناسبی داشته باشند، در این مدت کمک های صندوق بازنشستگی لازم را انجام دهند و مهارت های اولیه زبان آلمانی را داشته باشند. برای افراد دارای مهارت زبان کافی (سطح B1)، مدت مجوز به 21 ماه کاهش می یابد.

بیشتر بخوانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
15 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.