اشتغال در هلند

اشتغال در هلند
3.7
(3)

از آنجا که نرخ بیکاری در هلند بسیار کم است؛ شما می‌توانید بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی را در این کشور پیدا کنید. یافتن شغل در هلند کار خیلی سختی نیست. با این حال، تسلط به زبان‌های دیگر به غیر از انگلیسی (به خصوص هلندی) می‌تواند بسیار مفید باشد. برای آگاهی از چگونگی یافتن کار در هلند و راهکارهای افزایش شانس موفقیت برای یافتن شغل، مطالب زیر را بخوانید.

نرخ بیکاری در هلند همیشه پایین بوده است، از سال 2003 تا 2019 این نرخ به طور متوسط ​​5.29٪و  در پایان سال 2019 ،نرخ این رقم 3.5٪ بود.

مجوز کار در هلند

اگر اهل اتحادیه اروپا یا EEA باشید (این شامل اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، نروژ و ایسلند است) برای جستجوی کار در هلند نیازی به مجوز کار ندارید. کارگران موقت و کوتاه مدت نیز به مجوزاحتیاج ندارند. در غیر این صورت، اگر بیش از سه ماه اقامت هلند داشته باشید، باید درخواست مجوز کار بدهید. این یک اجازه‌ی اقامت و اشتغال ترکیبی خواهد بود که GVVA نامیده می‌شود.

استثنائاتی نیز وجود دارد. اگر شما یک مهاجر یا کارگر بسیار ماهر هستید، مجوز اقامت با عنوان کار آزادانه مجاز است  “ یا همان (مجوز کار) را داشته باشید و یا اگر خویش فرما هستید و کار مشخص شده‌ای در مجوز اقامتی خود، انجام می‌دهید؛ دیگر نیازی به درخواست GVVA نیست.

بازار کار در هلند

بازار کار هلند از نظر مهاجران بسیار عالی است. جاهای خالی بسیار زیادی وجود دارد و نرخ اشتغال در کشور پایین است. با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های هلندی باید ثابت کنند که قبل از استخدام از خارج از کشور نمی‌توانند هلندی‌های بومی را برای شغل خود جذب کنند، این خبر خوبی برای مهاجران است. فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد، به این معنی که یافتن شرکتی که از شما، هم حمایت مالی کند و هم شما را استخدام کند، چالش برانگیز نیست.

چگونه و از کجا می توان در هلند کار پیدا کرد؟

بهترین راه برای پیدا کردن کار در هلند از طریق اماکن آنلاین، مانند قالب کاریابی مانستر، Indeed و لینکداین است. این‌ها همگی سایت‌های ارسال شغل هستند که شما می‌توانید در آنها، در شهر خود یا اطراف خود جستجو کنید.

شما همچنین می‌توانید از طریق سایت‌هایی مانند Expat.com و Facebook یا Reddit به گروه‌های مهاجران بپیوندید. در این وب سایت‌ها، شبکه‌های بزرگ مهاجران وجود دارد که با یکدیگر در تعامل هستند. بیش‌تر آنها در مورد فرصت‌های شغلی در شرکت‌های خودشان پست‌هایی را ارسال می‌کنند، و شما این فرصت را خواهید داشت که یکی از اولین متقاضیان باشید.

بیشتر بدانیم: تحصیل در کانادا چگونه است؟

چگونه CV (رزومه) خود را در هلند بنویسیم؟

رزومه‌ هلند با دیگر کشورهای غربی، تفاوت زیادی ندارد. از آنجا که شما نام، اطلاعات تماس، تجربه مربوطه و تحصیلات خود را ذکر می‌کنید کاملاً استاندارد است. اگر در روال ویرایش CV خود قرار دارید، یا اگر قبلاً چنین چیزی ننوشته‌اید، می‌توانید بسیاری از الگوها را به صورت آنلاین پیدا کنید. همچنین، بررسی رایگان CV را در TopCV را هم مد نظر قرار دهید.

هنگامی که درخواست کار می‌کنید، در اکثر مواقع باید نامه‌ای را نیز ضمیمه کنید. در هلند، این نامه‌ها را “نامه های انگیزشی” می‌نامند (انگیزه نامه). این‌ها شبیه نامه‌های مرسوم غربی است که شما در آن به کارفرمای بالقوه، نگاهی اجمالی درباره ی آنچه که هستید، ارائه می‌دهید. همچنین الگوهایی آنلاین وجود دارد که شما می‌توانید از آنها الهام بگیرید.

به طور کلی، شما می‌توانید CV و نامه‌های خود را به هر زبانی که پست شغلی به آن ارسال می‌شود، بنویسید. اما در بیش‌تر موارد نوشتن هر دو به زبان انگلیسی اشکال ندارد، زیرا اکثر افراد و شرکت‌های هلندی انگلیسی صحبت می‌کنند.

رزومه کار در هلند

حقوق در هلند

اگر بیش از 21 سال دارید، از 1 ژوئیه 2019، حداقل دستمزد در هر ماه 1،635.60 یورو است. میزان دستمزد برای هفتگی 377.45 یورو و روزانه 75.49 یورو است.

اگر زیر 21 سال دارید، می‌توانید برای تعیین میزان حداقل دستمزد، متناسب با سن خود به وب سایت دولت هلند مراجعه کنید. برای هر سنی از 15 سالگی دستمزد جداگانه‌ای وجود دارد.

ساعات کار و مزایا در هلند

ساعت کار مشاغل نیمه‌وقت معمولاً 20 تا 32 ساعت در هفته است، در حالی که ساعت کار در مشاغل تمام وقت 38 تا 40 ساعت در هفته است. والدین معمولاً با یک روز تعطیل در هفته به طور نیمه‌وقت کار می‌کنند تا بتوانند وقت بیش‌تری را در کنار خانواده خود بگذرانند.

طبق قانون، کارفرمایان ملزم هستند تا حداقل 8٪ از حقوق ناخالص سالیانه شما را به عنوان کمک هزینه جهت تعطیلات در اختیار شما قرار دهند. تنها استثنا این است که اگر سه برابر حداقل دستمزد قانونی، حقوق دریافت کنید، در آن صورت کمک هزینه تعطیلات دریافت نخواهید نمود.

اگر به طور تمام وقت کار می‌کنید، از نظر قانونی کارفرمای شما ملزم است حداقل 20 روز مرخصی استحقاقی بدهد. بیش‌تر شرکت‌ها بیش از 25 روز را پیشنهاد می‌دهند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.7 / 5. تعداد: 3

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید