سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

شرایط و روند گرفتن ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان

اگر قصد دارید فرزند خود را برای تحصیل در انگلیس بفرستید، باید شرایط ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان و روند درخواست را بدانید. در این مقاله، همه چیز‌هایی را که باید در مورد ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان بدانید، از جمله معیار‌های واجد شرایط بودن، روند درخواست و الزامات را پوشش خواهیم داد.

انگلستان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی از جمله کودکانی است که مایل به تحصیل در این کشور هستند. با این حال، برای انجام این کار، آن‌ها باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. این ویزا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در طول مدت تحصیل در کشور بمانند و در حین تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند. در این مقاله، شما را از طریق این فرآیند راهنمایی می‌کنیم درخواست ویزای تحصیلی برای فرزندتان

 • معیار‌های واجد شرایط بودن
 • برای واجد شرایط بودن برای ویزای تحصیلی، فرزند شما باید:
 • زیر ۱۸ سال باشد
 • در یک دوره تحصیلی در یک مؤسسه معتبر در انگلستان یک مکان تأیید شده داشته باشید
 • پول کافی برای حمایت از خود بدون کار کردن یا مطالبه بودجه عمومی داشته باشند
 • تمهیدات مناسبی برای نگهداری و اسکان آن‌ها در انگلستان داشته باشید
 • قادر به صحبت کردن، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی باشید

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

انگلستان، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، طیف وسیعی از ویزای تحصیلی را به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در این کشور هستند، ارائه می دهد. انواع ویزای تحصیلی موجود در انگلستان عبارتند از:

 1. ویزای دانشجویی ردیف 4 (عمومی) Tier 4 (General) : این ویزا برای دانشجویانی است که بالای 16 سال سن دارند و مایل به تحصیل دوره های تمام وقت در انگلستان هستند. قبل از اینکه متقاضیان بتوانند برای این ویزا اقدام کنند، باید جایی در یک دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی انگلستان ارائه شده باشد.
 2. ویزای دانشجویی درجه 4 (کودک) Tier 4 (Child) : این ویزا برای کودکان 4 تا 17 ساله است که مایل به تحصیل در یک مدرسه مستقل در انگلستان هستند. قبل از اینکه متقاضیان بتوانند برای این ویزا اقدام کنند، باید جایی در یک دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی انگلستان ارائه شده باشد.
 3. ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این ویزا برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل یک دوره کوتاه مدت حداکثر تا شش ماه در انگلستان هستند. این ویزا برای کسانی مناسب است که می خواهند در یک دوره زبان انگلیسی شرکت کنند یا در یک دوره کوتاه مدت یا مدرسه تابستانی شرکت کنند.
 4. ویزای Tier 4 (طرح تمدید دکترا): این ویزا برای دانشجویانی که دوره دکترا را در انگلستان به پایان رسانده اند و مایلند تا 12 ماه در این کشور بمانند تا کار پیدا کنند یا کسب و کار راه اندازی کنند.

متقاضیان کلیه ویزاهای تحصیلی باید مدارکی مبنی بر مدارک تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی و تمکن مالی خود را ارائه دهند تا بتوانند در طول اقامت خود در انگلستان حمایت کنند. همچنین باید پاسپورت معتبر داشته باشند و در برخی موارد آزمایش سل را بگذرانند.

 ویزای تحصیلی موجود در انگلستان، طیف وسیعی از گزینه‌ها را به دانشجویان بین‌المللی برای پیگیری اهداف دانشگاهی و آینده شغلی خود در این کشور ارائه می‌دهد.

انواع ویزاهای تحصیلی در انگلستان

نحوه درخواست ویزای تحصیلی کودکان

مراحل درخواست ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان به شرح زیر است:

 • فرم درخواست آنلاین را پر کنید
 • هزینه درخواست را بپردازید
 • یک قرار ملاقات در مرکز درخواست ویزا رزرو کنید
 • در قرار ملاقات شرکت کنید و اطلاعات بیومتریک را ارائه دهید
 • مدارک مورد نیاز را ارسال کنید

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی برای کودکان در انگلستان عبارتند از:

 • گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر
 • مدرک رضایت والدین
 • تأییدیه پذیرش برای تحصیل (CAS) از یک مؤسسه معتبر
 • مدارک حمایت مالی
 • اثبات محل اقامت مناسب
 • اثبات ترتیبات مراقبت والدین یا قیم
 • نتایج آزمایش سل (در صورت وجود)

زمان پردازش

زمان پردازش ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان بسته زمان ارائه شده است متفاوت است. به طور کلی، رسیدگی به ویزا ممکن است تا ۳ هفته طول بکشد.

تمدید ویزا

اگر دوره ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان بیش از ۶ ماه طول بکشد، می‌توان برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. آن‌ها باید قبلاً درخواست دهند تا ویزای فعلی آن‌ها منقضی می‌شود و مشخص شود که معیار‌های واجد شرایط بودن برای تمدید را دارند یا خیر.

فرصت‌های کاری

کودکان دارای ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان می‌توانند در طول تحصیل به صورت پاره وقت، تا ۱۰ ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در طول تعطیلات کار کنند.

مراقبت‌های بهداشتی

کودکانی که ویزای تحصیلی دارند از خدمات بهداشتی رایگان، خدمات بهداشت ملی (NHS) برخوردار هستند.

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی به طور گسترده در انگلستان در دسترس است، از جمله اتوبوس، قطار و مترو. کودکانی که ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان دارند می‌توانند بلیط سفر را با تخفیف خریداری کنند.

حساب‌های بانکی

کودکانی که ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان دارند می‌توانند در انگلستان حساب بانکی باز کنند. آن‌ها برای انجام این کار باید مدرک هویت و آدرس خود را ارائه دهند.

بیمه

توصیه می‌شود کودکانی که ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان دارند بیمه درمانی و مسافرتی داشته باشند تا هزینه‌های غیرمنتظره یا شرایط اضطراری را پوشش دهند.

برای تحصیل کودکان در انگلستان چطور درخواست ویزا بدهیم ؟

خدمات پشتیبانی دانشجویان بین‌المللی

اکثر مؤسسات در انگلستان خدمات پشتیبانی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، از جمله حمایت علمی و شخصی، رویداد‌های اجتماعی و مشاوره در مورد ویزا و مهاجرت.

در نتیجه، دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل فرزندتان برای تحصیل در انگلستان ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد، اما با رعایت این موارد معیار‌های واجد شرایط بودن و روند درخواست که در این مقاله ذکر شده است، می‌توانید از یک روند بدون مشکل اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که از قبل برنامه‌ریزی کنید، مدارک مورد نیاز را آماده کنید و در صورت نیاز به دنبال پشتیبانی و مشاوره باشید.

سوالات متداول 

چند نمونه از سوالات کاربارن

ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان چیست؟

ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان که به عنوان ویزای Tier 4 (کودک) نیز شناخته می شود، به کودکان زیر 18 سال اجازه می دهد تا برای تحصیل در یک موسسه ثبت شده به انگلستان بیایند. ویزا برای مدت دوره تحصیل کودک به اضافه چند ماه اضافی قبل و بعد از دوره اعطا می شود.

چگونه برای ویزای تحصیلی فرزندم اقدام کنم؟

برای درخواست ویزای تحصیلی برای فرزندتان، باید فرم درخواست آنلاین را پر کنید و مدارک مختلفی از جمله پاسپورت کودک، نامه پذیرش از مدرسه یا موسسه و مدارک حمایت مالی را ارائه دهید. همچنین باید هزینه ای بپردازید و احتمالاً در یک قرار ملاقات در مرکز درخواست ویزا شرکت کنید.

شرایط ویزای تحصیلی کودکان در انگلستان چیست؟

شرایط لازم برای ویزای تحصیلی برای کودکان در انگلستان شامل سن زیر 18 سال، داشتن نامه پذیرش از یک موسسه ثبت شده، داشتن پول کافی برای پوشش هزینه های زندگی و هزینه دوره و داشتن رضایت است. از والدین یا قیم ممکن است کودک بسته به سطح مهارت خود، نیاز به شرکت در آزمون زبان انگلیسی نیز داشته باشد.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.وقت بخیر .
در مورد ویزای تحصیلی کودکان در کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
18 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.