راهنمای جامع ویزای توریستی کانادا در سال 2022

ویزای توریستی کانادا

شما با خواندن این مقاله، پاسخ سؤالات زیر را در مورد ویزای توریستی کانادا خواهید دانست:

 • ویزای توریستی کانادا چیست؟
 • انواع ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟
 • اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر خواهد بود؟
 • پروسه صدور ویزای توریستی کانادا چقدر زمان خواهد برد؟
 • کارگزاری سفارت کانادا کجاست؟
 • ثبت‌نام آنلاین ویزای توریستی کانادا چگونه است؟
 • مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا چیست؟
 • تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی چقدر است؟
 • هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
 • چگونه می‌توانیم فرآیند ویزای توریستی کانادا را پیگیری کنیم؟
 • آیا کار کردن با ویزای توریستی ممکن است؟
 • دلایل رد ویزای توریستی کانادا چیست؟
 • آیا سفارت کانادا در حال حاضر برای ایرانیان ویزای توریستی صادر می‌کند؟

حالا توجه شما را به ادامه مقاله جلب می‌کنیم. این مقاله توسط متخصصان آژانس ۳۶۰ درجه مهاجرت و کسب‌وکار چهره‌نگار برای استفاده شما نگارش و منتشر شده است.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا یا ویزای بازدید نیز شرایط خاص خود را می‌طلبد، تمام ایرانیانی که قصد ورود به خاک کانادا را دارند برای سفر خود نیازمند داشتن ویزای توریستی این کشور می‌باشند مگر اینکه اقامت دائمی کانادا را داشته باشند و یا به عبارتی شهروند آنجا باشند. برای بازدید از اقوام و دوستان، شرکت در سمینارها و یا بازدیدهای گردشگری داشتن ویزا الزامی است. اما داشتن این ویزا به معنای پوشش خدمات درمانی و پزشکی در طول سفر نمی‌باشد و درصورتی‌که اتفاقی برای شما بیفتد و نیاز به خدمات اورژانسی و پزشکی داشته باشید باید از بیمه سفر خود که پیش از سفر آن را تهیه کرده‌اید استفاده کنید.

برای اطلاع از مدارک لازم برای ویزای کانادا می توانید وارد لینک شوید و از شرایط و هزینه های آن مطلع شوید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل کانادا: همان‌طور که از نامش نیز پیداست یک ویزای یک بار ورود به شمار می‌آید و شما در طول مدت اعتبار ویزای خود تنها یک بار می‌توانید وارد این منطقه شوید و قبل از پایان اعتبار آن باید خاک کانادا را ترک کنید.

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود: که در ایران به عنوان ویزای پنج‌ساله نیز معروف است. این ویزا و سوپر ویزا (که در بند بعدی در رابطه با آن توضیح خواهیم داد) اعتبار ده‌ساله دارند اما به دلیل اینکه پاسپورت‌های ایرانی پس از پنج سال منقضی می‌شود اعتبار این ویزا هم به پنج سال کاهش پیدا می‌کند. با داشتن این ویزا شما در هر بار ورود خود به کانادا شش ماه زمان اقامت در آنجا را دارید و پس از آن نیز با حتی یک خروج چند ساعته می‌توانید دوباره به این کشور بازگردید.

سوپر ویزای کانادا: مخصوص افرادی است که فرزند و یا نوه آنها در کانادا مقیم هستند و از طریق دعوت‌نامه فرزند، فرد می‌تواند سوپر ویزا را دریافت کند که اعتبار آن ده‌ساله می‌باشد؛ اما همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم این ویزا برای ایرانیان پنج‌ساله خواهد بود. از مزیت‌های این ویزا می‌توان طول مدت سفر را نام برد که در هر بار ورود به خاک کانادا با این ویزا می‌توانید دو سال در این کشور بمانید.

اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر خواهد بود؟

اعتبار هر کدام از ویزاهای توریستی به این صورت خواهد بود:

ویزای سینگل، اعتبار آن شش ماه است و ویزای مولتیپل و سوپر نیز اعتبار ده‌ساله دارند که به علت پنج‌ساله بودن پاسپورت ایرانی تنها پنج سال معتبر می‌باشند.

اعتبار ویزای توریستی کانادا

پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا چقدر زمان خواهد برد؟

باید در نظر داشته باشید که پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا زمان لازم خود را نیاز دارد؛ ازاین‌رو سه‌ماه پیش از تاریخ سفر خود باید برای ارسال مدارک، تعیین وقت ملاقات و سپس حضور در کارگزاری جهت انگشت‌نگاری اقدام کنید.

کارگزاری سفارت کانادا در ایران کجاست؟

همان‌طور که اطلاع دارید کانادا، سفارت و به دنبال آن کارگزاری در ایران ندارد و در رابطه با برخی امور سیاسی نیز سفارت سوئیس نماینده آنها در ایران است. از این جهت ارسال مدارک شما به صورت آنلاین خواهد بود و پس از تعیین زمان ملاقات که آن هم به صورت آنلاین انجام می‌شود، شما موظف هستید به یکی از مراکز بیومتریک در کشورهای همسایه (همانند ترکیه و یا امارات متحده عربی) که خود از ابتدا درخواست آن را داده‌اید مراجعه و این پروسه را انجام دهید.

سوابق انگشت‌نگاری شما به مدت ده سال در مرکز بیومتریک باقی خواهد ماند و در صورت اقدام مجدد برای ویزا نیازی به حضور دوباره در این مراکز را ندارید. همچنین در نظر داشته باشید دفتر اصلی بررسی مدارک ایرانیان در ترکیه واقع در شهر آنکارا است و شعبه دیگری در استانبول دارد.

ثبت‌نام آنلاین ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

برای ثبت‌نام و به عبارت دیگر درخواست ویزای توریستی کانادا ، شما باید تمام مدارک خواسته شده را آماده کنید و سپس به صورت آنلاین بارگزاری کرده و از ارسال آن نیز مطمئن شوید. سپس به نسبت بازة زمانی ممکن و زمان سفر خود یک‌وقت برای انجام پروسه انگشت‌نگاری در یکی از مراکز بیومتریک درخواست دهید.

بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا چیست؟

برای درخواست این ویزا نیازمند تهیه مدارک بسیاری خواهید بود تا ثابت شود شما استطاعت مالی لازم را دارید و قطعاً به کشور خود باز خواهید گشت. قابل ذکر است که برای ترجمه مدارک تنها مهر دارالترجمه کافی می‌باشد و نیازی به تأییدیه دادگستری نیست.

1.اصل گذرنامه با داشتن اعتبار لازم (حداقل شش ماه) به‌همراه گذرنامه‌های قبلی؛

2.ترجمه شناسنامه؛

3.ترجمه سند ازدواج (برای افراد متأهل)؛

4.فرم تکمیل‌شده اطلاعات فردی و خانوادگی (درصورتی‌که به همراه فرزندان خود اقدام می‌کنید باید فرم برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه پر شود؛ به همراه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان)؛

5.یک قطعه عکس رنگی جدید با زمینه سفید ۵/۳ × ۵/۴؛

6.مدارک مالی که شامل گردش حساب چهار ماهه با مهر بخش بین‌الملل بانکی که در آن حساب دارید به علاوه تمکن مالی که همگی باید به زبان انگلیسی باشند. شایان ذکر است که اگر صاحب گواهی خرید سهام، اوراق بهادار و یا گواهی سپرده بلندمدت نیز هستید می‌توانید آنها را نیز به عنوان مدارک مالی خود ارائه دهید؛

7.افرادی که از طریق سوپر ویزا اقدام می‌کنند باید مدارک مالی کافی از فرزند دعوت‌کننده خود (فردی که هزینه‌های سفر شما را قبول می‌کند باید از استطاعت مالی کافی برخوردار باشد) نیز ارائه دهند؛

8.ترجمه اسناد مالی؛

9.مدارک شغلی: برای کارمندان ارائه فیش‌های حقوقی سه ماه آخر، لیست بیمه، نامه اشتغال به کار که در آن پست کاری ذکر شده باشد و توسط مدیر مجموعه امضا شده است. برای کارفرمایان نیز ارائه مدارک ثبتی کسب‌وکارشان همچون اظهارنامه ثبت شرکت، لیست بیمه کارمندان شرکت، آگهی ثبت شرکت در روزنامه‌های رسمی، سوابق بیمه و به تناسب شغل کارت بازرگانی و یا سایر مدارکی که نشان دهد شما صاحب این شغل می‌باشید؛

10.دعوتنامه (به یاد داشته باشید که وجود دعوتنامه الزامی نیست اما شانس دریافت ویزای شما را بیشتر می‌کند)؛

11.برنامه سفر دقیق از تمام تعداد روزهایی که قصد سفر به کانادا را دارید؛

12.رزرواسیون هتل متناسب با تمام شهرهایی که در برنامه سفر خود ذکر کرده‌اید؛

13.رزرو بلیط رفت و برگشت؛

14.برای آقایان اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت.

مدارک لازم ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

تمکن مالی همواره یکی از مهم‌ترین مدارک برای قانع کردن افسر کنسولگری می‌باشد تا بتوانید وی را قانع کنید که شما توانایی مالی کافی برای این سفر خواهید داشت و می‌توانید هزینه‌های آن را به طور کامل پرداخت کنید. شما از این طریق به اداره مهاجرت اطمینان می‌دهید که پس از پایان سفر به کشور خود بازمی‌گردید. نامه تمکن مالی شما باید گواه این باشد که شما دارای شرایط مالی کافی برای این سفر می‌باشید و عموماً تمکن مالی شما باید بالای سیزده هزار دلار باشد.

نکته: مبالغ تمکن مالی ویزا بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

این مبلغ بر اساس هزینه‌های رفت و برگشت به آن کشور، هزینه‌های حمل‌ونقل، هزینه اقامت در هتل و هزینه‌های خورد و خوراک محاسبه می‌شود.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه این ویزا صد و هشتاد دلار کانادا است که در مرحله آخر باید با کارت اعتباری بین‌المللی خود آن را پرداخت کنید.

چگونه می‌توانیم فرآیند ویزای توریستی کانادا را پیگیری کنیم؟

جواب ویزا از طریق کد رهگیری که از ابتدا برای شما فرستاده شده است قابل پیگیری است. هر زمان که نتیجه ویزای شما مشخص شود به شما ای‌میلی از طرف اداره مهاجرت ارسال خواهد شد تا برای دیدن جواب ویزا به سایت مراجعه کنید. اگر با درخواست ویزای شما موافقت شود می‌بایستی پاسپورت خود را برای اخذ ویزا به کشور واسطه ارسال کنید.

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع ویزای شینگن در سال 2020

آیا کار کردن با ویزای توریستی ممکن است؟

کار کردن با ویزای توریستی کانادا ممکن نیست و طبق قوانین جدید شما نمی‌توانید ویزای توریستی را به ویزای کار تبدیل کنید اما طبق چند تبصره این امکان وجود دارد:

همسر شما دارای ویزای تحصیلی یا ویزای کاری باشد و یا با درخواست اقامت دائم شما موافقت شده باشد و تا نهایی شدن و دریافت کارت اقامتتان زمانی باقی نمانده باشد.

ویزای توریستی کانادا

دلایل رد ویزای توریستی کانادا چیست؟

 • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان مهلت ویزا؛
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا؛
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شینگن؛
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی‌های متقاضی در کشور مبدأ؛
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدأ؛
 • فقدان برنامه‌ریزی مشخص برای روزهای سفر و اقامت در کانادا.

آیا سفارت کانادا در حال حاضر ویزای توریستی برای ایرانیان صادر می‌کند؟

اگر ویزاهای متعددی در پاسپورت شما وجود داشته باشد، احتمال دریافت ویزای توریستی کانادا را خواهید داشت. اما اگر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت شما نیست، باید با اسناد پشتیبان دیگر قدرت پرونده شما افزایش یابد. در هر دو صورت شما می‌توانید از خدمات ما استقاده کرده و با درصد بالایی از اطمینان این روند را پشت سر بگذارید.

اگر دعوت‌کننده‌ای دارید که شغل و محل سکونت مشخصی دارد می‌توانید از شرایط ایشان برای افزایش قدرت پرونده ویزایتان استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات و نظرات خود را بنویسید