سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

نمایندگی ICT کانادا

نمایندگی کانادا چیست و چطور می توان آن را دریافت کرد؟

ict

کانادا

نمایندگی ICT کانادا چیست؟

درباره اینکه نمایندگی ICT چیست یا ویزای کار انتقال درون شرکتی چقدر می‌دانید؟ آیا می‌دانستید که اتباع خارجی بسیاری از کشورها واجد شرایط کار موقت در کانادا از طریق ICT (International Experience Canada) هستند. برای اخذ مجوز کار در کانادا و مهاجرت به این کشور، ICT یکی از گزینه‌هایی است که پیش‌ روی شما قرار دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم در این زمینه مهاجرتی از طریق کار را با در اختیارتان قرار دهیم.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان تلفنی

ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی چیست؟

کانادا در راستای طرح International Mobility Program به شرکت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد افراد واجد شرایط را با هدف بهبود اثربخشی مدیریت، گسترس صادرات و افزایش رقابت در بازارهای خارجی و غیره به طور موقت به این کشور منتقل کنند. در واقع IMP این امکان را برای کارفرماها فراهم می‌کند تا یک کارمند موقت را بدون ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) استخدام کنند.

اگر یک شرکت بین‌المللی شعبه‌ای در کانادا داشته باشد، می‌تواند برای انتقال کارمند به محل شرکت خود در این کشور درخواست دهد. افراد واجد شرایط انتقال درون شرکتی، نیاز به مجوز کار در کانادا دارند و از LMIA معاف هستند، زیرا با انتقال متخصصان خود به کسب و کارهای کانادایی سود اقتصادی قابل توجهی به این کشور می‌رسانند. در صورتی که تمایل دارید درباره جاب آفر کانادا بیشتر بدانید وارد لینک شوید.

مزایای استفاده از ICT کانادا

 • این مجوز کار برای تسهیل انتقال کارمندان از یک شرکت مستقر در خارج از کشور به شعبه آن شرکت در کانادا طراحی شده است.
 • انتقال درون شرکتی نیروها، مزایایی مانند بهبود اثربخشی مدیریت، گسترس صادرات کانادا و افزایش رقابت در بازارهای خارجی را به همراه دارد.
 • هدف از این نوع ویزای کار کانادا ، تشویق انتقال دانش از کارمندان سطح بالا و ارشد یا دانش تخصصی آنها به کاناداست.
 • یکی دیگر از مزایای ICT این است که در بیشتر موارد متقاضی می‌تواند همسر و فرزندانش را با خود همراه کند.
 • افراد واجد شرایط می‌توانند از این طریق ویزای موقت کار برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. در واقع اقامت دائم کانادا را به دست آورند.
مزایای استفاده از ICT کانادا

چه کسانی واجد شرایط برنامه ICT کانادا هستند؟

برای اینکه واجد شرایط ویزای کار انتقال درون شرکتی باشید، باید در یکی از سه گروه تعریف شده زیر قرار بگیرید:

مدیران اجرایی

در درجه اول مدیران اجرایی که شرکت را اداره می‌کنند، یا یکی از مولفه‌های یا عملکرد اصلی سازمان آن هستند، اهداف و سیاست‌های سازمان، مولفه یا عملکرد را تعیین می‌کنند و فقط نظارت یا هدایت عمومی را از مدیران سطح بالاتر، هیات مدیره یا سهامداران شرکت می‌گیرند، واجد شرایط انتقال درون شرکتی هستند.

مدیران ارشد

این مدیران تمام یا بخشی از شرکت را مدیریت می‌کنند و بر کار سایر مدیران یا کارمندان حرفه‌ای نظارت یا کنترل دارند. یا عملکرد اساسی را در داخل سازمان، یا یک بخش یا زیرمجموعه سازمان مدیریت می‌کند. اختیار استخدام و اخراج یا توصیه کارکنان و همچنین سایر اقدامات پرسنل را مانند ارتقا را دارند.

کارمندان متخصص و دارای مهارت ویژه

این دسته از کارمندان می‌توانند دانش تخصصی خود را در زمینه تولیدات یا خدمات شرکت ارائه داده یا سطح تخصص پیشرفته‌ای در پروسه‌های شرکت داشته باشند. این دسته از کارمندان اینگونه تعریف می‌شوند:
دارای دانش انحصاری: این افراد تخصص خاصی در رابطه با محصول یا خدمات شرکت دارند.

دارای تخصص پیشرفته: دانش تخصصی با توجه به تجربه کار در شرکت اخذ کرده باشد. این یعنی هرچه کارمند تجربه بیشتری در همکاری با سازمان داشته باشد به طور حتم با فرآیندها و پروسه‌های آن بیشتر آشناست. در این صورت به طور قابل توجهی در بهره وری کارفرما تاثیرگذار خواهد بود.

*توجه داشته باشید در موارد بالا، کسانی که به کانادا منتقل می‌شوند، باید حداقل یک سال سابقه کار تمام‌وقت در شرکت خارجی را داشته باشند تا مجوز کار آنها تمدید شود. در ادامه مطلب با شرایط استفاده از این طرح بیشتر آشنا خواهید شد.

چه کسانی واجد شرایط برنامه ICT کانادا هستند؟

به منظور واجد شرایط بودن برای ICT کانادا یا همان ویزای کار انتقال درون شرکتی ، هم فرد متقاضی و هم شرکت باید چندین فاکتور را داشته باشند. همچنین یکسری شرایط کلی برای اخذ مجوز کار کانادا از این طریق وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

شرایط کلی استفاده از برنامه ICT کانادا

 1. شرکت موردنظر باید یک شرکت ثبت شده در کشور مبدا (در ایران) با دفتر کار و زمینه فعالیت مشخص باشد که حداقل یک سال فعالیت دارد.
 2. همانطور که گفتیم سه گروه مدیران اجرایی، مدیران ارشد و کارمندان متخصص و دارای مهارت ویژه می‌توانند برای ویزای کار درون شرکتی کانادا درخواست دهند.
 3. همچنین باید یک سال سابقه کار در این موقعیت‌های شغلی (مدیران اجرایی، مدیران ارشد و کارمندان متخصص) داشته باشید. این بخش را می‌توانید از طریق فیش حقوقی یا روش‌های دیگر اثبات کنید.
 4. فرد متقاضی باید در حال حاضر در یک شرکت بین‎المللی استخدام شده باشید و به دنبال ورود به کانادا در یکی از شرکت‌های مادر، شرکت فرعی، شعبه یا شرکت تابعه آن باشد.
 5. همچنین شعبه‌ای که در کانادا دارید باید ارتباط موثر و کارآمدی با شعبه داخل کشور و خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهد، داشته باشد.
 6. توجه داشته باشید که جایگاه شغلی شما باید در داخل کشور و همچنین شعبه کانادا یکسان باشد.
 7. باید نشان دهید که فقط برای یک دوره موقت به کانادا سفر می‌کنید.
 8. در عین حال باید اثبات کنید که برای ورود موقت به کشور کانادا، تمام شرایط مهاجرت را رعایت می‌کنید.
شرایط استفاده از طرح ICT کانادا

حتما بخوانید:انواع ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

شرایط مورد نیاز شرکت برای اخذ مجوز ICT

شرکتی که قصد دارید با استفاده از آن مجوز ICT را اخذ کنید، باید دارای شرایط زیر باشد:
– یکی از اولین شرایط مورد نیاز، داشتن مکان فیزیکی شرکت است. به طور کلی، شرکت باید مکان فیزیکی (دفتر کار) مورد نیاز برای کار در کانادا ، را برای کارکنان خود به ویژه نیروهای کار دارای دانش و تخصص خاص خود فراهم کند. با این حال، در موارد خاص (مثلا در مورد مدیران ارشد یا مدیران اجرایی) ارائه آدرس جدید استارت‌آپ ضروری نیست و این مسئله پذیرفته می‌شود. به عنوان مثال، شرکت می‌تواند تا زمان اجاره یا خرید یک مکان مناسب در کانادا، از آدرس مشاور خود استفاده کند.
– یکی دیگر از شرایط لازم برای شرکت‌ها این است که حتما باید برنامه‌های واقع‌بینانه و منطقی برای کارکنان عملیاتی جدید خود داشته باشند.
– شرکتی که از طریق آن برای مجوز ICT درخواست می‌دهید، باید توانایی مالی لازم برای شروع کار در کانادا و جبران خسارت کارکنان را داشته باشد.
– توجه داشته باشید که هنگام انتقال مدیران ارشد و مدیران اجرایی به کانادا، شرکت باید نشان دهد که به اندازه کافی بزرگ است تا از عملکرد اجرایی یا مدیریتی افراد را پشتیبانی و حمایت کند.
– در عین حال اگر شرکت کارمند متخصص و دارای مهارت ویژه خود را برای کار از طریق انتقال درون شرکتی به کانادا می‌فرستند باید نشان دهد که:
*انتظار شرکت از این نیرو انجام کارهای تجاری در کاناداست.
*همچنین اثبات کند کار در کانادا توسط مدیریت شرکت هدایت و راهنمایی می‌شود.

مدارک مورد نیاز فرد متقاضی ITC کانادا

برای اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی یا ICT نیاز به ارائه مدارک زیر خواهید داشت:
– باید ثابت کنید که در حال حاضر در یک شرکت بین‌المللی در خارج از کانادا استخدام هستید و قصد دارید مجوز کار در یکی از شرکت‌های مادر، شرکت‌های تابعه، زیرمجموعه، شعبه یا شرکت‌های فرعی در کانادا را کسب کنید.
– همچنین فرد متقاضی باید از طریق حقوق و دستمزد یا قرارداد و یا بیمه اثبات کند که توسط این شرکت در خارج از کانادا در یک موقعیت شغلی تمام وقت با سمتی مشابه برای حداقل یک سال به طور مداوم کار کرده است.

نکته: اگر متقاضی سابقه کار تمام وقت با شرکت داخل کشور را نداشته باشد، افسر مهاجرت، باید پیش از رد کردن تقاضای او، عوامل دیگر را در نظر بگیرد. این عوامل عبارتند از:
– تعداد سال‌هایی که فرد متقاضی تجربه کار با شرکت مورد نظر را داشته است.
– شباهت جایگاه‌های شغلی (به عنوان مثال، آیا متقاضی برای مدت کوتاهی به این جایگاه شغلی آمده یا از یک کار نیمه‌وقت به یک موقعیت شغلی تمام وقت و بلندمدت منتقل شده است؟)
– تعداد روزهای کاری نیمه‌وقت متقاضی (یعنی دو روز در هفته در مقابل چهار روز در هفته)
– با هر عنوانی (به عنوان یک مدیر ارشد، مدیر اجرایی یا نیروی کار متخصص) برای ICT کانادا اقدام می‌کنید، باید خلاصه‌ای از وضعیت شغلی خود در سمت‌های ذکر شده و یا دانش تخصصی‌تان را ارائه دهید. این خلاصه می‌تواند شامل موقعیت، عنوان، جایگاه در سازمان، شرح وظایف و غیره باشد.
– توجه داشته باشید که اگر به عنوان نیروی کار متخصص برای کار در کانادا از طریق ICT اقدا می‌کنید، باید شواهدی مبنی بر اینکه از چنین تخصصی برخوردار هستید و کانادا به چنین دانشی نیاز دارد، ارائه دهید.

-در عین حال باید شواهد و مدارکی ارائه دهید که نشانگر مدت زمان اقامت شما در کانادا باشد.
– توصیف ارتباط میان شرکت در داخل کشور با شعبه آن در کانادا (در این بخش ممکن است افسر مهاجرت، برای درک بهتر رابطه بین شرکت داخلی و شعبه کانادایی که می‌خواهید به آن انتقال می‌شوید، مدرک ملموس‌تری را درخواست کند).

مدت زمان مجوز کار با طرح انتقال درون شرکتی چقدر است؟

توجه داشته باشید که مدت زمان مجوز کار از طریق طرح انتقال درون شرکتی دارای یک سال اعتبار با قابلیت تمدید است. اما در صورت لزوم و با شرایط معین، افراد می‌توانند مجوز خود را تمدید کنند. در صورت تمدید، مدت زمان این مجوز ۷ سال برای مدیران اجرایی و مدیران ارشد و ۵ سال برای کارمندان متخصص در نظر گرفته شده است.

اما چگونه می‌توان این اعتبار مجوز را افزایش داد و شرایط آن چیست؟
اگر می‌خواهید مجوز کار از طریق انتقال درون شرکتی را تمدید کنید، باید شواهد زیر را ارائه دهید:

 • هر دو شعبه شرکت بین‌المللی، هم شعبه داخل کشور و هم شعبه کانادا، باید با هم رابطه موثر و تعامل خوبی داشته باشند.
 • دفتر جدید (شعبه کانادا) باید در یک سال گذشته به طور مستمر کالایی را تامین یا خدماتی را ارائه داده باشد.
 • شعبه جدید دارای کارمند و نیروی کار باشد.
 • توجه داشته باشید که برای تمدید مجوز کار در کانادا از طریق این طرح، فرد باید یک سال به طور تمام وقت در شعبه کانادا کار کرده باشد.

مدت زمان رسیدگی به درخواست ICT کانادا

به طور میانگین صدور مجوز کار در کانادا از طریق انتقال درون شرکتی بین ۲ تا ۱۰ هفته طول می‌کشد. البته گزینه‌هایی برای اولویت‌بندی رسیدگی‌ها و تسریع این زمان وجود دارد. کسانی که شرایط بررسی ۲ هفته‌ای را داشته باشند، ظرف این مدت مجوز کار خود را دریافت می‌کنند. این گزینه شامل کشورهای معاف از ویزای کانادا می‌شود. (پروسه احراز هویت بیومتریک در این ۲ هفته لحاظ نشده است).

پادکست ویزا ict

مزایای مهاجرت به روش نمایندگی ICT کانادا

فرصت های شغلی

صنعت ICT کانادا طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را در زمینه هایی مانند توسعه نرم افزار، تجزیه و تحلیل داده ها، امنیت سایبری، هوش مصنوعی و غیره ارائه می دهد.

مرکز نوآوری

کانادا دارای چندین مرکز فناوری مانند دره سیلیکون شمالی در تورنتو و منطقه "مایل-اکس" در مونترال است که نوآوری و همکاری را تقویت می کند.

مسیرهای اقامت دائم

کارگران فنی ماهر ممکن است از طریق برنامه هایی مانند سیستم اکسپرس انتری یا برنامه نامزد استانی (PNP) مسیرهایی برای اقامت دائم داشته باشند.

حمایت دولتی

دولت کانادا از طریق طرح‌های مختلف، کمک‌های مالی و برنامه هایی که از تحقیق و توسعه حمایت می کنند.

معایب مهاجرت به روش نمایندگی ICT کانادا

رقابت

بازار کار فناوری اطلاعات و ارتباطات کانادا می تواند رقابتی باشد، به ویژه در مراکز اصلی فناوری، که منجر به چالش هایی در کسب موقعیت های مورد نظر می شود.

تفاوت حقوق

در حالی که حقوق در صنعت فناوری کانادا می تواند رقابتی باشد، ممکن است همیشه با هزینه های بالای زندگی در شهرهای خاص مطابقت نداشته باشد.

فرآیند مهاجرت

پیمایش فرآیند مهاجرت و اخذ مجوزهای کاری یا ویزاهای لازم می تواند پیچیده و زمان بر باشد.

سوالات متداول در مورد نمایندگی ICT

ICT برنامه ای است که به کارگران خارجی که در شرکتی استخدام شده اند که دارای رابطه واجد شرایط با یک شرکت کانادایی هستند اجازه می دهد تا به طور موقت به کانادا منتقل شوند. این برنامه بخشی از برنامه تحرک بین المللی (IMP) است و نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) ندارد.
الزامات ICT کانادا عبارتند از:کارگر خارجی باید حداقل یک سال در سه سال گذشته در سمت مدیریتی، اجرایی یا دانش تخصصی در شرکت خارجی استخدام شده باشد. کارگر خارجی باید به یک شرکت کانادایی منتقل شود که دارای رابطه مادر، شرکت تابعه، شعبه یا وابسته با شرکت خارجی است. کارگر خارجی باید در یک موقعیت مدیریتی، اجرایی یا دانش تخصصی در کانادا به کار خود ادامه دهد. کارگر خارجی باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از شرکت کانادایی داشته باشد و شرایط مهاجرت را داشته باشد.
مدت مجوز کار ICT به دسته کارگر خارجی و کشور مبدا بستگی دارد. به طور کلی، حداکثر مدت زمان:هفت سال برای مدیران و مدیران اجرایی پنج سال برای کارکنان دانش تخصصی سه سال برای کارگران دانش تخصصی از برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، پرو و ​​مکزیک

مقالات مرتبط

سایر روش های مرتبط

اگر مایل هستید در انتخاب روش و کشور مناسب خودتان راهنمایی اخذ کنید، با ما در تماس باشید...

نظرات دیگران درباره نمایندگی ICT کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم ارزیابی مهاجرت

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .