سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

برایتون را به چه می‌شناسند؟

برایتون یکی از بنادر مهم و آباد بریتانیاست که در جنوب شرقی انگلیس واقع شده و همراه با همسایه‌‌اش یعنی هاو در سال ۲۰۰۱ با عنوان برایتون و هاو به جایگاه یک شهریکپارچه و همگن ارتقا پیدا کرده است. برایتون کمتر از یک ساعت با لندن فاصله داشته و می‌تواند برای کسانی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند، گزینه‌ای ایدئال و قابل تأمل باشد. این شهر مردمانی صمیمی و خونگرم دارد و می‌توان آن آرامش و نشاطی را که از یک شهر ساحلی انتظار می‌رود، زیر پوستش احساس کرد. برایتون از اواسط بهار تا تابستان با فستیوال‌ها و برنامه‌های هنری و تفریحی عجین است و از شادی و رنگ لبریز می‌شود. برایتون جامعه سالم و مردمانی آگاه دارد و به‌طور خاص برای کسانی که هوادار گیاهخواری هستند و قصد مهاجرت و زندگی در انگلیس را دارند مقصدی مطلوب به حساب می‌آید. برایتون میزبان کاخ پادشاه بدنام بریتانیایی یعنی جرج چهارم است و به عنوان بندری نقلی و جمع‌وجور، از مناظر ساحلی زیبایی بهره می‌برد. خود شهر هم دست کمی از ساحل زیبا و چشم‌نوازش ندارد و روح آرام و بوهمیایی‌اش، حس و حالی جالب و منحصربه‌فرد را به ساکنانش تزریق می‌کند. برایتون میزبان یکی از معروف‌ترین تورنمنت‌های تنیس جهان است و تا دلتان بخواهد کلیسای قدیمی و رستوران و کافه‌‌های ریز و درشت دارد.

آب‌وهوا و جغرافیای برایتون چگونه است؟

برایتون تنها 32 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و برخی خصوصیات مورد انتظار یک شهر ساحلی را یدک می‌کشد که آن آب‌وهوای متمایل به گرم و رطوبت بالای آنست. برایتون به حدی مرطوب است که حتی در خشک‌ترین زمان سال هم باران قابل توجهی می‌بارد. کسانی که زندگی در انگلستان را انتخاب کرده‌اند پی آب‌وهوای بارانی این سرزمین را به تنشان مالیده‌اند و بندر برایتون هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. متوسط دمای برایتون در طول سال ده درجه سانتی‌گراد و میزان بارندگی آن نزدیک به 700 میلی‌متر در طول سال است.

بیشتر بخوانیم: چه راه‌هایی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد؟

شرایط انسانی و فرهنگی زندگی در برایتون چگونه است؟

یکی از نکاتی که زندگی در برایتون را برای مهاجرانی که یا گیاهخوارند و یا قصد امتحان کردن آن را دارند جالب می‌کند، رستوران‌های فراوان و گزینه‌های متنوع و جامعه توسعه‌یافته گیاهخواران در آن است. اهالی برایتون اهل ورزش و فعالیت بدنی هستند و چشم شما نیز به منظره افرادی که در حال پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری‌اند پس از مدتی زندگی در برایتون، عادت خواهد کرد. اغلب مردم برایتون خونگرم و صمیمی هستند، همسایه خود را می‌شناسند و سعی می‌کنند هوای یکدیگر را داشته باشند. فرهنگ جاری در این شهر، فرهنگ هماهنگی و مراعات است و بروز اختلاف میان شهروندان، منظره غریبی است که بسیار به ندرت پیشامد می‌کند. شما با زندگی در این بخش از انگلستان، می‌توانید با خیال راحت هر آن کس که می‌خواهید بوده و سبک زندگی خاص خود را داشته باشید و خیالتان آسوده باشد که هر کسی سرش به کار خودش است.

برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

برای زندگی در برایتون چه زبان‌هایی بیشترین کاربرد را دارند؟

برایتون با جمعیتی بالغ بر 270.000 نفر پرجمعیت‌ترین شهر جنوب شرقی انگلستان محسوب می‌شود. طبق سرشماری انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ هشتاد درصد اهالی آن را سفیدپوستان انگلیسی و سایر جمعیت را مردمانی با اصلیت‌های ایرلندی، هندی، بنگلادشی، چینی، عرب و سایر نژادهای آسیایی و خاورمیانه‌ای تشکیل می‌دهند. بدین‌ترتیب پر واضح است که برای زندگی در برایتون، همانند سایر نقاط انگلستان، تسلط به زبان انگلیسی، امری لازم و ضروری است.

برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

وضعیت بهداشت و درمان در برایتون چگونه است؟

وضعیت بهداشت و درمان بدون شک یکی از امتیازات زندگی در برایتون محسوب می‌شود. در اینجا خدمات درمانی به نسبت ارزان بوده و مجموعه کاملی از انواع خدمات و امکانات در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. سیستم بهداشت و درمان برایتون و هاو برنامه‌های متنوعی برای آموزش و تشویق شهروندان نسبت به سلامتی خود دارد و در سال‌های اخیر با افزایش قابل توجهی در نرخ مراجعه‌کنندگان برای چکاپ‌های دوره‌ای مواجه شده است. این امر یکی از شاخصه‌های موفقیت این شهر در امر درمان بوده و نشانگر آگاهی و اعتماد بیشتر مردم به سیستم خدمات بهداشتی و درمانی است. در برایتون انواع و اقسام خدمات درمانی از بیمارستان‌های مجهز گرفته تا کلینیک‌های خصوصی تا پزشکان خانواده در یک قدمی شما هستند و هیچ‌گونه نگرانی از بابت کیفیت خدمات درمانی و یا هزینه‌های گزاف آن، شما را مشغول نخواهد کرد.

وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی در برایتون به چه صورت است؟

بخش‌هایی چون خلاقیت، صنایع الکترونیک و فناوری اهرم‌های اصلی کسب‌وکار و اقتصاد برایتون را می‌سازند و متعاقباً مشاغلی که در این بخش‌ها در دسترسند، گزینه‌های بیشتری را در اختیار کارجویان و مهاجران تازه‌وارد به برایتون می‌گذارند. از سویی دیگر صنعت گردشگری و سرگرمی است که وزن درخور توجهی در اقتصاد شهر دارند و به نوبة خود سهم مهمی در بازار کار برایتون ایفا می‌کنند. نرخ بیکاری و نیاز به کمک‌های دولتی طی سال‌های اخیر افت چشمگیری داشته و شاهدی بر رشد اقتصادی برایتون بوده است.

برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

اوضاع مسکن در برایتون چگونه است؟

زندگی در برایتون به میزان قابل توجهی ارزان‌تر از زندگی در لندن است و این دلیل بسیار خوبیست که مهاجران را نسبت به ترجیح آن به پایتخت شلوغ و گران‌قیمت انگلیس مجاب می‌سازد. حتی بسیاری از افراد ساکن پایتخت هم در سال‌های اخیر، زندگی در برایتون را به صرفه‌تر دانسته و به آنجا نقل مکان کرده‌اند. طبق آنچه از کلیت آمار و ارقام برآمده، برایتون حدود ۲۶ درصد ارزان‌تر از لندن برآورد شده است. هرچند برایتون کماکان نسبت به سایر شهر‌های انگلیس، گران‌تر محسوب می‌شود، اما در قیاس با هزینه‌های سرسام‌آور زندگی و سکونت در لندن، گزینه‌ای به مراتب اقتصادی‌تر است.

برای کار و زندگی در برایتون چه مهارت‌هایی بیشتر مورد نیاز است؟

گفتیم که برایتون یکی از مقاصد ایدئال مهاجران است. برایتون در حوزه فرهنگ و هنر شهری غنی و پویاست و از لحاظ نزدیکی به پایتخت گزینه‌ای مناسب برای کار و زندگی است. صنایع و شاخه‌هایی چون بانکداری، آموزش و حوزة کارآفرینی، بیشترین تعداد استخدام‌کننده را دارند و داشتن مهارت‌های مرتبط با صنعت گردشگری هم می‌تواند درهای زیادی به روی کارجویان و مهاجران تازه‌وارد باز کند. کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌های زیادی در برایتون به فعالیت مشغولند و همین امر، عرصة کسب‌وکار این شهر را بیش از پیش پویاتر کرده و پتانسیل‌های آن را برای جذب نیروی کار بالا برده است. لازم به ذکر است که تمرکز اکثریت این استارتاپ‌ها در حوزه‌هایی چون فناوری، توسعه نرم‌افزار و دیزاین و هنرهای خلاقه خلاصه می‌شود. نام‌های بزرگی چون American Express، Lloyd Banks و Coach Company چند نمونه‌ از کمپانی‌های برجسته‌ای هستند که در برایتون مستقرند و سهم عمده‌ای در استخدام نیروی کار در این شهر بندری ایفا می‌کنند. برایتون دو دانشگاه معروف با نام‌های University of Brighton‌ و University of Sussex دارد که ارتباطی تنگاتنگی با بازار کار داشته و بخشی از مخزن استعدادها و نیروهای متخصص برایتون، لندن و به‌طور کل استارتاپ‌های انگلیسی را تأمین می‌کنند. درصورتی‌که استخدام در بخش خصوصی را مد نظر دارید، به شدت توصیه می‌شود که از پلتفرم‌های کاریابی آنلاین برای جست‌وجوی مشاغل و موقعیت‌های کاری استفاده کنید و نسبت به بازار کار برایتون دید مناسب‌تری بیابید. برخی از این پلتفرم‌ها که از جامعیت خوبی برخوردارند وب‌سایت‌هایی چون Indeed، Monster، Toplanguage Jobs، Reed و Total Jobs را شامل می‌شوند.

برایتون، لندنی دیگر در کنار دریا

*هزینه‌ها به پوند نمایش داده شده‌اند.

حمل‌ونقل در برایتون (زندگی در انگلیس)

بلیط یک طرفه وسایل عمومی2.60
هزینه اولیه تاکسی3.20
هزینه هر کیلومتر با تاکسی2.49
قیمت یک لیتر بنزین1.33
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی17.50

هزینه خرید ملزومات در برایتون (زندگی در انگلیس)

شیر (یک لیتر)0.96
قهوه عادی (یک فنجان)2.83
نان تازه (پانصد گرم)1.46
برنج (یک کیلو)0.98
تخم مرغ (دوازده عدد)2.31
پنیر محلی (یک کیلو)7.00
آب (یک و نیم لیتر)1.10
فیله مرغ (یک کیلو)9.12
گوشت گاو (یک کیلو)7.33
سیبزمینی (یک کیلو)1.17
پیاز (یک کیلو)0.96
گوجه فرنگی (یک کیلو)3.17
سیب (یک کیلو)2.93
پرتغال (یک کیلو)1.40

هزینه خرید و اجاره آپارتمان در برایتون (زندگی در انگلیس)

اجاره تک خوابه در مرکز شهر940
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر783
اجاره سه خوابه در مرکز شهر1867
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر1457
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر)5507
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر)4166

درآمد متوسط در برایتون (زندگی در انگلیس)

میانگیل درآمد خالص ماهانه1869
درصد نرخ سالانه بهره وام3.25

وب‌سایت‌های معرفی برایتون

https://www.homesandproperty.co.uk/property-news/everything-you-need-to-know-about-living-in-brighton-from-house-prices-and-best-schools-to-the-a125436.html
 
https://www.expatsblog.com/articles/1562/expat-interview-ashley-us-expat-living-in-brighton-england
https://www.expat.com/en/guide/europe/england/10355-work-in-brighton.html
https://www.brightonchamber.co.uk/blog/look-our-brighton-economy
https://www.visitengland.com/experience/explore-cultural-quarter
https://www.brighton-hove.gov.uk/content/leisure-and-libraries/arts-and-culture
http://www.kingpininternational.com/news/article/8-reasons-why-you-should-consider-move-brighton/
https://www.zoopla.co.uk/discover/buying-area-guides/thinking-of-moving-to-brighton/
https://metro.co.uk/2017/09/09/9-reasons-you-should-move-to-brighton-immediately-6902440/
https://en.wikipedia.org/wiki/Brighton#Economy
 

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.