بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی کدام اند؟

بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی
4.5
(8)

بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی کدام هستند؟ از استرالیا تا انگلستان، فرانسه، آلمان و آمریکا فرصت‌های زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان قرار دارد. با این کشورها آشنا شوید.

ایالات متحده آمریکا - بورسیه تحصیلی Fulbright

اگر به دنبال تحصیل در ایالات متحده هستید، برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت (Fulbright Foreign Student Programme) از بهترین بورسیه‌های تحصیلی است. این طرح برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و جوانان حرفه‌ای، در بیش از 155 کشور در سراسر جهان در دسترس است.

این بورسیه هزینه‌های دانشجویان از جمله شهریه، بلیط هواپیما، کتاب‌های درسی، بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی را تامین می‌کند. این برنامه برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده و کمک به آنها در داشتن فرصت‌های فرهنگی و آموزشی در طول سال اول و بعد از آن طراحی شده است.

نحوه درخواست: برای اخذ این بورسیه تحصیلی باید به وب‌سایت رسمی مراجعه و کشور خود را از لیست گزینه‌ها انتخاب کنید. کمک هزینه‌های موجود و روش‌های درخواست بسته به محل زندگی شما متفاوت است. سالانه حدود 4000 دانشجو این بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند.

کانادا – بورسیه تحصیلی Trudeau

بورسیه تحصیلی Trudeau کانادا یکی از بورسیه‌های تحصیلی در دسترس دانشجویان بین‌المللی است. توجه داشته باشید که کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است.

هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی از سرتاسر جهان برای تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند. با توجه به هزینه‌های نسبتا بالای تحصیل و زندگی در کانادا، بسیاری از دانشجویان به دنبال اخذ بورسیه‌های تحصیلی در این کشور هستند.

بورسیه تحصیلی Trudeau به دانشجویان دکترا که روی پروژه‌های تحقیقاتی به ویژه در زمینه علوم اجتماعی و علوم انسانی کار می‌کنند، ارائه می‌شود. مصاحبه این بورسیه تحصیلی به زبان انگلیسی با فرانسوی است.
نحوه درخواست: برای درخواست این بورسیه تحصیلی به وب‌سایت Trudeau مراجعه کنید تا درباره شرایط و مدارک لازم آن بیشتر بدانید. فقط دانشجویان تمام وقت دکترا واجد شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی هستند. این بورسیه تحصیلی سالانه تا 40 هزار دلار هزینه شهریه و زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهد.

انگلستان - بورسیه تحصیلی Chevening

یکی دیگر از بهترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان است. طرح بورسیه‌ تحصیلی Chevening توسط دولت انگلیس اجرا و به عنوان یکی از معتبرترین بورسیه‌های این کشور شناخته می‌شود. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان با اعتبار و پتانسیل برجسته اعطا می‌شود.

به طور معمول برای مقطع کارشناسی ارشد یک ساله است و هزینه‌های تحصیل، کمک هزینه زندگی، هزینه بازگشت با هواپیما به انگلیس و دیگر هزینه‌های اساسی را پوشش می‌دهد. سالانه حدود 700 بورسیه تحصیلی به دانشجویان از 110 کشور جهان اعطا می‌شود. توجه داشته باشید که تعداد بورسیه‌های تحصیلی بسته به کشورها متفاوت است.

نحوه درخواست: به وب‌سایت رسمی بروید و مراحل درخواست را دنبال کنید. فهرست بلندبالایی از معیارهای دریافت این بورسیه تحصیلی وجود دارد که باید تهیه شود. متقاضیان این بورسیه تحصیلی باید مدرک کارشناسی، حداقل دو سال سابقه کار در رشته انتخابی خود و همچنین تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. هر ساله حدود 1500 بورسیه تحصیلی Chevening به 144 کشور واجد اعطا می‌شود.

بیشتر بدانید: 5 بورس تحصیلی برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال 2021

استرالیا – بورسیه تحصیلی Endeavor

بورسیه تحصیلی Endeavour Postgraduate Awards یکی از بهترین بورسیه های استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی از قاره‌های آمریکا، اروپا، کارائیب، خاورمیانه، آسیا و اقیانوس آرام است. دانشجویان می‌توانند در هر رشته‌ای در یکی از دانشگاه‌های این کشور مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را دریافت کنند.

این بورسیه یک کمک مالی کامل شامل هزینه‌های تحصیل، کمک هزینه سفر، کمک هزینه زندگی ماهانه، بیمه درمانی و بیمه سفر (حداکثر 272.500 دلار برای شهریه، 3000 دلار در ماه برای هزینه‌های زندگی و تا 7000 دلار برای هزینه‌های اولیه سفر و حمل و نقل) فراهم می‌کند.

نحوه درخواست: می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی اقدام کنید. لازم به ذکر است که به عنوان بخشی از روند درخواست، باید یک نامه پذیرش رسمی از یکی از دانشگاه‌های استرالیا داشته باشید. هر سال تعداد مشخصی بورسیه اعطا نمی‌شود، اما از سال 2007 تاکنون 4306 بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه شده است.

فرانسه - بورسیه تحصیلی ایفل

بدون شک فرانسه یکی از بهترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی است. مشهورترین بورسیه تحصیلی در فرانسه Eiffel Excellence Scholarship Programme نام دارد. هدف این بورسیه تحصیلی جذب دانشجویان برجسته بین‌المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. برخلاف سایر بورسیه‌ها، این طرح هزینه‌های تحصیل را پوشش نمی‌دهد. در عوض، کمک هزینه ماهیانه (1118 یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 1400 یورو برای دانشجویان دکترا) ارائه می‌دهد. این بورسیه هزینه‌های مختلف دیگر از جمله هزینه سفر و بیمه درمانی را پوشش می‌دهد.

نحوه درخواست: می‌توانید از طریق وب‌سایت Campus France برای اخذ این بورسیه تحصیلی اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که فقط در رشته‌های اصلی تحصیلی علوم مهندسی، علوم اقتصاد و مدیریت و حقوق و علوم سیاسی می‌توانید این بورسیه را دریافت کنید.

بورسیه تححصیلی فرانسه

بیشتر بدانید: معرفی 12 بورسیه تحصیلی فرانسه از کارشناسی تا دکتری

سوئیس - بورسیه تحصیلی Excellence

بورسیه تحصیلی Swiss Excellence Scholarships برای دانشجویان بین‌المللی در بیش از 180 کشور جهان در دسترس است. بنابراین دانشجویان می‌توانند در هر دانشگاهی در سوئیس تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند. این طرح هزینه‎های تحصیل، بیمه درمانی، بلیط هواپیما و کمک هزینه زندگی ماهانه را شامل می‌شود.

نحوه درخواست: گزینه مربوط به کشور خود را در وب‌سایت رسمی این بورسیه تحصیلی انتخاب کنید. گفتنی است که انواع بورسیه تحصیلی با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کنید، متفاوت است. همچنین معیارهای واجد شرایط بودن و روند درخواست نیز تفاوت‌هایی دارد.

آلمان - بورس تحصیلی DAAD

آلمان یکی از بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی است. بورسیه خدمات تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) در مقاطع تحصلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس قرار دارد. این بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های سفر و سلامت و کمک هزینه زندگی ماهانه را پوشش می‌دهد. بورسیه تحصیلی DAAD یکی از مشهورترین بورسیه‌های تحصیلی در آلمان است.

نحوه درخواست: برای مشاهده بورسیه‌های موجود به وب‌سایت رسمی DAAD مراجعه کنید. همچنین می‌توانید براساس کشور مبدا، رشته انتخابی و سطح تحصیلات فیلتر کرده تا مناسب‌ترین گزینه را برای خود پیدا کنید. مدارک و روند درخواست بسیار به بورسیه تحصیلی که متقاضی آن هستید، بستگی دارد. با توجه به وسعت بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده، شانس خوبی برای تامین هزینه‌های تحصیلی دارید.

چین – بورسیه تحصیلی Great Wall

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی برنامه Great Wall است. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی از کشورهای در حال توسعه این فرصت را می‌دهد تا برای یک سال در هر مقطع تحصیلی در چین درس بخوانند. این بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیل، خوابگاه، کمک هزینه زندگی ماهانه، بیمه درمانی و هزینه‌های سفر بین‌المللی را پوشش می‌دهد.

نحوه درخواست: اگر قصد دارید این بورسیه تحصیلی چین را دریافت کنید، باید در کمیسیون ملی یونسکو / National Commission for UNESCO (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) در کشور خود درخواست دهید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.5 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید