سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

برلین تلاقی دیروز و فرداها (زندگی در آلمان)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تلاقی دیروز و فرداها

برلین را به چه می‌شناسند؟ (زندگی در آلمان)

بیراه نیست که برلین را شهر عجیبی بدانیم. شهری به غایت تاریخی و در عین حال مدرن و آینده‌‌نگر! زندگی در آلمان و به‌خصوص در برلین، به عنوان پایتخت یکی از صنعتی‌ترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان، انتخابی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت و امکانش را نادیده گرفت. از میزبانی مشاهیری چون مارکس، بیسمارک، انیشتین و هیتلر گرفته، تا سوختن و خاکستر شدن در شعله‌های جنگ جهانی دوم، تا تبدیل شدن به یکی از مدرن‌ترین پایتخت‌های جهان و بودن در مرکز قوای محرکۀ صنعت و اقتصاد اروپا، برلین شهریست که هرآنچه فکرش را بکنیم به چشم دیده و از تلخ‌ترینِ تراژدی‌ها جان سالم به در برده است. شهری که در قلب دشت‌های شمالی آلمان جا خوش کرده و دریچه‌ای رو به آینده گشوده است. آینده‌ای که برلین، به عنوان یکی از پیشگامان فرهنگ، هنر، علم و صنعت، خود سهم مهمی در ساختن و شکل دادن به آن، ایفا کرده و خواهد کرد.

آب‌وهوا و جغرافیای برلین چگونه است؟ (زندگی در آلمان)

میانگین دمای هوا در برلین ۹ درجۀ سانتی‌گراد است و تلفیقی از آب‌وهوای حاشیۀ اقیانوس اطلس و دریای بالتیک و دشت‌های قارۀ اروپا را گرد هم آورده است. زمستان‌هایش میانگینی در حدود منفی ۱ درجۀ سانتی‌گراد و تابستان‌هایش تا میانگین ۳۰ درجۀ سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند. میانگین بارش باران در آن حدود ۵۶۸ میلی‌متر بوده و بارندگی به‌صورت برف، به مراتب بیشتر است.برلین در محاصرۀ دریاچه‌هاست و به گفتۀ ساکنان و بازدیدکنندگانش، زیباترین بهارها و تابستان‌ها را دارد.

شرایط انسانی و فرهنگی زندگی در برلین چگونه است؟ (زندگی در آلمان)

کسانی که زندگی در آلمان از نوع برلینی را انتخاب کرده‌اند، بر این باورند این شهر یکی از متنوع‌ترین بافت‌های فرهنگی و قومیتی اروپا را در خود جای داده است. از طرفی برلین غنای فرهنگی بالایی دارد و چیزی بالغ بر بیست‌هزار هنرمند در آن زندگی می‌کنند و به امرار معاش مشغولند و این مسئله به هیچ عنوان اتفاقی نیست. برلین موزه‌ها و گالری‌های بسیار مشهور و اسم‌ورسم‌داری داشته و فرهنگ و هنر در آن به شدت جدی گرفته می‌شود. زندگی شبانۀ برلین، یکی از برجسته‌ترین نکات مثبت در خصوص این شهر است که از سالیان دور و دراز رونق داشته و هم‌اکنون نیز با شدت و حرارت بیشتر به قوّت خود باقی است. شما چه طرفدار موسیقی الکترونیک باشید یا هوس گوش دادن به یک جَزِ آرامش‌بخش کرده باشید، برلین جایی نیست که از راضی کردن ذائقۀ موسیقایی شما سربلند بیرون نیاید. و بی‌اغراق می‌توان این گفته را به غذاها و نوشیدنی‌های متنوعی که پیدا خواهید کرد تعمیم داد. برلین شهری است که مقولۀ بازیافت توسط ساکنانش به شدت جدی گرفته می‌شود و هر خانه‌ای به سیستم بازیافت و تفکیک زباله مجهز است. برلین پر از پارک‌های زیبا و وسیع است و فرهنگ پیاده‌روی و دوچرخه‌سواریِ کاملاً مرسوم و جاافتاده‌ای دارد.

تلاقی دیروز و فرداها

برای زندگی در برلین چه زبان‌هایی بیشترین کاربرد را دارند؟ (زندگی در آلمان)

بدون هیچ شک و شبهه‌ای زبان آلمانی مهم‌ترین زبانی است که برای زندگی در آلمان به آن نیاز خواهید داشت و با اختلاف در مراتب بعدی، زبان‌های انگلیسی و ترکی هم به کار شما خواهند آمد. برلین با بیش از سه و نیم میلیون شهروند، پرجمعیت‌ترین شهر آلمان و دومین شهر پرجمعیت اروپا بعد از پاریس است. بنابراین طبیعی است که پس از چند صباحی زندگی در برلین، خود را با اقوام و ملیت‌های مختلفی مواجه ببینید. طبق آمار سال ۲۰۱۵ بیش از ششصدهزار نفر با ملیت‌های غیر آلمانی از حدود ۱۹۰ کشور مختلف، در برلین زندگی می‌کرده و شکی نیست که در حال حاضر، این عدد افزایش یافته است.

وضعیت بهداشت و درمان در برلین چگونه است؟ (زندگی در آلمان)

در برلین میزان درآمد شماست که تعیین می‌کند، برای بیمۀ درمانی خود چه مقدار باید هزینه کنید. روال کلی بدین صورت است که شما ۱۵.۵ درصد از درآمدتان را صرف بیمۀ درمانی خواهید کرد که کارفرما موظف به پرداخت ۷.۳ درصد آن خواهد بود و باقی آن از حقوق ماهانۀ شما کسر خواهد شد. داشتن بیمۀ درمانی در برلین، امری اجباری بوده و با این وجود عدۀ قلیلی هستند که از این قاعده پیروی نکرده و چراغ خاموش و خارج از رادار حرکت می‌کنند.

تلاقی دیروز و فرداها

وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی در برلین به چه صورت است؟ (زندگی در آلمان)

استاندارد زندگی در آلمان و به خصوص در پایتخت آن، بسیار بالاست و همان‌طور که اشاره کردیم، پایتخت آلمان یکی از توسعه‌یافته‌ترین و همچنین ثروتمندترین شهرهای اروپا و جهان است. از آنجایی که برلین پایتخت آلمان بوده و شاکلۀ دولت را در خود جای داده است، چیزی در حدود چهل درصد از مشاغل موجود در بخش عمومی را شغل‌های مرتبط با دولت و پارلمان تشکیل می‌دهد. از سویی دیگر فضای کسب‌وکارهای تازه و استارتاپ‌هاست که از رونق قابل توجهی در برلین برخوردار است. دولت از ایده‌های نو حمایت کرده و کمک‌های فراوانی به استارتاپ‌ها می‌کند. چنین گفته می‌شود که برلین، پایتخت استارتاپ‌های اروپاست و از سال ۲۰۱۶ به این‌سو، چیزی بالغ بر ۳۰۰۰ کمپانی فناوری را به خود جذب کرده و طبق اعلام رسمی مقامات، سالانه پنجاه‌هزار نفر برای ارتقای کسب‌وکارشان به برلین نقل مکان می‌کنند.

تلاقی دیروز و فرداها

اوضاع مسکن در برلین چگونه است؟ (زندگی در آلمان)

نکته‌ای هست که شاید برای مستأجران کنونی و یا مهاجران آیندۀ برلین جالب توجه باشد و امتیاز مثبتی محسوب شود. قرار بر این است که دولت برلین، نرخ اجاره‌ها را از سال ۲۰۲۰ به بعد، به مدت پنج‌ سال اصطلاحاً فریز کرده و بدون تغییر نگه دارد. این نکته برای ساکنان کنونی برلین بسیار مطلوب و حائز اهمیت است. با در نظر داشتن اینکه به‌صورت کلی، هزینۀ اجارۀ مسکن در برلین در قیاس با برخی دیگر از پایتخت‌های اروپایی مثل لندن و پاریس، بسیار منصفانه‌تر و متعادل‌تر است.

برای کار و زندگی در برلین چه مهارت‌هایی بیشتر مورد نیاز است؟ (زندگی در آلمان)

همان‌طور که اشاره شد، عرصۀ استارتاپی برلین با سرعت قابل توجهی در حال رشد و توسعه بوده و این امر هزاران شغل تازه را به فضای کسب‌وکار این شهر اضافه کرده و هنوز هم که هنوز است، خبری از کاهش نرخ رشد و کم شدن جایگاه‌ها و ظرفیت‌های شغلی به چشم نخورده است. در برلین بازار حوزه‌هایی چون فناوری اطلاعات یا همان IT‌ و توسعۀ نرم‌افزار به شدت داغ است و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، انتخاب‌های پرشماری در پیش رو دارند. بازاریابی و ارتباطات هم زمینه‌های شغلی فراوانی دارد و هیچ کمپانی مرتبط با تکنولوژی را پیدا نمی‌کنید که طالب یک بازاریاب حرفه‌ای و کارآمد نباشد و با دستمزدی مناسب، آن را روی هوا نزند. دیزاین و طراحی UI/UX هم زمینۀ دیگریست که نیاز روز بازارست و کاملاً جدی گرفته می‌شود؛ چرا که هیچ محصول و هیچ نرم‌افزاری، بدون یک رابط کاربری جذاب و بدون یک ارائۀ حرفه‌ای، مسیر طولانی‌ای را برای تداوم و توسعه نخواهد پیمود. حوزۀ فروش همواره پراهمیت است و فروشندگان توانمند، هیچ‌گاه بیکار نخواهند ماند؛ چرا که در آخرین نقطۀ چرخۀ کسب‌وکار، این هنر یک فروشندۀ قهار است که معامله را ببندد و سود نهایی را تضمین کند. بخش حسابداری و حوزۀ مالی نیز همیشه مهم بوده، هست و خواهد بود. خصوصاً در فضایی که استارتاپ‌ها روزبه‌روز بیشتر و بزرگ‌تر می‌شوند و نیازشان به نگه داشتن دخل و خرجشان افزایش می‌یابد. بخش خدمات مشتریان هم جایگاه بالایی در گزینه‌های استخدامی دارد و شرکت‌های بزرگ و به‌خصوص چندملیتی، همواره از افرادی با قومیت‌های مختلف یا مسلط به زبان‌های مختلف، استقبال می‌کنند و دستمزد مناسبی بابتشان می‌پردازند؛ چرا که هیچ چیزی مثل مشتریان خوشحال و راضی، نمی‌تواند ادامه چرخیدن چرخ‌های کسب‌وکارشان را تضمین کند. بخش اجرایی و عملیاتی و مدیریت پروژه هم یکی دیگر از مواردیست که با رشد روزافزون استارتاپ‌ها، شاهد تقاضاهای شغلی بالایی بوده است. از مدیر دفتری گرفته تا مسئول برگزاری رویدادهای نمایشگاهی و پروموشنال، شرکت‌ها و کسب‌وکارها، همیشه نیازمند کسی هستند که کارها را با ریتم درست و به روان‌ترین شکل ممکن به انجام برساند.

حمل‌ونقل در برلین (زندگی در آلمان)

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 2.80
هزینه اولیه تاکسی 3.90
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 2.00
قیمت یک لیتر بنزین 1.44
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 30.00

هزینه خرید ملزومات در برلین (زندگی در آلمان)

شیر (یک لیتر) 0.81
قهوه عادی (یک فنجان) 2.73
نان تازه (پانصد گرم) 1.28
برنج (یک کیلو) 1.79
تخم مرغ (دوازده عدد) 1.93
پنیر محلی (یک کیلو) 8.29
آب (یک و نیم لیتر) 0.53
فیله مرغ (یک کیلو) 6.99
گوشت گاو (یک کیلو) 11.00
سیبزمینی (یک کیلو) 2.24
پیاز (یک کیلو) 1.39
گوجه فرنگی (یک کیلو) 2.24
سیب (یک کیلو) 2.21
پرتغال (یک کیلو) 2.23

هزینه خرید و اجاره آپارتمان در برلین (زندگی در آلمان)

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 909
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 652
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 1670
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 1209
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 5938
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 3837

درآمد متوسط در برلین (زندگی در آلمان)

میانگیل درآمد خالص ماهانه 2301
درصد نرخ سالانه بهره وام 1.83

وب‌سایت‌های معرفی برلین (زندگی در آلمان)

https://www.britannica.com/place/Budapest#ref60072
https://www.lonelyplanet.com/germany/berlin
https://www.britannica.com/
https://insightcities.com/our-walks/berlin-an-introduction
https://www.spendlifetraveling.com/expat-living-in-berlin/
https://www.spendlifetraveling.com/expat-living-in-berlin/
https://berlinstartupjobs.com/moving-to-berlin/
https://www.ashleyabroad.com/2019/09/12/living-in-berlin/
https://propertylistings.ft.com/propertynews/berlin
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Berlin
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Berlin
 

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.