سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

افتتاح حساب بانکی در اروپا (برای ایرانی‌ها)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
افتتاح حساب بانکی در اروپا (برای ایرانی‌ها)

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی در خارج از ایران برای هموطنان، سال‌هاست که با معضلات مختلفی همراه بوده است. از اوایل سال 2019 این معضلات، پس از یک دوره آرامش ناشی از برجام، دوباره سخت و پیچیده شده و با توجه به قطع ارتباط بانکی ایران و جهان، برای بسیاری از کسب‌وکارها و تاجران ایجاد مشکل کرده است.

در این مقاله تلاش می‌کنیم تمامی داده‌های مورد نیاز شما در خصوص افتتاح حساب بانکی در اروپا را که به آن نیاز دارید ارائه دهیم.

عبارات کلیدی برای درک صحیح این مقاله را ابتدا خوانده و سپس خوانش مقاله را آغاز نمایید.

عبارات و مفاهیم کلیدی

بانک و حساب بین‌المللی

مطابق نیازهای اقتصادی تاجران و فعالان اقتصادی، بانک‌های آفشور در سراسر جهان وجود دارند، که ساختاری متفاوت از بانک‌های ملی دارند. در این بانک‌ها معمولاً مکان حضور شما برای بانک اهمیت خاصی ندارد و قابلیت تبادلات مالی برپایه ارزهای مختلف وجود دارد. این بانک‌ها معمولاً خصوصی هستند.

بانک و حساب ملی

حساب‌های ملی، بانک‌های معمولاً تک‌ارزی هستند و در گسترۀ یک کشور فعالیت می‌کنند و معمولاً بر حضور و مکان زندگی شما در گستره فعالیت خودشان حساس هستند. این بانک‌ها می‌توانند دولتی و یا خصوصی باشند. برخی از بانک‌های ملی، حساب‌های بین‌المللی نیز در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند.

حساب حقیقی

حساب بانکی شخص شما خواهد بود. شما قادر به دریافت ویزاکارت و مسترکارت، و همچنین اینترنت‌بانک خواهید بود. بدیهی است که در ابتدا کارت‌های شما به صورت دبیت‌کارت (مالی) و سپس براساس کارکرد حساب قابلیت دریافت کردیت‌کارت (اعتباری) را نیز خواهید داشت. شما کارمزدهای مشخصی را در این قالب پرداخت خواهید کرد. بیشتر بدانیم: با ثبت یک شرکت، چگونه می توان اقامت اروپا را به دست آورد؟

حساب حقوقی (شرکتی)

حساب، متصل به شرکتی که متعلق به شماست می‌باشد. تمامی قابلیت‌های حساب شخصی را داشته و معمولاً امن‌تر است. هرچند که معمولاً این حساب‌ها تحت پرداخت‌های مالیاتی قرار دارند.

سوئیفت SWIFT

سوئیفت، کدی است که هر بانک بین‌المللی که به (جامعه جهانی ارتباطات بین بانکی) متصل باشد، در اختیار شما قرار می‌دهد که براساس آن قادر به جابه‌جایی پول بین بانک‌های مختلف و ارزهای گوناگون باشید. (ایران در این فهرست وجود ندارد)

آی‌بن IBAN

شماره 23 رقمی حساب بین‌المللی شما خواهد بود. بدیهی است که این کد صرفاً در بانک‌های بین‌المللی قابل ارائه است. شما با این کد در شبکه سوئیفت، شناسایی می‌شوید.

بیشتر بخوانیم: چگونه اقامت دائم در کانادا را اخذ کنیم؟

افتتاح انواع حساب بانکی

بسته به نیاز شما، انتخاب بهترین مسیر ممکن متفاوت خواهد بود. در حال حاضر پیشنهادهایی که ممکن است به شما بشود، شامل موارد ذیل هستند:

 • افتتاح حساب شخصی در بانک‌های ملی در ارمنستان و ترکیه؛
 • افتتاح حساب بانکی دیجیتال، صرفاً برای خریدهای اینترنتی؛
 • افتتاح حساب شخصی بدون نیاز به اقامت در ملنیوم بانک در پرتغال؛
 • افتتاح حساب شخصی و یا شرکتی در CIM بانک سوئیس؛
 • افتتاح حساب حقوقی، پس از ثبت شرکت در کشورهایی همچون اتریش، ترکیه و سوئیس؛
 • افتتاح حساب شخصی و یا شرکتی در CIM بانک سوئیس؛

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

هرکدام از موارد فوق، قوانین و باید و نبایدهای مخصوص به خود را دارد. لیستی از مزیت‌ها و معایب را در ادامه شاهد هستید:

 • به صورت کلی بانک‌های بین‌المللی همواره زیر ذره‌بین هستند. از آنجا که معمولاً پولشویی‌ها در این بانک‌ها رخ می‌دهند، حساسیت‌ها در این بانک‌ها بیشتر است. برای مثال این ریسک به صورت کلی دربارۀ ملنیوم بانک پرتغال و CIM بانک سوئیس وجود دارد. اگر در این بانک‌ها حساب باز کنید، می‌بایست همواره اسناد دقیقی از نحوه به دست آوردن پول‌ها و نقل‌وانتقالات جاری وجود داشته باشد تا در صورت مسدود شدن حساب ارائه و رفع مسدودی انجام شود.
 • حساب‌هایی که در کشورهای به لحاظ سیاسی ضعیف افتتاح شود، همواره در خطر مسدودی به خاطر فشارهای ایالات متحده امریکا خواهد بود. مثال خوب در این زمینه کشورهایی همچون ارمنستان و لهستان است که ممکن است در صورت فشارهای خارجی حساب شما را ببندند. هرچند در اغلب موارد، پول شما بلوکه نشده و به شما برخواهد گشت، اما روند این اتفاق هزینه‌بر و انرژی‌بر خواهد بود.
 • حساب‌های حقوقی که در اثرِ ثبت شرکت برای شما افتتاح می‌شوند، از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و احتمال کمتری برای مشکل‌زایی دارند، هرچند همان‌طور که قابل حدس است همراه با پرداخت مالیات و طبعاً هزینه‌های حسابرسی مالیاتی سالیانه خواهند بود. یک مزیت دیگر این حساب‌ها قابلیت انتقال پول با حجم نسبتاً بالا و بدون مشکل در این حساب‌ها خواهد بود.
 • حساب‌های حقیقی که پس از اخذ اقامت اروپا قابلیت افتتاح دارند، معمولاً مطمئن‌ترین حساب‌ها هستند. این درست است که برای داشتن این حساب‌ها، شما ابتدا هزینۀ دریافت اقامت را پرداخت کرده‌اید، اما شما با داشتن اقامت اروپا می‌توانید در بانک‌های دولتی که مطمئن‌تر هم بوده حساب باز کنید و از هزینه‌های افتتاح حساب بالای بانک‌های خصوصی و پرداخت کارمزدهای زیاد برای هر تراکنش اجتناب کنید. همچنین شما قابلیت عدم پرداخت مالیات را خواهید داشت. همچنین این حساب‌ها در حالت عادی هیچ‌گاه بلاک و مسدود نشده و پول شما امنیت بالایی خواهد داشت.

حتما بخوانید: فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال چگونه است؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات افتتاح حساب، مقاله افتتاح حساب بین‌ المللی (تضمینی) را مطالعه فرمائید. (بیشتر بدانید)

FinsAdvisers در تمامی روش‌های فوق، برای افتتاح حساب بانکی در اروپا و برخی کشورهای همسایه، در کنار شما بوده و مسئولیت انجام آن را خواهد پذیرفت. ما همچنین توان و تجربه افتتاح حساب‌های دیجیتال برای خریدهای اینترنتی را داریم. همچنین ما قابلیت انتقال پول شما را از ایران به اروپا و از اروپا به ایران را مطابق تجارب پیشین به عهده خواهیم گرفت.

بهترین گزینه برای افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت چیست؟

با توجه به مسدود شدنِ راه افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه، و عدم امنیت حساب های بانک های متفرقه کشورهای ارمنستان و آذربایجان، عملا تنها حساب معتبر بین المللی(اروپایی) که در اختیار ایرانیان است،‌میلینوم بانک پرتغال است که در مدت نهایتا ۴ هفته کاری قابل دریافت است.

میلنیوم بانک پرتغال چه امکاناتی را در اختیار مشترکانش قرار می دهد؟

  • افتتاح حساب بین المللی دائمی در یک کشور عضو اتحادیۀ اروپا؛
  • افتتاح حساب بین المللی تحت قوانین و مقررات رسمی کشور پرتغال با امکان بهره‌مندی از ضمانت‌های رسمی و دولتی؛
  • دریافت کارت‌های اعتباری امریکن اکسپرس، مسترکارت، و ویزاکارت که متصل به حساب بانکی مشتریان هستند؛
  • بهره‌مندی از  خدمات بانکداری آنلاین به‌صورت کامل؛
  • دریافت و انتقال وجه تا سقف 100.000 یورو در سال؛
  • ضمانت و بیمۀ تمامی سپرده‌ها تا سقف 100.000 یورو توسط مراجع پرتغالی و اروپایی.

آیا برای دریافت این کارت نیاز به سفر خارجی هست؟

نخیر. شما با حضور در سفارت پرتغال در تهران اسناد مربوطه را امضا کرده و کارت بانکی خود را دریافت می‌کنید.

با این حساب چه کارهایی را می‌توان انجام داد؟

بازرگانانی که در فعالیت‌های وارداتی دخیل هستند و قابلیت پرداخت هزینه را به صورت مستقیم ندارند. (در خیلی از اوقات به علت استفاده از صرافی‌ها و شرکت‌های اماراتی سرمایه خود را نیز از دست داده‌اند.) صادرکنندگانی که قابلیت دریافت مستقیم پول خود را ندارند، و در بسیاری از اوقات مشتریان خود را از دست داده و یا با نقصان در دریافت سرمایه خود روبه‌رو می‌شوند. فعالان عرصه IT که به صورت فریلسنر و یا شرکتی برای مشتریان خارج از ایران قابلیت انجام کار دارند، اما به علت عدم امکان دریافت پول، از این مهم محروم هستند. خانواده‌هایی که برای انتقال پول به فرزندان و یا دیگر اعضای خانواده هر بار مجبور به پرداخت درصد و کمیسیون به صرافی‌ها هستند. (که همین انتقال پول از مجاری غیرمشخص، منجر به بلاک شدن حساب فرزندانشان گردیده است.)

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

من یک گرافیست هستم که طراحی جلد برای ناشر خارجی انجام میدم, آیا میشه با استفاده از حساب بانکی در اروپا که شما گفتید میتونید افتتاح کنید, درآمدم رو به ایران هم منتقل کنم؟

من در مغان بانک آذربایجان حساب باز کردم. ولی حساب به درد نخوری هست. بیشتر از هزار دلار حساب را بلاک میکند.

برای افتتاح حساب بانکی بین المللی چه مدارکی لازمه؟
چقدر زمانبر هست ؟

میخواستم بدونم هزینه افتتاح حساب بانکی بین المللی چقدر هست و شما برای همراهی من برای این افتتاح حساب چقدر دریافت میکنید.
و میخواستم بدونم که میشه از طریق این حساب به فروش در آمازون پرداخت و قابلیت اتصال به هایپر والت را دارد یا خیر

برای هرکاری میشه همچین حسابی داشت؟
من مزون دارم و دست‌سازه‌های بلوچ و ترکمن رو میفروشم و گاهی مشتری خارج از کشور دارم که نمیتونن به ایران پرداخت داشته باشن. برای من هم ممکنه؟
اگر بله بهم بگید چه کار کنم?

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
5 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.