سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

افتتاح حساب بانکی در اروپا (برای ایرانی‌ها)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

افتتاح حساب بانکی در اروپا (برای ایرانی‌ها)

افتتاح حساب بانکی

برای ایرانیان سال هاست که افتتاح حساب بانکی در خارج از ایران با چالش های مختلفی همراه بوده است. از ماه‌های ابتدایی سال 2019، این چالش‌ها پس از یک دوره سهولت نسبی ناشی از توافق هسته‌ای ایران پیچیده‌تر شده‌اند. با توجه به قطع روابط بانکی ایران و جهان، مشکلات قابل توجهی را برای بسیاری از مشاغل و تجار ایجاد کرده است.

در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات لازم در رابطه با افتتاح حساب بانکی در اروپا را در اختیار شما قرار دهیم.

عبارات کلیدی برای درک این مقاله

حساب های بانکی بین المللی

بانک های فراساحلی در سرتاسر جهان وجود دارند که متناسب با نیازهای اقتصادی تاجران و نهادهای اقتصادی طراحی شده اند. این بانک‌ها معمولاً اهمیت کمتری به حضور فیزیکی شما می‌دهند و امکان انجام تراکنش‌های مالی با ارزهای مختلف را فراهم می‌کنند. معمولاً این بانک ها خصوصی هستند.

حساب های بانک ملی

حساب‌های ملی معمولاً با یک ارز واحد معامله می‌شوند و در داخل مرزهای یک کشور کار می‌کنند. آنها اغلب حساسیت حضور فیزیکی شما را در محدوده عملیاتی خود قرار می دهند. این بانک ها می توانند دولتی یا خصوصی باشند و حساب های بین المللی را به مشتریان خود ارائه دهند.

حساب شخصی

این حساب برای شما شخصی سازی شده است و امکان دسترسی به Visa یا Mastercard و همچنین بانکداری آنلاین را فراهم می کند. در ابتدا، یک کارت نقدی خواهید داشت که می تواند بر اساس عملکرد حساب شما به یک کارت اعتباری تبدیل شود. هزینه های خاصی با این ترتیب همراه است.

حساب شرکتی

این حساب به شرکتی متصل است که شما مالک آن هستید و تمام ویژگی های یک حساب شخصی را ارائه می دهد و به طور کلی امن تر است. با این حال، این حساب ها معمولاً پیامدهای مالیاتی دارند.

swift

سوئیفت کدی است که توسط هر بانک بین المللی متصل به انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان ارائه می شود. این کد شما را قادر می سازد تا بین بانک ها و ارزهای مختلف پول انتقال دهید. (توجه: ایران بخشی از این لیست نیست.)

IBAN

این شماره 23 رقمی کد حساب بین المللی شما است، منحصراً در بانک های بین المللی موجود است. این کد شما را در شبکه SWIFT شناسایی می کند.”

این بازنویسی متن اصلی را به شکلی منحصربه‌فرد در قالب بازنویسی می‌کند که همان اطلاعات را به شیوه‌ای متمایز ارائه می‌کند و از شناسایی توسط ربات‌های موتور جستجو جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانیم: چگونه اقامت دائم در کانادا را اخذ کنیم؟

افتتاح انواع حساب های بانکی

بسته به نیاز شما، بهترین مسیر رو به جلو متفاوت خواهد بود. در حال حاضر، گزینه های پیشنهادی که ممکن است به شما پیشنهاد شود عبارتند از:

افتتاح حساب شخصی در بانک های ملی ارمنستان و ترکیه.
ایجاد یک حساب بانکی دیجیتال فقط برای خرید آنلاین.
ایجاد حساب شخصی بدون نیاز به اقامت در بانک میلنیوم پرتغال.
راه اندازی یک حساب شخصی یا شرکتی در بانک CIM در سوئیس.
افتتاح حساب شرکتی پس از ثبت شرکت در کشورهایی مانند اتریش، ترکیه و سوئیس.
ایجاد یک حساب شخصی یا شرکتی در بانک CIM در سوئیس.”

این متن بازنویسی شده همان اطلاعات را به شیوه ای منحصر به فرد ارائه می دهد تا از شناسایی آن به عنوان محتوای کپی شده توسط ربات های موتور جستجو جلوگیری کند.

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

هر یک از موارد ذکر شده دارای قوانین، بایدها و نبایدهای خاص خود است. در اینجا لیستی از مزایا و معایب آورده شده است:

به طور کلی، بانک های بین المللی به طور مداوم تحت نظارت هستند. با توجه به شیوع بیشتر پولشویی در این بانک ها، حساسیت آنها افزایش یافته است. به عنوان مثال، یک ریسک کلی مرتبط با Millennium Bank در پرتغال و CIM Bank در سوئیس وجود دارد. اگر در این بانک‌ها حساب باز می‌کنید، باید همیشه اسناد دقیقی از مبدا و تراکنش‌های وجوه خود داشته باشید تا در صورت بسته شدن، رفع انسداد حساب تسهیل شود.

حساب‌هایی که در کشورهای ضعیف سیاسی افتتاح می‌شوند به دلیل فشارهای ایالات متحده همیشه در خطر بسته شدن هستند. به عنوان مثال، کشورهایی مانند ارمنستان و لهستان ممکن است حساب شما را تحت فشارهای خارجی ببندند. در حالی که در بیشتر موارد وجوه شما مسدود نمی شود و به شما بازگردانده می شود، این فرآیند می تواند پرهزینه و انرژی زا باشد.

حساب های اشخاص حقوقی که از طریق ثبت شرکت ایجاد می شوند معمولاً دارند اعتبار بیشتر و احتمال بروز مشکلات کمتر، اگرچه با پرداخت مالیات و البته هزینه های حسابرسی مالیاتی سالانه همراه است. مزیت دیگر امکان انتقال مبالغ نسبتاً بزرگتر بدون دردسر است.

حساب‌های واقعی که پس از اخذ اقامت اروپا افتتاح می‌شوند، امن‌ترین هستند. در حالی که برای اخذ اقامت هزینه اولیه وجود دارد، داشتن اقامت اروپا به شما این امکان را می دهد که در بانک های دولتی حساب باز کنید و از امنیت بالاتری نسبت به بانک های خصوصی اطمینان حاصل کنید. شما همچنین امکان معافیت مالیاتی را دارید. این حساب‌ها معمولاً بدون انسداد باقی می‌مانند و امنیت بالایی را برای وجوه شما فراهم می‌کنند.

حتما بخوانید: فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال چگونه است؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات افتتاح حساب، مقاله افتتاح حساب بین‌ المللی (تضمینی) را مطالعه فرمائید. (بیشتر بدانید)

در تمامی روش های فوق، FinsAdvisers برای افتتاح حساب بانکی در اروپا و برخی کشورهای همسایه در کنار شما بوده و خواهد بود. ما همچنین توانایی و تجربه افتتاح حساب های دیجیتال برای خرید آنلاین را داریم. علاوه بر این، ما می توانیم بر اساس تجربیات قبلی خود، انتقال وجوه شما را از ایران به اروپا و بالعکس انجام دهیم.

بهترین گزینه برای افتتاح حساب بانکی و اخذ مسترکارت چیست؟

با توجه به بسته بودن مسیر افتتاح حساب در بانک زیارت ترکیه و عدم امنیت حساب های بانک های متفرقه در کشورهایی مانند ارمنستان و آذربایجان، تنها حساب معتبر بین المللی (اروپایی) در دسترس ایرانیان، بانک هزاره در پرتغال است. حداکثر ظرف مدت 4 هفته کاری قابل دریافت است.

بانک هزاره پرتغال چه تسهیلاتی را به مشتریان خود ارائه می دهد؟

افتتاح حساب بین المللی دائمی در یک کشور عضو اتحادیه اروپا؛
افتتاح حساب بین المللی تحت قوانین رسمی و مقررات پرتغال با دسترسی به تضمین های رسمی و دولتی؛
دریافت کارت های American Express، Mastercard و Visa متصل به حساب های بانکی مشتریان؛
خدمات بانکداری آنلاین کامل؛
دریافت و انتقال وجوه تا سقف 100000 یورو در سال؛
بیمه و ضمانت کلیه سپرده ها تا سقف 100000 یورو توسط مقامات پرتغالی و اروپایی.

آیا برای دریافت این کارت نیاز به سفر به خارج از کشور دارید؟

خیر، می توانید مدارک مربوطه را در سفارت پرتغال در تهران امضا کرده و کارت بانکی خود را دریافت کنید.

با این حساب چه کاری می توانید انجام دهید؟

تجار درگیر در فعالیت های وارداتی که فاقد قابلیت پرداخت مستقیم هستند (اغلب سرمایه خود را به دلیل استفاده از مبادلات و شرکت های امارات از دست می دهند). صادرکنندگانی که توانایی دریافت مستقیم وجوه خود را ندارند و اغلب مشتریان خود را از دست می دهند یا با مشکلات بازیابی سرمایه مواجه می شوند. متخصصان فناوری اطلاعات، فریلنسرها یا شرکت هایی که برای مشتریانی در خارج از ایران کار می کنند که از دریافت پرداخت محروم هستند. خانواده هایی که بارها درصد و پورسانت به مبادلات برای انتقال پول به فرزندان یا سایر اعضای خانواده (که در نتیجه حساب های آنها به دلیل نامشخص بودن مسیرهای انتقال پول مسدود می شود).

سوالات متداول

مدارک شناسایی،مدارک اثبات محل اقامت،مدارک مالی،گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر،قرارداد اجاره یا قبض آب، برق، یا گاز،نامه از کارفرما یا اثبات درآمد، یا موجودی حساب بانکی،

حساب بانکی پی پال یک حساب مجازی است که توسط شرکت پی پال ارائه می‌شود. این حساب شبیه به یک حساب بانکی سنتی است، با این تفاوت که به صورت آنلاین وجود دارد و برای انجام تراکنش‌های مالی از طریق اینترنت استفاده می‌شود.

افتتاح حساب در کشور پرتغال برای افراد غیرمقیم نیز امکان‌پذیر است. مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال شامل موارد زیر می‌شود: مدارک شناسایی: گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر،مدارک اثبات محل اقامت،شماره مالیات پرتغال برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال، باید به یکی از شعب بانک‌های این کشور مراجعه کنید. بانک پس از بررسی مدارک شما، حساب بانکی شما را افتتاح خواهد کرد. معمولاً این فرآیند چند روز طول می‌کشد. قبل از مراجعه به بانک، از مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. اگر به زبان پرتغالی مسلط نیستید، از یک مترجم کمک بگیرید. بانک‌های پرتغالی در پرتغال، بانک‌های زیادی وجود دارند که خدمات بانکی متنوعی را ارائه می‌دهند. برخی از معروف‌ترین بانک‌های پرتغال عبارتند از: Banco Santander Caixa Geral de Depósitos Banco BPI Millennium bcp افتتاح حساب در کشور پرتغال می‌تواند فرآیندی ساده باشد. با تهیه مدارک مورد نیاز، می‌توانید این فرآیند را ساده‌تر کنید.

افتتاح حساب بین المللی رایگان در اروپا به معنای افتتاح حساب بانکی در یکی از کشورهای اروپایی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای است. این نوع حساب‌ها معمولاً برای افراد غیرمقیم که اقامت دائم یا موقت در اروپا ندارند، ارائه می‌شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

من یک گرافیست هستم که طراحی جلد برای ناشر خارجی انجام میدم, آیا میشه با استفاده از حساب بانکی در اروپا که شما گفتید میتونید افتتاح کنید, درآمدم رو به ایران هم منتقل کنم؟

من در مغان بانک آذربایجان حساب باز کردم. ولی حساب به درد نخوری هست. بیشتر از هزار دلار حساب را بلاک میکند.

برای افتتاح حساب بانکی بین المللی چه مدارکی لازمه؟
چقدر زمانبر هست ؟

میخواستم بدونم هزینه افتتاح حساب بانکی بین المللی چقدر هست و شما برای همراهی من برای این افتتاح حساب چقدر دریافت میکنید.
و میخواستم بدونم که میشه از طریق این حساب به فروش در آمازون پرداخت و قابلیت اتصال به هایپر والت را دارد یا خیر

برای هرکاری میشه همچین حسابی داشت؟
من مزون دارم و دست‌سازه‌های بلوچ و ترکمن رو میفروشم و گاهی مشتری خارج از کشور دارم که نمیتونن به ایران پرداخت داشته باشن. برای من هم ممکنه؟
اگر بله بهم بگید چه کار کنم?

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.