سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

متوسط حقوق و دستمزد در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا در سال 2021

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

متوسط حقوق و دستمزد در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا در سال 2020

در این مقاله، تمرکز ما بر بررسی میانگین دستمزد و حقوق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سال 2020 است. اعتقاد ما بر این است که داشتن این اطلاعات برای افرادی که قصد مهاجرت به اروپا یا بازدید از یک کشور خاص در اتحادیه را دارند دارای اهمیت است.

برآورد دستمزد و حقوق کشورها به افراد این امکان را می دهد که هزینه زندگی در آن مناطق را بر اساس ارقام اندازه گیری کنند. در تئوری، داشتن این مقدار پول، فرد را قادر می‌سازد تا زندگی مشابه فردی در طبقه متوسط ​​آن کشور داشته باشد. با این وجود، عوامل مختلف دیگری بر هزینه واقعی زندگی تأثیر می گذارد. با وجود این، متوسط ​​دستمزد می تواند به عنوان یک شاخص متمایز از قیمت ها و هزینه ها در یک کشور خاص عمل کند: متوسط ​​دستمزد کمتر معمولاً با کاهش هزینه ها مطابقت دارد، بنابراین در سفر به پول کمتری نیاز دارد. با این حال، معکوس آن لزوما درست نیست. دستمزدهای بالاتر به طور خودکار به معنای هزینه های گزاف نیست، بلکه اغلب به معنای کیفیت بالاتر زندگی است. از این رو، همانطور که اشاره کردم، این صرفا یک شاخص است و تنها جنبه ای نیست که باید در چشم انداز وسیع تر مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت، مهم نیست که چرا به دنبال اطلاعاتی در مورد میانگین دستمزد در کشورهای اتحادیه اروپا برای سال 2020 هستید – برای ارضای کنجکاوی خود یا برنامه ریزی برای حرکت های آینده. مسئله اصلی این است که من این ارقام را در زیر با شما به اشتراک می گذارم، امیدوارم مفید واقع شوند. توجه به این نکته حائز اهمیت است: اقتصادها همیشه در حال توسعه هستند و تحقیقاتی که من برای جمع آوری تمام این داده های مربوط به دستمزد از این کشورها انجام می دهم، ممکن است در نهایت نادرستی جزئی داشته باشد، با توجه به اینکه این ارقام ماهانه در طول سال در نوسان هستند.

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره مهاجرت کاری

میانگین حقوق در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سال 2020

میانگین حقوق در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سال 2020

به همه چیز با شک و تردید برخورد کنید، زیرا میانگین درآمد واقعی در یک کشور ممکن است کمی با ارقام مشاهده شده در زیر متفاوت باشد. این اعداد می توانند بر اساس شهر خاص شما متفاوت باشند و تحت تأثیر عوامل متعدد دیگری، چه بیشتر و چه کمتر، قرار دارند. با این وجود، برای پیگیری های اطلاعاتی شما، داشتن این داده ها بهتر از نداشتن اطلاعات است. آنها را می توان به عنوان درآمد متوسط ​​سالانه در نظر گرفت و صرفاً منعکس کننده درآمد یک ماه خوب (یا بد) نیست. ذکر این نکته ضروری است که جهش اقتصادی اخیر در اروپا میانگین دستمزد و درآمد را در همه کشورهای اروپایی بالاتر از همیشه افزایش داده است.

بیشتر بدانیم: شرایط تحصیل در کانادا

برآورد حقوق کشورهای اتحادیه اروپا

برآورد حقوق کشورهای اتحادیه اروپا

با در نظر گرفتن همه این جنبه ها، اجازه دهید میانگین دستمزد در تمام کشورهای اتحادیه اروپا در سال 2020 را بررسی کنیم.

(ما در مورد دستمزدهای خالص دریافتی ماهانه به یورو بحث می کنیم، حتی اگر برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ارز دیگری استفاده کنند):

لوکزامبورگ: 3450 یورو
دانمارک: 3400 یورو
اتریش: 2700 یورو
انگلستان: 2600 یورو (در زمان به روز رسانی این مقاله)
سوئد: 2600 یورو
فنلاند: 2550 یورو
ایرلند: 2550 یورو
آلمان: 2420 یورو
فرانسه: 2325 یورو
بلژیک: 2250 یورو
هلند: 2200 یورو
ایتالیا: 1880 یورو
اسپانیا: 1800 یورو
قبرس: 1750 یورو
استونی: 1200 یورو
اسلوونی: 1150 یورو
اسلواکی: 1000 یورو
جمهوری چک: 1000 یورو
پرتغال: 1000 یورو
مالت: 970 یورو
یونان: 910 یورو
لهستان: 895 یورو
کرواسی: 875 یورو
لیتوانی: 830 یورو
لتونی: 800 یورو
مجارستان: 720 یورو
رومانی: 670 یورو
بلغارستان: 510 یورو
اگر میانگین کلی دستمزد اتحادیه اروپا در سال 2020 را محاسبه کنیم، به صورت زیر خواهد بود:

1646 یورو در ماه

با این حال، همانطور که در جدول بالا مشاهده می شود، موارد قابل توجهی وجود دارد تفاوت دستمزد در کشورهای اروپایی درآمد کشورهای انتهای جدول چندین برابر کمتر از کشورهای بالای جدول است. به عنوان مثال، متوسط ​​دستمزد در لوکزامبورگ تقریباً 7 برابر بیشتر از دستمزد مردم بلغارستان است. کاهش متوسط ​​دستمزدها، حتی در 10 کشور برتر جدول، قابل توجه است: تفاوت 1200 یورویی بین کشورهای رتبه 1 و 10 کاملاً مشهود است! به طور کلی، دستمزدها در اتحادیه اروپا در سال 2020 به طور قابل توجهی افزایش یافته است، با دستاوردهای قابل توجه توسط کشورهای دارای رتبه پایین تر مانند رومانی یا استونی. نکته مهم این است که شکاف بین میانگین دستمزد کشورهای رده پایین و متوسط ​​اتحادیه اروپا در حال کاهش است.

بیشتر بخوانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

نتیجه

همانطور که در مقدمه ذکر شد، این میانگین دستمزدها در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است لزوماً منعکس کننده درآمد واقعی فردی نباشد که به تازگی در این کشورها استخدام شده است.

همانطور که مشاهده شد، متوسط ​​دستمزد در تمام کشورهای اروپایی 1646 یورو است. با این حال، نیمی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور قابل توجهی درآمد کمتری دارند. این اختلاف از کشوری به کشور دیگر متفاوت است: صنایع خاصی در مقایسه با سایرین بیشتر پرداخت می کنند و بر دستمزدها بر اساس وظایف انجام شده تأثیر می گذارد. بنابراین، انتظار نداشته باشید که بلافاصله شغلی را با همان دستمزد متوسط ​​ذکر شده در بالا تضمین کنید، حتی اگر احتمال به دست آوردن این سطح درآمد وجود داشته باشد. با این حال، برای راهنمایی و برآورد، یک نقطه شروع خوب و یک لیست جالب برای در نظر گرفتن است. با توجه به اینکه این دستمزدها میانگین واقعی دستمزدها در کشورهای مذکور است، شانس بیشتری برای کسب درآمد بالقوه بالاتر فراهم می کند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
15 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.