متوسط حقوق و دستمزد در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا در سال 2021

متوسط حقوق و دستمزد در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا در سال 2020
3.2
(11)

در این مقاله ما به بررسی متوسط حقوق و دستمزد در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا در سال 2020 می پردازیم، زیرا تصور میکنم که داشتن این اطلاعات برای افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و یک کشور خاص در اتحادیه یا قصد سفر به آنجا را دارند ، حائز اهمیت می باشد.

برآورد حقوق و دستمزد کشورها

طبق قانون نانوشته من، شما می توانید با دردست داشتن اطلاعاتی در رابطه با متوسط حقوق و دستمزد ماهیانه در یک کشور، هزینه های زندگی در آنجا را تخمین بزنید.

حداقل در تئوری ، اگر این مبلغ پول را به همراه داشته باشید ، می توانید همانند یک شخص متعلق به یک طبقه متوسط  در آن کشور زندگی کنید. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که باید در مورد هزینه واقعی زندگی در نظر بگیریم اما حتی با این وجود، می‌توان از متوسط حقوق به عنوان شاخص مشخص قیمت و هزینه‌ها در یک کشور خاص استفاده کرد: هرچه متوسط حقوق پایین تر باشد ، هزینه ها نیز باید پایین تر باشد و در نتیجه، شما نیز به همراه داشتن پول کمتری به هنگام مسافرت نیاز دارید. برعکس این قضیه ، لزوماً صحیح نمی باشد، زیرا حقوق بالاتر خود به خود به معنای هزینه بسیار بالا و دارای تورم زندگی نیست ، بلکه به معنای کیفیت بالاتر زندگی است. بنابراین ، همانطور که بیان کردم، این تنها یک شاخص است و تنها چیزی نیست که باید در تصویر کلی و دورنما در نظر بگیرید.

در پایان ، اهمیتی ندارد که چرا به دنبال اطلاعاتی در رابطه با متوسط حقوق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2020 هستید: به لحاظ آماری ، برای ارضای حس کنجکاوی خود یا برای برنامه ریزی برای حرکت های بعدی خود. مسئله این است که من این ارقام را در قسمت زیر با شما به اشتراک می‌گذارم و امیدوارم که آنها برای شما مفید واقع شوند. نکته مهم: اقتصاد دائما در حال تغییر است و تحقیقاتی که من برای جمع آوری تمام این اطلاعات مربوط به متوسط دستمزد در تمامی این کشورها انجام می دهم ممکن در نهایت با مقادیر کمی نادرست همراه باشد (زیرا آنها ماهانه در طول سال تغییر می کنند).

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره مهاجرت کاری

میانگین حقوق در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سال 2020

میانگین حقوق در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سال 2020

همه چیز را با شک و تردید در نظر بگیرید، زیرا متوسط درآمد واقعی در یک کشور ممکن است کمی متفاوت از ارقامی باشد که در زیر مشاهده می کنید زیرا این ارقام  ممکن است بر اساس شهر مورد نظر شما و تحت تأثیر بسیاری از عوامل دیگر بالاتر یا پایین تر باشند. با این حال ، برای تحقق اهداف اطلاعاتی شما ، داده های زیر بهتر از در اختیار نداشتن هیچگونه اطلاعاتی است و هنوز هم می توان آنها را به عنوان متوسط حقوق سالانه در نظر گرفت- و تنها منعکس کننده متوسط درآمد یک ماه خوب (یا یک ماه بد) نمی باشند. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که اخیراً اقتصاد اروپا رونق قابل توجهی داشته و متوسط حقوق و درآمد در تمامی کشورهای اروپا بالاتر از همیشه است.

این موضوع همچنین نشان دهنده افزایش قابل توجه حداقل حقوق در اتحادیه اروپا است ، بنابراین اگر قصد جابجایی و یافتن شغل دارید ، این یک زمان بسیار مناسب است! توجه به مقادیر زیر بسیار جالب است- من پیگیری و بررسی این داده ها را در سال 2019 شروع کردم و می توانم بگویم که در سال گذشته نه تنها بسیاری از این اعداد تغییر زیادی کرده اند بلکه رتبه ها نیز بسیار تغییر کرده اند – مانند اتریش که از رتبه 8 به 3 صعود کرد.

بیشتر بدانیم: شرایط تحصیل در کانادا

برآورد حقوق کشورهای اتحادیه اروپا

برآورد حقوق کشورهای اتحادیه اروپا

با در نظر گرفتن تمام این موارد، بیایید میانگین حقوق در تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سال 2020 بررسی کنیم

(ما در مورد حقوق و دستمزد خالص دریافتی ماهانه یا خالص به یورو صحبت می کنیم) – حتی اگر برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از  واحد پول دیگری استفاده کنند):

1. لوکزامبورگ: 3450 یورو

2. دانمارک: 3400 یورو

3. اتریش: 2700 یورو

4. انگلستان: 2600 یورو (در زمان به روز رسانی این مقاله عضوراتحادیه اروپا می باشد)

5. سوئد: 2600 یورو

6. فنلاند: 2،550 یورو

7. ایرلند: 2،550 یورو

8. آلمان: 2420 یورو

9. فرانسه: 2،325 یورو

10. بلژیک: 2،250 یورو

11. هلند: 2200 یورو

12. ایتالیا: 1880 یورو

13. اسپانیا: 1800 یورو

14. قبرس: 1750 یورو

15. استونی: 1200 یورو

16. اسلوونی: 1،150 یورو

17. اسلواکی: 1000 یورو

18. چک: 1000 یورو

19. پرتغال: 1000 یورو

20. مالت: 970 یورو

21. یونان: 910 یورو

22. لهستان: 895 یورو

23. کرواسی: 875 یورو

24. لیتوانی: 830 یورو

25. لتونی: 800 یورو

26. مجارستان: 720 یورو

27. رومانی: 670 یورو

28. بلغارستان: 510 یورو

اگر بخواهیم میانگین دستمزد کلی در اتحادیه اروپا را در سال 2020 بررسی کنیم ، پس از انجام  محاسبات ریاضیاتی ، این رقم به شکل زیر خواهد بود:

1646 یورو / در ماه

با این حال، همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، تفاوت بسیاری در دستمزد کشورهای اروپایی وجود دارد. کشورهایی که در انتهای جدول قرار دارند چندین برابر کمتر از کشورهایی که در ابتدای جدول هستند ، درآمد دارند به عنوان مثال ، متوسط دستمزد در لوکزامبورگ تقریباً 7 برابر بیشتر از درآمد مردم بلغارستان است. کاهش متوسط دستمزد حتی در 10 کشور بالای جدول نیز قابل توجه است: اختلاف 1200 یورویی بین کشورهای واقع در رتبه 1 و 10 جدول بسیار واضح است! در کل ، دستمزد در اتحادیه اروپا در سال 2020 بسیار افزایش یافته است ، و دستاوردهای مهمی نیز توسط کشورهای با رتبه پایین ، از جمله رومانی یا استونی ثبت شده است و از همه مهمتر ، تفاوت بین متوسط دستمزد کشورهای دارای رتبه های پایین و متوسط اتحادیه اروپا در حال کاهش است.

بیشتر بخوانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

برداشت

همانطور که در مقدمه اشاره نمودم، این متوسط دستمزدها در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است نشانگر حقوق واقعی کسی که به تازگی در این کشورها شروع به کار کرده است نباشد.

همانطور که مشاهده می‌کنیم، متوسط  دستمزد در کل کشورهای اروپا 1646 یورو است اما نیمی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درآمد بسیار کمتری دارند، همین مساله کشور به کشور رخ می دهد: برخی از صنایع مبلغ بیشتری را نسبت به سایر صنایع پرداخت می‌کنند و زمانی که صرف انجام کار می‌شود نیز بر دستمزد تأثیر می‌گذارد. بنابراین انتظار نداشته باشید بلافاصله با همان متوسط دستمزدی که در بالا ذکر شد، استخدام شوید، حتی اگر احتمالاً فرصتی برای دریافت این حقوق برای شما وجود داشته باشد. با این حال، برای راهنمایی و برآورد، این یک نقطه شروع خوب و یک لیست جالب برای بررسی است و از آنجا که این متوسط حقوق واقعی در کشورهای مذکور است، شما شانس بیشتری برای کسب درآمدی بیش از این دارید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.2 / 5. تعداد: 11

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید