قصه های موفقیت علی پارسا

قصه های موفقیت علی پارسا
4.4
(7)

علی پارسادوست متولد بهمن 1344 در ایران است. یک کارآفرین ایرانی ـ بریتانیایی که در زمینۀ سلامت فعالیت می‌کند. او پیش از این یک سرمایه‌گذار بانکی بود. پارسا بنیانگذار و مدیر ارشد کمپانی دیجیتال Babylon Health است و همچنین سابقۀ مشارکت در بنیانگذاری هلدینگ بیمارستانی چرخۀ سلامت و مدیریت آن را نیز دارد. پارسا متولد شهر رشت است. او در خانواده‌ای متوسط از نظر اقتصادی به دنیا آمد و بعد از انقلاب اسلامی، ایران را به قصد مهاجرت ترک کرد. بعد از خودآموزی در سطح O و A او در آزمون ورودی دانشگاه کالج لندن (UCL) شرکت کرده و قبول شد. جایی که در آن به تحصیل در رشتۀ مهندسی عمران و محیط زیست پرداخت. بعد از اتمام دورۀ کارشناسی در سال 1987، وی به تحصیلاتش در UCL ادامه داد و موفق شد در سال 1995 مدرک دکترای مهندسی فیزیک بگیرد.

در حین تحصیلاتش در این مقطع، پارسا در ساخت برند شرکت تبلیغات رسانه‌ای (Victoria & Gilan – V&G) مشارکت کرد. به‌واسطۀ همین شرکت در سال 1993 موفق شد جایزۀ سلطنتی کارآفرین برتر را از آن خود کند. :

در سال 2004 پارسا به کمک یکی از همکارانش مجموعۀ هلدینگ مستقل بیمارستانی چرخۀ سلامت را راه‌اندازی کرد و ادعا داشت که این هلدینگ بزرگ‌ترین شراکت کلینیک‌داران اروپا است. با درآمدی بالغ بر 200 میلیون فرانک در سال و حدود 3.000 کارمند و خدمات عمومی بسیار موفق. او در سال 2012 از مقام مدیریت ارشد این هلدینگ سلامت بزرگ کناره‌گیری کرد. در سال 2014 پارسا نرم افزار Babylon را روانۀ بازار کرد که در حوزۀ سلامت فعالیت داشت و می‌توانست جهت گرفتن مشاوره‌های تخصصی سلامت، بیماران را به پزشکان وصل کند. وی هم‌اکنون یکی از موفق‌ترین افراد در بریتانیا است که در حوزۀ سلامت و دیجیتال مشغول کار بوده و جوایز و تقدیرنامه‌های بسیاری به‌واسطۀ فعالیت‌هایش دریافت کرده است.

 

 

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید