سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در خارج از کشور، در دبیرستان بهتر است یا دانشکده؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

در خارج از کشور، تحصیل در دبیرستان بهتر است یا دانشکده ؟

اگرچه گذراندن دوره کالج در خارج از کشور در برخی مدارس تقریباً عادی شده است، تحصیل دبیرستان در خارج از کشور در آستانه تبدیل شدن به یک هنجار است و سؤالاتی مانند:

آیا تحصیل در خارج از کشور برنامه های دبیرستان را مختل می کند؟
در مورد برنامه های دانشگاه چطور؟
آیا دانشجو می تواند در خارج از کشور در یک تخصص خاص مانند پیش پزشکی تحصیل کند؟
آیا آنها می توانند در خارج از کشور تحصیل کنند در حالی که به دنبال یک حرفه ورزشی حرفه ای هستند؟
با این حال، حضور در دوره دبیرستان در خارج از کشور همچنان یک فرصت ارزشمند محسوب می شود. در میان تمام این سؤالات، یکی از مهم ترین تصمیمات این است که چه زمانی. آیا باید دبیرستان را در خارج از کشور تکمیل کرد یا کالج؟ در اینجا، اطلاعات دقیقی برای کمک به فرآیند تصمیم گیری ارائه می شود:

تحصیل در دبیرستان در مقابل کالج در خارج از کشور

قبل از بررسی جنبه های مختلف، اجازه دهید تحصیل در دبیرستان را با کالج در خارج از کشور مقایسه کنیم.

تحصیل دبیرستان در خارج از کشور یکی از جنبه هایی است که باید در مورد تحصیلات تکمیلی در کشور دیگر در نظر گرفت.

گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور

تحصیل دبیرستان در خارج از کشور هنوز به عنوان یک فرصت ارزشمند تلقی می شود.

در گذشته، سیستم آموزشی ایالات متحده به طور دقیق «آموزش خوب» را به عنوان دوازده سال حضور در مدرسه و به دنبال آن کالج و در نهایت شغل پس از فارغ‌التحصیلی تعریف می‌کرد. با این حال، محبوبیت کنونی تجارت، ارتباطات بین المللی و اینترنت بر اهمیت تجربیات بین المللی در آموزش تاکید کرده است. این یعنی چی؟ بسیاری از مربیان می دانند که گاهی دانش آموزان دبیرستانی دانش بیشتری را در خارج از کلاس درس یا در کلاس درس واقع در کشور دیگری کسب می کنند. دلایل زیر نشان می دهد که چرا تحصیل در دبیرستان در خارج از کشور ممکن است بهترین تصمیم شما باشد:

به احتمال زیاد زندگی سفر محور را پرورش می دهد

به بیان ساده، جوانی که سفر خود را آغاز می کند یک شهروند بین المللی محسوب می شود و اغلب به فرهنگ های جهانی بیشتر از کسانی که در وطن خود می مانند یا قصد مهاجرت در آینده را دارند احترام می گذارد. حضور در دبیرستان در خارج از کشور مطمئناً به تعهد بیشتری نیاز دارد برنامه های دانشجویان کالج، زیرا هنوز یک رویکرد در حال تحول در سیستم آموزشی ایالات متحده است. با این حال، تجربه یک نوجوان در کشور دیگر، تجربیات منحصر به فرد و بی نظیری را در مقایسه با همسالان خود ارائه می دهد.

یادگیری زبان آسان تر

این یک واقعیت است که هر چه جوانتر باشد، یادگیری یک زبان جدید برای او آسان تر است. مطالعات نشان می دهد که دانش آموزان دوزبانه جوان تر، به خصوص قبل از نوجوانی، ماده خاکستری بیشتری در مغز خود دارند. تحصیل در خارج از کشور به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که به جای مطالعه کتاب‌های دستور زبان، خود را در زبان غرق کنند و زبان دوم را سریع‌تر از طریق تعامل با زبان مادری یاد بگیرند.

هزینه های شخصی کمتر برای دانش آموزان دبیرستانی
در دبیرستان، بیشتر دانش‌آموزان هنوز در خانه زندگی می‌کنند و بودجه لازم برای پرداخت هزینه یک ترم در خارج از کشور را ندارند. دانش آموزان دبیرستانی معمولاً به کمک مالی از والدین خود نیاز دارند، مگر اینکه مدتی شغل داشته باشند یا بتوانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. با این حال، دانشجویان معمولاً با شهریه، وام، اجاره، و پرداخت ماشین، پس انداز یک ترم را بسیار چالش برانگیز می کند.

پله ای برای برنامه های بعد از دانشگاه

اگرچه این نباید دلیل اصلی رفتن به خارج از کشور در دبیرستان باشد، دانش‌آموزانی که یک ترم را در کشور دیگری گذرانده‌اند برنامه‌های کاربردی عملی خواهند داشت. در سال 2010، تنها 1 درصد از جمعیت دانشجویان ایالات متحده در خارج از کشور تحصیل کردند و قرار گرفتن در معرض زندگی خارج از کشور به عنوان دانشجو و بعداً به عنوان یک مهاجر دیدگاه من را تغییر داد. اگر می‌توانستم دبیرستان و کالج را متفاوت از نو انجام دهم، مطمئناً این کار را انجام می‌دادم.

در حال حاضر، من یک ناظر حرفه‌ای برنامه‌های عملی یک دانشگاه محلی نیستم، اما تقریباً می‌توانم این را تضمین کنم: اگر دانشجویی مقاله دانشگاهی خود را در مورد کار داوطلبانه خود در یک غذاخوری محلی می‌نوشت، دلیل فوق‌العاده‌ای بود و نشان دادن تمایل به کمک به جامعه – و برنامه های زیادی با این ویژگی ها وجود خواهد داشت. اگر برنامه بعدی شامل شخصی می شود که یک ترم را در خارج از کشور آفریقای جنوبی خوانده و افکار کامل و جالبی داشته است در مورد کشورشان، کلیشه های آمریکا، و آموزش عمومی جهان، مطمئن هستم که دانش آموز توجه مثبت بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

پتانسیل برای تغییر اهداف و جهت فردی

وقتی ترم دبیرستان در خارج از کشور سپری می شود، دیدگاه “رویای آمریکایی” از کالج و شغل خوب منحرف می شود زیرا این دانش آموزان با بسیاری از افرادی که این مسیر را دنبال نکرده اند اما به همان اندازه موفق بوده اند ملاقات می کنند. آن‌ها حتی با افرادی ملاقات می‌کنند که دیدگاه‌هایشان در مورد تحصیلات، فرهنگ، باورهای سیاسی (یا شاید شکل‌دهی به آنها)، محیط اطرافشان و اهداف زندگی تغییر می‌کند.

دانش آموزان دبیرستانی، پس از بازگشت از تحصیل در خارج از کشور و قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهند به کالج بروند یا نه، ممکن است تصمیم بگیرند که به کالج نروند، مستقیماً در کشور دیگری ثبت نام کنند یا یک سال از تحصیل مرخصی بگیرند (والدین، نگران نباشید). ، این در واقع ایده خوبی است).

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که اکثر دانشجویان در سراسر جهان بدهی های سرسام آور دانشجویان آمریکایی را ندارند. وقتی یک دانشجوی آمریکایی در مورد هزینه ها صحبت می کند و پرداخت های ماهانه با دوستان بین المللی خود، بسیاری شوکه شده اند. داشتن هزاران دلار بدهی در سایر نقاط جهان طبیعی نیست – با این حال بسیاری از دانشجویان به اندازه دانشجویان آمریکایی از تسهیلات برخوردار هستند.

دانش آموزان از طریق سفرهای بین المللی استقلال پیدا می کنند

داستان همیشه همین است – “وقتی فرزند من به دانشگاه می رود، باید یاد بگیرد که خودش لباس هایش را بشوید!” در حالی که برخی از آنها در دبیرستان استقلال بیشتری دارند، نکته کلیدی این است که اگر یک نوجوان بدون والدین خود در کشور دیگری تحصیل کند، قبل از دانشگاه مستقل می شود. دانش آموزان برای تطبیق با این آزادی جدید به کمی زمان نیاز دارند و گاهی اوقات دوری از خانه چالش برانگیز است و ممکن است مجبور شوند بر دلتنگی غلبه کنند و والدین باید درک کنند که ممکن است برای آنها کمی ناراحت کننده باشد!

با این حال، این دانش‌آموزان در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرند که شامل تفکر انتقادی می‌شود – مانند نحوه برخورد با قطار و رسیدن به مقصد – و مطمئناً به آنها مسئولیت و اطمینان بیشتری می‌دهد. خود در طول زندگی روزمره (و شاید اتکای بیشتر به خود!).

آیا دلتنگی یک مسئله است؟ پس از تلاش برای تکمیل موارد به زبان دیگر، نه! به نظر می رسد که فرزند شما روی بودجه بندی تمرکز نکرده است. آیا برای تحصیل در خارج از کشور پس انداز دارند؟

تحصیل در کالج در خارج از کشور

گذراندن دوره کالج در خارج از کشور

با بررسی عمیق‌تر این که چرا دانش‌آموزان ممکن است سال‌های دبیرستان خود را در خارج از کشور بگذرانند، بیایید عمیق‌تر بررسی کنیم که چرا ممکن است برای برخی از دانش‌آموزان مفید باشد که تحصیلات دانشگاهی خود را در خارج از کشور خود دنبال کنند.

هنجارهای مرسوم حکم می‌کنند که کلاس‌ها و فرصت‌های بیشتری برای تحصیل در خارج از کشور در طول سال‌های کالج در دسترس باشد، که معمولاً از سال‌های دوم یا حتی قبل از دبیرستان شروع می‌شود. شرکت‌هایی که به طور خاص طراحی شده‌اند برای کمک به این دانشجویان در انتقال به خارج از کشور پدید آمده‌اند – شرکت‌هایی که برای دانشجویان کالج در حال تحصیل در خارج از کشور خود طراحی شده‌اند و در طول تعطیلات تعطیلات آخر هفته را پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه، برای کسانی که به تحصیل در دانشگاه فکر می کنند، گزینه ها بی حد و حصر به نظر می رسند.

برای کسانی که قصد سفر به خارج از کشور خود را برای یک هدف خاص یا مکان خاص دارند، این مسیر به طور بالقوه می تواند بهترین انتخاب باشد. امیدواریم آینده فرصت های بیشتری برای دانش آموزان دبیرستانی فراهم کند. با این حال، به عنوان مثال، در سال 2015، وب سایت Go Overseas ده صفحه از فرصت های تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا را برای دانشجویان کالج به نمایش گذاشت (اینها فقط نمونه هایی بودند که در سایت ما فهرست شده بودند!) در حالی که گزینه های دانش آموزان دبیرستانی فقط در یک و نیم صفحه ذکر شده بود. از این رو، کسانی که برنامه های دقیقی برای آموزش بین المللی دارند، ممکن است این انتخاب را قابل تنظیم بیابند.

دسترسی به بورسیه ها و کمک های مالی قابل مدیریت تر می شود. مشابه برنامه های فراوان برای دانشجویان کالج در خارج از کشور، بورسیه های تحصیلی متعددی در دسترس است. برخی از آنها به رشته های تحصیلی خاص یا حتی منحصر به کالج های خارجی خاص اختصاص داده شده اند. صرف نظر از این، عاقلانه نیست که کسی که قصد رفتن به خارج از کشور را دارد حداقل به دنبال برخی از این موارد نباشد. دانش آموزان باید یک روز را برای تهیه درخواست های بورسیه اختصاص دهند – در صورت پیگیری مجدانه، می توانند کل هزینه را پوشش دهند. هزاران بورسیه تخصصی برای کمک به دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند وجود دارد. با کمال تعجب، تعداد زیادی از دانشجویان واقعاً برای این بورسیه ها درخواست نمی دهند (مسابقه کمتر از حد انتظار است!).

دانش آموزان می توانند در حین تحصیل در دبیرستان کار کنند. اگرچه بورسیه کمک قابل توجهی است، اما سفر پرهزینه است و گذراندن یک دوره در خارج از کشور می تواند از نظر مالی سخت باشد.

در طول تحصیلات دبیرستانی در خارج از کشور، زمان زیادی برای پس انداز یا جمع آوری کمک های مالی برای تحصیلات دانشگاهی در یک سرزمین خارجی وجود ندارد. در کالج، به خصوص اگر تصمیم برای مهاجرت از سال‌ها قبل گرفته شده باشد، کار صرفاً برای پس‌انداز ارزشمند است و استرس دانش‌آموزان و والدین آنها را هنگام رفتن به خارج کاهش می‌دهد. چگونه این کار را انجام دادم؟ سگ راه رفتن. از سنین جوانی در محله‌ام شغل کوچکی داشتم که سگ‌گردی می‌کردم و از گربه‌ها مراقبت می‌کردم. من روزانه چند دلار برای راه رفتن، مراقبت و غذا دادن به گربه ها درآمد داشتم. من تقریباً 5000 دلار در این مدت پس انداز کردم و توانستم طی چهار ماه راه خود را به ایتالیا و اروپا هموار کنم – و حتی به کمک خانواده ام هم نیاز نداشتم.

تحصیل در خارج از کشور باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود و زندگی دور از خانه را آسان تر می کند. این تجربه تحصیل در خارج از کشور بدون در نظر گرفتن سن در مهاجرت یا حمایت والدین، اعتماد به نفس را در فرد تقویت می کند. حتی وابسته ترین دانش آموزان نیز خود را در موقعیت هایی می یابند که نیاز به تفکر انتقادی و انعطاف پذیری دارد. سوار قطار اشتباهی شدی؟ وحشت نکنید! به مادرت زنگ نزن! در عوض، چالش برانگیز خواهد بود اما بدون شک بدون کمک خارجی قابل دستیابی است. استقلالی که دانش‌آموزان پس از غلبه بر این چالش‌ها به دست می‌آورند، اغلب حتی پس از بازگشت به خانه نیز ادامه می‌یابد. این بخشی از پدیده “شهروند جهانی” است که در خارج از کشور رخ می دهد – مردم کشور و فرهنگ خود را فراموش می کنند، همه و همه چیز را در آغوش می گیرند و به آنها احترام می گذارند.

تاکید بیشتر بر مزایای تحصیل در خارج از کشور. زمانی که در دانشگاه هستید، گاهی یک رشته انتخاب می شود و مسیر زندگی مشخص می شود. با این حال، تحصیل در خارج از کشور می تواند آینده حرفه ای دانشجو را به طور قابل توجهی تقویت کند. برای مثال، بسیاری ممکن است کاملاً از هدف زندگی خود مطمئن نباشند، اما بسیاری کاملاً مطمئن هستند که می‌خواهند پزشک شوند. این یک مغالطه این است که این افراد نمی توانند بر رفتن به خارج تمرکز کنند. من می گویم، مزخرف! وقتی صحبت از فرصت های تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان پیش از دوره پزشکی یا حتی دانشجویان ورزشکار می شود که به دنبال ادامه ورزش در خارج از کشور هستند، چطور! با افزایش علاقه به آموزش بین المللی، فرصت هایی در سرتاسر جهان باز می شود!

شبکه سازی و کارآموزی می تواند به اشتغال تبدیل شود. اگر فردی از هدف شغلی خود آگاه باشد (که برای دانشجویان بسیار بالاتر است)، تمایل بیشتری برای پیگیری آن در خارج از کشور دارد. دوره های کارآموزی روشی باورنکردنی برای افراد برای به دست آوردن تجربه دنیای واقعی در حوزه مورد علاقه خود، همچنین ابزاری برای کسب تجربه بین المللی شناخته شده (و معتبر) فراتر از یک دوره واحد در خارج از کشور است. بسیاری از دانشجویان FIT که در فلورانس ایتالیا تحصیل می کنند، دوره های کارآموزی دارند که از آنها می خواهد در تابستان در آنجا کار کنند یا حتی پیشنهادهای شغلی برای آینده خود به آنها پیشنهاد می دهند. ناگهان به دلیل تحصیل به خارج از کشور و مهاجرت برای تحصیل، شغل دانشجویان می تواند باشد بین المللی و جذاب! در واقع، هر زمان زمان خوبی برای تحصیل در خارج از کشور است!

صرف نظر از اینکه چه زمانی یک فرد تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرد، نتیجه یک دوره باورنکردنی در زندگی او خواهد بود و نحوه درک دانشجو از جهان را شکل می دهد. سفر برای درک فرهنگ ها، زبان ها و مردم مختلف ضروری است. راستش را بخواهید، این شماره ما به سال 2015 برمی گردد – به همین دلیل است که بسیاری از مردم از یاد گرفتن این که ما همه یکسان هستیم، همه انسان ها، همه دوست داشتنی و مراقبت از خانواده و دوستانمان خودداری می کنند.

بیشتر بدانیم: چگونه اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت را اخذ کنیم؟

بیشتر بدانیم: شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آلمان

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره مهاجرت کاری

بیشتر بخوانیم: تحصیل در کانادا

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
15 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.