تحصیل در خارج از کشور، در دبیرستان بهتر است یا دانشکده؟

در خارج از کشور، تحصیل در دبیرستان بهتر است یا دانشکده ؟
1
(1)

اگرچه گذراندن دوره کالج در خارج از کشور در بعضی از مدارس تقریباً عادی شده است، اما تحصیلات دبیرستان در خارج از کشور در آستانه  عادی شدن است و سوالاتی از این دست را ایجاد می کند:

  • آیا تحصیل در خارج از کشور، برنامه های دبیرستان را به هم می زند؟
  • برنامه های کالج را چطور؟
  • آیا دانشجویی می تواند در خارج از کشور در یک تخصص خاص مانند پیش پزشکی تحصیل کند؟
  • آیا آن‌ها می توانند حین ورزش حرفه ای در خارج از کشور نیز تحصیل کنند؟

اما گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور همچنان یک فرصت مفید تلقی می شود. از بین همه این سؤالات، یکی از بزرگترین تصمیمات این است که چه زمانی. آیا باید دوره دبیرستان را در خارج از کشور بگذرانید یا دوره کالج را ؟ در اینجا اطلاعات مفصلی برای کمک به هدایت روند تصمیم گیری ارائه شده است:

گذراندن دوره دبیرستان در مقابل کالج در خارج از کشور

قبل از بررسی موارد گوناگون، بیایید گذراندن دوره دبیرستان در مقابل کالج در خارج از کشور را با هم مقایسه کنیم.

گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور

گذراندن دوره کالج در خارج از کشور

منظره اجتماعی برای نوجوانان اروپایی و آمریکایی به شدت متفاوت است. منظره اجتماعی برای دانشجویان بسیار قابل مقایسه است.
انتقال اعتبارات دشوارتر خواهد بود (مگر اینکه شما دانشجوی IB باشید یا به یک مدرسه دوستانه در خارج از کشور بروید). بیشتر موسسات دانشگاهی دارای سیستم هایی برای انتقال اعتبار در محل هستند.
این یک پرش بزرگتر برای اکثر دانشجویان و آزمایش بزرگتر استقلال آنها است. دانشجویان کالج قبلاً به خواست خود و به راحتی از آنجا خارج می شدند.
احتمال دارد که به یادگیری یک زبان خارجی بپردازید. فرصت های بیشتری برای سطوح مختلف وجود دارد.
شما بر روی برنامه های کالج خود پافشاری می کنید شما بر روی برنامه های کاری خود پافشاری می کنید
در نظر گرفتن هزینه کمتر برای دانش آموز دبیرستانی اگر با تاخیر وارد کالج  شوید، باید زمان بیشتری برای تحصیل در خارج از کشور در نظر بگیرید.
اگر قصد تحصیل در کالجی خارج از کشور یا حضور در دانشگاه خارجی دارید، عالی است چنانچه می خواهید یک حرفه بین المللی را راه اندازی کرده و یا به خارج از کشور مهاجرت کنید، عالی است.

بیشتر بخوانیم: تحصیل در کانادا

گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور

گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور

گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور همچنان یک فرصت مفید تلقی می شود.

در گذشته، سیستم آموزشی ایالات متحده در مورد “تحصیلات خوب”، سختگیرانه عمل می‌کردند و تحصیلات خوب به معنای دوازده سال حضور در مدرسه ، سپس دانشگاه و بعد از فارغ التحصیلی، داشتن شغل بود. اکنون با محبوبیت کسب و کار و ارتباطات بین المللی و اینترنتی، تجربه بین المللی در آموزش و پرورش امری حائز اهمیت است. این امر به چه معناست؟ افراد زیادی در آموزش و پرورش درک می کنند که بعضی اوقات دانش آموزان دبیرستانی در خارج از کلاس درس و یا در کلاس درسی واقع در کشوری دیگر اطلاعات بیشتری کسب می کنند. دلایل زیر نشان می دهد که چرا گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور ممکن است بهترین تصمیم شما باشد:

1. به احتمال زیاد برای ایجاد زندگی در سفر

بیایید این  مورد را به سادگی بیان کنیم:

جوانی که مسافرت را شروع می کند، یک شهروند بین المللی محسوب شده و بیشتر از کسانی که در وطن خود هستند و یا در آینده قصد مهاجرت دارند، به فرهنگ های دنیا احترام می گذارد. گذراندن دوره دبیرستان در خارج از کشور قطعاً به تشکیلات بیشتری نسبت به کالج دانشجویی نیاز دارد، زیرا همچنان به عنوان یک شیوه آموزشی در سیستم ایالات متحده در حال توسعه است. اما نتیجه سفر و زندگی یک نوجوان در یک کشور دیگر، تجربیات بی نظیر و منحصربفردی را نسبت به سایرین برای دانش آموزان به همراه خواهد داشت.

2. یادگیری یک زبان آسان تر است

این یک واقعیت است که هرچه فرد جوان تر باشد، یادگیری زبان جدید آسان تر است.

مطالعاتی صورت گرفته است كه نشان می دهند دانش آموزان دو زبانه جوانتر که شروع به یادگیری زبان دیگری – خصوصاً قبل از بلوغ – می كنند، ماده ی خاکستری بیشتری را در مغز خود به دست می آورند. تحصیل در خارج از کشور باعث می شود تا دانش آموزان در ملاقات با افراد بومی، غرق زبان دیگری شوند و به جای کتاب‌های گرامر، آنها می توانند زبان دوم را سریع تر یاد بگیرند.

3. دانش آموزان دبیرستانی معمولاً هزینه شخصی کمتری دارند

در دبیرستان، بیشتر دانش آموزان هنوز در خانه زندگی می کنند و پولی برای پرداخت هزینه یک نیمسال تحصیلی در خارج از کشور ندارند. در دبیرستان، معمولاً دانش آموز به کمک والدین نیاز دارد، مگر اینکه وی مدتی صاحب شغل بوده و یا بتواند بورسیه تحصیلی دریافت کند. با این حال، دانشجویان کالج معمولاً اقساط وام، اجاره و وام خودرو را باید پرداخت کنند – و پس انداز پول برای هزینه یک ترم بسیار دشوار است.

4. از برنامه های کالج به بعد، ایستادگی و پافشاری را شروع کنید

اگرچه این نباید دلیل اصلی رفتن به خارج از کشور در دوران دبیرستان باشد، اگر دانشجویی قبلاً یک ترم در خارج از کشور گذرانده باشد، آن‌ها در صدر برنامه های کاربردی قرار می گیرند.

درصد دانش آموزان آمریکایی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، تنها یک درصد از کل جمعیت ایالات متحده است. برای مثال در سال 2010 تنها 2000 دانش آموز دبیرستانی آمریکایی به خارج از کشور رفتند. حالا پس از مسافرت و زندگی در خارج از کشور به عنوان دانش آموز و بعداً به عنوان مهاجر، دیدگاه من تغییر کرده است؛ اگر من می توانستم دبیرستان و دانشگاه را دوباره به روشی متفاوت بگذرانم، مطمئناً چنین کاری می کردم.

در حال حاضر، من ناظر حرفه‌ای برنامه‌های کاربردی یک دانشگاه محلی نیستم، اما تقریباً می‌توانم این را تضمین کنم: اگر دانشجویی داشتم که مقاله کالج خود را در زمینه خدمات داوطلبانه خود در درایو غذای محلی می‌نوشت، فکر می کردم علت فوق‌العاده ای بوده و آن‌ها علاقه خود را برای کمک به جامعه نشان می‌دادند که برنامه‌های بسیاری با این ویژگی‌ها وجود خواهد داشت. اگر برنامه بعدی مربوط به شخصی باشد که برای یک ترم در خارج از کشور در آفریقای جنوبی تحصیل کرده و نظرات کامل و جالبی در مورد کشور خود، کلیشه های آمریکا و آموزش کلی جهان داشته باشد، من مطمئن می‌شوم که دانش آموز توجه مثبت بیشتری را به خود جلب می کند.

بیشتر بدانیم: چگونه اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت را اخذ کنیم؟

5- پتانسیل تغییر اهداف و جهت گیری فردی

وقتی می‌توان دوره دبیرستان را در خارج از کشور گذراند، چشم انداز زندگی “رویای آمریکایی” تحصیل در دانشگاه و شغل خوب منحرف می شود – زیرا این دانش آموزان با افراد زیادی ملاقات می کنند که آن مسیر را در زندگی طی نکرده اند و به همان اندازه موفق بوده اند. آن‌ها حتی با افرادی ملاقات می کنند که دیدگاهشان را در مورد آموزش، فرهنگ، عقایدشان در سیاست (یا شاید حتی شکل دادن آن‌ها)، محیط پیرامون و اهداف زندگی تغییر دهند.

دانش آموزان پس از بازگشت از خارج از کشور در دوران دبیرستان و قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می‌خواهند به دانشگاه بروند یا نه، می‌توانند به دانشگاه نروند، یا که بخواهند از طریق یک برنامه ثبت نام مستقیم در یک کشور دیگر به دانشگاه بروند، یا حتی بخواهند یک سال از درس فاصله بگیرند (والدین، نگران نباشید این واقعاً ایده خوبی است).

نکته دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که اکثر دانشجویان دنیا بدهی‌های سرسام آور دانشجویان آمریکایی را ندارند و وقتی یک دانشجوی آمریکایی راجع به هزینه ها و پرداخت های ماهانه خود با دوستان بین المللی اش صحبت می کند، بسیاری از آنها شوک زده می شوند. داشتن هزاران دلار بدهی در سایر نقاط دنیا امری عادی نیست – با این وجود بسیاری از دانشجویان به اندازه دانش آموزان ایالات متحده از امکانات تحصیل بهره مند می شوند.

6. دانشجویان با سفر بین المللی استقلال کسب می کنند

این داستان همیشه یکسان است – “وقتی فرزند من به کالج می رود، پس از آن باید یاد بگیرند که لباس‌هایش را خودش بشوید!”

اگرچه برخی در دوران دبیرستان تجربه استقلال بیشتری نسبت به سایرین دارند، اما عامل اصلی آن این جاست؛ اگر یک نوجوان در کشور دیگری بدون والدین خود تحصیل کند، قبل از دانشگاه، مستقل خواهد شد. دانش آموزان برای عادت کردن به این آزادی جدید به کمی وقت نیاز دارند، و گاهی اوقات دور بودن از خانه دشوار است و ممکن است دانش آموزان مجبور شوند که بر دلتنگی خود غلبه کنند و والدین باید درک کنند که ممکن است اوضاع برای آن‌ها کمی ناراحت کننده باشد!

با این حال، این دانشجویان در شرایطی قرار می‌گیرند که شامل تفکر انتقادی است – مانند نحوه برخورد با قطار و رسیدن به مقصد خود – و قطعاً مسئولیت بیشتری به آن‌ها می دهد – مانند شستن لباس‌های خود و شاید حتی آشپزی! صرف نظر از تجربه ای که دارند، آن‌ها با احترام بیشتری نسبت به محیط اطراف خود به خانه بر می گردند و احساس می کنند که در طول زندگی روزانه خود باید مسئولیت بیشتری داشته باشند (و اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت!)

آیا کمرویی یک مشکل است؟ بعد از تلاش برای تکمیل موارد به زبان دیگری، خیر! هنگامی که آن‌ها دوباره به خانه بر می‌گردند، صحبت کردن به زبان انگلیسی راحت‌تر خواهد بود! به نظر نمی رسد که فرزند شما تمرکز خود را روی بودجه گذاشته باشد. آیا آن‌ها پس اندازی برای تحصیل در خارج از کشور دارند؟

گذراندن دوره کالج در خارج از کشور

گذراندن دوره کالج در خارج از کشور

پس از نگاهی عمیق به برخی از دلایلی که دانش آموزان باید دوره دبیرستان را در خارج از کشور بگذرانند، اجازه دهید نگاهی عمیق تر بر این موضوع بیندازیم که چرا بهتر است برخی دانش آموزان تحصیلات کالج خود را در در خارج از کشور بگذرانند.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره مهاجرت کاری

1. نرمال: کلاس ها و شرکت های بیشتری در دسترس هستند

افکار مربوط به رفتن به خارج از کشور در کالج معمولاً در سالهای دوم یا قبل تر آغاز می شود.

شرکت هایی برای دانش آموزان در این گروه سنی ایجاد شده اند تا بتوانند در انتقال آن‌ها به خارج از کشور کمک کنند – شرکت هایی نیز به طور ویژه برای دانشجویان کالجی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، وجود دارند که به آنها در تعطلات سفر آخر هفته کمک می کنند. به همین دلیل اگر در کالج تحصیل کنید، گزینه های نامحدود به نظر می رسند.

اگر به فکر عزیمت به خارج از کشور برای یک هدف یا مکان خاص هستید، این امر ممکن است بهترین گزینه شما باشد. امیدوارم در آینده فرصت بیشتری برای کسانی که در دبیرستان تحصیل می کنند وجود داشته باشد. اما ، برای مثال، در سال 2015 در وب سایت Go Overseas، ما ده صفحه تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان کالج در ایتالیا داریم (و اینها فقط موارد ذکر شده در سایت ما هستند!). برای دانش آموزان دبیرستان فقط یک صفحه و نیم ذکر شده است. بنابراین، برای کسانی که دارای برنامه تفصیلی تحصیل در خارج از کشور هستند، ممکن است این گزینه گزینه قابل تنظیم باشد.

2. بدست آوردن بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی آسان تر است

دقیقاً مانند اینکه تعداد زیادی برنامه برای رفتن به خارج از کشور در کالج وجود دارد، بورسیه های تحصیلی زیادی نیز وجود دارد.

بعضی اوقات آن‌ها به یک رشته اصلی اختصاص داده می شوند، گاهی اوقات حتی در برخی کالج های خاص، بورس‌های تحصیلی مشخصی برای تحصیل در خارج از کشور دارند؛ اما صرف‌نظر از آن، احمقانه است که اگر کسی بخواهد به خارج از کشور برود و حداقل برخی از این موارد را درخواست نکند. دانش آموزان باید یک روز را برای تهیه پیش نویس درخواست بورسیه های تحصیلی برنامه ریزی کنند –  اگر به اندازه کافی کار کرده باشند، می‌توانند کل هزینه را پرداخت کنند؛ هزاران بورسیه تحصیلی ویژه برای کمک به دانشجویان تحصیل در خارج از کشور وجود دارد. تقریبا دانش آموزان زیادی برای این بورسیه ها اقدام نمی کنند (رقابت شما کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید!)

3. دانش آموزان می توانند حین تحصیل در دبیرستان، کار کنند

اگرچه بورسیه های تحصیلی کمک بزرگی است، اما مسافرت پر هزینه است و گذراندن یک ترم هزینه بر می‌باشد.

وقتی دوره دبیرستان را در خارج از کشور می گذرانید، زمان زیادی برای پس انداز یا جمع آوری کمک‌های مالی برای تحصیل در خارج از کشور ندارید. در کالج، به خصوص اگر تصمیم مهاجرت از سال های قبل گرفته شده باشد، کار کردن صرفا برای پس انداز پول، ارزشمند است و استرس رفتن به خارج از کشور را برای دانشجویان و والدینشان بسیار کمتر خواهد کرد. چگونه این کار را کردم؟ سگ گردانی. از سنین کودکی، در محله خود یک شغل کوچک داشتم. روزانه چند دلار برای سگ گردانی، و مراقبت و تغذیه گربه دریافت می کردم. تقریباً 5000 دلار در طول این زمان جمع کردم و توانستم طی چهار ماه راه خود را در ایتالیا و اروپا باز کنم – و حتی به کمک خانواده ام نیاز ندارم.

بیشتر بدانیم: شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آلمان

4. ترک مستقل تر و آسان تر خانه

تحصیل در خارج از کشور تجربه‌ای است که فارغ از سن مهاجرت و حمایت والدین، اعتماد به نفس یک فرد را افزایش می دهد. حتی وابسته ترین دانش آموزان خود را در موقعیت هایی می بینند که در آن به تفکر و پشتکار نیاز دارند. سوار قطار اشتباه می شوید؟ نترسید! با مادر خود تماس نگیرید! درعوض، این شرایط دشوار خواهد بود، اما مطمئناً بدون کمک بیرونی قابل دستیابی است. استقلالی که دانش آموزان پس از برطرف شدن این درگیری ها به دست می آورند، معمولاً پس از بازگشت به خانه ادامه خواهند یافت. این بخشی از پدیده “شهروند بین المللی جهان” است که در خارج از کشور اتفاق می افتد – افراد کشور و فرهنگ خود را فراموش می کنند و همه آنها را دوست دارند و به آن‌ها احترام می گذارند.

5. تمرکز بیشتر بر مزایای تحصیل در خارج از کشور

هنگام تحصیل در کالج، گاهی اوقات یک رشته اصلی تأیید شده و مسیر زندگی ترسیم می شود و این امکان وجود دارد که تجربه تحصیل در خارج از کشور، آینده حرفه ای دانشجو را تقویت نماید. به عنوان مثال، اگرچه بسیاری از هدف خود در زندگی آگاه نیستند، اما افراد زیادی نیز وجود دارند که کاملاً مطمئن هستند که می خواهند پزشک شوند. این دروغ است که این افراد متمرکز نمی توانند به خارج از کشور بروند. من می گویم، چرت و پرت است! در مورد فرصت های تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان پیش پزشکی، یا حتی دانش آموزان ورزشکار که به دنبال ادامه ورزش در حین عزیمت به خارج از کشور هستند، چطور! با هجوم علاقه به تحصیلات در خارج از کشور، فرصت هایی در سراسر جهان بوجود می آید!

6. ارتباطات و انترنی می تواند به اشتغال تبدیل شود

اگر فرد از هدف حرفه خود آگاه باشد (که برای دانشجویان دانشگاه به مراتب بیشتر است)، آمادگی بیشتری برای دنبال کردن آن در خارج از کشور دارد. انترنی روشی شگفت انگیز برای کسب تجربه واقعی در زمینه مورد علاقه افراد است، همچنین راهی برای کسب تجربه بین المللی (و معتبر) است که می تواند فراتر از یک ترم در خارج از کشور باشد. بسیاری از دانشجویان FIT در خارج از کشور در فلورانس ایتالیا دارای دوره های انترنی هستند که از آنها می خواهند که تابستان در آنجا کار کنند و یا حتی برای آینده، به آنها پیشنهاد کاری می دهند. ناگهان به دلیل تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی، شغل دانشجویان می تواند بین المللی و جالب باشد! اما واقعا، هر زمانی برای تحصیل خارج از کشور خوب است!

صرف نظر از زمانی که فرد تصمیم به تحصیل در خارج از کشور خواهد گرفت، نتیجه یک زمان باورنکردنی در زندگی خواهد بود و به شیوه ای که دانش آموز دنیا را می بیند، شکل خواهد داد. سفر برای درک فرهنگ ها، زبان ها و افراد مختلف ضروری است. به راستی، این مشکل ما در سال 2015 است – به همین دلیل بسیاری از افراد از یادگیری این که همه ما یکسان هستیم، همه انسان هستیم، همه عاشق مراقبت از خانواده و دوستانمان هستیم، امتناع می ورزند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 1 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید