سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

25 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

25 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

رفتن به خارج از کشور برای تحصیل صرفاً برای سفر به یک کشور دور برای اهداف تحصیلی نیست. در این مقاله، ما 25 دلیل قانع کننده برای تحصیل در خارج از کشور و مزایای آن را برجسته خواهیم کرد. برای کسانی که تحصیل در کشورهای خارجی را تجربه کرده‌اند، دلایل معتبر اضافی خود را با خیال راحت به اشتراک بگذارید و اگر با این لیست موافق هستید، با ما به‌روز باشید.

تقویت رزومه شما (CV)

زندگی در سطح بین المللی تأثیر عمیقی دارد و تحسین کارفرمایان بالقوه را به همراه دارد و تجارب بین فرهنگی و سازگاری شما را به نمایش می گذارد. جفت کردن کسب مهارت با حوزه تحصیلی شما در یک کشور جدید بسیار سودمند است.

بهبود مهارت زبان

آن زبان های خارجی را که در مدرسه خواندید به خاطر دارید؟ خوب، اکنون زمان تقویت بیشتر آنها است. شرکت در کلاس های زبان در کشوری دیگر می تواند درهایی را برای آشنایی با افراد جدید باز کند.

زندگی در خارج از کشور تجربه ای متفاوت از تعطیلات است

این چیزی بیش از یک سفر موقت به یک کشور است. این یک تجربه طولانی مدت شما بینش های محلی را در مورد بهترین مکان های قهوه یاد خواهید گرفت، خطرات بالقوه ای را که گردشگران با آن مواجه هستند، و مهمتر از همه، نحوه غوطه ور شدن بهتر در شهر را درک خواهید کرد.

ملاقات با طیف متنوعی از مردم

با طیف متنوعی از افراد ملاقات خواهید کرد.

درک افراد مختلف نه تنها به پرورش مهارت‌های شما کمک می‌کند، بلکه بینش عمیق‌تری نسبت به دیگران، به‌ویژه آن‌هایی که فرهنگ‌های متنوعی دارند، ارائه می‌کند.

شما دوستان مادام العمر پیدا خواهید کرد

ممکن است با هرکسی که ملاقات می کنید کلیک نکنید، اما این شانس وجود دارد که حداقل یک دوست مادام العمر پیدا کنید (اگر دوستی خود را حفظ کنید). به اشتراک گذاری تجربیات تحصیلی بین المللی یک راه عالی برای ارتباط با دانشجویان جدید است.

غذاهای جدید و شگفت انگیز را کشف کنید

با غذاهایی مانند پائلا، پوتین، پیروگی، شاکشوکا، شاورما، کیمچی، کاتسودون و باقلوا آشنا خواهید شد (در صورت لزوم از امتحان آنها صرف نظر کنید).

تنوع آموزشی – افرادی که در خارج از کشور تحصیل می کنند اغلب با روش های آموزشی جدید مواجه می شوند.

خود را به چالش بکشید و استقلال ایجاد کنید

تحصیل و زندگی در خارج از کشور نیاز به تصمیم گیری مستقل و اتکا به خود دارد.

مهاجرت را به عنوان یک چالش هیجان انگیز به جای چیزی ترسناک ببینید – این یک آزمون نهایی اعتماد به نفس است.

وقتی به خانه خود بر می گردید در کشور، به اعتبار کمتری از دیگران نیاز خواهید داشت و احساس مسئولیت پذیری بالاتری خواهید داشت.

شما درک عمیق تری از فرهنگ های مختلف به دست خواهید آورد.

فرهنگ کشور خود را از منظری جدید مشاهده کنید – زندگی در یک کشور دیگر می تواند دیدگاه شما را تغییر دهد و به شما کمک کند تا دیدگاه خود را به جای پذیرش هنجارهای تعریف شده در کشور خود تقویت کنید.

درباره خودتان بیشتر بیاموزید – قرار گرفتن در یک محیط کاملاً جدید به شما کمک می کند تا بفهمید در چه چیزی خوب هستید و در چه چیزی نیستید. اینها تجربیاتی هستند که می توانید در طول سفر تحصیلی خود در خارج از کشور تجربه کنید.

رشد شخصی – با جهش به ناشناخته ها، به سرعت از نوجوانی به بزرگسالی گذر می کنید.

شما مجبور خواهید شد از خود دفاع کنید، غذای خود را بخرید و لباس های خود را بشویید. با این حال، این همه در نهایت ارزش آن را دارد.

تجربیات زندگی در انتظار شماست.

تجارب زندگی به دست خواهید آورد.

تحصیل در خارج از کشور هدف نهایی کسب تجربیات زندگی را فراهم می کند.

شما یاد خواهید گرفت که زندگی خود را سازماندهی کنید، با موقعیت های غیرمنتظره سازگار شوید و مستقل و خودکفا شوید.

شما خودجوش و ماجراجو خواهید شد.

هزاران مایل دور از خانه، تجربیات ناگهانی و ماجراجویانه را به شما معرفی می‌کند و ذهن شما را برای پذیرش تجربیات و دیدگاه‌های جدید گسترش می‌دهد.

یادگیری قدردانی از چیزهای کوچکتر تحصیل در خارج از کشور اغلب به معنای داشتن دارایی کمتر از یک دانش آموز معمولی است و دور بودن از خانه می تواند باعث شود که راحتی هایی را که بدیهی می دانستید از دست بدهید. اکنون می توانید قدر چیزهای زیادی را بدانید، از آشپزی والدینتان گرفته تا آزادی انتخاب دو جفت کفش.

کسب ذهنیت جهانی چه در حال کار کردن، چه درس خواندن یا بازی کردن، می‌توانید از دیدگاه جهانی جدید خود برای پشتیبانی از استدلال‌هایتان، اطلاع‌رسانی به باورهایتان و هدایت تلاش‌های آینده‌تان استفاده کنید.

از تخفیف های دانشجویی بین المللی استفاده کنید

تخفیف های دانشجویی همیشه سرگرم کننده است و زمانی که به آن می رسید آن کمی پول نقد اضافی را در یک فروشگاه جدید خرج کنید، شادی بیشتر می شود (سلب مسئولیت: همه آن را در یک مکان خرج نکنید).

تجربه های فراموش نشدنی خواهید داشت

حتی اگر دوستانتان در کشورتان از شنیدن تجربیات تحصیل در خارج از کشور خسته شوند (که ممکن است)، این تجربیات تا مدت ها پس از پایان تحصیلتان با شما باقی خواهند ماند.

قدردانی بیشتری نسبت به خانه و خانواده خود خواهید داشت.

شما بیشتر قدردان خانه و خانواده خود خواهید شد.

هر خاطره ای از مشاجرات والدین و رقابت های خواهر و برادر در مقایسه با خاطرات شگفت انگیزی که در حین تحصیل در خارج از کشور ایجاد خواهید کرد، در پس زمینه محو خواهد شد. علاوه بر این، آنها همچنین این شانس را خواهند داشت که برخی از رفتارهای نه چندان جذاب شما را فراموش کنند. وقتی برگردید، این روابط قوی تر می شوند.

بودجه دانشجویان بین‌المللی در حال رایج‌تر شدن است

قرار نیست هنگام تحصیل در خارج از کشور دچار مشکل شوید زیرا بسیاری از موسسات و سازمان های دولتی به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند.

هزینه های تحصیلی کمتری خواهید داشت

این بستگی به کشوری دارد که برای تحصیل در آن انتخاب می‌کنید، اما اگر فرصت‌هایی در بسیاری از مناطق اروپا، آسیا و آمریکای لاتین پیدا کردید، می‌توانید بدون پرداخت شهریه گزاف در یک دانشگاه معتبر شرکت کنید.

از اوقات فراغت خود برای اکتشاف استفاده خواهید کرد

هنگام تحصیل در خارج از کشور، زمان آزاد زیادی برای کاوش خواهید داشت. چه وقت خود را صرف بازدید از مکان های دیدنی، امتحان غذاهای جدید یا خرید از فروشگاه های محلی می کنید، این بهتر از پیمایش در فید فیسبوک شماست.

شما چشم انداز شغلی بین المللی خود را افزایش می دهید

در حالی که همیشه می توانید پس از اتمام تحصیلات خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی به خانه بازگردید، بسیاری از افراد اقامت و درخواست ویزای کار را انتخاب می کنند. حتی اگر تصمیم دارید به خانه برگردید یا در جای دیگری کار کنید، داشتن تجربه تحصیلی بین المللی برای کارفرمایان بسیار جذاب است.

چاشنی زندگی تنوع است. این ممکن است مانند چیزی باشد که پدرتان هنگام انتخاب یک کیسه چیپس با طعمی متفاوت در سوپرمارکت می گوید، اما این حقیقت دارد. تغییر، تنوع و تجربیات جدید به زندگی ارزش می بخشد. این سه عنصر را از طریق تحصیل در خارج از کشور به زندگی خود تزریق کنید.

بیشتر بخوانیم: چگونه اقامت اروپا را اخذ کنیم؟

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
15 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.