25 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

25 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور
3
(2)

نه اینکه شما برای پرواز به کشوری دوردست جهت تحصیل در سطح جهانی نیاز به دلیل داشته باشید، اما اگر همچنان متقاعد نشده‌اید، ما در این مقاله به 25 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی اشاره می‌کنیم و شمایی که در خارج از کشور تحصیل‌کرده‌اید، اگر دلیل موجه دیگری در رابطه با این موضوع می‌شناسید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و چنانچه با این لیست موافق هستید ما را در جریان قرار دهید.

فهرست

رزومه (CV) شمارا قوی‌تر می‌کند

داشتن تجربه زندگی در سطح بین‌المللی، جلوه بسیار خوبی نزد کارفرمایان دارد و نشان می‌دهد که شما تجربه برخورد با افراد از فرهنگ‌های مختلف را داشته و سازش‌پذیری بالایی دارید. اگر شما بتوانید هم‌زمان با کسب مهارت برای به دست آوردن شغل مناسب با رشته فارغ‌التحصیلی‌تان، کشور جدیدی را پیدا کنید، بسیار عالی خواهد بود.

مهارت‌های زبانی شما تقویت می‌شود

زبان‌های خارجی‌ای را که در مدرسه آموزش‌دیده‌اید به یاد می‌آورید؟

نه، من هم همین‌طور. آن زبان‌ها را با رفتن به خارج از کشور، تقویت کنید. احتمالاً اینکه چقدر به یاد می‌آورید، ممکن است شمارا متعجب کند. با گذراندن کلاس‌های زبان اضافی در آن کشور، امکان ملاقات با افراد جدید برایتان فراهم خواهد شد.

زندگی کردن در یک کشور خارجی با گذراندن تعطیلات در آن کشور کاملاً متفاوت است

در حقیقت، شما از جایی که می‌خواهید به مدت طولانی تحصیل کنید، تجربه کسب خواهید کرد؛ اطلاعات محلی در مورد اینکه کجا بهترین قهوه را دارد، چه خطرهایی گردشگران را تهدید می‌کند و اینکه چطور می‌توانید شهر خود را بهتر بشناسید، به دست خواهید آورد.

با طیف متنوعی از افراد ملاقات خواهید کرد

با طیف متنوعی از افراد ملاقات خواهید کرد.

آشنایی با افراد مختلف، نه‌تنها به شما در پرورش مهارت‌هایتان کمک می‌کند، بلکه به شما اطلاعات عمیق‌تری در مورد افراد دیگر خصوصاً آن‌هایی که فرهنگ متفاوتی دارند، می‌دهد.

دوستان مادام‌العمر پیدا خواهید کرد

شما ممکن است از هرکسی که با او آشنا می‌شوید خوشتان نیاید

اما این شانس را خواهید داشت که حداقل یک دوست مادام‌العمر پیدا کنید (اگر روابط دوستی خود را به‌خوبی نگه می‌دارید). اشتراک گذاشتن تجربیات تحصیلی بین‌المللی، روشی عالی برای ارتباط برقرار کردن با دانشجویان جدید است.

غذاهای جدید و شگفت‌انگیز کشف خواهید کرد

با غذاهایی نظیر پااِلا، پوتین، دلمه پیروگی، شنیسل، شاورما، چیمی چانگا، کاتسودون، بوبوتی و باقلوا آشنا خواهید شد (در صورت لزوم می‌توانید نخورید).

به‌طور متفاوتی تحصیل‌کرده و آموزش می‌بینید

اغلب افرادی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، با روش‌های آموزشی جدیدی آشنا می‌شوند.

این موضوع ممکن است کمی دلهره‌آور باشد اما ذهن شمارا نسبت به روش‌های آموزشی جدید باز می‌کند.

بیشتر بخوانیم: چگونه اقامت اروپا را اخذ کنیم؟

فرد مستقلی خواهید شد

تحصیل وزندگی در خارج از کشور مستلزم داشتن استقلال بدون امنیت و آسایش‌خانه‌تان است.

به این موضوع به‌عنوان یک چالش هیجان‌انگیز نگاه کنید (نه صرفاً موضوعی ترسناک)

به خودباوری خواهید رسید

مهاجرت به خارج از کشور، آخرین آزمون اعتمادبه‌نفس شماست.

زمانی که به کشور خود بازمی‌گردید، نیاز کمتری به دیگران داشته و مسئولیت‌پذیری بیشتری نسبت به خودتان خواهید داشت.

دانش بیشتری در رابطه بافرهنگ‌های متفاوت کسب خواهید کرد

حساسیت فرهنگی تنها ویژگی‌ای نیست که ممکن است سیاستمداران متهم به فقدانش بشوند، بلکه احتمالاً دارد زمانی که در حال تحصیل در خارج از کشور هستید، شما نیز به آن دچار شوید.

فرهنگ کشور خود را از دریچه جدیدی نظاره کنید

این طبیعی است که فرهنگ خود را کامل‌ترین بدانید، اما زندگی کردن در کشوری دیگر، می‌تواند به تغییر دیدگاه شما نسبت به فرهنگ کشورتان کمک کند و این امکان را به شما می‌دهد که دیدگاه خود را پرورش دهید نه اینکه به‌سادگی هرآن چه در کشورتان تعریف‌شده است را بپذیرید.

اطلاعات بیشتری در مورد خودتان به دست می‌آورید

قرار گرفتن در یک محیط کاملاً جدید، به شما در شناختن اینکه در انجام چه‌کارهایی مهارت دارید یا خیر، کمک می‌کند. این‌ها مواردی هستند که می‌توانند در طول تحصیل در خارج از کشور تجربه شوند.

رشد خواهید کرد

با جهش به سمت ناشناخته‌ها، به‌سرعت از دوران نوجوانی به بزرگ‌سالی وارد خواهید شد.

شما مجبور خواهید بود از خودتان دفاع کرده، غذاهای خودتان را خریداری کنید و لباس‌هایتان را بشویید، البته تمامی این‌ها ارزشش را دارد.

تجارب زندگی به دست خواهید آورد

تجارب زندگی به دست خواهید آورد.

یکی از اهداف نهایی برای تحصیل در خارج از کشور، به دست آوردن تجربیات زندگی است.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه زندگی خود را سازمان‌دهی کرده و آن را در یک چمدان خلاصه کنید، با موقعیت‌های پیش‌بینی‌نشده دست‌وپنجه نرم کنید و مستقل و خودکفا باشید.

خودجوش و ماجراجو می‌شوید

زمانی که هزاران مایل از خانه خود دور هستید، اتفاقات ناگهانی و ماجراجویانه تبدیل به دوستان شما خواهند شد. ذهن خود را به‌سوی تجربیات و دیدگاه‌های جدید بازکنید تا تفریح و سرگرمی در مسیر شما قرار گیرد.

شما خواهید آموخت که از چیزهای کوچک‌تر بیشتر قدردانی کنید

تحصیل در خارج از کشور معمولاً به این معنی است که دارایی شما حتی کمتر از یک دانشجوی متوسط ​​است و بیشتر دور بودن از خانه می‌تواند شمارا دلتنگ آسایش‌هایی که به شما اعطاشده بود، بکند. اکنون می‌توانید قدردان بسیاری از چیزها باشید؛ از آشپزی‌های والدینتان گرفته تا حق انتخابتان برای داشتن دو جفت کفش.

یک ذهنیت جهانی به دست می‌آورید

فرقی نمی‌کند زمان کار، درس خواندن یا بازی کردن باشد، درهرصورت شما قادر خواهید بود از دیدگاه جهانی جدید خود برای حمایت از استدلال‌هایتان، آگاهی دادن به باورهایتان و هدایت کردن آینده‌تان استفاده کنید.

از مزایای تخفیفات دانشجویان بین‌المللی استفاده خواهید کرد

تخفیفات دانشجویی همیشه سرگرم‌کننده‌اند اما زمانی که شما با این پول بامزه در یک فروشگاه جدید خرید می‌کنید، لذت آن صد برابر بیشتر می‌شود (رفع مسئولیت: تمامی آن را به یک‌باره خرج نکنید).

تجربه فراموش‌نشدنی برایتان خواهد بود

حتی اگر دوستانتان در کشور محل زندگی شما، از شنیدن تجربیات تحصیلی خارج از کشورتان خسته شوند (که خواهند شد)، اما این تجارب تا مدت‌ها پس از پایان تحصیل، همراه شما خواهند ماند.

شما بیشتر قدردان خانه و خانواده خود خواهید شد

شما بیشتر قدردان خانه و خانواده خود خواهید شد.

هر نوع خاطره از مشاجرات پدر و مادرتان و رقابت‌های خواهر و برادرانتان در مقابل خاطرات شگفت‌انگیزی که از آن‌ها دارید، کمرنگ خواهد شد. به همین ترتیب، آن‌ها فرصت خواهند داشت که برخی از رفتارهای نه‌چندان جذاب شمارا نیز فراموش کنند. زمانی که شما بازمی‌گردید، این روابط قوی‌تر خواهند شد.

بودجه دانشجویان بین‌المللی در حال رایج‌تر شدن است

شما قرار نیست با تحصیل در خارج از کشور بی‌پول شوید، زیرا مؤسسات و سازمان‌های دولتی بسیاری در حال ارائه دادن بورسیه به دانشجویان بین‌المللی هستند.

هزینه‌های تحصیلی کمتری خواهید داشت

این موضوع، البته به کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید بستگی دارد، اما اگر موقعیت‌هایی را در بسیاری از مناطق قاره اروپا، آسیا و آمریکای لاتین پیدا کنید، امکان تحصیل در یک دانشگاه معتبر بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های زیاد، برایتان فراهم خواهد بود.

از اوقات فراغت خود برای کاوش کردن، استفاده می‌کنید

هنگامی‌که در خارج از کشور تحصیل می‌کنید، مابین جلسات سخنرانی و آزمایشگاهی، اوقات فراغت زیادی جهت کاوش کردن برایتان فراهم می‌شود. شما اگر وقت خود را صرف بازدید از مکان‌های شاخص، خوردن غذاهای جدید یا خرید از فروشگاه‌های محلی بکنید، بهتر از آن خواهد بود که سرگرم صفحه فیس‌بوک خود شوید.

چشم‌انداز شغلی بین‌المللی خود را افزایش می‌دهید

درحالی‌که شما همیشه می‌توانید پس از اتمام تحصیل به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به خانه‌تان بازگردید، بسیاری از افراد تصمیم می‌گردند که بمانند و ویزای کاری درخواست کنند. حتی اگر شما به خانه بازگشته یا تصمیم بگیرید درجای دیگری مشغول به کار شوید، داشتن تجربه بین‌المللی از تحصیل در خارج از کشور، در نظر کارفرمایان بسیار مطلوب خواهد بود.

دلیل آخر: " تنوع چاشنی زندگی است"

این جمله ممکن است مانند گفته پدرتان باشد زمانی که در حال انتخاب چیپسی با طعم متفاوت از یک سوپرمارکت است؛ اما حقیقت دارد. تغییر، تنوع و تجربیات جدید، زندگی را ارزشمند می‌کنند. این سه مهم را با تحصیل در خارج از کشور، به زندگی‌تان وارد کنید.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید