15 جاذبه دیدنی مجارستان

15 جاذبه دیدنی مجارستان
5
(1)

خواه یک مکان تاریخی باشد، خواه شهرهای دل‌فریب یا تجربه‌های به یاد ماندنی در هوای آزاد، مجارستان از مکان‌های متعددی برخوردار است که در هر فصلی میزبان مسافران زیادی می‌­باشد. بهترین جاذبه‌های این کشور اروپای مرکزی را با راهنمایی ما کشف کنید و از 15 مکان دیدنی مجارستان چه قصد تحصیل در مجارستان را دارید و یا کار و مسافرت، حتما دیدن کنید.

دریاچه بالاتون

دریاچه بالاتون

بزرگ‌ترین دریاچه‌ی اروپای مرکزی ست و اغلب دریای مجارستان نامیده می‌شود. دریاچه‌ی بالاتون گزینه‌­های بسیاری برای دیدن و انجام دادن در اختیارمان می‌گذارد. به‌عنوان مکان دیدنی در ماه‌های تابستان شهرت دارد. این دریاچه، انجام ورزش‌های آبی و گردش پیرامون مرزهای شهر و روستاهای زیبا را به مسافران پیشنهاد می‌دهد. همچنین می‌­توانید از شراب منطقه‌ی بالاتون که از شش منطقه کوچک‌تر تولید کننده‌ی شراب تشکیل شده، لذت ببرید.

موزه روستای زنتندر اسکانزن

موزه روستای زنتندر اسکانزن موزه روستای زنتندر اسکانزن

نزدیک به شهر زنتندر این موزه‌ی رو باز ما را با روش زندگی سنتی آشنا می‌کند. این موزه که به شکل روستا ساخته شده است از خانه‌های بسیاری تشکیل شده که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد از معماری سنتی مجارستان وتنوع منطقه‌ای آن دیدن کنند. همچنین از نمایشگاه هنر فولکلور بازدید و درباره‌ی دکوراسیون داخلی وکشاورزی و … بیش‌تر یاد بگیرند. روستاییانِ ملبس به لباس‌های سنتی در ساختمان‌ها، صنایع دستی مانند سبد بافی عرضه می‌­کنند و کودکان زیادی در اطراف‌شان وجود دارد. همچنین می‌توانید از جشنواره‌های طول سال لذت ببرید، از جشن عید پاک گرفته تا جشنواره غاز و جشنواره شراب.

توکاج : منطقه‌ی تولید شراب

توکاج : منطقه ی تولید شراب

 مناطق تولید شراب بسیار خوبی را در مجارستان می‌توان یافت. اما توکاج یکی از شناخته شده‌ترین‌های این کشور است و برای بسیاری از شراب دوستان پیشنهاد لذت بخش دارد. خواستگاه توکاج Tokaji Aszu  (یک شراب شیرین دسر) این منطقه برای شراب سفید و مناظر زیبایش پر آوازه است.

Pecs

شهر پیس مجارستان

این شهر کهن با آب و هوای ملایمی که دارد، میزبان هیاهوهای اجتماعی‌ا­ست و کارها و چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن به شما ارائه می‌کند. آرامگاه نخستین مسیحیان، کلیسای جامع Pécs و مسجد پاشا قاضی کاظم که توسط ترک‌ها در دوران امپراطوری عثمانی ساخته شد و حالا به عنوان کلیسای کاتولیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، جزء چند مصداق از جاذبه‌های فوق‌العاده این شهر محسوب می‌شوند.

بیشتر بدانیم: آیا گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان آسان است؟

هولوکو

شهر هولوکو مجارستان

مردم پالوک اقلیت قومیتی‌­ای هستند که به خاطر سنت‌ها و فرهنگ‌های منحصربه‌فرد و طولانی خود شهرت دارند. هولوکو، یک روستای کوچک در شمال شرق مجارستان، در شهرستان پالوک بوده و مکانی فوق‌العاده برای تجربه کردن سبک زندگی پالوک محسوب می‌شود. سایت میراث جهانی یونیسکو این روستا را به خاطر موزه، کارگاه‌ها و بناهای سنتی که دارد یکی از گزینه‌های جذاب گردشگری معرفی می‌کند.

قلعه ایگر

قلعه ایگر

 این قلعه که در نزدیکی شهر جذاب و زیبای ایگر قرار دارد، از تاریخچه غنی و هیجان‌انگیزی برخوردار است. در سال 1552، ارتش 35 الی 40 هزار نفره ترک‌ها به قلعه حمله کردند، قلعه‌ای که توسط 2100 تا 2300 مبارز مجارستانی به رهبری کاپیتان ایستفان دوبو محافظت می‌شد. مجارها در این نبرد پیروز بوده، ارتش عظیم ترک‌ها را شکست داده و از این‌رو قلعه به تاریخ پیوست. امروزه گردشگران می‌توانند به بازدید این قلعه بروند، از دیوارهای قلعه لذت برده و از نمایشگاه‌ها و جذابیت‌های قلعه بهره ببرند.

غارهای لیلافورد

غارهای لیلافورد مجارستان

مقصدی مشهور در شمال شرقی مجارستان، شهری با چشمه‌ی آب معدنی ست که با زیبایی‌های طبیعی‌اش شناخته می‌شود .غارهای لیلافورد در کوه‌های بوک و همین نزدیکی‌ها قرار دارند و به راحتی و با پای پیاده قابل دسترس هستند و یک روز گردشگری عالی می‌سازند. غار ایستوان که به دلیل ساختار استالاکتیتی‌اش شناخته شده است، غار آنا تعدادی از سنگواره‌ی گیاهان را به رخ می‌کشد و خانه‌هایی در غار زلتا که عتیقه‌هایی مربوط به دوران پارینه سنگی دارد.

شهر زنتندر

شهر زنتندر مجارستان

شهر زنتندر برای هنرش شهرت دارد و تعدادی گالری و موزه را می‌توان در آن یافت و یک مقصد مشهور توریستی ست. همچنین منزلگاه بسیاری از کافه‌ها، رستوران‌ها ، بارها و خانه‌های رنگارنگ است که در خیابان‌های سنگ‌فرش شده صف کشیده‌اند.

پارک ملی هورتوبگی

پارک ملی هورتوبگی

این پارک ملی نسبتا بزرگ، بخشی بسیار شناخته شده از مجارستان است و اولین مکان مجارستانی ست که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این پارک از هر دو جنبه‌ی فرهنگی و طبیعی باشکوه است. به عنوان بزرگ‌ترین چمن زار شبه _ طبیعی اروپا، خانه‌ی بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری ست از جمله 324 گونه از پرندگان و حیواناتی مانند گاو خاکستری مجاری و بوفالوی آبی. پارک حیوانات وحشی هورتوبگی، گذرگاه چوبی دریاچه‌ی تیسا و پارک دارک اسکای تنها تعداد کمی از مکان‌های در دسترس بازدیدکنندگان است که می‌توانند هم‌زمان با یادگیری بیش‌تر درباره‌ی حیات وحش غنی پارک، از دیدن آنها لذت ببرند.

کاخ استرهازی

کاخ استرهازی مجارستان

استرهازی که اغلب ورسای مجارستان نامیده می‌شود، در سایه‌ی ظاهر باشکوهش کاخی پهناور در شهر فرتود است که به سبک معماری روکوکو ساخته شده است. این کاخ و زمین‌هایش که در قرن هجدهم و به سفارش شاهزاده نیکولاس استرهازی بنیان نهاده شده، می‌تواند با تورهای دارنده‌ی راهنما مورد بازدید قرار گیرد. این کاخ همچنین در طول سال میزبان چندین برنامه و فستیوال است.

کاخ سلطنتی ویزگراد

کاخ سلطنتی ویزگراد مجارستان

ویزگراد در دوره‌ای از قرن چهاردهم یکی از سلسله‌های حاکم بر مجارستان بود، و در نتیجه‌ی آن شهر به کاخ بسیار وسیع خود می‌بالد . بعدها در قرن پانزدهم تحت سلطه‌ی شاه ماتیاس کاخ گسترش یافت که شامل 350 اتاق و المان‌های معماری جدید گوتیک شد. این کاخ بعد از غارت بوسیله‌ی ترک‌ها رو به خرابی گذاشت و و بعدها در قرن بیستم حفاری شد. این اقامتگاه سلطنتی اکنون بازسازی شده و به روی بازدید کنندگان باز است. با آشنایی از تاریخ بنا می‌توان به مفهوم نمایشگاه‌ها پی برد.

استرگون باسیلیکا

استرگون باسیلیکا مجارستان

به ارتفاع صد متر (328 پا) استرگون باسیلیکا بلندترین بنا  و بزرگ‌ترین کلیسای مجارستان است که در قرن نوزدهم ساخته شده و دارای بالاترین مقام و اعتبار مذهبی، از قبیل کرسی کلیسای کاتولیک، در کشور مجارستان است. باسیلیکا که بر روی تپه‌ی مرتفع استرگون ایستاده است برای زیبایی‌های معماری‌اش شهرت دارد. این کلیسا شامل سرداب و خزانه است که برای بازدید مردم باز است، حال آنکه چشم‌انداز گنبد آن مناظر حیرت‌انگیز عرض دانوب را در اختیار بینندگان می‌گذارد.

بیشتر بدانیم: تحصیل در کانادا چگونه است؟

دریاچه‌ی هویز

دریاچه ی هویز مجارستان

 دریاچه‌ی هویز، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آب گرم دنیا و یکی از بسیار حمام‌های آب گرم در مجارستان است که به حمام‌های سر پوشیده و روباز آب گرم طبیعی و گیاهان و جانداران متنوع و منحصر‌به‌فردش، می‌بالد. علاوه بر آرمیدن و استراحت در این استخرهای آب شفابخش، بازدیدکنندگان می‌توانند از سونا هم لذت  ببرند. همچنین می‌توانند از ماساژ هم برخوردار شوند.

بوداپست

بوداپست

بوداپست به عنوان پایتخت مجارستان سرشار از جاذبه‌ها و مکان‌هایی برای دیدن است. از مشخصه‌های معماری مانند پل زنجیر، ساختمان پارلمان مجارستان و قلعه‌ی ماهی‌گیر گرفته تا مکان‌هایی برای خوردن، نوشیدن و خرید، بوداپست منزلگاه بسیاری از جاذبه‌های شگفت انگیز است و سفر به مجارستان بدون دیدن پایتخت آن کامل نمی‌شود .

پارک ملی آگتلک

پارک ملی آگتلک مجارستان

این پارک ملی که در شمال مجارستان قرار گرفته است نیز به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده و با داشتن 300 غار به شهرت رسیده است، که بازدیدکنندگان می‌توانند تعدادی از آنها را ببینند. برای مثال غار بارادلا، بزرگ‌ترین غاز استالاکتیتی اروپا ست، همچنین غار ایمره واس و غار باشکوه راکوسی هم برای گردش موجود هستند. که  می‌توان همگی آنها را  با تورهای دارنده‌ی راهنما که روزانه مشغول به کار هستند، بازدید کرد.

 

 

 

منبع: Theculturetrip

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید