سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

10 شهر برتر جهان برای زندگی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

10 شهر برتر جهان برای زندگی

مجله معتبر «لایف» با همکاری نهادهای جهانی و جامعه شناسان بر اساس شاخص های «کیفیت زندگی»، فهرست 10 شهر برتر جهان برای زندگی را در 27 مارس 2019 رونمایی کرد.

همانطور که انتظار می رفت و مشابه سال های گذشته، اروپا همچنان در مقیاس جهانی در این حوزه تسلط دارد. این لیست شامل یک شهر از آمریکای شمالی و یکی از اقیانوسیه، در کنار شهرهای باقی مانده است که همگی در اروپا واقع شده اند. بیایید نگاهی دقیق تر به این شهرها بیندازیم:

وین (Vienna)

پایتخت اتریش با 1.7 میلیون نفر جمعیت از نظر جمعیت در رده نهم اروپا قرار دارد. جالب اینجاست که بیش از 70.000 ایرانی نیز وین را خانه می دانند. وین که به عنوان پایتخت جهانی موسیقی شناخته می شود، دارای میراث تاریخی غنی است که رودخانه دانوب از میان آن می گذرد. کاخ ها و سازه های تاریخی آن به عنوان میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شده اند. اتریش، اسلواکی، جمهوری چک و مجارستان مجموعاً اروپای مرکزی را تشکیل می دهند که از اروپای شرقی متمایز است.

10 شهر برتر جهان برای زندگی

زوریخ (Zurich)

زوریخ، قطب فرهنگی و اقتصادی سوئیس، رتبه دوم را در این فهرست دارد. زوریخ که قبلاً در سال 2014 به عنوان گران ترین شهر جهان شناخته می شد، میزبان برخی از برترین دانشگاه های جهان در زمینه های مختلف است. جمعیت 400.000 نفری این شهر که در دامنه کوه های آلپ قرار دارد، حدود 6000 ایرانی را شامل می شود.

ونکوور (Vancouver)

 ونکوور با بیش از 650.000 نفر جمعیت، بزرگترین شهر در منطقه بریتیش کلمبیا در کانادا است. این شهر بندری است که مهاجران حدود 30 درصد جمعیت آن را تشکیل می دهند. بیش از 52 درصد از ساکنان ونکوور زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود ندارند. فیلیپینی ها، هندی ها و ایرانی ها سهم قابل توجهی در این جمعیت مهاجر دارند. اگرچه در مقایسه با شهرهای اروپایی نسبتا جدید است، اما جذابیت مدرن ونکوور سلیقه های مختلف را برآورده می کند.

بیشتر بدانید: مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مونیخ (Munich)

 مونیخ به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان با جمعیت 1.3 میلیون نفر، پایتخت بایرن است. مونیخ که در میان دشت های به هم پیوسته و کوه های آلپ واقع شده است، از آب و هوای عالی برخوردار است. بناهای تاریخی هستند در سراسر شهر پراکنده است و به دلیل دوچرخه‌پسند بودن آن با 8 خط مترو و 96 ایستگاه مشهور است. برخلاف هامبورگ و کلن، مونیخ جامعه ایرانی کوچکتری دارد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه در رابطه با تحصیل در آلمان باید بدانید.

آوکلند (Auckland)

 بزرگترین شهر نیوزلند، اوکلند، همراه با ونکوور، تنها شهرهای غیر اروپایی در این لیست را نشان می دهد. این کشور با 1.5 میلیون نفر جمعیت، دارای بالاترین سرانه مالکیت قایق های بادبانی در جهان است. این شهر همچنین یکی از امن ترین شهرهای جهان به شمار می رود که حدود 4000 ایرانی را در خود جای داده است. اوکلند بزرگترین بندر نیمکره جنوبی را در خود جای داده است.

10 شهر برتر برای زندگی کدام است

دوسلدورف (Dusseldorf)

 دوسلدورف با 580.000 نفر جمعیت به عنوان پایتخت نوردراین-وستفالن در آلمان عمل می کند. این شهر در سال های اخیر ثروت قابل توجهی از صنایع و کارخانه های اطراف به دست آورده است. ساکنان دوسلدورف آن را شهری پر رونق و موفقیت می دانند. محله Altstadt یا شهر قدیمی، یکی از نقاط مهم گردشگری است.

فرانکفورت (Frankfurt)

 فرانکفورت به عنوان بزرگترین شهر هسن و پنجمین شهر بزرگ آلمان میزبان این شهر است بیش از 50 موزه و مقر بانک مرکزی اروپا است. نمایشگاه های آن شهرت دارند و به عنوان یک مرکز اصلی حمل و نقل اروپایی عمل می کند. نرخ بیکاری فرانکفورت نزدیک به صفر است و آسمان خراش های چشمگیر آن با بهترین های اروپا رقابت می کنند.

کپنهاگ (Copenhagen)

 کپنهاگ، پایتخت و بزرگترین شهر دانمارک، خانه 600.000 نفر است و به خاطر محیط مناسب برای عابران پیاده شهرت دارد. این شهر بهترین شهر جهان برای عابران پیاده در نظر گرفته می شود و طولانی ترین خیابان خرید در سطح جهان در کپنهاگ است. این شهر برای آزادی های مدنی ارزش قائل است و آزادی استثنایی ارائه می دهد. در حالی که تعداد ایرانیان در کپنهاگ در دسترس نیست، این مرکز مرکزی برای شرکت های بزرگ صنعتی و بانکی است.

ژنو (Geneva)

 دومین شهر بزرگ سوئیس در کنار دریاچه ژنو قرار دارد. این شهر که به عنوان هشتمین شهر گران جهان در رتبه بندی قرار دارد، به عنوان مرکز بسیاری از سازمان های بین المللی در اروپا عمل می کند. ژنو همچنین به دلیل بخش بانکداری قوی خود شناخته شده است. در حالی که دارای 190.000 نفر جمعیت است، سومین جمعیت است شهر رقابتی اقتصادی در اروپا ایرانیان ممکن است ژنو را به دلیل شخصیت های برجسته ای مانند محمدعلی جمالزاده، دکتر مهدی بازرگان و دکتر محمود حسابی که در آنجا زندگی می کردند به رسمیت بشناسند.

بیشتر بدانید: راهکارهای دریافت اقامت اروپا

بازل (Basel)

 سومین شهر پرجمعیت سوئیس با 169.000 نفر در کنار رودخانه راین واقع شده است و یک مرکز صنعتی به ویژه برای شرکت های شیمیایی و دارویی است. این کشور با آلمان و فرانسه هم مرز است و به خاطر موزه‌ها، مسیرهای تاریخی و معماری‌اش مشهور است. بازل خود را به یک رقیب فرهنگی در اروپا تبدیل کرده است.

 این شهرها طیف متنوعی از فرهنگ‌ها، سبک‌های زندگی و امکانات رفاهی را در بر می‌گیرند که به شهرت آن‌ها به عنوان برخی از مطلوب‌ترین مکان‌ها برای زندگی در سطح جهانی کمک می‌کند.

سوالات متداول

فهرست شهرهای برتر برای زندگی بر اساس شاخص های «کیفیت زندگی» و با همکاری نهادهای جهانی و جامعه شناسان تهیه شده است.

اروپا در لیست برترین شهرهایی که برای زندگی در آن زندگی می کنند، غالب است، اکثر شهرها در قاره اروپا واقع شده اند.

دو شهر خارج از اروپا در این لیست وجود دارد: ونکوور از آمریکای شمالی و اوکلند از اقیانوسیه.

وین پایتخت اتریش است و در رتبه نهم پرجمعیت ترین شهر اروپا قرار دارد. جالب اینجاست که بیش از 70000 ایرانی در آن زندگی می کنند.

زوریخ به فرهنگی بودن معروف است و قطب اقتصادی سوئیس و همچنین میزبان برخی از برترین دانشگاه های جهان در زمینه های مختلف است.

ونکوور بیش از 650000 نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهر در منطقه بریتیش کلمبیا در کانادا است. حدود 30 درصد جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند که فیلیپینی‌ها، هندی‌ها و ایرانی‌ها جزو گروه‌های مهم مهاجر هستند.

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان است و به خاطر مکان های دیدنی تاریخی، دوچرخه دوستی و آب و هوای مطلوبش شناخته شده است. برخلاف هامبورگ و کلن، جامعه ایرانی کوچک تری دارد.

اوکلند بزرگترین شهر نیوزلند است و به دلیل داشتن بالاترین سرانه مالکیت قایق های بادبانی در جهان متمایز است. این شهر همچنین یکی از امن ترین شهرهای جهان محسوب می شود.

کپنهاگ به دلیل محیطی مناسب برای عابران پیاده شناخته شده است و به عنوان بهترین شهر برای عابران پیاده شناخته شده است. تمرکز این شهر بر کاهش ترافیک خودروها به این شهرت کمک کرده است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقاله مفید و جالبی بود ممنون از شما

مقاله 10 شهر برتر جهان برای زندگی سودمند بود فقط خیلی برای من جالبه که بدونم ایرانی ها با فرهنگ کدوم یکی از این شهرها راحتر کنار اومدن و آداپته شدن

تو این لیست شهرهای لاتیم وجود نداره. شهرهای اسپانیایی پرتغالی و ایتالیایی. علیرغم اینکه جذاب ترین شهرها هستند. مردم مهربون. ارزون و خوش حس.

سلام
مقاله جذاب و مفیدی بود ممنون

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
5 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.