۱۰۰ شرکت در آستانه اجرایی شدن برکسیت از بریتانیا به هلند نقل مکان کردند

۱۰۰ شرکت در آستانه اجرایی شدن برکسیت از بریتانیا به هلند نقل مکان کردند
4.3
(6)

سازمان سرمایه‌گذاری خارجی هلند روز دوشنبه ۲۶ اوت (چهار شهریور) اعلام کرد که در حدود صد شرکت از بریتانیا به هلند نقل مکان کردند. به گفته این سازمان تاسیس دفتر جدید در هلند و یا نقل مکان این شرکت‌ها در آستانه فرارسیدن موعد مقرر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد. یرون نیلند، یکی از مقامات سازمان سرمایه‌گذاری خارجی هلند همزمان با اعلام این خبر گفت: بلاتکلیفی هر چه بیشتر در بریتانیا و احتمال بیش از پیش برکسیت بدون توافق برای این شرکت‌ها عدم قطعیت اقتصادی به همراه داشته است و به همین علت شرکت‌ها‌ هر چه بیشتر هلند را به عنوان مرکز جدید در بازار اروپا انتخاب می‌کنند. شرکت‌هایی که به هلند نقل مکان کرده‌اند در زمینه‌های مالی، فناوری اطلاعات، رسانه، تبلیغات، علوم و سلامت فعالیت دارند. هلند برای جذب این شرکت‌ها با کشورهایی چون آلمان، فرانسه، بلژیک و ایرلند در رقابت تنگاتنگ است.

در سال 1994 (1373) مؤیدی به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی شرکت پیمانکاری جارویس انتخاب شد که درنهایت موفق شد آن شرکت کوچک را به یکی از بزرگ‌ترین پیمانکاران حوزه بریتانیا تبدیل نماید.

از زمان رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶، پیچیده‌ترین بحران تاریخ سیاسی این کشور شکل گرفته است. در حالی که فرصت زیادی تا موعد خروج قطعی بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی نمانده است، هنوز مشخص نیست که برکسیت چگونه صورت خواهد گرفت. با این حال، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا متعهد شده‌ است با سر رسیدن موعد مقرر یعنی ماه اوکتبر، بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. آقای جانسون در حاشیه نشست سران گروه ۷ تهدید کرده بود که اگر توافقی برای برکسیت با اتحادیه اروپا شکل نگیرد، بریتانیا ۳۹ میلیارد پوندی را که هزینه خروج این کشور از اتحادیه است، پرداخت نخواهد کرد.

منبع: Euronews.com

 

بیشتر بدانیم: با شرایط زندگی در هلند آشنا شوید.

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید