سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

10 نکته برای مهاجرت به سوئد

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
10 نکته برای مهاجرت به سوئد

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_custom_heading text=”اقامت بگیرید، یا آن را در آژانس مهاجرتی تمدید کنید” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

شاید شما قبلا مجوز برای اقامت قانونی و کار در سوئد را قبل از ورود از طریق شغل، خانواده، و یا برای اهداف مطالعه تامین کرده‌اید. اما همه مجوزهای اقامت تاریخ انقضا دارند، بنابراین ممکن است بخواهید نزدیک‌ترین آژانس مهاجرت به سوئد یا دفتر مرکزی خود را در صورت نیاز به تمدید مجوزها یا داشتن مسائل مرتبط با ویزا پیدا کنید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”ثبت نام در سازمان مالیات و به دست آوردن شماره شناسایی شخصی” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

مهم‌ترین نیاز به عنوان یک ساکن جدید ثبت‌نام در سازمان مالیات سوئد به نام Skatteverket است. این فرآیند ثبت‌نام تضمین می‌کند که شما برای جمع‌آوری مالیات، شناسایی شخصی، نظارت بر وضعیت تاهل، اطلاعات آدرس پستی و اهداف بیمه به سیستم اضافه شده‌اید.

با ثبت‌نام در سازمان مالیات، شما یک شماره شناسایی شخصی منحصر به فرد پرسنلی (‏مشابه شماره بیمه ملی بریتانیا)‏ دریافت خواهید کرد. هویت قانونی شما در سوئد به این عدد کلیدی بستگی دارد و برای کارهای رسمی روزمره مانند باز کردن حساب‌های بانکی و پرداخت توسط کارفرمای شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”بیمه شوید” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

هنگامی که شماره هویت شخصی خود را به دست آوردید، گام بعدی شما باید ثبت‌نام در آژانس بیمه اجتماعی سوئد Försäkringskassan ‏باشد. هر شهروندی حق دارد از مزایای خاصی مانند مراقبت‌های بهداشتی اولیه، کمک‌هزینه‌های کودک و سایر پرداخت‌های بیمه بهره‌مند شود، بنابراین ثبت‌نام در آژانس بیمه اجتماعی تضمین خواهد کرد که شما ، در صورتی که اتفاقی پیش‌بینی‌نشده بیفتد تحت پوشش هستید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28493″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”کارت شناسایی مقیم داشته باشید” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

هنگامی که شماره هویت شخصی خود را دریافت کردید و در آژانس بیمه اجتماعی ثبت‌نام کردید، گرفتن کارت شناسایی شهروند سوئدی از سازمان مالیات سوئد گام منطقی بعدی است. کارت شناسایی سوئدی شکل اولیه شناسایی شما در سراسر کشور است. از آن برای باز کردن حساب‌های بانکی، استفاده از کارت‌های اعتباری، برداشتن بسته‌ها از اداره پست، و تایید سن شما قبل از ورود به کلوب‌های خاص و یا خرید الکل استفاده می‌شود.

لطفا توجه داشته باشید: هنگام درخواست برای یک کارت شناسایی سوئدی برای اولین بار، شما باید مدرک هویت خود را نشان دهید یا یک “گواهی تایید شده”، همانطور که توسط آژانس مالیات مشخص شده‌است، برای تایید هویت خود همراه باشید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”یک حساب بانکی باز کنید” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

این یکی خیلی ساده است: اول، مراقب گام‌های دو و چهار باشید! باز کردن یک حساب بانکی سوئدی معمولا به یک کارت شناسایی سوئدی، یا حداقل یک شماره هویت شخصی سوئدی به علاوه یک گذرنامه معتبر نیاز دارد.

چهار بانک اصلی سوئد عبارتند از SwedbankSEBNordeaHandelsbanken. هر کدام از بانک‌هایی که انتخاب کنید به شما کمک خواهند کرد تا کارت‌های اعتباری / بدهی و خدمات بانکی مورد نیاز خود را به دست آورید. راه‌اندازی حساب بانکی خودتان در سوئد توصیه می‌شود. بیشتر صورت‌حساب‌ها و حقوق‌ها به صورت خودکار به صورت آنلاین پرداخت می‌شوند، و سوئد در زمینه بانک‌داری اینترنتی شبکه گسترده‌ای دارد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در فرانسه چه شرایطی دارد؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”یک شغل پیدا کنید یا شرکت خودتان را راه‌اندازی کنید” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اگر مجوز اقامت شما (‏که در پاسپورت شما حک شده‌است) ‏نیز به شما اجازه می‌دهد تا در سوئد کار کنید، باید در آژانس استخدام عمومی سوئد به نام Arbetsformedlien ثبت نام کنید. این آژانس می‌تواند به شما کمک کند تا مشاغلی را پیدا کنید که با مجموعه مهارت‌های موجود شما، سطح تحصیلات و تجربه کاری شما مطابقت داشته باشند و همچنین می‌تواند یک مربی شغلی رایگان برای کمک به شما از طریق برنامه کاربردی و فرآیند مصاحبه فراهم کند.

اگر شما به شروع شرکت خود علاقه دارید، باید نام شرکت خود را از طریق دفتر ثبت شرکت‌های سوئد Bolagsverket ثبت کنید و وضعیت F – skatt را از طریق آژانس مالیات برای اهداف مالیاتی به دست آورید. دفتر ثبت شرکت‌ها یک راهنمای گام‌به‌گام برای کمک به شما در راه‌اندازی شرکت خود فراهم می‌کند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28494″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”یک آپارتمان پیدا کنید” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

جستجو برای محل اقامت خود می‌تواند یک کار چالش برانگیز در شهرهای بزرگ‌تر مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو باشد، جایی که مسکن موجود نسبتا کمیاب باقی می‌ماند.

شما می‌توانید منزل “دست اول” یا “دست دوم” را در سوئد اجاره کنید. دست اول به این معنی است که شما با صاحب ساختمان یک قرارداد امضا می‌کنید، در حالی که دست دوم به این معنی است که شما با کسی که صاحب آپارتمان است و یا قرارداد دست اول بر روی آپارتمان دارد، یک قرارداد امضا می‌کنید.

برای به دست آوردن یک قرارداد دست‌اول، شما باید ثبت‌نام کنید تا در لیست انتظار شهرداری (‏بوستسکو) ‏قرار داده شود و می‌تواند هر جایی از چند روز در برخی شهرداری‌ها تا ده سال یا بیشتر برای مکان‌های مرکزی در شهرهایی مانند استکهلم طول بکشد تا قرارداد دست‌اول در دسترس باشد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”سوئدی یاد بگیرید” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

در این‌جا شما به وضوح مجبور نیستید تا زمانی که مراحل قبلی کامل شوند منتظر بمانید. یادگیری سوئدی نه تنها ادغام شما در جامعه را بسیار سریع‌تر می‌کند، بلکه می‌تواند درها را به روی شما باز کند.

در حالی که بسیاری از کارفرمایان برای کارمندان خارجی خود برای کلاس‌های سوئدی پول پرداخت می‌کنند، دوره‌های سیاستمداری نیز وجود دارند که می‌توانند به صورت رایگان یا با حداقل هزینه (‏معمولا برای آموزش مطالب) ‏در نظر گرفته شوند. برجسته‌ترین برنامه، SFI سوئدی برای مهاجران)‏نام دارد.

دوره‌های SFI از طریق هر یک از برنامه‌های آموزش مداوم بزرگسالان شهرداری محلی ارائه می‌شوند. بنابراین شما باید با شهرداری محلی خود تماس بگیرید. چهار سطح SFI A، B، C و D وجود دارد و هر دوره معمولا ۵/۱ ساعت در روز، چند روز در هفته برای یک دوره سه‌تا چهار ماهه طول می‌کشد، بنابراین تعهد زمانی مهمی است، به خصوص اگر تمام‌وقت کار می‌کنید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28495″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”پرداخت مالیات در سوئد” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

سوئد به خاطر سیستم رفاه اجتماعی توسعه‌یافته‌اش معروف است، و اگر شما به اینجا نقل‌مکان کنید، باید با پرداخت مالیات به تامین مالی آن کمک کنید. آژانس مالیات سوئد مسئول جمع‌آوری مالیات است که بر حسب درآمد متفاوت است.

سیستم کاملا ساده است اگر شما توسط یک شرکت استخدام شوید، مالیات به طور خودکار از حقوق شما در هر ماه کسر می شود.

برای افراد خود اشتغال، ساختار مالیاتی پیچیده‌تر است. اگر قصد دارید به عنوان تنها تاجر شروع کنید، باید برای F – skatt ثبت‌نام کنید (‏”F” مخفف کار آفرینان است)‏.

همچنین پیدا کردن یک حسابدار خوب برای هدایت شما در مسیر شناسایی این که برای چه مالیات‌هایی مسئول هستید، اطمینان از این که مالیات تان پرداخت می‌شود و اطمینان از این که درآمد مالیاتی سالانه تان به درستی ثبت می‌شود، ارزشمند است.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”گرفتن گواهی‌نامه رانندگی سوئدی” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

سوئد یک شبکه حمل و نقل قابل‌اعتماد از قطارها، اتوبوس‌ها، ترامواها، کشتی‌ها و خطوط هوایی دارد، بنابراین شما می‌توانید بدون نیاز به گرفتن گواهی‌نامه رانندگی در سوئد زندگی کنید. با این حال، اگر شغل شما به یکی از آن‌ها نیاز داشته باشد و یا اگر شما دوست دارید گاهی اوقات یک ماشین کرایه کنید، ممکن است بتوانید تا یک سال گواهی‌نامه رانندگی خارجی خود را دریافت کنید.

بعد از یک سال به عنوان ساکن و اگر قصد دارید در آینده وسیله نقلیه خود را خریداری کنید، باید گواهی‌نامه رانندگی سوئدی بگیرید.

فرآیند گرفتن مجوز سوئدی مستلزم ارائه یک درخواست körkortstillstånd پرداخت تمام هزینه‌های لازم، مطالعه برای و عبور از یک آزمون نظری، گذراندن یک آزمون رانندگی روی سطح لغزنده halkbana قبل از برنامه‌ریزی نهایی و گرفتن آزمون رانندگی از طریق اداره حمل و نقل سوئد Trafikverket است.

توجه داشته باشید که مجوزهای رانندگی اتحادیه اروپا و EEA در سوئد معتبر هستند و شما نیازی به تجارت آن‌ها برای یک گواهی‌نامه سوئدی ندارید.

سوئیس و ژاپن موارد خاصی هستند زیرا مجوز این کشورها را می توان بدون انجام تست رانندگی به یک کشور سوئدی داد اما شما باید این کار را ظرف یک سال در سوئد انجام دهید. علاوه بر این، شما باید الزامات شخصی و پزشکی را رعایت کنید که برای گواهی‌نامه رانندگی در سوئد به کار می‌روند که شامل گواهی معاینه چشم، اعلامیه سلامت و برای برخی از انواع مجوز، گواهی پزشک است.

با مدیریت حمل و نقل تماس بگیرید تا ببینید چه قوانین و مقرراتی برای گواهی‌نامه رانندگی موجود شما اعمال می‌شود، مانند این که شما چه مدت می‌توانید آن را پیش از گرفتن گواهی‌نامه سوئدی رانندگی کنید و از چه امتحاناتی باید استفاده کنید یا از آن معاف شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.وقت بخیر .
در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.