سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

10 عاملی که باعث شده، افراد عاشق زندگی در هلند باشند

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

10 عاملی که باعث شده، افراد عاشق زندگی در هلند باشند

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

اکثر مهاجرانی که به هلند می‌آیند، نمی‌دانند چه چیزی پیش رو دارند و چه مدت در اینجا خواهند بود. بسیاری از افرادی که به اینجا نقل مکان می‌کنند، مدت طولانی‌تری از آنچه انتظار می‌رود می‌مانند. ماه‌ها به سال تبدیل‌ می‌شوند و حتی  به سال‌های بیش‌تر یا حتی به دهه‌ها!

مهاجران اغلب دوست دارند از آب و هوا و غذا شکایت کنند. اما فقط این عوامل برای ما کافی نیست، چرا ما جذب جایی می‌شویم؟ چه چیزهایی باعث می‌شوند که ما در جایی بمانیم؟ در اینجا، به ترتیب و تصادفی، 10 موردی که وجود دارد تا زندگی در هلند را بسیار مطلوب می‌کند، بیان می‌کنیم:

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”1-دوچرخه سواری” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

بدون ترافیک، بدون محل پارک و بدون هیچ تاثیری در انتشار CO2-  آیا لازم است چیز بیش‌تری بگویم؟

کمبود تپه، مسافت‌های آسان و راحت و زیرساخت‌های باورنکردنی برای دوچرخه سواری، تجربه ی دوچرخه سواری در هلند را به تجربه‌ای بسیار شگفت‌انگیز تبدیل می‌کند.

درحالیکه که دوچرخه به یک همراه وفادار برای شما تبدیل می‌شود و مهارت‌های رانندگی شما، زنگ می‌زنند، شما می‌فهمید که سبک زندگی بدون ماشین می‌تواند چقدر لذت بخش باشد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”2-دوران قایق رانی کردن” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

مهاجران مدتی طول می‌کشد تا یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی در هلند را بدست آورند: اگر در اطراف آب باشید، ممکن است سوار قایق شوید و از آن استفاده کنید.

به جز این‌ها در قایق، مناظر دائماً در حال تغییر است و شما می‌توانید به عنوان تجربه‌ی تفریحی، غرق آن شوید.

چه یک رویداد بزرگ مبتنی بر رخداد خاصی باشد،(مثل جشنواره‌ی گراشنفستر آمستردام یا تعصب وغرور آمستردام) یا فقط تجربه‌ی یک بعد از ظهر آفتابی با دوستانتان باشد، زندگی اجتماعی تابستانی هلند اغلب حول قایق‌ها و قایقرانی‌ها می‌چرخد.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28170″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”3-ارتباطات بی سرو صدا” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

شهرت هلند به عنوان یک کشور صریح در مکالمه است، که می‌تواند هنگام ورود شما، با یک شوک گستاخانه همراه باشد. با این حال، وقتی یاد می‌گیرید که توهین‌های ملایم را به انتقادهای سازنده تعبیر کنید، اغلب متوجه می‌شوید که همه چیز خیلی بد نیست.

هلندی‌ها صراحت و صداقت (گستاخانه) را جز ویژگی‌های خوب می‌دانند. چنین شیوه‌ای که در بیان آنها در نظر گرفته شده است، یک شکل باز از ارتباطات است، نه حمله به شخصیت شما.

شاید گفتن مستقیم مطالب می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و همچنین ایجاد حس عصبانیت در شما شود. ولی اگر نمی‌خواهید به دیدار دوست خود بروید، چون باران می بارد، فقط رو راست بگویید! دراز کشیدن و بهانه ساختن هیچ لطفی برای آنها نخواهد داشت و می‌تواند دروغین یا غیرصمیمانه باشد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”4-فرزندان شاد” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

تربیت بچه‌ها در هلند کاملاً بی‌نظیر است: کودکان نوپا در حالی که سوار بر دوچرخه والدین خود می‌شوند، در میان باد و باران قرار می‌گیرند، بچه‌ها با پاهای برهنه از فنجان‌های خالی آبجو در جشنواره‌های تابستانی عبور می‌کنند. هرچند فضای بازی در شهرها محدود است. و با این حال، کودکان هلندی معمولاً شاداب هستند و به ندرت در آنها پرخاشگری اتفاق می‌افتد و کمبود فضا را با خیال پردازی‌ها جبران می‌کنند.

درست مثل برقراری ارتباط، والدین هلندی نیز رویکرد پرخاشگری ندارند و به کودکان اجازه می‌دهد همانطور که می‌خواهند بازی کنند و محیط پیرامون خود را کشف کنند. اگر کودک به خود آسیب برساند یا چیزی را بشکند، ایجاد هراس در او یا سرزنش کودک امری نادر است.

افکار و اندیشه‌های والدین هلندی اغلب در “سه حرف R” خلاصه می‌شوند:

rust، reinheiden و regelmaat (استراحت ، تمیزی و نظم) ، که به نظر می‌رسد شروع خوبی برای زندگی بچه‌های هلندی است و ممکن است توضیح دهد که چرا یونیسف آنها را در نظرسنجی سال 2013 به عنوان بالاترین نرخ رفاه و تندرستی در جهان رتبه بندی کرده است.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”5-فضاهای داخلی زیبا” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اساتید عصر طلایی مانند یوهانس ورمیر و پیتر دو هوچ، زیبایی و سادگی فضای داخلی هلندی را در نقاشی‌های خود ثبت کرده‌اند. امروزه، بعد از 400 سال، این سنت مسالمت‌آمیز و دلپذیر زندگی همچنان پابرجاست.

خانه‌های هلندی با پنجره‌های بزرگ، گل های تازه و مبلمان شیک و در عین حال کاربردی، معمولاً مکانی دنج، جهت در امان از هوای غیر قابل پیش بینی بیرون است. ممکن است پس از بازگشت به کشور خود با دیدن فضاهای داخلی نامرتب، احساس ژولیدگی کنید و حتی برای شما تعجب‌آور باشد.

بدیهی است که کمبود فضا شما را مجبور به استفاده بهتر از آن می‌کند. به طور خلاصه، اگر در هلند زندگی می‌کنید، شما بدلیل کمبود فضا، نمی‌توانید یک محتکر باشید!

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: اقامت دائم در کانادا چگونه است؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”6- فرصت شغلی” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

هلند ممکن است کوچک باشد، اما پر از فرصت‌های تازه است. اگر مهاجران برای چالش آماده باشند، می‌توانند بسیاری از فرصت‌های شغلی را در هلند پیدا کنند، از یافتن شغل در یکی از شرکت‌های بین‌المللی گرفته تا شروع یک بیزینس.

دولت هلند از طریق طرح‌هایی مانند احکام مالیاتی 30٪ و مجوز اقامت و ویزای راه اندازی شغل، دائماً در حال یافتن روش‌های جدید برای جذب مهاجران و کارآفرینان با مهارت بالا است. دولت همچنین با ساده سازی بوروکراسی، ارائه تخفیف‌های مالیاتی و به روزرسانی مداوم سیاست‌های دولتی، به رشد مشاغل کوچک کمک می‌کند.

به هر حال، هلند کشوری است که طی قرن‌ها خود را از یک دشت جزر و مدی، با کمک کشاورزان، ملوانان و بازرگانان به یک مرکز سرمایه‌ای و مالی مهم تبدیل کرده است و همواره کانون طراحی و سرمایه‌ی اولیه بوده است.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”7-روشنفکری” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

نکته خاصی که مطرح است، اینست که، مردم هلند هنگام صحبت در مورد خودتان به شما خوب گوش می‌دهند. خود کم بینی و کوچک شمردن خود در هلند غیر معمول است. در عوض مردم یکدیگر را به ارزش واقعی خود دعوت می‌کنند. این مقوله می‌تواند برای مهاجران خارج شده از جوامعی که دارای قضاوت شدید هستند، بسیار شادی بخش باشد.

این نگرش پذیرفتنی را می‌توانید در محل کار و اجتماع تجربه کنید. مردم شما را جدی می‌گیرند، این بدان معناست که نقاط قوت شما شناخته می‌شود (و نقاط ضعف شما نیز مشخص است!)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28172″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”8-سازماندهی خوب” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

در هلند بیشتر اوقات همه چیز درست کار می‌کند. قطارهای NS، اگرچه گاهی دیرهنگام، اما مکرر و مدرن هستند و بسیاری از اشکال دیگر در زیرساخت‌های هلند قابل اعتماد هستند.

زباله‌ها به طور منظم جمع آوری می‌شوند، خیابان‌ها تمیز می‌شوند، در صورت اخراج شدن و جراحی اضطراری تحت پوشش بیمه درمانی هستید و نیز می‌توانید درخواست مزایای بیکاری کنید.

مدیریت موثر قیمت دارد و مالیات و هزینه‌های بیمه ارزان نیستند، اما یک شبکه ایمن، آرامش خاطر را برای شما فراهم می‌آورد که می‌تواند شما را از فشارهای اداری که ممکن است در سایر کشورها رایج باشد در امان نگه دارد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”9- تغییرات” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

اگر چند سال در هلند زندگی کنید، متوجه تازه سازی و توسعه مداوم و همیشگی می‌شوید. ساختمان‌های قدیمی ترمیم می‌شوند، جاده‌های خالی به خط دوچرخه تبدیل می‌شوند و خطوط جدید مترو ایجاد می‌شوند (خیلی آهسته).

هلندی‌ها از تغییر نمی‌ترسند. بسیار سریع وطی چند سال، ساختمان‌های خالی صنعتی با آپارتمان یا هتل جدید جایگزین می‌شوند. البته این تکامل مداوم می‌تواند آزار دهنده باشد، به ویژه هنگامی که باشگاه مورد علاقه‌ی شما بسته می‌شود، اما این بدان معنی است که همیشه امکان تجربه برای چیزهای جدید وجود دارد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”10-هلندی ها” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]سرمایه‌ی یک کشور به جز مردم آن چیست؟ آخر اینکه مطمئناً، خود هلندی‌ها هلند را به مکانی بسیار خاص برای زندگی تبدیل می‌کنند.

مطمئناً در بدو ورود برای افراد، ارتباط با مردم محلی ممکن است، کمی طول بکشد. و مردم هلند مطمئنا برای دوست بودن باشما، از همدیگر رد نمی‌شوند.

اما هنگامی که آنها را بشناسید (و برای یادگیری زبان هلندی تلاش کنید) خواهید فهمید که آنها یک گروه کاملاً مناسب و معقول، با کاراکتر منعطف و شوخ طبع هستند. برای توصیف کاراکتر یک فرد هلندی چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد: آنها مستحکم، اما اغلب منعطف و ملایم. صرفه جو، اما سخاوتمند، هدفمند،  خویشتندار، اما گستاخ و صریح در کلام (روز پادشاه فکر کنید) و فقط “عادی” هستند، اما ممکن است کمی دیوانه به نظر برسند.

چرا در هلند می مانیم:

شاید درک “دیوانه کنندگی” توضیح دهد که چرا مهاجران مدت زیادی در هلند می‌مانند: زیرا اینجا مکانی است که می‌توانید خودتان باشید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”28173″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.