بالاترین امید به زندگی در کدام کشورها دیده می ‌شود؟

بالاترین امید به زندگی در کدام کشورها دیده می ‌شود؟
5
(2)

در برخی از جوامع سراسر دنیا، مردم در سال‌های طلایی عمر خود به خوبی زندگی می‌کنند (و پیشرفت می‌کنند). این جوامع مرفه، چشمه‌های سرشار از اکسیر جوانان ندارند، اما برخی از ویژگی‌هایشان مشترک است.

در جاهایی که طول عمر زیاد در آن‌ها دیده می‌شود، افراد محلی تمایل به گرفتن رژیم‌های متعادل و اکثراً با پایه گیاهی دارند؛ در فعالیت‌های سبک روزانه شرکت می‌کنند؛ روی خانواده و معنویت تمرکز می‌کنند؛ و وقت زیادی را برای لذت بردن از چیزهای ساده در زندگی، مانند چرت زدن، و عشق به هوای آفتابی اختصاص می‌دهند.

با استفاده از یافته‌های گزارش فروم اقتصاد جهانی، CIA World Factbook و پروژهZones Blue، سه کشور از کشورهایی را که مردم در آن‌ها دارای بالاترین امید به زندگی هستند را، گرد هم آورده ایم. در همه این کشورها، عمر شهروندان به طور متوسط ​​از 75 سال سن فراتر می‌رود (در مقایسه با میانگین جهانی 71). در اکثر این کشورها همچنین تعداد زیادی از افرادی وجود دارد که 100 سال و بیشتر زندگی می‌کنند.

اگر می‌خواهید به جایی سفر یا مهاجرت کنید که مردم خوشحال باشند، آشپزی دارای محوریت سلامتی باشد، هوا دارای شرایط معتدل بوده و تفریحات در فضای باز به وفور دیده شود، همه این کشورها مکان‌هایی‌ عالی از این لحاظ است.

در پایان این مطلب ممکن است احساس کنید که خودتان یک جرعه از چشمه اکسیر جوانی نوشیده اید!

باربادوس

میانگین امید به زندگی: 75.5 سال

جزیره باربادوس در کارائیب، یک استراحتگاه ساحلی مورد علاقه مسافران است که با سالمندان خود به درستی رفتار می‌کند. به باربادوسی‌هایی که به 100 سالگی می‌رسند، با چاپ پرتره‌هایشان بر روی تمبرهای پستی به عنوان بخشی از مجموعه تمبرهای «صد ساله‌های باربادوس» احترام می‌گذارند. این جزیره حتی یک قشر سالم از اهالی محلی دارد که 110 سال از عمر آن‌ها گذشته است، که اَبَرصدساله‌ها نامیده می‌شوند!

در باربادوس، مردم با قرار دادن ایمان و خانواده در اولویت، روزهای خود را با هدف خود می‌گذرانند که این موضوع در طول عمر زیاد نقش بسزایی داشته است. بر اساس پروژه Blue Zones، دانستن احساس هدف، تا هفت سال امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

همین سبک زندگی راحت‌گیرانه که مسافران را به خود جلب می‌کند، به شهروندان اجازه می‌دهد آرامش داشته باشند، و زندگی در جزیره آن‌ها را ترغیب می‌کند که هر روز در ورزش و حرکات بدنی سبک شرکت کنند، از قدم زدن در روستا گرفته تا بازدید از همسایگان تا رفتن به شنا در دریا.

 

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

 

کاستاریکا

کارستاریکا

میانگین امید به زندگی: 78.7 سال

کهنسال‌ترین ساکنان کاستاریکا به «plan de vida» به معنای دلیل زندگی اعتقاد دارند و این یک حس قوی از هدف داشتن را به آن‌ها می‌دهد. به علاوه، کشور کارائیب دارای آب و هوای گرم و آفتابی و گرمسیری است و از خدمات درمانی خوبی برخوردار است.

شبه جزیره زیبای نیکوویای کاستاریکا واقع در جنگل کوهستانی یک منطقه آبی مشخص است که توسط کارشناسان به عنوان خانه سالم ترین و مسن‌ترین شهروندان سیاره زمین ساخته شده است.

صد ساله‌های نیکویایی با طلوع خورشید بیدار شده و با غروب خورشید به تختخواب می‌روند و روزهای خود را صرف کار کردن، غذا خوردن و بازی به مدت مساوی می‌کنند. آن‌ها دیدگاه مثبتی دارند که از اعتقاد آ‌ن‌ها به عقاید کاتولیک سرچشمه می‌گیرد. اکثر آن‌ها مقدار قابل توجهی از روز را فعال هستند، یا در زمین‌های کشاورزی کار می‌کنند و یا در محله قدم می‌زنند و به بازدید عزیزانشان می‌روند.

استعمارگران اسپانیایی وقتی به چشمه‌های آب گرم طبیعی کاستاریکا در نزدیکی La Fortuna رسیدند، فکر کردند که که چشمه اکسیر جوانی را کشف کرده اند. این چشمه‌ها واقعاً باعث تقویت سلامتی شهروندان می‌شوند.

 

بیشتر بخوانیم: راهنمای جامع ویزای کار آلمان

 

یونان

میانگین امید به زندگی ملی: 80.7 سال

دیگر همه می‌دانند که رژیم غذایی مدیترانه‌ای فوق العاده سالم است و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. کسانی که به این موضوع شک دارند، باید بدانند که یونان مهد آمال و آرزوهای آن‌ها در مورد رژیم سالم است؛ جایی که رژیم در طول عمر فوق العاده نقش مهمی داشته است.

یونانیونانیان نیز فعال هستند و غالباً مشغول کشاورزی و ماهیگیری هستند و در زندگی روزمره خود وقتی را اختصاص می‌دهند تا با عزیزانشان معاشرت کنند، در آفتاب قدم زده و چرت بزنند.

ایکاریا، یک جزیره یونانی در ساحل ترکیه در دریای اژه شرقی، یک منطقه آبی با تعداد زیادی از افراد نود ساله – در واقع افراد بین 90 تا 99 سال است. در حقیقت، تعداد قابل توجهی از افراد، یعنی یک سوم از جمعیت ایکاریا تا 90 سالگی زندگی می‌کنند.

محققان بلو زون دریافته اند که افراد محلی در ایکاریا بسیار سالم هستند و زوال عقل، سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی در این منطقه بسیار نادر است. مانند کاستاریکا، این جزیره هم خانه‌ای برای چشمه‌های آب معدنی است که به منظور کاهش درد، افزایش گردش خون و کمک به هضم غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، افراد محلی به نوشیدن یک چای گیاهی محلی که یک اکسیر سلامتی است و دارای مواد مغذی و آنتی اکسیدان است، معروف هستند.

کشور یونان یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را در خود دیده است. اگر شماهم تمایل دارید تا ویزا و اقامت یونان را دریافت کنید کافیست با کارشناسان مهاجرتی چهره نگار تماس خاصل نمایید.

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید