تحصیل دکتری در ایتالیا | ساختار و نحوه ی اپلای دکترا در ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا
4.4
(8)

تحصیل دکتری در ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا که با دریای مدیترانه احاطه شده و فرهنگی غنی دارد، هر ساله دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان به این منطقه می‌کشاند. ایتالیا به عنوان کشوری که بیش از هر جای دیگری آثارش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، نقش مهمی در شکل دادن آموزش عالی اروپا نیز ایفا کرده است. اگر رویای تحصیل در ایتالیا را دارید این مقاله را از دست ندهید.

چرا دکترا در ایتالیا؟

– دانشگاه‌های تاریخی: در ایتالیا چندین موسسه آموزش عالی معتبر وجود دارد. از میان برترین آنها می‌توان به دانشگاه بولونیا، قدیمی‌ ترین دانشگاه فعال در غرب اشاره کرد.
– تحرک دانشجویی و روابط بین‌المللی: دانشگاه‌ های ایتالیا تنوع زیادی دارند و چندفرهنگی هستند. این دانشگاه‌ها در برنامه‌ها و نوآوری‌های تحقیقاتی بین‌المللی مانند گروه کویمبرا، انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها (IAU)، انجمن دانشگاه‌های اروپایی (EUA)، شبکه اوترخت و همچنین مشارکت‌های منطقه‌ای حضور دارند.
– تاریخ فرهنگی غنی: نفوذ ایتالیا در طول قرن‌ها با مشارکت در معماری، هنر، موسیقی و علم، با آثار دانشمندان و افراد مشهوری مانند لئوناردو داوینچی، گالیله و غیره همراه بوده است.

تحصیل دکترا در ایتالیا در یک نگاه

– تعداد دانشگاه‌ها: 96 دانشگاه

– جوایز نوبل: 20 جایزه

– قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه بولونیا (1088)

– تعداد دانشجویان بین‌المللی: بیش از 54 هزار دانشجو

– هزینه تحصیل دکترا در ایتالیا: 900 تا 4000 یورو

– طول دوره تحصیل دکتری در ایتالیا: 3 تا 4 سال

– سال تحصیلی: اکتبر تا سپتامبر

دکتری در ایتالیا

حتما بخوانید: هزینه ها، شرایط و مدارکی که تحصیل کارشناسی در ایتالیا نیاز دارد؟

ساختار دکترا در ایتالیا

ایتالیا خانه دانشگاه بولونیاست که از این پروسه نیز پیروی می‌کند. دو نوع دکترا در موسسات آموزشی عالی ایتالیا ارائه می‌شود. مدرک PhD (Dottorato) که توسط دانشگاه های ایتالیا اعطا می‌شود و دیپلم پژوهشی دانشگاهی (ricerca) که از طریق موسسات سطح بالای آموزش عالی هنر و موسیقی به دانشجویان داده می‌شود.

دوره دکترا در ایتالیا می‌تواند از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. به طور معمول، پروسه اخذ مدرک دکترا از دانشگاه های ایتالیا شامل یک کار تحقیقاتی اصلی به همراه دوره‌های آموزشی است در سال اول است. هر دوره دکترا در ایتالیا یک سوپروایزر و همچنین هیات آموزشی مخصوص به خود را دارد. دانشجویان یک سوپروایزر خواهند داشت که از نزدیک با او برای نظارت و اجرای پروژه همکاری می‌کنند. هیات آموزش نیز متشکل از محققان، اساتید و متخصصان برجسته تشکیل شده است که کار سازماندهی، مدیریت و ارزیابی پروژه را برعهده دارند.

در پایان مقطع دکترا در کشور ایتالیا، دانشجویان باید کار تحقیقاتی اصلی خود (یعنی پایان‌نامه) را به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی، همراه با گزارشی که جزئیات فعالیت‌ها و انتشارات دوره تحصیل را نشان می‌دهد، ارائه دهند. دفاع از پایان‌نامه در ایتالیا مانند تحصیل دکترا در انگلیس است. یعنی دانشجو باید به طور شفاهی از پایان‌نامه خود در مقابل هیات داوری دفاع کند و به پرسش‌ها پاسخ دهد. البته حضور در این جلسه برای عموم نیز آزاد است.

اپلای دکترا در ایتالیا

شرایط ورود به مقطع دکتری در ایتالیا بسته به رشته و دانشگاه موردنظر می‌تواند متفاوت باشد. به طور معمول، دانشجویان باید یک درخواست آنلاین ارسال و در یک امتحان شفاهی شرکت کنند. برای اخذ پذیرش دکترا در ایتالیا باید مدرک کارشناسی ارشد ارائه دهید. بسته به نوع رشته مدرک زبان انگلیسی و یا ایتالیایی مورد نیاز است. مدارک زبان تافل، آیلتس، TOEIC، C1 پیشرفته مورد پذیرش دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا قرار دارد. مدارک زبان CILS و CELI نیز به عنوان مدرک زبان ایتالیایی پذیرفته می‌شود.

حتما بخوانید: شرایط زندگی دانشجویی در ایتالیا چگونه است؟

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

2 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید