دکترا در اتریش { شرایط، هزینه، نحوه اپلای + بورسیه }

دکتری در اتریش
4.4
(9)

تحصیل دکتری در اتریش یعنی در قلب اروپا و هاب مدرن تحقیقاتی با تمرکز بر نوآوری و رشته‌های برتر آموزش می‌بینید. دانشگاه های اتریش امروزه به یکی از پیشرفته‌ترین موسسات در ارائه رشته های دکترا برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده‌اند. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید برای کسب اطلاع بیشتر مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه فرمایید.

چرا تحصیل دکتری در اتریش؟

کیفیت و تنوع: قدیمی ترین دانشگاه های اتریش رتبه خوبی دارند، اما این کشور مجموعه‌ای از موسسات تخصصی‌تر نیز دارد که بر تحقیقات حرفه‌ای، فنی و پزشکی تمرکز دارند.
فراتر از یک دانشجو: در برخی از رشته‌ های دکترا در اتریش، دانشجویان به عنوان کارمند دانشگاه جذب می‌شوند. به این ترتیب، فرصت‌های آموزشی، حقوق و مزایای دیگر خواهند داشت.
فرصت‌های کار پس از تحصیل: اتریش به تازگی مدت زمانی را که شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌توانند برای جستجوی کار پس از تحصیل دکترا در این کشور بمانند را از 6 ماه به 12 ماه افزایش داده است.

دکتری در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش در یک نگاه

– تعداد دانشگاه‌ها: 73 دانشگاه
– جوایز نوبل: 22 جایزه
– قدیمی‌ترین دانشگاه: دانشگاه وین (1365)
– تعداد دانشجویان بین‌المللی: بیش از 75 هزار دانشجو
– طول دوره دکترا: 3 تا 4 سال
– سال تحصیلی: اکتبر تا سپتامبر

ساختار دکتری در اتریش

گرفتن مدرک دکترا در اتریش بخشی از فرآیند بولونیا و در این چارچوب است. با وجود فعالیت در چارچوب مشترک اروپایی، دکترای اتریش یک مدرک تحصیلی بسیار متمایز است. اخذ مدرک دکترا از دانشگاه های اتریش رویکردی بسیار ساختار یافته برای آموزش و توسعه دانشجویان به همراه دارد.

شرایط تحصیل دکترا در اتریش

دانشگاه های اتریش علاقه‌ای به تبلیغ پروژه های تحقیقاتی خاص در مقطع دکترا یا دعوت از متقاضیان دکترا برای ارائه موضوعات پیشنهادی خود از قبل ندارند. در عوض آنها دوره‌های دکترا را با تمرکز بر موضوعات خاص ارائه می‌دهند.
برخی دوره‌ها نسبتا عمومی هستند و فرصت‌هایی برای دانشجویان برای کار روی موضوعات متنوع وجود دارد. برخی دیگر به عنوان برنامه‌های دکترای ساختاریافته تخصصی‌تر و با تمرکز بر تحقیق درباره موضوعات از پیش تعیین شده ارائه می‌شوند. این دوره‌ها معمولا در مدارس دکترای جداگانه (Doktoratskollegs) که توسط دانشگاه ها تاسیس شده‌اند، ارائه می‌شوند.
دوره دکترا در اتریش به طور معمول از یک برنامه درسی سازمان یافته و همچنین تحقیقات مستقل تشکیل شده است. در بخش اول دکترا، دوره‌هایی برای پیشرفت دانش موضوعی و توسعه مهارت‌های پژوهشی ارائه می‌شود. در دانشجویان پایان سال اول یک موضوع تحقیقاتی متناسب با رشته خود انتخاب می‌کنند که باید به طور رسمی به استاد راهنما و / یا سایر محققان ارشد ارائه شود. در صورت پذیرفته شدن پروژه تحقیقاتی، ادامه دوره را صرف نوشتن پایان‌نامه اصلی دکترا خواهید کرد.

هزینه دکترا در اتریش

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل دکترا در دانشگاه‌ های دولتی اتریش باید شهریه پرداخت ‌کنند. حداکثر مبلغ هزینه تحصیل دکترا در اتریش 726.72 یورو در هر ترم است. استثناهایی برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در اروپای شرقی و مرکزی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر باید وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید. هزینه تحصیل مقطع دکتری در اتریش در دانشگاه های خصوصی به طور میانگین 7500 یورو در هر ترم است.

بورسیه دکترا در اتریش

متاسفانه هیچ طرح ملی بورسیه تحصیلی دکترا در اتریش برای دانشجویان وجود ندارد. در عوض، دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها تمایل دارند، برای دوره‌های خاص بودجه ارائه دهند. ماهیت این کمک‌هزینه‌ها بسته به دانشگاه یا سازمان ارائه‌دهنده متفاوت است. بورسیه های تحصیلی دانشگاه های دولتی اتریش محدود هستند. در حالی دانشگاه های خصوصی اتریش بودجه بیشتری را برای جبران هزینه‌ها ارائه می‌دهند. برای بررسی بیشتر می‌توانید از ابزار جستجوی کمک هزینه که توسط سرویس تبادل اتریش (OeAD) ارائه می‌شود، استفاده کنید.

تامین هزینه تحصیل دکترا در اتریش

کمک مالی دکترا در اتریش می‌تواند در قالب یک قرارداد کاری یا کمک هزینه تحصیلی ارائه شود. در واقع دانشجو به عنوان یک کارمند در دانشگاه تعریف با حقوق و مزایای دیگر تعریف می‌شود. دانشجویان در این موقعیت شغلی کارهایی از قبیل آموزش، فعالیت‌های آزمایشگاهی و مسئولیت‌های اداری را برعهده می‌گیرند. کار در دانشگاه یک رزومه کاری خوب برای دانشجویان است. بیشتر این قراردادهای کاری در در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه می‌شود.

اپلای دکترا در اتریش

برای اخذ پذیرش دکترا در اتریش باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. پذیرش در دوره دکتری اتریش در برخی رشته‌ها به امتحان ورودی نیاز دارد. آزمون ورودی تضمین می‌کند که متقاضیان مهارت‌ها و تجربه مورد نیاز برای انجام تحقیقات خاص‌تر را دارند. آزمون ورودی متناسب با رشته تخصصی شماست. به طور کلی دانشگاه ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش با شما مصاحبه کند و / یا از شما بخواهد که در یک آزمون ورودی شرکت کنید. مصاحبه به صورت آنلاین است اما آزمون ورودی حضوری برگزار می‌شود. زبان اتریش آلمانی است و برای بسیاری از رشته های دکترا در این کشور به مدرک زبان آلمانی نیاز دارید. تنها برخی از دوره‌های تخصصی ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شوند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 9

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید