مشاوره رایگان دریافت ویزای تحصیلی اروپا

Education visa in Europe

اروپا همواره مقصد بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل از سراسر دنیا بوده است. کیفیت آموزشی، امنیت، رفاه اجتماعی و آینده مناسب شغلی را می‌توان از جمله مهم‌ترین مواردی دانست که این جذابیت را ایجاد کرده. از گذشته تا به امروز همواره اروپا در زمینه آموزش عالی از جمله پیشگامان این عرصه بوده و در لیست برترین‌های دنیا حضور اسامی دانشگاه‌های معتبر این قاره خود نمایی می‌کند.

از جمله مزایای تحصیل در اروپا:

  • امکان تحصیل رایگان در صورت تسلط به زبان کشور مورد نظر
  • فضای آرام و امنیت اجتماعی بالا به دلیل سابقه پذیرش دانشجو از سراسر دنیا و فرهنگ مهاجر پذیری
  • شرایط اقتصادی و رفاهی مناسب
  • امکان یافتن شغل پس از تحصیل
  • بالا بودن کیفیت آموزشی به دلیل سابقه طولانی در نظام دانشگاهی و حضور بسیاری از دانشگاه‌های اروپا در رده بندی بهترین‌ها
  • شهریه‌های مقرون به صرفه در مقایسه با سایر کشورها
  • شرایط مناسب در دریافت ویزا نسبت به آمریکا و کانادا

 

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید:

نام و نام خانوادگی

تلفن همراه

نگاه کوتاهی به شرایط تحصیل در کشورهای مختلف اروپایی:
کشور آلمان علاوه بر کیفیت بالای آموزشی دارای سیستم تحصیل رایگان نیز می‌باشد، دانشجویان داخلی و بین‌المللی این شانس را دارند که بدون پرداخت شهریه تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند، اما برای استفاده از این مزیت دانشجویان خارجی نیاز دارند تا به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشند.

در میان کشورهای با سیاست آموزشی شهریه محور، از لحاظ قدمت و کیفیت، کشور انگلستان در صدر قرار دارد. مزیت این کشور در پروسه دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها است که با چالش کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی روبه‌رو است. همچنین ویزای تحصیلی این کشور دارای ویزای همراه است که موقعیت مناسبی را برای افرادی که به همراه خانواده قصد مهاجرت دارند فراهم می‌کند.

از طرفی کشورهایی نیز هستند که هم می‌توان به عنوان مقصد نهایی به آنها نگاه کرد و هم به عنوان گذرگاهی به کشورهای حوزه شنگن. از جمله این کشورها می‌توان به مجارستان اشاره کرد. چرا که دریافت ویزای مجارستان به نسبت کم هزینه‌تر بوده و ریسک کمتری نسبت به سایر کشورهای سطح بالای اروپایی حوزه شنگن دارد. همچنین این امکان را فراهم می‌کند که در ادامه بدون نیاز به بازکشت به کشور مبدا ویزای خود را از تحصیلی مجارستان به سایر انواع ویزاهای سایر کشورها تغییر دهند.

ایتالیا از جمله ی کشورهایی است که اخیرا نظر دانشجویان بین‌المللی، به طور خاص کشورهایی که در لیست بورسیه استانی قرار گرفته‌اند را جهت تحصیل به خود جلب کرده. بورسیه استانی ایتالیا این امکان را فراهم می‌کند تا متقاضی علاوه بر عدم نیاز به پرداخت شهریه، از مزیت دریافت کمک هزینه زندگی نیز برخوردار شود.