اقدامات لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

اقدامات لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا
5
(1)
 • ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • آیا شما ازجمله دانشجویان بین‌المللی هستید که در صف انتظار ویزای اکسپرس انتری هستید؟

به ویزای استارتاپ کانادا توجه کنید. ویزای استارت آپ کانادا، گزینه‌ای مهم برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که در روند مهاجرت از طریق کسب‌وکار حرفه‌ای، واجد شرایط اقامت دائم نیستند. درحالی‌که اوتاوا برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی، گام‌هایی در جهت مهیا ساختن سیستم اکسپرس انتری برداشته است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که صلاحیت درخواست دعوت‌نامه موردنظرشان را داشته باشند. از طریق مقاله جاب آفر کانادا اطلاعات لازم جهت دریافت پیشنهاد کاری کانادا و نحوه اپلای کردن را بیاموزید.

ویزای استارتاپ کانادا

در روند مهاجرت به کانادا ، علیرغم امتیازات ویژه‌ای که برای داوطلبان تحصیل‌کرده در کانادا اختصاص داده‌شده است، حداقل امتیازات اخیر سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS)، به‌طور یکسان برای تمام برنامه‌ها به‌صورت مداوم، بالای 470 بوده است.

این بدان معنا است که حتی دانشجویان بین‌المللی که می‌توانند به امتیازات فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند، باوجود داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی نیز اغلب ممکن است فاقد شرایط باشند.  این داوطلبان می‌توانند تصمیم بگیرند یا در صف انتظار اکسپرس انتری مانده و منتظر باشند که حداقل امتیازات سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS)، کاهش یابد یا اینکه اقدامی فعالانه در جهت تبدیل اقامت موقت به دائم انجام دهند. اینجاست که ویزای استارت آپ تبدیل به یک گزینه می‌شود.

کارآفرینی و ویزای استارتاپ

یکی از عناصر مهم برنامه ویزای استارتاپ کانادا، این است که نیازی به تجربه مدیریت از قبل ندارد. تقریباً تمام برنامه‌های کارآفرینی و مهاجرت کاری در سطح فدرال یا استانی دیگر، نیاز به حداقل یک یا دو سال سابقه قبلی از داشتن یک کسب‌وکار یا مدیریت در سطح بالا، دارد. این، شامل برنامه انفعالی سرمایه‌گذار مهاجر کبک (QIIP)، هست.

تحت ویزای استارت آپ، مسئولیت بر عهده حامی امنیتی از یک‌ نهاد دولتی (گروه سرمایه‌گذار فرشته، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مرکز رشد کسب‌وکار)، خواهد بود. این حمایت می‌تواند مالی بوده یا به‌صورت پذیرش داوطلبان به یک برنامه مرکز رشد کسب‌وکار باشد. در مقابلِ تأمین شدن سایر نیازها، داوطلب اقامت دائم کانادایی خود را دریافت خواهد کرد. هدف از این برنامه جذب کارآفرینان خلاق در کانادا و پیوند دادن آن‌ها با مشاغل بخش خصوصی کانادا، (گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا مراکز رشد کسب‌وکار) و تسهیل ایجاد مشاغل ابتدایی آن‌ها در کانادا است.

چگونه سازمان مهاجرت کانادا، به داوطلبانِ ویزای استارت آپ کمک می‌کند؟

چگونه سازمان مهاجرت کانادا، به داوطلبانِ ویزای استارت آپ کمک می‌کند؟به‌واسطه امکاناتی که در تورنتو داریم، شرکت ما به‌طور گسترده‌ای با نهادهای شناخته‌شده صنعتی، در یک فضای استارت آپی کانادا مشغول به کار است.

ما برای کمک به مهاجرانی که قصد کارآفرینی دارند و اهداف مشاغل استارت آپی آن‌ها نیازهای صنعت را برآورده می‌سازد، طیف وسیعی از خدمات مشاوره شغلی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم. محبوبیت ویزای استارتاپ کانادا رو به افزایش است. در سال 2019، تعداد کل پذیرفته‌شدگان اقامت دائم به 510 نفر رسید که این تعداد بیش از دو برابر 250 موردپذیرش در سال 2018 است. در طول پنج سال گذشته، آمار و ارقام رو به رشد بوده است.

 

برای اطلاع از اقامت در کشور کانادا، مقاله اقامت دائم کانادا را مطالعه فرمایید.

متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ کانادا

متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ کانادا

صلاحیت های لازم:

متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ کانادا نیاز دارند که در رابطه با چهار مورد صلاحیت لازم را داشته باشند:

 1. از یک‌نهاد تعیین‌شده تعهدنامه‌ای در قالب یک گواهی تعهد یا نامه حمایت، همراه داشته باشند.
 2. به‌اندازه کافی بودجه مالی آزاد، در دسترس و قابل‌انتقال داشته باشند.
 3. حداقل یک سال از تحصیلات فوق متوسطه را تکمیل کرده باشند.
 4. از طریق آزمون‌های استاندارد (سطح 5 معیار زبان کانادایی)، مهارت کافی خود را در زبان انگلیسی یا فرانسه نشان دهند.

بیشتر بخوانیم: مشاوره اقتصادی مهاجرت

معیار تعهدنامه‌های مورد نیاز:

تعهدنامه موردنیاز از سوی نهاد تعیین‌شده، باید دارای معیارهای زیر باشد:

 • یک گروه تعیین‌شده سرمایه‌گذار فرشته، باید ثابت کند که می‌تواند برای یک شغل واجد شرایط، حداقل مبلغ 75000 دلار سرمایه‌گذاری کند و یا چند گروه تعیین‌شده سرمایه‌گذار فرشته تعهد دهند که باهم 75000 سرما گذاری می‌کنند.
 • یک صندوق تعیین‌شده سرمایه‌گذار خطرپذیر باید ثابت کند که می‌تواند حداقل 200000 دلار برای شغل واجد شرایط، سرمایه‌گذاری کند یا چند صندوق تعیین‌شده سرمایه‌گذار خطرپذیر تعهد دهند که باهم 200000 دلار سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 • یک مرکز رشد کسب‌وکار، باید تائید کند که متقاضی را به برنامه شغلی خود پذیرفته است.

متقاضیانی که از یک‌نهاد تعیین‌شده، گواهی تعهد دریافت کرده‌اند و آن‌هایی که تمایل دارند در طول روند درخواست اقامت دائم خود مشغول به کار شوند، می‌توانند برای پذیرش کار کوتاه‌مدت درخواست کنند.

شرایط متقاضیان پذیرش شغلی

شرایط متقاضیان پذیرش شغلی

متقاضی پذیرش شغلی، بایستی شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن یک نامه حمایتی از طرف یک‌نهاد تعیین‌کننده
 • اثبات اینكه در صورت مواجه‌شدن با کمترین میزان درآمد (LICO)، بودجه كافی برای خانواده خود به مدت یك سال رادارند.

معیارهای لازم:

برای دریافت اقامت دائم، معیارهای زیر باید موردتوجه قرار گیرند:

 • متقاضیان بایستی به‌طور فعال در مدیریت کسب‌وکار در کانادا، شرکت داشته باشند.
 • فعالیت‌های مربوط به کسب‌وکار یا یک بخش اساسی آن، باید در کانادا صورت بگیرد.
 • این کسب‌وکار باید در کانادا ثبت شود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

2 دیدگاه
 • پاسخ محمد

  آذر 26, 1399, 8:52 ب.ظ

  سلام هزینه افتتاح حساب در انگلستان چقدره؟ کلا ارزون ترین جا برا افتتاح حساب بدون نیاز به مراجعه حضوری کدوم بانکه ماله کدوم کشوره؟متشکرم

  • پاسخ کارشناس مهاجرت

   دی 29, 1399, 12:34 ب.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه ها با دفتر در تماس باشید. در حال حاضر مکان افتتاح حساب برای ایرانیان در پرتغال و انگلیس (بدون شرط حضور در کشور مقصد) مهیا می باشد.

سوالات و نظرات خود را بنویسید