شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا
4.2
(6)

تمام اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و هزینه‌های آن را در این مقاله بخوانید.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا یک گزینه محبوب در بین دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال مدرک معتبر و آموزش با کیفیت بالا هستند. مدرک کارشناسی ارشد به طور کلی به MA (کارشناسی ارشد هنر) یا M.Sc (کارشناسی ارشد علوم) تقسیم می‌شود.

درحالی که مورد اول مدرکی است که به رشته‌های تحصیلی مبتنی بر هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی داده می‌شود. اما دومی رشته‌هایی را در بر می‌گیرد که تحت علوم زیست‌شناسی و شیمی قرار می‌گیرند.

مقاطع کارشناسی ارشد برای رشته‌های دیگر نیز وجود دارد که شامل موسیقی، آموزش، مدیریت بازرگانی و غیره می‌شود. به طور معمول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بسته به رشته تخصصی که توسط دانشجو انتخاب می‌شود، بین یک تا دو سال است.

کارشناسی ارشد در کانادا یک برنامه مبتنی بر رشته یا پایان‌نامه برای تحصیلات عالی در این کشور است. با این حال، برخی از دانشگاه های کانادا آن را به صورت ترکیبی از این دو ارائه می‌دهند.

چرا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا؟

مزایای زیادی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا را دارند، وجود دارد:

دانشگاه‌های مشهور بین‌المللی: کانادا در مجموع 26 دانشگاه در میان 300 دانشگاه برتر رنکینگ معتبر و جهانی QS در سال 2020 داشته است. از بهترین دانشگاه های کانادا می‌توان به دانشگاه‌هایی مانند تورنتو و مک گیل اشاره کرد.

کار در حین تحصیل: دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و حداکثر 30 ساعت در هفته در تعطیلات، بدون نیاز به کسب مجوز، کار کنند. چندین رشته تحصیلی نیز فرصت‌های کارآموزی یا تجربه کار را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

تحقیقات: کانادا به دلیل دانشگاه‌های پرتحرک و تحقیقاتی مشهور است. دانشگاه های کانادا فرصت‌های تحقیقاتی را به دانشجویان ارائه می‌دهند که توسط دولت و صنایع مختلف پشتیبانی می‌شود.

فرصت‌های کاری پس از تحصیل در کانادا: این کشور محبوب یکی از معدود کشورهایی است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا پس از فارغ التحصیلی، تا 3 سال در کانادا بمانند و کار کنند.

محیط چند فرهنگی و صلح‌آمیز: یکی از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مردم این کشور هستند! مردم کانادا همواره برخوردی دوستانه دارند و به راحتی می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
کانادا کشوری زیبا: از زیبایی دریاچه‌های بزرگ انتاریو و کوه‌های راکی گرفته تا بیابان‎های بکر مناطق وسیع شمال غربی، در طول دوره کارشناسی ارشد خود مکان‌های زیادی برای کاوش در این کشور وجود دارد.

چرا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا؟

بیشتر بدانید: راهنمای جامع اقامت دائم در کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

انتخاب درست دانشگاه

چندین موسسه در کانادا مدرک کارشناسی ارشد را در رشته‌های مختلف به علاقمندان ارائه می‌دهند. اما انتخاب دانشگاه مناسب تصمیمی است که باید پس از بررسی دقیق اتخاذ شود. هر دانشجویی انتظار متفاوتی از دانشگاه انتخابی خود دارد، اما در اینجا چند عامل اساسی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید:

برتری تحصیلی – تحقیق در مورد مربیان و استادان می‌تواند بینش وسیعی را در مورد رشته تحصیلی شما در دانشگاه های کانادا ارائه دهد. یک تجربه خوب می‌تواند از مرزهای آموزش سنتی فراتر رفته و از آموزش عالی برای مسیری که در پیش دارید، پشتیبانی کند.

مکان دانشگاه- انتخاب‌های محبوب برای تحصیل در کانادا شامل استان انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و کبک است. شهری را انتخاب کنید که از نظر سبک زندگی، بودجه و انتخاب دانشگاه مناسب‌ترین است.

هزینه – شهریه و بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند در میان دانشگاه‌ها متفاوت باشد. همچنین میزان کمک مالی و نوع بورسیه نیز تفاوت‌هایی دارد.

پشتیبانی بین‌المللی دانشجویان- دانشگاهی را پیدا کنید که از برنامه‌ریزی خوبی برای دانشجویان بین‌المللی برخوردار باشد. اینگونه دانشگاه‌ها می‌توانند در موارد ضروری مانند محل اقامت، رفاه دانشجویان و فرصت‌های شغلی پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشاوره دهند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل کارشناسی ارشد – دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه اوتاوا، دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و دانشگاه کالگری هستند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش ارشد از دانشگاه های کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا معیارهای متفاوتی دارند. با این حال، برخی از الزامات رایج در بیشتر رشته های کارشناسی ارشد در کانادا عبارتند از:

مدارک کارشناسی – اکثر موسسات آموزشی نیاز به مدارک قابل مطابقت با مدرک کارشناسی کانادا دارند.

توصیه‌ نامه – بسته به دانشگاهی که در کانادا انتخاب می‌کنید، ممکن است به توصیه‌نامه احتیاج داشته باشید. این توصیه‌نامه می‌تواند از سوی اساتید کالج، اساتید دانشگاهی یا کارفرمایان کار باشد.

تجربه کاری – بسته به دوره کارشناسی ارشد مورد نظرتان، ممکن است از دانشجویان خواسته شود که تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیل خود ارائه دهند.

آزمون زبان – دانشجویانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی، عموما آیلتس یا تافل شرکت کنند یا مدرک آن را ارائه دهند. نمره آیلتس 6.5 یا بیشتر، تافل 90 و همچنین مدارک معادل‌ دیگر مورد قبول دانشگاه های کاناداست. همچنین نمرات GRE (مورد نیاز برای دانشگاه های برتر) و LORs برای پذیرش در دوره‌های ارشد در کانادا نیاز است.

نمونه کار – برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا برخی از دانشگاه‌ها همچنین ممکن است نمونه‌های کتبی یا نسخه‌هایی از آثار منتشر شده درخواست کنند. این موارد بخشی از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد است.

آزمونهای اضافی – نمرات آزمون GMAT / GRE می‌تواند در برخی از دانشگاه های کانادا برای رشته‌های مدیریت و مهندسی الزامی باشد.
ددلاین دانشگاه های کانادا: یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، ددلاین دانشگاه‌هاست که معمولا در اکتبر – ژانویه است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

مدت زمان تحصیل بیشتر رشته‌ های کارشناسی ارشد در کانادا از یک تا دو سال متغیر است. دوره کارشناسی ارشد در کانادا معمولا شامل ترکیبی از دوره‌ها و تحقیقات متعدد می‌شود.

از این رو، تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می‌تواند بین 16،250 تا 28،650 دلار کانادا در سال هزینه داشته باشد. هزینه تحصیل بسته به عوامل زیادی از جمله دانشگاه، رشته تحصیلی و محل اقامت شما متفاوت است.

با این حال، بسیاری از دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنید. این بورسیه‌ها برای کاهش هزینه تحصیل در کانادا بسیار موردتوجه است.

Fins Advisers مشاور شما در این زمینه است و آخرین اطلاعات مربوط به تحصیل در کانادا را در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین به شما در انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در کانادا و متناسب با بودجه‌تان کمک کند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید